Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 613 156
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 326
момичета, искам да споделя с вас нещо, което четох наскоро
тук в един шведски сайт доста хашимотки споделят, че с 2-3 с.л. студенопресовано кокосово масло на ден са успели да намалят доста, а някои даже и да спрат медикаментите, които взимат

успех ви желая
 Hug

Мерси за информацията   bouquet само дето аз пробвах да пия кокосово масло на капсули и нямаше резултат  Sad ...дли пък не е било малко количеството.  Rolling Eyes

# 406
  • Мнения: X
...само дето аз пробвах да пия кокосово масло на капсули и нямаше резултат  Sad ...дли пък не е било малко количеството.  Rolling Eyes

пробвай с истинско такова, еко и студенопресовано
гледах, че го има из здравните интернет магазини

# 407
  • Мнения: 144
момичета, искам да споделя с вас нещо, което четох наскоро
тук в един шведски сайт доста хашимотки споделят, че с 2-3 с.л. студенопресовано кокосово масло на ден са успели да намалят доста, а някои даже и да спрат медикаментите, които взимат
...само дето аз пробвах да пия кокосово масло на капсули и нямаше резултат  Sad ...дли пък не е било малко количеството.  Rolling Eyes
пробвай с истинско такова, еко и студенопресовано
гледах, че го има из здравните интернет магазини

  Мерси за информацията  Bothnia    bouquet

  Казват, че това дето се продавало дори и студенопресованото не било 100% сурово.
  Момичета няма проблем сами да си го произведем кокосовото масло.  
  Купуваме си 2-3 кокоса и си ги смиламе на блиндер или може  и със  сокоистиствачка.  Лесно е!
  Мога още по-подробно да обясня техниката с кокоса, ако не е известно   как става,  ако има интерес.

# 408
  • София
  • Мнения: 160
здравейте момичета,
и аз съм с хашимото и възли.резултатите ми са -тsh -2.2   mat -258,3
нарочно ги пиша с малки букви.до сега ме наблюдаваше един доц.от медицинска академия и никакво лечение не ми назначаваше.питах го какво да ям- той всичко .така цели 2 години.сега изведнъж реши да прави биопсия.мен много ме е страх и реших да потърся други методи.тази сутрин гледах предаването " на кафе " и там д-р Мария Папазова обясняваше за заболявания на гушата.молбата ми е ако някой има нейните координати да ми ги прати.може и на лични.ако някой се е лекувал при нея -да сподели .приятен ден и си мислете за хубави неща.мисълта е много важно нещо.  bouquet

# 409
  • Мнения: 2 282
Ето тук има координати на д-р Папазова.
Иначе и моята майка е с тежък артрит и още други автоимунни си имаме в рода...определено има нещо генетично, което те прави предразположен и "избива" в някоя автоимунна посока, може и да е различно за всеки във фамилията, където си намери "пролука"
  
  Аз днес си говорих с един познат и той ми каза, че напоследък на много млади жени им поставяли диагноза- Хашимото.
   Дали пък това не е новото име на всичко онова, за което нямат обяснение лекарите като то типа "Стрес", "нерви" .

По въпроса с наследствеността (извинете, ако се повтарям): наследяваме ценностите, начина на мислене и на хранене на родителите си. А те естествено - тези на своите родители. И дори когато си мислим, че сме коренно различни, когато правим всичко възможно да не сме като тях, просто ставаме другата страна на една и съща монета. Отразяваме същите проблеми, но от друга гледна точка. Та така, логично е въртенето на автоимунни болести в семейството. А кажете ми, че човек с диабет мисли и се държи точно по същия начин, както би го правил, ако беше здрав... а моделите на мислене и действие се наследяват.

И последно - и аз се замислих за бума на хашимото. Ненапразно най-често установяват хашимото след раждане. Като едното нищо това е начин да нарекат последствията от един уединен живот, концентриран в 1 (или малко повече) човешко  същество, контакта с 2-3 души, ограничението на темите само в една област, усещането... спирам дотук. Начинът, по който гледаме на раждането, майката и отглеждането на детето определено може да доведе до доста сериозни проблеми. А, пропуснах обездвижването и липсата на грижа за себе си.

# 410
  • Мнения: 5
Аз също имам автоимунен тиреодид на Хашимото, Някой може ли да ми даде  координати на тази клиника по импулсна терапия  newsm78

# 411
  • Мнения: 148
тук има телефони за тази клиника. но аз хванах края на предаването и изпуснах обясненията за този вид терапия:(

http://nakafe.novatv.bg/page/view/id/7

# 412
  • София
  • Мнения: 160
благодаря за информацията и бързата реакция на  zazaza и на Сребърен облак. Simple Smileкато се свържа с д-р ПАПАЗОВА ще ви информирам.лек ден на всички.

# 413
# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Аз ходих при д-р Папазова преди 2 -3години и в началото бях запленена от нея. Много добре говори и увлича и човек и вярва. После ми препоръча да правя няколко неща:
1. На първо място - да се храня по Зоната.
2. Да пия едни добавки, които в началото бяха малко на брой, но после ми препоръчваше и други все на тази фирма и реших, че има някаква изгода от това.
3. Да пия рибено масло от сьомга - 3 г на ден.
4. Да се мажа с прогестеронов крем - в дните без мензис.
5. Да правя едни дихателни упражнения по Норбеков.
Май това беше в общи линии. В началото изпълнявах всичко стриктно. След първото посещение ми каза да държим връзка по е-mail - a. Изживях една гадна криза с високо кръвно, болки в сърцето и т.н., а тя се отнесе към мен сякаш се лигавя. Когато се опитвах да се свържа с нея по телефона, ме отклоняваше, много заета била. А по e-mail-а ми пишеше да продължавам, да не се глезя, тя какво по-лошо била изпитала, аз да не се оплаквам. От диетата отслабнах драстично, а и ТСХ ми беше спаднало, та може би и от това слабеех. МЦ ми спря за 3 месеца, не се чувствах добре. Като я питах какво да правя, ми казваше да продължавам по нейната програма и цикъла ми щял да дойде, просто тялото ми така било решило. Като почнах да се храня както преди, ми дойде цикъла. И накрая зарязах съветите и, е не всички, но повече не се допитвам до нея. Много е заета, имала много пациенти с рак и т.н. Не може да обърне внимание на пациентите си, което не пречи да взема по 50 лв.( преди 3 год. беше) за първото посещение. Реших, че не ми трябва такъв лекар, който не можеш да откриеш за съвет, когато се нуждаеш от него, а и съветите са - не се глези. Та сега не ща да я гледам по телевизията. Сигурно е още по-заета. Иначе и имам координатите - който иска...

# 415
  • Мнения: 144
Аз ходих при д-р Папазова преди 2 -3години и в началото бях запленена от нея. Много добре говори и увлича и човек и вярва. После ми препоръча да правя няколко неща:
1. На първо място - да се храня по Зоната.
2. Да пия едни добавки, които в началото бяха малко на брой, но после ми препоръчваше и други все на тази фирма и реших, че има някаква изгода от това.
3. Да пия рибено масло от сьомга - 3 г на ден.
4. Да се мажа с прогестеронов крем - в дните без мензис.
5. Да правя едни дихателни упражнения по Норбеков.
.... От диетата отслабнах драстично, а и ТСХ ми беше спаднало, та може би и от това слабеех. ... И накрая зарязах съветите и, е не всички, но повече не се допитвам до нея.
Нot pepper щом д-р Папазова се  е "комерсиализирала" и няма време за по-обикновени пациенти, навярно правилно си спряла да я посещаваш. Но полезните съвети не е лошо да се знаят. Би ли ни коментирала по-подробно кое си преценила от нейните съвети, че е полезно (от тези 5 съвета) и кое не? Повечето точки ми се виждат разумни. Точка 3. например. Защото много си отслабнала ли или скъпите добавки ли ти се видяха в повечко?  Доста Хашимотки "гонят" точно ефекта на отслабване. Тази точка 4. с прогестеронов крем важна ли е и за какво е?
Интересно ми е защото нали се пише, че диетите са противопоказни за Хашимото. Но някъде някой бе писал май, че точно хранене според Зоната можело?

# 416
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз ходих при д-р Папазова преди 2 -3години и в началото бях запленена от нея. Много добре говори и увлича и човек и вярва. После ми препоръча да правя няколко неща:
1. На първо място - да се храня по Зоната.
2. Да пия едни добавки, които в началото бяха малко на брой, но после ми препоръчваше и други все на тази фирма и реших, че има някаква изгода от това.
3. Да пия рибено масло от сьомга - 3 г на ден.
4. Да се мажа с прогестеронов крем - в дните без мензис.
5. Да правя едни дихателни упражнения по Норбеков.
.... От диетата отслабнах драстично, а и ТСХ ми беше спаднало, та може би и от това слабеех. ... И накрая зарязах съветите и, е не всички, но повече не се допитвам до нея.
Нot pepper щом д-р Папазова се  е "комерсиализирала" и няма време за по-обикновени пациенти, навярно правилно си спряла да я посещаваш. Но полезните съвети не е лошо да се знаят. Би ли ни коментирала по-подробно кое си преценила от нейните съвети, че е полезно (от тези 5 съвета) и кое не? Повечето точки ми се виждат разумни. Точка 3. например. Защото много си отслабнала ли или скъпите добавки ли ти се видяха в повечко?  Доста Хашимотки "гонят" точно ефекта на отслабване. Тази точка 4. с прогестеронов крем важна ли е и за какво е?
Интересно ми е защото нали се пише, че диетите са противопоказни за Хашимото. Но някъде някой бе писал май, че точно хранене според Зоната можело?



Да, и аз бих искала да знам повече подробности , за да можем да извлечем ползите...аз също гледам да сехраня по зоната, и наистина се отслабва, така поддържам килограмите да не се качват...мажа се след овулация и с прогестеронов крем, но само това явно не стига....интересни са ми добавките, които препоръчва докторката...преди време пих селен, но не ми помогна за сваляне на антителата? С какво маслото от сьомга е по-различно от бикновеното рибено масло?  Thinking

# 417
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Маслото от сьомга не мисля, че е по-различно - просто ми препоръча да си вземам това, което има по аптеките - Омега3 на Fortex - а то е от сьомга. И грамажа е добър. Абе, останах с впечатлението, че препоръчва всички добре известни напоследък неща, които са полезни и ние си ги обсъждаме в някои от темите на Pink Panter. Само че тогава не ги знаех и не се бях сещала да търся информация за това. Пиех също и пробиотици - от българския Ентеросан Т, който се продава по аптеките - 3 месеца постоянно го пих. Като се сетя още нещо, ще кажа. А вие дето се възползвате от моята информация, трябва да ме черпите. smile3503

# 418
  • София
  • Мнения: 1 326
Маслото от сьомга не мисля, че е по-различно - просто ми препоръча да си вземам това, което има по аптеките - Омега3 на Fortex - а то е от сьомга. И грамажа е добър. Абе, останах с впечатлението, че препоръчва всички добре известни напоследък неща, които са полезни и ние си ги обсъждаме в някои от темите на Pink Panter. Само че тогава не ги знаех и не се бях сещала да търся информация за това. Пиех също и пробиотици - от българския Ентеросан Т, който се продава по аптеките - 3 месеца постоянно го пих. Като се сетя още нещо, ще кажа. А вие дето се възползвате от моята информация, трябва да ме черпите. smile3503

hot pepper, мерси  smile3525

Имам за много неща да те черпя  smile3521

# 419
  • Мнения: 144
Маслото от сьомга не мисля, че е по-различно - просто ми препоръча да си вземам това, което има по аптеките - Омега3 на Fortex - а то е от сьомга. И грамажа е добър. Абе, останах с впечатлението, че препоръчва всички добре известни напоследък неща, които са полезни и ние си ги обсъждаме в някои от темите на Pink Panter. Само че тогава не ги знаех и не се бях сещала да търся информация за това. Пиех също и пробиотици - от българския Ентеросан Т, който се продава по аптеките - 3 месеца постоянно го пих. Като се сетя още нещо, ще кажа. А вие дето се възползвате от моята информация, трябва да ме черпите.
Благодаря ти  за полезната информация Hug 

Момичета в една друга тема на форума (Деца с увреждания и хронични заболявания Тема: Цьолиакия-тема 5)  написаха това:

Дали няма да е по-лесно, например тук в готварския да пуснем една тема Безглутенови рецепти и там ще могат да допълват и мами от други форуми. Има поне 3 от много активните готвачки, които готвят и безглут. храни - Нордина и др. и имат интересни предложения. Също и вегетарианците и веганите имат, така че ще могат да се включат и други хора.
Знаете, че и мамите от Аутизъм пускаха безглутенови и безказеинови рецепти. Също и на някои с Хашимото им препоръчват безглутенова диета.
   Някой прилагал ли е тази диета? Обсъждали ли сте как  се отразява безглутеновата диета на Хашимото?    Аз я спазвам от известно време по друг повод и забелязах, че ми действа добре като цяло и дори смъкнах излишни килограми Simple Smile

   Темата Безглутенови рецепти вече е пусната и майките пишат безглутенови рецепти за да я попълнят! Ако имате такива рецепти, можете да помогнете и вие Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт