Доброволчество в болница

  • 3 647
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, знаете ли къде мога да работя като доброволец (т.е. не търся заплащане) в някоя болница в София и да имам контакт с пациенти?

Нямам медицинско образование. Като студент съм работил един месец в чужбина в едно ортопедично отделение -  грижех се за хигиената на пациентите, разнасях проби до лаборатория, водех пациенти на операция, измервах витални параметри на пациентите, разнасял съм им лекарства и т.н. Грижата за пациенти ми носеше голямо удовлетворение.

В момента работя на пълно работно време в друг бранш, но ми се ще през свободното си време да върша подобна работа в болница.

Питах в Пирогов, предлагат единствено работа като санитар на пълен щат (35 ч. на седмица) или половин (17,5 ч.). В Аджибадем съм си оставил контактите си, но не са се свързали. Ще проверя и в БЧК.

Много ще се радвам на препоръки или съвет.

Последна редакция: нд, 13 ное 2022, 09:35 от Karaivanov

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Много се съмнявам че непрофесионално лице ще бъде допуснато до работа с пациенти. В коя чужбина пускат така ако не е тайна?

# 2
  • Мнения: 2 888
Няма смисъл да го правиш доброволно и без заплащане . В болниците работата е много зле . Много хора биха се зарадвали на подобна помощ иначе .

# 3
  • Мнения: 12 790
Като санитар може и да може някъде. Поне по време на ковид кризата търсеха навсякъде и много хора ходеха.

# 4
  • Мнения: 6 563
Мисля, че може би биха приветствали доброволчеството в някой частен хоспис или дом за възрастни хора. Така и така не достига обгрижващ персонал, мисля, че никой не би върнал доброволец, полагащ безплатен труд.

# 5
  • Мнения: 1 375
Много се съмнявам че непрофесионално лице ще бъде допуснато до работа с пациенти. В коя чужбина пускат така ако не е тайна?

В Англия например съм виждала обяви за доброволци,които работят по 2 часа дневно някъде в болницата.Обикновено помагат на пациентите по време на хранене,водят ги до кабинети,където им правят изследвания и др. немедицински дейности...Винаги има нужда от такива хора.

Общи условия

Активация на акаунт