Мами в Италия - част 32 и половина :-)))

  • 14 499
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 467
newsm78
Е само тирамису ли? Бяхте казали, и за други рецепти, мисля че Влади беше писала. Ако ще е за тирамису, то и без маскарпоне става. Аз си викам, ей сега спретнах някакви италиански сладкиши, а то... Crazy

Хвърли едно око на този сайт:

http://www.incucina.tv/ricette/ricettariomostra.asp?ingrediente=Mascarpone

Има различни рецепти с маскарпоне и е посочено в кои сезони да се правят:)

# 31
  • Мнения: 2 379
Ако ще е за тирамису, то и без маскарпоне става.
Aaa, Клеми, недей така! Ти не чети какви ги пишат по готварския форум Naughty
Аз там съм чела и рецепта за ньоки с макарони вместо ньоки!!! Crazy

Влади, много са ти хубави снимките! Ти си голяма сладурана, Фло и той Grinning А майка ти е страшно елегантна!
Комплименти на всички ви  bouquet

Лени, ето този аватар много ми харесва Peace
Много е летен, ама то такова радва сега Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 6 803
Тирамисуто в БГ до сега все се е правило без маскарпоне, предполагам и в огромната част от света...както и да е.
А с нйоките объркването идва от това, че Барила имат едни макарони, на които си пише нйоки и за това.

# 33
  • Мнения: 2 379
А с нйоките объркването идва от това, че Барила имат едни макарони, на които си пише нйоки и за това.
Аууу, права си Shocked
Пуснах в Гугъл и видях това:

Тия пък?! Е, що така??? newsm78
До сега като ньоки познавах единствено картофено-брашняните топчета, а не някаква паста.

А тази паста ми мяза малко на онази specialità pugliese - orecchiette, ама не съвсем.
Ето:

# 34
  • Мнения: 1 467
Често казано и аз, сигурно заради формата newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 6 803
Ами ха де...и после иди обясни, че нйоките не са това, което са...кой ще ти повярва, като то на кутията си пише.  Laughing

# 36
  • Мнения: 1 467
Най-вероятно съществуват и двата варианта, трябва да се обясни по-подробно на хората, аз докато си бях в България, ядях паста със сирене и масло само, не бях чувала за всички тези рецепти тук:)

# 37
  • Мнения: 2 379
Ох, огладнях Blush

# 38
  • Мнения: 2 379
Мацки, не съм ви разказвала какво ми се случи на контролния преглед в четвъртък Mr. Green
Взимат ми там мерки - талията в сантиметри, кръвно, това-онова... и айде сега, Анче, качвай се на кантара.
Качвам се аз и акушерката почва да вие #Crazy и ми вика "Какво правиш ти бе?! От миналата консултация до сега си качила 8 килограма!!!" (А това беше някъде към 25 октомври.)
На мен ми стана много весело и й викам, че аз за цялата бременност изобщо не съм качила 8 кг Grinning
Опитвах се да обяснявам там колко тежа, колко съм наддавала. Обаче тя не, та не! Не било вярно, нейният кантар бил най-точният и това си е.
И ми се караааааа ooooh! Ми права е жената, ама ако беше вярно Crazy
После разказах всичко това на майка ми и тя вика, че ако бях качила 8 кг за месец и половина все щеше поне малко да забалежи newsm78
Какво да се прави... Сложиха ме строга диета Mr. Green Обаче хич не смятам да я спазвам така строго, защото аз си имам моята прословута таблица, която по седмици ми казва колко да дебелея, така че накрая да финиширам с 12-13 кг отгоре и щом съм ок по нея, не ме вълнува "точния" кантар на акушерката. Продължавам да се качвам всяка сутрин на моя кантар и карам по него Peace

# 39
  • Мнения: 1 467
Мацки, не съм ви разказвала какво ми се случи на контролния преглед в четвъртък Mr. Green
Взимат ми там мерки - талията в сантиметри, кръвно, това-онова... и айде сега, Анче, качвай се на кантара.
Качвам се аз и акушерката почва да вие #Crazy и ми вика "Какво правиш ти бе?! От миналата консултация до сега си качила 8 килограма!!!" (А това беше някъде към 25 октомври.)
На мен ми стана много весело и й викам, че аз за цялата бременност изобщо не съм качила 8 кг Grinning
Опитвах се да обяснявам там колко тежа, колко съм наддавала. Обаче тя не, та не! Не било вярно, нейният кантар бил най-точният и това си е.
И ми се караааааа ooooh! Ми права е жената, ама ако беше вярно Crazy
После разказах всичко това на майка ми и тя вика, че ако бях качила 8 кг за месец и половина все щеше поне малко да забалежи newsm78
Какво да се прави... Сложиха ме строга диета Mr. Green Обаче хич не смятам да я спазвам така строго, защото аз си имам моята прословута таблица, която по седмици ми казва колко да дебелея, така че накрая да финиширам с 12-13 кг отгоре и щом съм ок по нея, не ме вълнува "точния" кантар на акушерката. Продължавам да се качвам всяка сутрин на моя кантар и карам по него Peace

Мен гинекологът ме смъмри, защото бях качила 3 вместо 2 килограма, представям си за 8:))) Малко се втеляват прекалено тукашните доктори, бих казала:) Вярно, че трябва да се пазим обаче. Ако беше напълняла с 8 кг., най-малкото щеше и ти да забележиш:)
В кой месец си? Аз съм напълняла със седем от началото, сега съм 26 седмица..не знам дали е нормално...каква е тази таблица, има ли я в интернет?

# 40
  • София
  • Мнения: 6 803
 newsm78
Ани, е, как така? Колко кг си била предния път, и колко те мери сега? да не би да ти е погледнала стартовите килограми, а не тези от предния преглед?

# 41
  • Мнения: 2 379
Юли, точно от интернет е таблицата.
Ето я: http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
Аз не се вманиачавам в нея, но поне си създавам някаква идея и за сега се движа добре.
Иначе аз сега съм в средата на пети месец. Седмиците ги виждаш по лентичката Simple Smile

Клеми, ако ще да ми беше гледала стартовите Grinning аз до сега съм качила 5 общо.
Според мен нещо кантарът й яко е бил запецнал Laughing Не знам какво стана.
Става дума за един от ония кантари, където се местят едни гюлета по едни оси.

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 14:04 от piccolina

# 42
  • Мнения: 1 467
Юли, точно от интернет е таблицата.
Ето я: http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
Аз не се вманиачавам в нея, но поне си създавам някаква идея и за сега се движа добре.
Иначе аз сега съм в средата на пети месец. Седмиците ги виждаш по лентичката Simple Smile
за един от ония кантари, където се местят едни гюлета по едни оси.

О, да, сетих се за тази таблица, просто не бях си я запазила в преферити:) Мерси. Всъщност, звучи успокоителна, сега съм в нормата. Верно, че имаш лентичка:) Къде зяпам:)

# 43
  • Мнения: 6 390
Италиянките
вие като най-активни, може ли да споделите кога и как отказахте децата си от биберон-залъгалките?
ще съм много благодарна за съвети и идей!
Мерси предварително  bouquet

# 44
  • Мнения: 6 167
Еличко, аз ще ти благодаря за картичката с картичка ( затова не се обаждам в темата)  bouquet
Не знам за бибероните.


Пак за манджи. Днес съм сама и както всяка неделя се очаква да отида на обяд у свеки.
Няма лошо, ако в 11 ч не бях хапнала порядъчно баница и (не или) панетоне.  Crazy
Обаче как да откажа обяда, да не помисли, че я бойкотирам Дамиано като го няма.
И се пержалих - казвам й малко да ми сипе ( беше направила супа с капелетти).  Тая жена като ми люсна с черпака солидно количество от това ужасно нещо... Върнах се в първи клас. Рекох си " Малко напън, голяма жена си, ще се справиш".  В момента съм легнала и просто мечатая за промивка на стомаха.  Cry




Общи условия

Активация на акаунт