Когато бяхме деца.......

  • 12 629
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 461
Искам да споделите какво ви беше хобито като по-малки.... Wink
Аз колекционирах салфетки .Имах страшно много и то от красиви по-красиви.
Обожавах да колекционирам марки.Със сестра ми си направихме три големи класьора.
Събирах обложките на шоколадите.
Както и станиоли от цветни по-цветни.
Някои от тези колекции съм ги съхранила.
По някога се натъжавам като ги разглеждам,защото ми напомнят за моето детство.Колко е било весело и безгрижно.
Спомням си ,че си правихме и лексикон в който задавахме въпроса ..."Какво е вашето хоби"....И имах толкова много отговори... Peace
Разкажете и за вас. Peace

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 23:27 от дими

# 1
  • в къщи
  • Мнения: 467
Хе-хе,развесели ме...колко години назад ме  върна....
Събирала съм и салфетки.. и станиоли от шоколади,и руски картички...пазя си всичко.Преди една-две години дъщеря ми(на 9г) ги поиска,че много и харесали...за два дена изпокъса и издраска повечето Shocked...и пак си ги прибрах Blush.Аз съм си пазила станиолчетата с години,пък тя за нула време им видя сметката Crossing Arms.Да си събира сама,като иска да къса LaughingТова е от мен.

# 2
  • Мнения: 6 461
Ох, да и за картичиките забравих да пиша.Имах толкова много. Peace

# 3
  • Мнения: 6 472
Ами аз съм една такава шматка исках от всичко да опитам. Колекционирах какво ли не, обичах да си майсторя разни неща и се записвах на какви ли не спортове. Та по темата- събирах салфетки, и картички. Все още пазя много голяма част от тях и старателно ги крия от щерките Laughing Освен това обожавах да рисувам. В гардероба имам изостанал още едни класьор с мои творения. Яд ме е че голяма част изхвърлих или подарих Sad Обичах да си майсторя всевъзможни нещица - от куклени къщи (всъщност кукли мразех и къщичките оставаха празни) до дялкани дървени фигурки и керамични джунджурии. Живеехме в стара кооперация в центъра и имахме огромно мазе. Татко ми беше заделил малко пространство, където си беш моята работилница.
Имам прекрасни спомени от съботно неделните излети на Витоша и Боровец, когато баща ми ни будеше в 6 сутринта, правеше ни закуска и отивахме на ски. На обяд сядахме на припек, ядяхме сандвичите, които ни беш енаправила мама и пиехме чай с лимон от един голям термос, който ако не се лъжа още е жив Grinning  
В общи линии това са ми най- ярките спомени от детството. Като се замисля не съм се променила много. Даже и хобитата ми не са се променили чак толкова - сега просто се оправдавам, че го правя заради децата, за да не ми се смеят хората Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 461
В общи линии това са ми най- ярките спомени от детството. Като се замисля не съм се променила много. Даже и хобитата ми не са се променили чак толкова - сега просто се оправдавам, че го правя заради децата, за да не ми се смеят хората Mr. Green
Наистина  и за това не бях се сетила...Много обичахме със сестра ми да правим коледни играчки -ръчноизработени за елхата.
Сега вече втора година правим нашата импровизирана работилничка с Тошко(голямото ми детенце)и изработваме играчки и украшения за елхата Mr. Green
Аз го светнах за това.. Peace Hug и то какво става докато работим се оглеждам..... и моя Тошко си бута количките ,а аз си правя  коледните играчки... Mr. Green Laughing

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 920
Ами минах през различни колекции -салфетки, марки, картички, но все още стоят / поне до скоро бяха там/ при майка ми календарчетата  Mr. Green.

Малко не по темата, но отдавна ми бърка в очите подписа ти в ляво  Blush,
 сега да не се обидиш, не се заяждам, но се пише воИн, железен воИн.
Това "И" и "Й" не знам защо се бърка толкова често, нещо в разясненията в училище ли, какво ли...

# 6
  • Мнения: 6 472
и то какво става докато работим се оглеждам..... и моя Тошко си бута количките ,а аз си правя  коледните играчки... Mr. Green Laughing[/b]

 Joy Joy Joy нищо ново под слънцето  Mr. Green И Ина от време на време почва да се оплаква "е добре де, ти аз какво да правя, ти като обсеби всичко" Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 039
аз нищо не съм събирала
имам 9г по-голяма сестра и всички нейни приятели ми завещаваха колекциите си от салфетки, картинки от дъвки Турбо, марки и какво ли не, и на мен като ми даваха пълни колекциии, не ми беше интересно да събирам след това още.

но разбира се, имаше неща, които обожавах да правя
1. всяко лято рисувах с темперни бои по една от стените в детската стая
2. от стари пуловери си шиех играчки, като кройките взимах от списание Бурда
3. най-голямата ми страст бяха лексиконите. Огромни, дебели тетрадки с твърди корици, целите"ламинирани" с широко тиксо. Много се бях специализирала и много се стараех.
4. около Велик ден рисувах кухи бели яйца, някои от които майка ми старателно все още пази.
5. плетях си много гривни от молине /мулине, не знам как се пише/ не знам дали се сещате за какво говоря. Но сега се сещам, че мога да оплета на Малена една такава гривна. Laughing
изобщо аз все се въртях около нея, и все нещо режех, мажех, лепях и шиех. Ама то детето, каквото види, само дето сестра ми явно нищо не е видяла - с 2 леви ръце е.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 084
И аз събирах салфетки, все още пазя няколко кутии Simple Smile) Иначе Simple Smile ходех на всички възможни кръжоци Simple Smile) като се започне с хор по руски песни (и досега една нота вярно не мога да изпея), химия, художествено творчество и дори акробатика Simple Smile)))))))) (тук и майка ми има пръст, защото детската й мечта била да стане циркаджийка Simple Smile)) Обожавах да си правя разни бижута от тел, вплитах обикновени камъчета и мъниста от стари гердани, а хитът бяха обеците от клечки за сладолед Simple Smile) изрисувани с шарени боички Simple Smile)) Имах си собствена таванска стая, която "обзавеждах" по свой вкус Simple Smile) където трупах съкровищата си Simple Smile))) и прекарвах част от времето си  в дълбоки разсъждения Simple Smile)) за "живота, вселената и всичко останало" с надеждата един ден да стана велик учен Simple Smile)))) Така си и останах с мечтите ....

# 9
  • Мнения: 1 180
Аз имах купища календарчета! Събирах още значки, обвивки от шоколади, сватбени кърпички /по едно време закичваха гостите с тях, голям смях са/. Непрекъснато "ремонтирах" някоя дрешка на майка ми - в крайна сметка нищо не се получаваше и я смотавах в някой гардероб. В някакъв кръжок си измайсторих полюлей от ковано желязо с 4 абажура - още го ползват нашите. Изрязвах си снежинки от цветни станиолчета - ейййй, невероятно красиви ги правех! И до ден днешен мога да правя подскачаща жаба и корабче с два комина от хартия /между другото жабата е доста сполучлива, не съм виждала такава/. Сигурно има и друго, но в момента не се сещам.

# 10
  • Мнения: 6 472
3. най-голямата ми страст бяха лексиконите. Огромни, дебели тетрадки с твърди корици, целите"ламинирани" с широко тиксо. Много се бях специализирала и много се стараех.
Сега ме подсети какво огромно количество ролки тикско заминаха за "ламиниране" на какви ли не глупости Mr. Green Бях стана мнооооооооого добра! Тогава нямаше хубави тетрадки за училище и аз си ги украсявах сама по този начин. Правех си тефтерчета, лепях по класьори, майсторях колажи или го правех порсто заради самото "ламиниране" върху мои рисунки Grinning

# 11
  • NY
  • Мнения: 209
 От както се помня рисувам. В детската градина много тежко преживявах , ако моята рисунка не беше закачена на таблото на най-добрите в коридора... Simple Smile Първата ми работа която висеше там беше един колаж- маргаритка на син фон  Mr. Green
 събирах марки в една кутия
 Лексикон никога не съм имала
 Като се научих да плета, всяка зима решавах да си плета пуловер.......мисля само един довърших с помоща на майка......предницата беше ред еленчета , ред борчета
  герданите с маниста от брашно, вода и сол, лакирани с лак за нокти и нанизани на велур ми бяха  страст.......спомням си ,че от това  тесто бях направила  Фред Флинстоун  и Барни Ръбъл ,хе хе едни от първите ми статуетки  Laughing
 рисувах новогодишни картички ........ефекта на снегът да блести го постигах като лепях строшени играчки за елха......и ползвах канцеларско лепило Рила  и ставаха гадни петна(толкоз ми е бил акъла  Crazy)
аааааа....и да си призная, много ми бяха интересни часовниците как работят, разглобила съм много..., още си спомням конското след като майка намери електронният си часовник след половин година, мислеше го за откраднат, в кутията ми с марки ....на части  Embarassed



 

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 14:15 от Eklere

# 12
  • Мнения: 8 505
Искам да споделите какво ви беше хобито като по-малки.... Wink

Спорт Simple Smile
Минах през много спортове със и без треньори.
Колекционерска страст никога не ме е обземала.

# 13
  • Мнения: 3 248
- Доста години събирах пощенски марки, които прилежно поставях в класьор. Имах сигурно поне 15 различни колекции - пеперуди, плодове, коли, известни личности и т.н. Simple Smile
- Помагах на сестра си в събирането на салфетки, въпреки че тя не беше упорита, като мен. Laughing
- Всеки ден попълвахме различни лексикони и ... мисленици (мисленикът беше тетрадка, в която за всеки човек си имаше отделна страница, на която съучениците му пишат какво мислят за него) - не знам вие дали сте попълвали подобно нещо. newsm78
- Ааа, по едно време най-много събирахме и миришещи листчета, купувахме си цели тефтерчета и  разменяхме за листчета, от които нямахме. hahaha Беше много актуално, когато бях 4-5 клас. ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 630
Събирах и аз всичко.
Записвах се и се отписвах от всевозможни кръжоци и спортове.
Колекционирах какви ли не неща

"Ламинирани" неща и аз имам. Преди време намерих една ламинирана карта - леле, как лепкаше отвсякъде  hahaha

# 15
  • Мнения: 3 647
Искам да споделите какво ви беше хобито като по-малки.... Wink
Аз колекционирах салфетки .Имах страшно много и то от красиви по-красиви.
Обожавах да колекционирам марки.
Събирах обложките на шоколадите.
Както и станиоли от цветни по-цветни.
картинки от дъвки "турбо", ароматизирани   картинки, играчки от шоколадови яйца, картинките от вафлите "куку-руку"........
абе какво ли не съм събирала   bouquet
в момента - монети и  картички 

# 16
  • Мнения: 6 461
картинки от дъвки "турбо",
Леле,това го бях забравила.... Wink
С децата с които дружах си разменяхме повтарящите се. Peace

# 17
  • Мнения: 3 248
картинките от вафлите "куку-руку"........

Съвсем ги бях забравила. Те всъщност помня, че бяха лепенки, които старателно лепях в албум. Така и не успях да събера всичките лепенки. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 647
картинки от дъвки "турбо",
Леле,това го бях забравила.... Wink
С децата с които дружах си разменяхме повтарящите се. Peace

Peace хехе  да  имаше някой много рядки
картинките от вафлите "куку-руку"........
Съвсем ги бях забравила. Те всъщност помня, че бяха лепенки, които старателно лепях в албум. Така и не успях да събера всичките лепенки. Rolling Eyes
Rolling Eyes аз ги събрах , но беше изтекъл срока за пращане
  bouquet
sega se setih 4e imam i oshte edna kolekciq ot plasmasovi burkalki za kafe
 Peace

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 12:36 от ANGYA

# 19
  • Мнения: 6 472
Ех какви хубави спомени ме налегнаха Grinning Сега покрай тази тема и аз се сетих за герданите от солено тесто и боядисани макарони. Кожички за нанизване взимахме от един цех за кожени чанти. Системно правехме набези и обирахме контейнера за отпадъци, а един чичка - пазач ни гонеше с метлата Joy После сядахме в задния двор на една съученичка и нарязвахме кожичките на лентички, които да стават за нанизване на герданчета. "Снегът" от натрошени играчки ми беше любим, всяко година се грижех някоя топка да даде фира, за да има аз с какво да творя Mr. Green Само дето не лепях с лепило Рила. Предпочитах Кале, че много хубаво ми миришеше Crazy Пък и ставаше на конци и едно от любимото ни занимание в училище беше да "изпридаме" по някоя и друга тубичка Laughing

# 20
  • Мнения: 6 461
Ох,сетих се и за друго Laughing .
Дядо ми беше пазач във" Винпром" и с тайфата ходехме при него и понеже бяхме с връзки... Crazy работниците да ни даваха етикети от най-различни марки вина и други питиета.Спомням се че ни ги даваха на пачки . Mr. Green
Леле те бяха толкова много и сега се зачудих ,защо ги превозвахме с бригадирска количка.... smile3503(от  тези с 1 колело )
Сещате ли се?

# 21
  • Мнения: 2 677
картинки от дъвки "турбо",
Леле,това го бях забравила.... Wink
С децата с които дружах си разменяхме повтарящите се. Peace


Голяма работа бяха тия картинки!  Joy Joy Joy На ден изяждах по две шепи дъвки заради тях. Дори играехме с момчетата на топчета и залагахме повтарящите се.  hahaha

# 22
  • Мнения: 3 576
Събирах салфетки.
Имах много лексикони и мисленици Simple Smile
Пишех си с другарче от СССР  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 849
Салфетки , кутии от  цигари ,марки ,картички  ooooh!

# 24
  • Мнения: 6 461
Ето и това го бях забравила Mr. Green
Кутии от цигари.С тях със сестра ми си бяхме направили толям робот.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 176
освен миришещите листчета съм колекционирала още фонокарти, захарчета(пазя ги още ooooh!), визитки също-от познатите на родителите ми тогава tooth
Плюшкин си бях аз Laughing

# 26
  • Мнения: 2 125
Ха-ха..много мила тема Hug

Салфетки, марки, картинки, руски картички, лексиконите....и си правех бижута (брошки и обеци основно) от разтопени грамофонни плочи-винил и слагах отгоре разни мъниста и една секретна игла да ги закопчавам по дрехите Mr. Green Joy
Горката ми майка Shocked, беше принудена да се кичи с моите произведения hahaha

# 27
  • Мнения: 6 164
Салфетки, обвивки от шоколади, от бонбони, календарчета, картички, листчета от различни тефтера, които после се ъпгрейднаха с миришещи листчета, кутии от цигари... Laughing

# 28
   Рисууууувах, правех разни неща от солено тесто или глина, дялках тебеширени тотеми.
А колекционирах снимки на актьори, от ония по стрелбищата, сещате се.Малката преди месец ми "оправи" последната колекция със снимки от "Междузвездни войни".Но рисунките ги пазя.
Също така събирах всякакви камъчета, обрасли с мъх клонки със странна форма, мъхове и шишарки и правех макети на приказни къщички, замъци и пр.

# 29
  • Мнения: 6 461
 А колекционирах снимки на актьори, от ония по стрелбищата, сещате се.
Е , и това го бях забравила .... Crazy
Когато бях в трети клас събирах снимки на български певци и актьори........ Wink.
Сега тази колекция я няма ,явно съм я затрила като по малка,но като се сетя за нея като спомен ми изплува снимката на Росица Кирилова.
А плакати и снимки дето бяха по стрелбищата  на чужди актьори и певци събирах когато бях в  шести  клас Mr. Green.

# 30
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
И аз съм колекционирала салфетки и обвивки от шоколад. Най-мн. се радвах на руските. Едни такива шарени... Crazy
Към днешна дата колекционирем само стихове. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 439
Ех,че ми сатна едно мило и топло на душата...Събирах и аз календарчета,салфетки,снимки,картинки от дъвки,цигарени кутии,химикали най различни-имах доста богата колекция,попълвахме лексикони и мисленици..

# 32
  • Мнения: 701
ООооооо....то не бяха салфетки,обвивки от шоколад,картинки от дъвки Турбо,изрязвах от списанията разни картини и си ги подреждах в папка,какви ли не неща.....ама колко беше хууубаво.... Grinning Grinning Grinning

# 33
  • Мнения: 6 461
изрязвах от списанията разни картини и си ги подреждах в папка,......хууубаво.... Grinning Grinning Grinning
Е , и това го бях забравила .
Изрязвах  картинки от списания  и подреждах в папка.Като хванех ножичката... Mr. Green ,здраво списание не оставаше.... Laughing

# 34
  • Мнения: 431
Нищо не съм колекционирала. newsm78
Само четенето ми е било хоби.

Макар че като се замисля правех компания на хора с хобита и така косвено участвах. Например беше излязла мода да се шият плючени играчки от ЛДК, после от конци се правеха гривни, това и сега си спомням как ставаше, друго не се сещам.

# 35
  • Мнения: 3 447
Старинни предмети - монети, снимки, книги... каквото успявах да изровя по таваните на село. Ама с никого нищо не съм менкала, на децата не им беше интересна мойта колекция  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 386
Ех..аз събирах ароматизирани листчета,салфетки,картинки от дъвки Турбо,Барби и Лов ис..,монети,пощенски марки,кореспонденция с деца от цял свят,снимки,сушени цветя и хербаризирани листенца,лакове за нокти като пораснах  Shocked,а сега-колани  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 814
А спомняте ли си пликовете за писма - обикновени и луксозни! Т. е. с черно-бяла илюстрация, изглед, репродукция и цветна, аз колекционирах и от тях, а за обложките от шоколади, станиолчетата, картички и изгледи, салфетки - те си бяха в реда на нещата, разменяхме си  повтарящите се, дори и с  деца от други градове..........шоу! Благодаря за темичката! В навечерието на Коледа ни напомни, че и ние сме били деца! А сега сме с деца със свои деца !:D

# 38
  • Мнения: 6 461
А спомняте ли си пликовете за писма - обикновени и луксозни! Т. е. с черно-бяла илюстрация, изглед, репродукция и цветна, аз колекционирах и от тях,

Да,да и това колекционирах. Mr. Green Peace
Дори когато изпращах на приятелки писма ,страшно много се кефех като изпратя писмото в най-хубави плик. Mr. Green,то и за това не ми останаха. ooooh!

# 39
  • Мнения: 814
И аз изпратих много от тях и изпращах доста време след като вече ги нямаше в обращение.  Дори дъщеря ми в един период се беше запалила да допълва  колекцията, та все още се намира добро количество от тях. Отдавна не съм се сещала за тази страна от детството ми и сега е моментът да ги изровя от дълбокото забвение. Звучи много носталгично, нали!

# 40
  • Мнения: 410
Такива теми не трябва да ни натъжават,а да ни правят весели,че сме имали едно хубаво и безгрижно детство Hug
Спомням си моите колекцийки и даже като че ли вчера се ровех в кутиите в които ги съхранявах.
Колекционирах сълфетки,картонени чинийки,които тогава не бяха нещо което се намираше под път и над път.Бяха толкова хубави и луксозни.А гордостта ми беше колекцията от съпуни.Държах ги между дрехите си в гардероба.И до сега се мъдри някои и друг съпун който майка ми не е използвала все още smile3503 Сега все още имам навика да слагам съпуни между дрехите си,макар че вече хората са измислили ароматизаторите за гардероби Blush

# 41
  • Мнения: 498
Сетих се и аз за една моя колекция от сапуни. Много си ги харесвах. На мен тези спомени не ми навяват носталгия, весело ми е като се сетя

# 42
  • Мнения: 6 993
Наследих колекцията от марки на баща ми и се постарах да я попълня с още , събирахме ароматизирани листчета. Имаше едни албуми с лепенки по филмчетата на Дисни - и от тях много събирах. Най-любими ми бяха гумичките във форма на животни - имах поне 30 такива! Много обичах и пъзели и книги. А понякога ставах сутрин да рисувам по брукани с боички - ставаха много красиви. Grinning

# 43
  • Мнения: 2 697
Ех, спомени, спомени...И аз се върнах в детството  Wink Май обаче не си спомням всичко, което съм колекционирала... Thinking Сещам се, че със сигурност имах и аз няколко лексикона и постоянно ги влачех в училище да ми ги попълва кой ли не  Crazy Иначе събирах онези картинки в дъвките Love is...(което четяхме "Лове ис"  Joy), безумно безвкусните вафли Куку-руки (ако си спомняте, имаха едни албумче и вътре се лепяха картинки с надежди за "големи" награди), събирах и картичките от празниците (което още си го правя, много сантиментално създание съм си в някои отношения  Laughing).  За друго не се сещам да съм колекционирала, а и по мое време салфетки и марки много не се събираха, нашето поколение постепенно се зарибяваше от по-комерсиализирани колекции. Wink

# 44
  • Мнения: 814
Ами, да, за още нещо си спомних - торбичките,  в които във всеки магазин сега ни слагат покупките, само че не от прозрачните, а на различни марки цигари, всякакви "вносни", дали не съм скатала някъде част от такава колекция newsm78 . Ще се поразровя, тъкмо ще открия класьорите с марки и всички "богатства", които ни бяха скъпи! И онзи механичен кинопрожекционен апарат с филмчета, които прожектирах всяка вечер на дъщеря си в затъмнената стая върху стената! Някой помня ли си ?

# 45
  • Мнения: 2 386
Сега се сетих и за огромната ми колекция от картички-пазя си всички,които са ми подарени от Свети Валентин в 4 клас до сега  Heart Eyes
А също помните ли онези красиви листове,които трудно се намираха в книжарниците,и пишехме писма на любимите си приятелки на тях....С цветенца,моренце....ех!


Малко офф:Момичета,мразя клюкарника!!!Как може да има толкова,толкова глупави,парадиращи,празноглави и невъзпитани същества?!
Добре,че ви има.Тук се чувствам у дома и исках да го споделя Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 1 176
картички-дам, тях ги забравих Sunglasses
бях запалена също по химикалки, писалки-тези с по трите цвята, светещи, различни-имах купища... bowuu

# 47
  • Мнения: 801
Докато четях се сетих, че по едно време бяхме пощуряли с тайфата да играем на какъвто филм дават в момета (за онези времена,де)...най-много сме играли на Седморката на Блейк и на Банда БМХ, щах да забравя и Синьо Лято....ех, какви времена бяха.....ще ми се и моите деца да се катерят по дърветата, да цапат в локвите, да си майсторят сами играчките.....

# 48
  • Мнения: 6 461
Докато четях се сетих, че по едно време бяхме пощуряли с тайфата да играем на какъвто филм дават в момета (за онези времена,де)...най-много сме играли на Седморката на Блейк
Лелеее,"Седморката на Блейк" Laughing .
Събирахме се лятата в село и на пясъчниците пред къщити си правехме разни работи ,все едно че сме в кораб.. ooooh! и се телепортирахме Mr. Green.....Разигравахме го този филм всеки ден Crazy

# 49
  • Мнения: 498
А покрай "Синьо лято" преживявах първите си романтични тръпки. Дали днешните девойки преживяват такова нещо или към секс направо минават?

# 50
  • Мнения: 929
Събирах картинки от дъвки - от всякакви, имах огромна колекция от картички, но съм си запазила около150,календарчета също, но фонокартите са ми все още тръпка - събирам всякакви и от всякъде(много ме беше яд като бях малка на брат ми защото той ми ги взимаше и ги продаваше, а мужду тях имаше и такива които се намираха рядко).

# 51
  • Мнения: 801
уф,много ми хареса темата, след първия си постинг постоянно се сещам за разни работи от детството - примерно преди малко се присетих, че във всеки дом (предполагам) имаше тайно шкафче, където майките обикновено скатават кутия шоколадови бонбони (Амфора или Диана, Простор) ако случайно гости изненадат семейството..........колко пъти сме ставали със сестра ми по нощите да си вземем по бонбон......
или пък Големите тежки радиа с грамофон отгоре..........
а колко федербал сме разцъквали с баща ми, не знам сега някой играе ли федербал?
сещам се и за времето,когато имаше режим на тока - колко карти, домино,Не се сърди човече, дама, шах и табла сме изиграли с нашите родители.......

# 52
  • Мнения: 3 647
 Peace намерих си вчера колекцията от кукли
и до днес колекционирам
фигурки и порцеланови кукли
  bouquet

# 53
  • Мнения: 498
Да, да онова спиране на тока 2 на 2 часа. Дълги вечери със семейството около свещичката. И игрите на "не се сърди..", "домино", "шах", "карти". Много мило....... Май сега нямам такива цели 2 часа да поиграя с детенце.

# 54
  • Мнения: 1 802
Салфетки, пощенски марки, сапуни, кутии от цигари (правех си роботи от тях), хербарии на различни цветя, листа и растения...друго, другоооо, аа да режех манекенките от списанията на мама, събирах си ги в книги и ги пазех много старателно  Party Еххх, детство мое, къде си!  Simple Smile

И бях луда по сериала ''Изаура'' Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 22:09 от Елеонора_76

# 55
  • Мнения: 6 461
Събирах всички мои писма от приятели .Те бяхя страшно много.

# 56
  • Мнения: 113
много готина темичка.събирахме с брат ми най вече кутии от цигари понякога се налагаше да ровим в кофите  Confoundedвафли ку-ку-руку,дъвки "турбо",картички и др.а писмата от приятели и другарчета който са ми писали.цветчета от сватби.ех ,нащо детство беше истинско.

# 57
  • Мнения: 6 461
.......цветчета от сватби. ......
Еее..и това го бях забравила . Wink
Цветчетата и поканите от сватби на които бяхме канени цялото семейство.Поканите ги събирах при писмата ми от приятели ,а цветчетата ги събирахме със сестра ми  във витрината на секцията при чашите Mr. Green,На мама и беше умръзнало да ги маха когато трябваше да бърша праха... Crazy

# 58
  • Мнения: 1 100
Аз колекционирах скачащи топчета и играчки от шоколадови яйца. Естествено, сега всичко това е в кофата.  Tired

# 59
  • Мнения: 2 271
Събирала съм какво ли не(салфетки,марки,лепенки,картинки от дъвки,монети,човечета от шоколадови яйца и др,за които в момента не се сещам)Обичак да шия дрехи на куклите,правех си и от хартия(кукли и дрехи),рисувам(и до сега),правя икони от дърво,мъниста и фигурки от брашно и сол(стават много хубави  коледни играчки),човечета от макаронени изделия,рисувам кухи яйца(не само за великден,а и с икони,с гравюри и т.н)Бях запален рибари планинар,събирах и гъби със старите гъбари!Ееех и на мен ми стана мъчно за годините назад,летата на яз.Доспат( сестра ми има същите сънища-обиколила е цял свят,но...),вечерите около огъня.....Детство мое,кога си отлетя....Чак ми се доплака...

# 60
  • Мнения: 9
Охооо,събирах салфетки,марки,картички.Беше много весело и забавно Laughing
Дано децата ни имат нешето безгрижно детство. Peace

# 61
  • Мнения: 5 393
Колекционирах: салфетки, картинки от дъвките"Турбо", цигари, кибритчета.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 443
Ехе,Дими,много обичам да се връщам в детството и да си спомням за колекционерските ми трепети  Mr. Green
Аз също,като едно дете израстнало в условията на социализма,колекционирах салфетки.Голям трепет беше-то нали нашите за нищо не ставаха,не бяха мекички и пъстри като чуждите,колко съм разменяла само и как съм ги разглеждала все едно гледам някое безценно съкровище  Joy После започнах да колекционирам картички,опаковки от дъвки.По това време си пишех с много русначета и как съм се молила да ми пратят живачная резинка  hahaha а пък аз им пращах нашия Идеал,кой знае колко зъби са изпотрошили с него  #Silly След това се запалих по събирането на марки,имах толкова много ...
Сега ми е останал само един албум с марки-всичко друго отдавна е отишло на боклука  Confused Лексикони съм имала няколко и много се кефих като го давах на някой съученик,дето баща му пътуваше,защото ми лепеше картинки от Некерман, кефффф  Joy а пък другите все от списание Лада  tooth rotfImao абе който е живял по това време,ще ме разбере.
А относно картинките от дъвките Турбо се сещам една смешна случка случка:момчетата от нашият клас си бяха направили клуб ОЧЗ-тогава даваха едно детско филмче за Мечето Ръкспин (бях 4 клас някъде,ееех младост  Mr. Green ) и там имаше едни същества гадни,дето имаха такъв клуб.Та,нашите момчета си направили и те такъв клуб и съответно събрали членски внос-по 1-2 лв.беше някъде (за какво им е бил,не помня ).Ама Вальо,момчето,дето играеше ковчежника,взе че със събраните пари си купи дъвки Турбо и ги издъвчил и си взел картинките  Joy  Joy  Joy после колко ги беше яд момчетата,ама нали в туй ОЧЗ се правят гадни работи,та нищо не му направиха и така 



# 63
  • Мнения: 1 014
Колекционирахме с брат ми марки.

# 64
  • Мнения: 1 364
Като малка събирах салфетки и календарчета. Все още пазя част от тях.

# 65
  • Мнения: 1 612
.....Аз колекционирах салфетки .Имах страшно много и то от красиви по-красиви.
.....Събирах обложките на шоколадите.
Както и станиоли от цветни по-цветни.
......Спомням си ,че си правихме и лексикон ....

Това са част и от моите хобита като малка.
За съжаление майка ми ги е изхвърлила отдавна, а толкова много си ги обичах!  Tired
Имах и хартиена кукла, на която правих дрешки от хартия.
Имах безброй книжки за оцветяване.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 443
Имах и хартиена кукла, на която правих дрешки от хартия.
Еййй,това беше голяма краста  Grinning И аз имах такава,само че бях толкова малка,че не можех да си я нарисувам сама и молех една комшийка-кака Дида да ми направи.Ееех,детство мое  Joy А само като си спомня как се събирахме цялата махала лапетиите и големите (аз вечно бях лепната за тях  Mr. Green)-близо 50-60 човека и като му почвахме едни "партизани и апаши"-по цял ден сме се крили в мазетата,шахтите и какви ли не още опасни места.Сега като се сетя,ми настръхват косите  Mr. Green,майка ми ако знаешеееее.Ама тя работеше милата и нямаше кой да ни гледа с брат ми (ние имаме 1 година разлика)

# 67
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Салфетки, опаковки от шоколади, бонбони и вафли /беше важно да е шаренко Mr. Green / , флакони от дезодоранти и парфюми  ooooh! , марки и картички....абе стандартни "колекции". С умиление си спомням за тръпката с която си отварях кутиите и разглеждах по милиарди пъти "съкровищата" ми.

# 68
  • NY
  • Мнения: 209
уф,много ми хареса темата, след първия си постинг постоянно се сещам за разни работи от детството - примерно преди малко се присетих, че във всеки дом (предполагам) имаше тайно шкафче, където майките обикновено скатават кутия шоколадови бонбони (Амфора или Диана, Простор) ако случайно гости изненадат семейството..........колко пъти сме ставали със сестра ми по нощите да си вземем по бонбон......
или пък Големите тежки радиа с грамофон отгоре..........
а колко федербал сме разцъквали с баща ми, не знам сега някой играе ли федербал?
сещам се и за времето,когато имаше режим на тока - колко карти, домино,Не се сърди човече, дама, шах и табла сме изиграли с нашите родители.......

Аз играя все още федербал и полека лека запалвам и хората около мен.......мъж ми в началото се дърпаше ,но сега е първа писта.....
Сега си спомням , че и скачахме на ластик, играехме на ламадка (така ли се казваше?) - чертаеш едни квадрати с номера, хвърляш един плосък камък и скачаш на един крак.
В междучасието ако не се гонихме по коридорите, засядахме над бесилките (имена на градове и др. на които са ти дали първа и последна буква и мейду тях чертички) и филми

а също имаше един период в който си рисувахме кутийки с гримове, четчици,червилца на картон изрязвахме ги и се гримирахме  Simple Smile

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 443
Ламадка,това е дама,нали?Колко сме подскачали и ние,ами на охлюв,на Да би-да би,на ластик...по едно време се изявявахме като гимнастички-бяхме се редили на опашка пред спортния за едни обръчи-голям хит бяха  Joy Моя после майка ми го подари на братовчедка ми,щото се скъса от рев за такъв,а бяха свършили.Пък на мен щяло да ми купят друг,като докарат.Ама така и не заредиха в близките няколко месеца  Cry Абе,като се сетя сега...имахме и кънки,ей много готино беше.Спомням си сега,че бяхме се организирали децата от блока да си правим банда.Ама искахме да си купим екип-да сме всичките еднакви (това сигурно от някой филм ни е хрумнало  newsm78)И аз се заех да избера екипа.Ама нали бях хлапе тогава,какво ли съм разбирала от дрехи и покупки  Mr. Green ,та след дълго обикаляне по соцмагазините тип Нар маг Joy,накрая се набутах в един и си харесах един дантелено-жарсен потник,телесен цвят,който на всичкото отгоре ми беше и голям  Sick и се прибрах с него.Като го дадох на едната ми комшийка да го покаже на майка си,за да изкрънка пари да си го купи,майка й казала,че това било спално бельо  hahaha hahaha hahaha Тогава много ми стана тъпо,верно че попрозираше малко,ама такава обида  Embarassed Като порастнах по-голяма си спях с него,много хладно ми държеше и сега като се сетя каква шматка съм била,направо ми става много смешно  hahaha

# 70
  • Мнения: 11 607
От всичко тук по малко... Сега децата са на ход да колекционират - дъвки турбо, салфетки.... Мъж ми още колекционира - ваучери, фонокарти....

Аз предпочитам нумизматиката - в реални пари - тук и сега!

# 71
  • София
  • Мнения: 2 374
Носни кърпички,картички,сапуни и салфетки

# 72
  • Мнения: 6 461
Спомням си ,че на майка ми витрината с чаши беше пълна с празни шишета от дезодоранти-...колекцийка.. Laughing Mr. Green

# 73
  • Мнения: 2 700
Събирах салфетки, марки и играчки от шоколадови яйца (което беше по-смислено).
По-безмисленото, вече в пуберска възраст беше картонени цигарени кутии, с които бях облепила от вътрешната страна вратата на стаята ми.
Сега май пак колекционирам Wink - дъщеря ми уж започна да събира салфетки, но май аз се занимавам с набирането им.

# 74
  • Мнения: 4 173
Когато бях малка имах две хобита:балет и да събирам салфетки. Wink

# 75
  • Мнения: 3 647
Спомням си ,че на майка ми витрината с чаши беше пълна с празни шишета от дезодоранти-...колекцийка.. Laughing Mr. Green
o da da

# 76
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
О, да събирах, разменях и то с какъв кеф  Joy. Какво събирах ли, ми то май нямаше нещо дето да не събираме със сетра ми. Салфетки, календарчета(мале колко много бяха), картички, картинки от дъвки, шоколадови обложки, станиоли, марки, кутийки от цигари, дезодоранти, а да щях да забравя и запалки също  Mr. Green. Оле, че много работи станаха, ние сме били направо ...  Joy. Яд ме е само, че повечето от нещата се затриха безвъзвратно. Весесло ни беше, но сега децата ни май не ги разбират тия наши хобита.

# 77
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз събирах картички с цветя. И марки с цвета, ама не така настървено сато картичките. Имах 6 кутии от обувки. Нямам идея какво се случи с тях.

# 78
  • Мнения: 6 461
Аз събирах картички с цветя. И марки с цвета, ама не така настървено сато картичките. Имах 6 кутии от обувки. Нямам идея какво се случи с тях.
О,да и много важно беше ,че претижавахме различни серии  Laughing Така му казвахме тогава Crazy.
Ами оформлението им беше еднотипно ,но на всяка картичка имаше различно цвете...и вече това беше серия Mr. Green

# 79
  • Мнения: 3 647
Аз събирах картички с цветя. И марки с цвета, ама не така настървено сато картичките. Имах 6 кутии от обувки. Нямам идея какво се случи с тях.
О,да и много важно беше ,че претижавахме различни серии  Laughing Така му казвахме тогава Crazy.
Ами оформлението им беше еднотипно ,но на всяка картичка имаше различно цвете...и вече това беше серия Mr. Green

о да да
аз имах и календарчета по сериики разделени
 Hug

# 80
  • Мнения: 4 916
Събирах
1. салфетки
2. картинки от дъвки турбо
3. лимки (шарене стъклени топчета)
4. кутийки от козметика
5. марки (това беше най-скъпото занимание  Rolling Eyes )

Сега изобщо нямам идея къде са тези "съкровища" с изключение на марките.

# 81
  • Мнения: 814
Още пазя колекциите на дъщеря ми- салфетки, донасяни от приятели от екскурзиите им в чужбина и разменяни за други такива с други колекционери, играчките от шоколадови яйца, класьорите с марки, пликовете за писма и станиоли от шоколади...може би има още и други колекции, но нейните "съкровища" са на съхранение в къщата на дядо й, та темичката ме подсети да се поразровя и върна назад във времето. За което благодаря!

# 82
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз събирах какво ли не...
Картинки от дъвки, марки, картички,календарчета, но най-много бях запалена по ароматизираните листчета. Laughing

# 83
  • Мнения: 15
Аз събирах :
1.марки-ама не прилежно,ами видя с пеперуди харесат ми-събера десетина,след това харесам някое самолетче,почна от тях и т. н.
2.цветни станиоли-с някои от тях обичах да увивам орехи и да ги кича по елхата.
3.картинки от дъвки"Турбо",ама по тях се запалих,защото много ми хареса една кола един път,когато си развих една от дъвките.
4.Щото преди картинките събирах дъвки.На всички сборове където сме ходили ,аз изкупувах дъвките от сергиите.Всякакви дъвки - стига да миришат хубаво.Имаше и цигарени.Обичах да имам по много дъвки,но не за да ги пазя,а да мога от време на време да лапам по колкото ми събере устата и пак да ми останат.Някой път не можех да си обърна езика,че нямаше място Joy
Сдъвквах ги,колкото да им се махне хубавата миризма и сладкото и ги изхвърлях.Някой път веднага лапах следващите и затова трябваше да имам по много.Като видех,че намаляват отивах пак да купя.(мале-е-е,един път ми свършиха вносните,а не се виждаше сбор наскоро и си купих "Идеал" и така карах до следващия сбор)Е от време на време,когато ми бяха само две в устата правех и балончета.
5.Като казах балончета,та се сетих,че обичах да събирам скъсаните балони и с тях като ги лапнеш и завъртиш в устата,се получаваха малки балончета,после ги вадиш и пукаш в челото.Що белези имах по челото. Party
6.Пластмасови прозрачни ленти, с които се връзваха новите хладилници и бойлерите.Вземаш лентата  като разопаковат ,навиваш я много стегнато,връзваш напречно с конец и я вариш с царевицата лятно време.После като се развие си остава къдрава,а ти си промушваш средния пръст в най малкото колелце и с нея правиш като с Йо-Йо нагоре-надолу,нагоре-надолу...
Леле,Благодаря за Готината тема! Hug Що спомени ми връщате!
7.Топчета-всякакви,но най-обичах(обичам,щото тях и до ден днешен събирам) стъклените-биренките(така се казват,щото са светло кафяви,прозрачни)и сирийчета(и те са прозрачни,но безцветни,а вътре имат три цветни лентичи,които се събират в центъра)Колко си мечтаех да отида в Сирия,че си мислех,че там като ходиш по улиците и сирийчета се търкалят навсякъде около теб  hahaha
С топчетата играех с момчетата,не само ги събирах.Тъй,че тях си ги печелехме,разменяхме или откупувахме,че сирийчетата най-малко ги имаше по магазините и за едно сирийче даваш по някоя и друга колекция от нещо друго,или по 5 лева също съм давала за едно.Крадях на баща ми стотинките от панталона вечер,като го събуе Blush и парите за закуска,дето ми даваха  отиваха всичките за едно сирийче.
8.Стари монети,чуждестранни монети-тях си ги пазя,ама не са много, а и не бяха чак толкова ценни.А сега съвсем май не са,че съпругът ми един ден ме видя да мия една зеленясала със сода и като ми ги гепи и отишъл в гаража и ги излъскал всичките с телената четка на ракетата.
Щях да получа удар! #CrazyТолкоз ревах,а той - горкия вика"Че аз от къде да знам,че сега няма да са ценни!?Аз исках да помогна! " #Cussing out
9.Имаше и още всякави дреболии,които съм събирала,ама в момента не се сещам  newsm78 ?!
Май имаше от вносните кибритчета,че майка по едно време работеше в х-л"Ростов на Дон"в Плевен.
Е-ех,спомени,спомени... Grinning

# 84
  • Мнения: 814
    mama na bebe, ти направо ме разби,  колко много хобита от детството на дъщеря си бях забравила, и за марките, и за монетите, и за топчетата, за кибритчетата и кутиите от цигари-Вносни!, защото такива не се продаваха редовно в магазините, за етикетчетата бърху банани, мандарини и потокали, за ваденките с Флинтстоун и с-ие...и кой знае още какво ще изровя от старата къща на дядото...
  Сега дъщерята на колежка на дъщеря ми събира салфетки, а аз самата имам мания към тях, та започнах да отделям от сега по някоя и друга мостра, зная ли дали малкото ми съкровище след години няма да има и то същото хоби като мен и майка си. Смешно ли звучи?

# 85
  • Мнения: 11 607
mama na bebe страхотно! И аз се върнах с поста ти в детството си - сборове, дъвки, шекерчета....

# 86
  • Мнения: 207
Аз колекционирах салфетки, носни кърпички, колички, картички, календарчета, кукли, плюшени играчки, топчета, шишета от парфюми и етикети от алкохолни и безалкохолни напитки! А сега колекционирам чаши! Laughing

# 87
  • Мнения: 750
Салфетки, марки, писма/ кореспонденцията ми с разни хора от къде ли не/, аудио- касети, станах музикален маниак!

# 88
  • Мнения: 2 591
наистина носталгично....

и аз събирах какво ли не.... картички, салфетки, календарчета, ваденки (затова си пишехме с русначета  Embarassed), марки, сапуни, кактуси, картинки от дъвки Турбо....

# 89
  • Мнения: 732
Колекционирах:
1. Салфетки
2. Картички
3. Календарчета
4. Опаковки от шоколади - баща ми ми носеше "вносни", които бяха голяма рядкост.  smile3521

Даже си пишех с една девойка от Русия, която във всяко писмо ми изпращаше по 4-5 картички и календарчета  Mr. Green

Все още салфетките и шоколадовите опаковки са на лице, но за сметка на това картичките и календарчетата изчезнаха безследно  Mr. Green

...
6.Пластмасови прозрачни ленти, с които се връзваха новите хладилници и бойлерите.Вземаш лентата  като разопаковат ,навиваш я много стегнато,връзваш напречно с конец и я вариш с царевицата лятно време.После като се развие си остава къдрава,а ти си промушваш средния пръст в най малкото колелце и с нея правиш като с Йо-Йо нагоре-надолу,нагоре-надолу...
...

Това и аз съм го правила. Ех, спомени ....

Последна редакция: пт, 13 апр 2007, 09:52 от vickey

# 90
  • Мнения: 2 591
Дими, защо не направиш анкета  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 6 461
Дими, защо не направиш анкета  Rolling Eyes
Не съм се замислила до сега Sunglasses

# 92
  • Мнения: 1 174
Амии, много неща, все важни. И не по-различни от вашите. Simple Smile

Картички, календарчета, марки, салфетки, картинки от бонбони, дъвки "Идеал" с приказките, "Турбо", "Бомбибомб", "ТипиТип", "Лав ис..."От шоколади и станиолите им..., сапуни, писма от русначета (пишех си със 7 и стигнах до 37 писма- стига толкоз Wink)...

Викахме духове и въпросите, които им задавахме бяха от рода: "Владимир Висоцкий, кога ще получа писмо от....Елистратовой Анне?"(имах си 2 Ани-та) или  "Ще караме ли утре час по биология?''-с тиха надежда, че на другарката нещо ще й се случи по пътя! Laughing

...Цигари всякакви- по левче бройката от караваната-барче до блока.По- късно по малко кутията с голямата колекция започна да намалява, 'щото се научих и аз... Sunglasses.
Имах и кукли, които ми баха наследство от кака (братовчедка, 9г. по-голяма), но които не възнамерявах да завещавам на ни-кой Naughty, а само си редях по леглото до 15-тата.
Правех си кученца от пласелин, от всички породи, защото си казвах, че като порасна ще живея с тях на кучешка планета и там ще има много от любимите ми животни (наред с конете)- от "Скръфи" и "Ласи "тръгна всичко!
Много се ядосвах, че няма кафяв пластелин и не мога да си  направя "истински" кучетата (талантливо дете бях  Simple Smile).Един ден, обаче в книжарницаТА се пусна в продажба ня'къв чешки, който предлагаше и кафяво, ама истинско кафяво и един топъл нюанс на зеленото.Много се зарадвах, спретнах набързо един кокер и от  останалото направих шоколад и го увих в един от колекционерските ми станиоли, западногермански  Sunglasses , с картинка на таралеж.Трябваше ми за играта на "Продавачки" през наближаващата пролетна ваканция. "Шоколадът" беше с всичко, което му е нужно, за да прилича на такъв- блокчета с фуги м/у тях, скосени външни ръбове...абе съвсем истински.Държах си го отгоре на бюрото и там си стоеше, докато един ден   братовчедка ми просто дойде и докато ме пита какво правя под бюрото (аз подреждах 'магазина"), го захапа тоя шоколад, като му скъса станиола и...до там беше. Sick
Такива са ми спомените.
Извинявам се, че не съм съвсем и изцяло по темата, исках да споделя... Simple Smile

# 93
  • Мнения: 3 810
Аз имах всевъзможни хобита.
1. Не помня кога съм стигнала до машината на мама(която беше шивачка), защото съм била много малка. Майчето като видяла криво ушито парцалче и се скарала на сестра ми, защото и през ум не й минало че може и да съм аз. Ших почти професионално дрехи на куклите до 6кл., когато мамчето каза СТИГА ВЕЧЕ! За жалост не ги пази...Но преди години попаднах на едно наметало с дзип- учудих се как съм го правила  newsm78
2. майка ми имаше едни списания "Прамо". Носеха й ги от Варна. Забавлявах се като разучавах схемите за плетене и плетях малки парцалчета с моделчета.
3. събирах по 10 ст. Събрах към 100лв, което си беше бая сума за тогава...
4. понеже живеех почти у резервата, край нас имаше много интересни билки. Майка ми имаше една книга "Билките във всеки дом" с илюстрации. Ходех с нея из пуштинаците и откривах билки по картинките, разучавах ги. И сега ми е много полезно. А вкъщи зимата сме редовно на лично набран чай.

# 94
  • Мнения: 6 461

Е...и това го бях забравила.
Със сестра събирахме стотинките заедно.
Не си спомням колко бяхму събрали ... Crazy

# 95
  • Мнения: 3 647
кутиики от цигари
 Embarassed

# 96
  • Мнения: 6 461
Да ...правехме си роботи от кутийките. Mr. Green

# 97
  • Мнения: 3 647
Да ...правехме си роботи от кутийките. Mr. Green
така и не направихме нищо-> ама нашите пафкаха като кумини
  bouquet

# 98
  • Мнения: 534
Ехааааааа
като малка събирах миришещи листчета,салфетки,сапунчета и кутии от газирани напитки(кола,фанта и тн.).
Като поотраснах малко събирах вестник Тийнейджър Лов,по-миналата година го изхвърлих купа,
а сега събирам монети и списание Космополитан  Mr. Green

# 99
  • Мнения: 7 723
Ехааааааа
като малка събирах миришещи листчета,салфетки,сапунчета и кутии от газирани напитки(кола,фанта и тн.).
Като поотраснах малко събирах вестник Тийнейджър Лов,по-миналата година го изхвърлих купа,
а сега събирам монети и списание Космополитан  Mr. Green

Много скоро си била малка  Laughing Laughing Laughing

Аз наблягах на салфетките,
менках си ги с деца, чиито близки им ги носеха от чужбина  Wink

# 100
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Събирала съм картички - имах няколко албума, хартийки от бонбони, салфетки, листчета от тефтери - от тези с картинките и миришещите листчета и цветя (сухи).

# 101
  • Мнения: 6 461
листчета и цветя (сухи).
И аз събирах цветя...нареждах ги между страниците на тетрадка и си правех хербарии.
Също така и сухи цветя събирах и ги нареждах грижливо във вазичка.

# 102
  • Мнения: 1 426
Марки, картички, календарчета, хитри мисли и сентенции, китайски носни кърпички с картинки.

# 103
  • Мнения: 1 608
Станиоли от чужбински шоколади.

# 104
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
малеееееееееее как ме върнахте в тези години  Grinning много и различни неща правех и колекционирах ... салфетките,станиолите от шоколоди и бонбони прилежно изпънати и згладени,марки,етикети от какво ли не,още е при майка ми лексикона  Grinning,цигарени кутии и направата на роботи от тях-което при мен беше адски трудно защото нашите не пушат и да събера определените бройки еднакви кутии ми костваше бая пазърлъци и размени  Mr. Green еле ако са Марлборо,имаме с майка не много голяма колекция от интересни по форма стъклени бутилки  накои от които са от доста години и в красиви форми - някой ден ще ги изрисувам .... с майка имаме и друго занимание но вече от много време не сме го практикували,събираме камъни  Mr. Green но само кръгли и в различни големини които сме ги подредили в двора около къщата в провинцията и някой ден ще заформим градинка с беседка и алпинеумче,хербарии...  Embarassed бая се отнесох

# 105
  • Мнения: 1 299
Аз колекционирах салфетки .Имах страшно много и то от красиви по-красиви.
Обожавах да колекционирам марки.Със сестра ми си направихме три големи класьора.
Събирах обложките на шоколадите.
Както и станиоли от цветни по-цветни.

И аз така, щото нямаше в БГ нищо, и когато имах нещо от Кореком или някой донесеше от чужбина и припадах направо  Crazy И имах кашони със салфетки и опаковки от шоколади, дъвки, бонбони....  Crazy Crazy Crazy Преди време ги изхвърлих!

Така като гледам много народ сме колекционирали тия салфетки и станиоли  hahaha

# 106
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И празни флакони от дезодоранти и парфюми.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт