Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 44 202
  • 948
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 143
Аз съм 8+5, също така ми казаха, да не се надявам много и до 12 гс ще се разбере.
при вас какви са близнаците еднояйчни или двуяйчни. При мен не могат да разберат какво точно е станало, защото съм инвитро и ми върнаха едно ембрионче, като преди трансфера, който беше замразен с моя мъж си правихме секс в деня на овулацията. И сега бебетата са две, с два отделни сака. Няколко мнения, едното че се е разделил ембриона от инвитрото, другата версия е че е станало едновременно и естествено и инвитро. И не знам дали са еднояйчни или двуяйчни.

# 916
  • Мнения: 876
На мен през цялата бременност така ми говореха, води се рискова. Не знам защо така ме стресираха, не можах изобщо да се отпусна и да се насладя на момента. В края на краищата се оказа, че наистина нямаше място за двечките, наложи се да ги извадят по-рано и бяха в кувьози. Сега всичко е наред, вече са на 3г. Просто имайте предвид, че рядко се износват до термин, понякога се налага да се лежи, но това изобщо не е наложително. Гледайте да сте спокойни и си намерете лекар, на който имате доверие.

# 917
  • Мнения: 2 830
Моите са в две отделни сакчета.

# 918
  • Мнения: 663
Не знам и аз дали са еднояйчни, но са в две различни сакчета! АГ не ми е казвал да не се надявам, а ми каза повече почивка и разходки

# 919
  • Мнения: 169
На мен през цялата бременност така ми говореха, води се рискова. Не знам защо така ме стресираха, не можах изобщо да се отпусна и да се насладя на момента. В края на краищата се оказа, че наистина нямаше място за двечките, наложи се да ги извадят по-рано и бяха в кувьози. Сега всичко е наред, вече са на 3г. Просто имайте предвид, че рядко се износват до термин, понякога се налага да се лежи, но това изобщо не е наложително. Гледайте да сте спокойни и си намерете лекар, на който имате доверие.

В коя седмица ги извадиха?

# 920
  • Мнения: 1 606
Страховете винаги ги има, но с напредването на бременността, те се разсейват. Изместват се от други, специфични на периода страхове. На мен не ми е казвал доктора нищо притеснително досега. Дано нямате причини тези притеснения да се засилват. Почивайте повече, в началото е много важно, на мен като прокървих даже ми забрани да пътувам.

Аз също стартирах от 62 кг и се надявам да кача до около 77 и в 37 седмица ми се струва оптимално да родя, ако е рекъл Господ. Нормалните ми килограми са 50+ и няма да се притесня, ако сваля до 57.

# 921
  • Мнения: 2 523
Mama2288, беше трудничко,  с много здрава диета с протеини и добавки и за съжаление с 10 седмици лежане за задържане заради шийката,  но се родиха живи е здрави в 36гс!
Успех с бременеенето! Blush

# 922
  • Мнения: 188
Аз съм 8+5, също така ми казаха, да не се надявам много и до 12 гс ще се разбере.
при вас какви са близнаците еднояйчни или двуяйчни. При мен не могат да разберат какво точно е станало, защото съм инвитро и ми върнаха едно ембрионче, като преди трансфера, който беше замразен с моя мъж си правихме секс в деня на овулацията. И сега бебетата са две, с два отделни сака. Няколко мнения, едното че се е разделил ембриона от инвитрото, другата версия е че е станало едновременно и естествено и инвитро. И не знам дали са еднояйчни или двуяйчни.
Леле, това ми се стори уникално ❤ наистина много рядко, ако се е получило така. Със здраве и близо до термин! 🫶

# 923
  • Мнения: 143
Благодаря ❤❤ дай боже всичко да е наред и да са близо до термин 🙏

quote author=harlequinN link=topic=1460585.msg47726298#msg47726298 date=1710068819]
Аз съм 8+5, също така ми казаха, да не се надявам много и до 12 гс ще се разбере.
при вас какви са близнаците еднояйчни или двуяйчни. При мен не могат да разберат какво точно е станало, защото съм инвитро и ми върнаха едно ембрионче, като преди трансфера, който беше замразен с моя мъж си правихме секс в деня на овулацията. И сега бебетата са две, с два отделни сака. Няколко мнения, едното че се е разделил ембриона от инвитрото, другата версия е че е станало едновременно и естествено и инвитро. И не знам дали са еднояйчни или двуяйчни.
Леле, това ми се стори уникално ❤ наистина много рядко, ако се е получило така. Със здраве и близо до термин! 🫶
[/quote]

# 924
  • Мнения: 1 737
При нас бебетата бяха в следствие на инсеминация и едното съм сигурна , че е от процедурата , а на следващия ден след процедурата си действахме и у дома и най-вероятно е заченато ден след първото.🥰

# 925
  • Мнения: 2 523
Тартюф,  моята история е същата без секса. Абсолютно възможно си е. Blush

# 926
  • Мнения: 143
Как така без секса? Тоест се е разделило ембриончето ли?

quote author=Jessito 🍀🍀 link=topic=1460585.msg47726383#msg47726383 date=1710069903]
Тартюф,  моята история е същата без секса. Абсолютно възможно си е. Blush
[/quote]

# 927
  • Мнения: 876
На мен през цялата бременност така ми говореха, води се рискова. Не знам защо така ме стресираха, не можах изобщо да се отпусна и да се насладя на момента. В края на краищата се оказа, че наистина нямаше място за двечките, наложи се да ги извадят по-рано и бяха в кувьози. Сега всичко е наред, вече са на 3г. Просто имайте предвид, че рядко се износват до термин, понякога се налага да се лежи, но това изобщо не е наложително. Гледайте да сте спокойни и си намерете лекар, на който имате доверие.

В коя седмица ги извадиха?
35гс+1, уж доносени, но бяха с ниско тегло-1650 и 1800гр.

# 928
  • Мнения: 1 606
Jessito, чела съм историите на много от вас, още преди да тръгна по близнашкия път. Много се радвам, че всичко е било успешно! 🙏🍀

Тартюф, твоята история е уникална, пожелавам ти здрави бебенца, както и на всички, на които ни предстои! 💚🌷🙏🍀

Последна редакция: нд, 10 мар 2024, 17:33 от Mama2288

# 929
  • Мнения: 1 136
По принцип напълно е възможно да са еднояйчни, които просто са си в два сака, което си е доста по-безопасния варинт. Най-рискови са тези в един сак и една плацента.
Относно тревогите винаги ще ги имате, просто с времето се променят, това е да си отговорен за още някого освен себе си Simple Smile
Наслаждавайте се колкото можете на всеки момент Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт