Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 44 145
  • 948
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 1 681
Много е възможно едно ембрионче да се раздели на две.Историята познава не един или два такива случая, аз имам две близки с тризнаци при върнати два ембриона. Съдба, му се вика на това.
Моите са двуяйчни, върнахме два ембриона, две сакчета се видяха, две човечета излязоха, две госпожици ми късат нервите и ме радват всеки ден.

# 931
  • Мнения: 131
И аз да се присъединя към вас, инвитро…върнат един ембрион… разделил се на две.

# 932
  • Мнения: 143
О разбира се, че може да се е разделило. За нас няма никакво значение, дали се е разделило или са две отделни ембриончета. Божие чудо си е и в двата варианта.
Докторите си се чудят при прегледите и ни вкараха и нас в мисли.
quote author=mmm_st link=topic=1460585.msg47726702#msg47726702 date=1710075524]
Много е възможно едно ембрионче да се раздели на две.Историята познава не един или два такива случая, аз имам две близки с тризнаци при върнати два ембриона. Съдба, му се вика на това.
Моите са двуяйчни, върнахме два ембриона, две сакчета се видяха, две човечета излязоха, две госпожици ми късат нервите и ме радват всеки ден.

[/quote]

# 933
  • Мнения: 662
Момичета не знам дали е нормално, но за 6та седмица имам корем, като за 3ти месец … тежко ми е, но имам огромен апетит .. Дали е нормално в тази малка седмица да ми е голям корема?

# 934
  • Мнения: 2 824
Аз много се подувам, може и при теб да е от това. Аз имам апетит основно за кисело и солено, дори не се сещам за сладко.

# 935
  • Мнения: 167
На мен през цялата бременност така ми говореха, води се рискова. Не знам защо така ме стресираха, не можах изобщо да се отпусна и да се насладя на момента. В края на краищата се оказа, че наистина нямаше място за двечките, наложи се да ги извадят по-рано и бяха в кувьози. Сега всичко е наред, вече са на 3г. Просто имайте предвид, че рядко се износват до термин, понякога се налага да се лежи, но това изобщо не е наложително. Гледайте да сте спокойни и си намерете лекар, на който имате доверие.

В коя седмица ги извадиха?
35гс+1, уж доносени, но бяха с ниско тегло-1650 и 1800гр.

Седяха ли в ковьози, ако да, колко време?

# 936
  • Мнения: 662
Аз много се подувам, може и при теб да е от това. Аз имам апетит основно за кисело и солено, дори не се сещам за сладко.


Аз съм много на сладко мога цял ден само сладко да ям, а за корема не се подувам 🤷🏻♀ корема си ми е голям, а бях 47кг

# 937
  • Мнения: 875
На мен през цялата бременност така ми говореха, води се рискова. Не знам защо така ме стресираха, не можах изобщо да се отпусна и да се насладя на момента. В края на краищата се оказа, че наистина нямаше място за двечките, наложи се да ги извадят по-рано и бяха в кувьози. Сега всичко е наред, вече са на 3г. Просто имайте предвид, че рядко се износват до термин, понякога се налага да се лежи, но това изобщо не е наложително. Гледайте да сте спокойни и си намерете лекар, на който имате доверие.

В коя седмица ги извадиха?
35гс+1, уж доносени, но бяха с ниско тегло-1650 и 1800гр.

Седяха ли в ковьози, ако да, колко време?
Да, по-голямата беше 10 дни и после още 10 на термолегло. По-малката беше 30 дни на кислород, че и кръвопреливане правиха, заради анемия.

# 938
  • Мнения: 2 523
Тартюф, да 1 ембрионче се раздели на 2 бебенца . Blush Не сме правили нищо с мъжа ми покрай трансфера, така че няма съмнение.

Иначе след стимулацията седмици наред коремът ми беше като в 4 месец и общо взето дрехите не ми ставаха от самото начало.

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 18:29 от Jessito 🍀🍀

# 939
  • Мнения: 2 428
По повод килограмите.
Започнахме опити когато бях на 34г бях, 48кг. Качих много по време та стимурациите стигнах до 65кг.
Забременях 62кг, качих около 13кг през бременноста, родих спешно секцио заради изтичащи води на единият близнак.
Още първият месец бях 62кг.
От миналата година (родих лятото на 2022-та) април месец започнах да слабея. Сега съм 54кг
С увредена ЩЖ съм и мислех, че ще стана 100 кила... А ендокринолога ми спря дори еутирокса.

# 940
  • Мнения: 22
Здравейте, честито на бременните! Аз родих края на декември две момичета 👭 Голяма радост са! След инвитро еднояйчни близнаци, бяха в отделни сакчета, но с една плацента. При прегледите винаги имаше малка разлика, което притеснява чакащите еднояйчни близнаци. Но да ви кажа : Не се притеснявайте! Много често измерванията не са много точни. Даже , като помолих д-р Дяволов да ги измери, защото се притеснявам (следях се при друг лекар) той ми каза: “Не ме занимавай с глупости, виждам, че са добре бебетата. Измерванията не са точни. “ 😂 Аз родих в 34+5г.с., Три - четири дни преди да родя бях на преглед и измерванията бяха, че едното момиче е 1600гр., а другото 2000 гр. Родиха се 1690 гр и 1730 гр. Бяха в кувьоз 10 дни и 10 дни на термо легло. Общо 20 дни в неонатологията. Сега растат и са вече по 3600 гр. 🤗
За килограмите: преди да забременея бях 50 кг. Качих 22 кг. Доста бързо качвах килограми и имах много апетит. При раждане бях 72 кг, при изписването бях 59 кг. А след няколко седмици бях 54 кг. Все още съм 54. Излишните 4 кг ще ги сваля лека по-лека, надявам се за лятото да съм във форма 🙂 Успех на всички! Не се притеснявайте, всичко минава толкова бързо… бъдете спокойни и се насладете на момента!

# 941
  • Мнения: 914
Забременях 72кг. и родих 72 . След раждането паднах на 56. Бебетата ме бяха изсмукали. За 4г. в менопауза пак качих до 70кг.

# 942
  • Мнения: 143
Уауууу, чак не мога да повярвам. Как успяхте. Аз забременях 60, сега съм в 9гс и съм 64 кг вчера ми се скараха на прегледа, че много бързо съм качила.


quote author=albaaa link=topic=1460585.msg47741432#msg47741432 date=1710338469]
Забременях 72кг. и родих 72 . След раждането паднах на 56. Бебетата ме бяха изсмукали. За 4г. в менопауза пак качих до 70кг.
[/quote]

# 943
  • Мнения: 1 136
Е аз забременях 70кг, родих 63кг, ама... не ми беше много хубаво.
Килограми се свалят, не ги мислете толкова, ама това не означава и да се яде като за трима де Simple Smile

# 944
  • Мнения: 1 601
Мен само веднъж ме питаха протоколно колко кг съм. Може би като ми е трети път приемат, че знам какво да правя.

То небременна най-близките ми хора не забелязаха, че за половин година качих 10кг... Никой не го отчете. Май им прави впечатление само като слабея. С второто ми дете като кърмачка паднах на 46 кг.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт