Страх от болести

  • 1 117
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, група! Пиша ви относно моят проблем, а той е свързан с непрестанен страх от всевъзможни болести. Всичко започна с паник атаки преди около 5 месеца. С тях мога да кажа, че се справям, но тревожността, че съм болна от нещо или че всеки момент ще умра не спира. Това адски много ме измъчва, дори имам физически симптоми от този всичкия стрес, който ме затрупва ежедневно. Изпитвам силни болки в главата, схващане на врата и гадене. И това още повече ме кара да мисля, че съм болна от нещо много тежко и неизлечимо. Преди 3 месеца си правих изследвания на щитовидната жлеза, пълна кръвна картина, урина също така и ЕКГ и всичко излезе в норми. Но това пак не ме успокои започнах да чета в интернет за разни болести. От днес даже започнах да усещам вкус на кръв в устата си. Искам да знам дали някой е минал през това и дали можете да ми дадете съвет, понеже вече тормозя и хората около мен с постоянно говорене за болести, а измъчвам и себе си и просто искам този ад да свърши и да се върна към нормалния си начин на живот. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 993
Посетете психолог.

# 2
  • Мнения: 856
Консултирахте ли се с невролог за болките в главата, схващането на врата и гаденето?

# 3
  • Мнения: 11
Консултирахте ли се с невролог за болките в главата, схващането на врата и гаденето?
Не, не съм се консултирала, но ще го направя още утре!

# 4
  • Мнения: 856
Консултирахте ли се с невролог за болките в главата, схващането на врата и гаденето?
Не, не съм се консултирала, но ще го направя още утре!
Аз също имам такива симптоми понякога. Направиха ми рентгенова снимка на шийните прешлени и се оказа, че имам шип на врата, който причинявал тези проблеми. Поне друга причина не намериха.. Добре е да Ви види невролог и по негова преценка да Ви направят рентгенова снимка или някакви други изследвания, за да се изключат по-сериозни заболявания, които Ви притесняват.
Паник атаките да не би да са свързани с боледуване от ковид?

# 5
  • Мнения: 11
Консултирахте ли се с невролог за болките в главата, схващането на врата и гаденето?
Не, не съм се консултирала, но ще го направя още утре!
Аз също имам такива симптоми понякога. Направиха ми рентгенова снимка на шийните прешлени и се оказа, че имам шип на врата, който причинявал тези проблеми. Поне друга причина не намериха.. Добре е да Ви види невролог и по негова преценка да Ви направят рентгенова снимка или някакви други изследвания, за да се изключат по-сериозни заболявания, които Ви притесняват.
Паник атаките да не би да са свързани с боледуване от ковид?
Да изкарах ковид края на февруари и бях много наплашена.

# 6
  • Мнения: 856
Питам Ви, защото аз също започнах да получавам паник атаки за пръв път в живота ми няколко месеца след като бях болна от ковид. По принцип паник атаките, както и тревожността, са едни от пост-ковид симптомите, така че може би и при Вас ги е отключил вирусът, ако преди това сте били добре. При мен беше същото и тези неща ме мъчиха месеци наред без видима причина. Засега изчезнаха, но но не се знае дали е за постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт