Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Аз съм мъж на 38 години, стар ерген. За добро или лошо така се случиха нещата в моят живот. Когато Аз съм харесвал много някоя жена, тя не е изпитвала същото към мен и обратното се е случвало жена която ме харесва Аз да не изпитвам същото, все са се разминавали нещата. Веднъж направих грешка да започна връзка с жена която ме харесва, но Аз нея не толкова много, бях на около 30 години и се бях уплашил, че ще остана сам. Няма да навлизам в подробности, връзката продължи около две години от които една година живяхме заедно. Преди три години се влюбих в жена от Украйна, тя работеше в България. Но тя не искаше по сериозна връзка, каза че има мъж в Украйна и не иска да го сменя. И така тя идваше в България работи няколко месеца после се прибера за няколко месеца. Сега иска да имаме сериозна връзка, твърди че се е разделила с мъжът си в Украйна. Но Аз вече не искам сериозна връзка, нито с нея ното с никоя друга. На почти 40 години се чувствам изморен тепърва да създавам семейство дом и тн. Примирих се, че ще бъда сам в този живот изморен съм. Свикнах да бъда сам, искам просто спокойствие. По принцип съм по интровертен човек. Проблемът е, че когато се опитвам да и обясна това, тя започва да се натъжава очите се насълзяват и в такъв момент Аз просто казвам да на всичко, защото не искам да страда заради мен. Не знам как да изляза от тази ситуация. Просто искам спокойствие не искам да съм причина за нечие щастие или нещастие.

# 1
  • Мнения: 7 929
Добре те е дресирала Grinning
Не го казвам с лоши чувства.

# 2
  • Мнения: 2 589
Когато става дума за важни неща, касаещи Собствения ни живот, нещата се казват ясно и категорично. Не непременно грубо, но да се кажат недвусмислено. Ти най-добре знаеш какво искаш и не трябва да отстъпваш.
38 год."стар ерген", разсмя ме. Това беше преди десетилетия. Тепърва ти е време за семейство. Теоретично.
Но щом не искаш, кажи си го.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Когато хората искат различни неща (връзка, семейство, деца), редно е да се разделят, за да не си губят времето взаимно. Особено, ако жената е на 30-35+ и иска да има деца. Тогава е критично важно да е с човек, който иска същото, или да има свободата да търси такъв човек.

# 4
  • Мнения: 6 185
Режи директно и не мисли глупости. Ако наистина те иска, няма начин да не я заболи.

# 5
  • Мнения: X
Тая украинка нещо те използва ми с струва. Сега й е угодно да е с теб, а като свърши войната?

На 38 дърт ерген, божеее! Как да нямаш желание вече за семейство, те хората на твоите години се женят! Мм е на 37 и не мога да си представя да ми каже, че вече е изморен и няма нерви и сили. Баща ми ме е направил като е бил на 37, представи си как е имал сили да работи адски много (работеше тежка работа и много отговорна).

Не ти е минало времето, търсиш си оправдания. Съветвам те да си искрен, няма нужда от недомлъвки. Казвай нещата такива, каквито са!

# 6
  • Мнения: 9 748
Звучиш като на 68г.

# 7
  • Мнения: 2 955
Проблемът е, че когато се опитвам да и обясна това, тя започва да се натъжава очите се насълзяват и в такъв момент Аз просто казвам да на всичко, защото не искам да страда заради мен.

Добра манипулаторка. Кой знае какви сълзи рони пък пред мъжа си, колко ѝ липсва като затръгва от Украйна.
Има една мисъл, че животът не е кратък, а някои късно осъзнават да го живеят.
Твоят живот е в твоите ръце, твоето страдание също. Защото за нея връзката ви не е връзка от обич, а удобство. Страдащият си ти, докато тя си наглася игрите. В ситуацията си, докато и е изгодно.
Колкото и да си интроверт, все имаш хобита и интереси, погледни какви страници има за тях в мрежата и действай!
На 38 си в точната възраст. Даже всяка възраст е такава, когато човек има мечта, цел и посока.

# 8
  • Мнения: 14 906
Да беше германка... Ама тя украинка. Кога реши, че иска да е с теб, март-април ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 668
Темата не изглежда реална.
Млада и красива украинка със сълзи моли стар ерген за сватба, дом и деца, а той не ще, защото иска да е сам.
Днес да не е петък в Украйна?

# 10
  • Мнения: 227
Искреност, младежо! Щом не искате сериозна връзка - директно го кажете.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 156
Искреност, младежо! Щом не искате сериозна връзка - директно го кажете.

Младежът е уморен тогава, когато трябва да е в разцвета си.

Казваш не, върви си по пътя. Наранен винаги и при всички обстоятелства ще има, това е.

# 12
  • Мнения: 1 206
Стана ми забавно с тази украинка. Иначе смятам, че не искаш да си сам /до колко искаш семейство не мога да преценя, зависи до колко обичаш себе си и до колко си склонен да поемаш отговорност и ангажирност/. Хората, които са разбрали защо не могат да бъдат във връзка, те не го говорят- просто живеят без половинка и не се оплакват. За мен си млад и не ти е късно, но е въпрос на характер и реалистични параметри на търсенето. И не на последно място- живота е по-красив с любов, не с "половинки".

# 13
  • Мнения: 1 333
Човекът си признава съвсем честно, какво иска и какво не иска. Не заблуждава никого, което е достойно поведение. Може наистина да се е изчерпал емоционално  ако е давал много в предишните си връзки. По -уморително е да започваш всеки път отново и да градиш отношения, отколкото да се поддържа съществуваща такава. Не са справедливи упреците за годините му.

# 14
  • Мнения: 14 906
Какви предишни връзки? Хванал се преди години с някаква за отбиване на номера, ама не му се е получило, иначе не търси никакво обвързване. Спи периодично с някаква украинка, обаче тая сега май иска да идва за по-дълго и рязко му става безинтересна.
Всичко останало е за благозвучие.

Общи условия

Активация на акаунт