Ще имам близнаци! Тема с продължение 39

  • 43 683
  • 948
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 701
И аз бях така. Магнерот 3х1 изобщо не ми действаше. Влязох в болница в 32гс. Опитах с коринфар, но и той не действаше. Редувахме коринфар и Гинепрал до 34гс. След това си ме закачиха трайно на система Гинепрал и така до 35+4, когато насрочихме секциото и родих.
Аз съм 23гс с контракции по цял ден, серклаж и въпреки това шийката ми пак се скъсява. Само на легло съм. Пия утрогестан 2х2, магнерот 3х2, но шпа 3х2, алеракт 2х1 и колаген.
Общо взето дебнем момента да ме вкарат на системи малко, че явно не усвоявам магнезия особено добре перорално.
Ами да ме извиняват лекарите ви , но магнерота е нищо.Про такива контракции и серклаж си трябва банки магнезии или гинипрал.
Преди да ме закачат на гинипрал бях на диаспорал 400 по 4 пъти дневно .
Конски дози и банка ми вливаха не стана.
После минах на коринфар , с него искарах още един месец.
В 31 седмица ме закачиха за гинипрал и до раждането така и не ме откачиха.
Дано по-скоро ви пуснат някоя банка.

# 46
  • Мнения: 828
Marbellaa, АГ ми каза, че опцията ми е системи. За момента аз се дърпам да ме закачат, че си имам вкъщи батко на 1,6г и не ми се иска отново да влизам в болница. Имам опция да ходя само през деня на вливания, но това е след връщането на АГ от отпуска. Та 1 седмица трябва да постискам.

# 47
  • Мнения: 1 663
Marbellaa, АГ ми каза, че опцията ми е системи. За момента аз се дърпам да ме закачат, че си имам вкъщи батко на 1,6г и не ми се иска отново да влизам в болница. Имам опция да ходя само през деня на вливания, но това е след връщането на АГ от отпуска. Та 1 седмица трябва да постискам.
Извинявайте това е глупаво. Аз също имах кака, но ако се налагаше да лежа, щях да лежа без да мърдам. Много по-стресиращо за всички преждевременно раждане или недоносени бебета.

# 48
  • Мнения: 828
Не ми е първата бременност протичаща по този начин и определено знам кога е момента да постъпя в болница за вливания. Предвид, че АГ е окей с решението ми, не виждам къде е глупостта на избора ми Simple Smile
Благодаря за мнението.

# 49
  • Мнения: 701
Няма да съм крайна, само ще споделя моя опит. За една седмица проби, дали да бъда на система или коринфар, контракциите работеха и шийката ми се изгради, бях с 2см разкритие. За следващите 2 седмици до 36 гс. е работела инфекция и бебетата, въпреки че на бяха недоносени, бяха на антибиотици и кувиоз. Не искам изобщо да си представям сценария, в който исках да се прибера в нас без системата. Цяха да са родени в 33 или 34гс, недоносени, малки и щяха да прекарат поне месец в болницата.

# 50
  • Мнения: 1 663
Всяка бременност е сама за себе си. С каката бях с контракции от 4-ти месец, с ниска плацента и лежах доста. С близначките беше точно обратното, не съм се спирала, до последно нямах контракции.
Не ме разбирайте погрешно, донякъде разбирам решението ви, но до някъде.

# 51
  • Мнения: 2 420
От вторник и малкият близнак е в къщи на фона на по-едричкият направо ми е миниатюрен ... 2450гр го изписаха, а другият е 3100гр.
 Сега виждам разликата колко е дръпнал големият за две седмици Изписаха го 2300 Simple Smile
Големият засука, но ако го оставя само на гърда огладнява  бързо за час и половина два.
 Днес след няколко дни близане засука и малкият Simple Smile. Сука доста упорито и близо 20 мин. , но се чудя дали наистина е поемал кърма или само ме ползва за биберон? Още не мога да съм 100 % сигурна, че сучат понеже и се цедя и додавам и те наддават

Знаете ли на 40-то дали в църквата идва и бащата, че четох, че майката и детето/ децата се водят от свекървата или близка приятелка? Носи се вино червено, олио и здравец, така ли е?

# 52
  • Мнения: 828
По моята тема - не съм си взела решението сама да не влизам в болница. Решението е взето от мен и АГ. Знам рисковете, знае ги и АГ и сме сметнали, че не са толкова големи.

Joy Joy, при кърмата е нормално да огладнява толкова скоро.
На 40 дни на баткото ходихме с таткото в църквата. Той реши да повикаме и бабите, аз съжалих. Вдигаха много шум, поправяха попа за името (в молитвата се говори за Симеон, сина ми е Самуил, те решиха, че попа е объркал името, спориха по средата на молитвата), накрая ме помолиха Мен да снимам Тях с детето 😀
Та направи го както го чувстваш, таткото никой няма да го върне от църквата.
На нас не ни искаха да носим нищо. Правихме молитвата в новата църква до The Garden. Реално просто отидохме и попа ни прочете една молитва до вратата (нямаш право да влизаш навътре преди чистата молитва) и това беше. Предварително ходихме да уговорим деня и часа за молитвата.

# 53
  • Мнения: 2 740
Дадох по една дрешка на децата с имената в пликче всяка и пратихме бабата в църквата. Попа прочел молитва, вечерта облякох дрехите и преспаха с тях.
Беше ми изморено и никъде не ми се ходеше.

# 54
  • Мнения: 701
Joy Joy, това е страхотна новина. Вече сте цялото семейство. Пожелавам винаги да сте така. На нас сигурно във вторник ще ни дадат голямата, да си я вземем вкъщи. Малката ще поостане, но скоро и нея ще вземем, добре наддава.
От вторник и малкият близнак е в къщи на фона на по-едричкият направо ми е миниатюрен ... 2450гр го изписаха, а другият е 3100гр.
 Сега виждам разликата колко е дръпнал големият за две седмици Изписаха го 2300 Simple Smile
Големият засука, но ако го оставя само на гърда огладнява  бързо за час и половина два.
 Днес след няколко дни близане засука и малкият Simple Smile. Сука доста упорито и близо 20 мин. , но се чудя дали наистина е поемал кърма или само ме ползва за биберон? Още не мога да съм 100 % сигурна, че сучат понеже и се цедя и додавам и те наддават

Знаете ли на 40-то дали в църквата идва и бащата, че четох, че майката и детето/ децата се водят от свекървата или близка приятелка? Носи се вино червено, олио и здравец, така ли е?

# 55
  • Мнения: 2 420
vdgvdg, и ние в нея църква мислим да е молитвата.
M_lady, благодарим! Знам, че ти е тежко, че не сте заедно, но се възползвай, че сте сами за да заредиш батериите.
Може да изглежда грубо и студено от моя страна, но гледах да не ги мисля .... но се цедях с тяхна снимка...

# 56
  • Мнения: 1 711
Аз искам да попитам майките на по-големи дечица.Как и кога махнахте памперса?
Момчето ми проявяваше интерес и поне пишкаше в гърнето , девойката сяда и става мигновено.
Сега сме на море за 2 седмици и реших , че тук в момента да махна памперса.
Така и направих , цяла седмица слагам памперс само за сън, но се почна едно пикаене навсякъде като кучета , акането също.
Знаят , разбират ме , гледат ме в очите и се изпикават.Направо полудявам.
1 минута след като съм ги слагала на гърнето както си ходят и хоп , вършат работа.
Лошото е , че вече пищят и като искам да ги сложа на гърнето.Та май някъде направих грешка.
Моля споделете опит.
На 1,6 години са.

# 57
  • Мнения: 1 663
На две години и четири пет месеца махнахме памперса, без драма, без напикаване, без писъци. Напълно осъзнати са, разбраха бързо за какво става на въпрос. Едната за два дни спря да се напишква, с другата имаше една седмица на адаптация, да го кажа, но тя се заплесваше като играе и забравяше да каже. С каката пак по същото време го махнах.

# 58
  • Мнения: 1 711
На две години и четири пет месеца махнахме памперса, без драма, без напикаване, без писъци. Напълно осъзнати са, разбраха бързо за какво става на въпрос. Едната за два дни спря да се напишква, с другата имаше една седмица на адаптация, да го кажа, но тя се заплесваше като играе и забравяше да каже. С каката пак по същото време го махнах.
Значи най-вероятно просто избързвам.
Притеснява ме единствено факта , че наесен ги пускам на ясла и там , ако не го сменят на време младежа , дупето му става като на маймуна.

# 59
  • Мнения: 61
Нашата принцеса на 1.9 месеца я пуснахме на ясла и там набързо махнахме памперса, може би за седмица. Така,че не се притеснявайте и това ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт