Макраме

  • 50 643
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Много ще се радвам! Приключа ли с жилетката, реглан ръкава и шапката от плетаческата ни седянка, тутакси почвам коланчето. Хм, може да го изтегля по-напред - след жилетката.

# 16
  • Мнения: 2 924
гледам ,че се интересувате от макраме:)
В темата Намерих бях сложила няколко книжки. Няма смисъл и тук да ги слагам. Ето линк
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141666.40

# 17
  • Мнения: 3 550
Страшна си! Ако не мога да ги изтегля, пак ще досаждам на лични.  Grinning  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 550
Хипатия, как се изтегля книгата "Макраме" от Кузмина. Кликам върху книгата и я отварям в нов прозорец. Там не виждам бутон дайнлоуд, а поредица от джепеци. Как да ги сваля? Един по един ли?

# 19
  • Мнения: 4 473
Малко офф: момичета, къде в София продават такива изделия? Имам едно висящо цвете, та ми трябва макраме за него.

# 20
  • Мнения: 3 550
Попадала съм на някои български сайтове с търговска насоченост, но в момента нямам нищо подръка. Аз търсех насоки за самостоятелна изработка. Да поровя ли гугъл и да пейстна?

# 21
  • Мнения: 9 904
Стейси, мерси за насочването. Аз не съм връзвала възли още, само един шнур от два конеца мога да правя, но отскоро се облизвам гладно край всякакви такива красоти. Ще следя темата.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 110
По-опитните биха ли ми предложили някои по-просто моделче, което да изплета като за начало? А и откъде да си  намеря материали?
Канап (или конопено въже, но не знам дали е едно и също) си купувах последно от един магазин на пазара "Кирков" (сега "Женски"), но мисля, че и в повечето железарии продават. Там, обаче (на пазара) има и въжета и шнурове, може да свършат по-добра работа. Ако те интересува ще се опитам да опиша точно къде се намира.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 2 493
Записвамс е за темата засега, че нямам време да чета, но после ще споделя Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 810
Малко се самоцитирам....
надявам се да съм полезна:

Свалихте ли си книгите на Хипатия за макраме?
Удобен случай да се научите е да навържете връвчици за ръка- мартенички. Почвайте от сега! Че само 2 месеца остават...

...има една друга в която също има обяснено( В темата на Хипатия), "Макраме" от Донателла Чиотти
Там ги има въпросните връвки за ръка.
- то са 2 възела - останалото е фантазия...
Има и една китайска(пак от Хипатия). Там има по- различни неща- също много интересни.
Там и възлите са различни.

1
2

# 25
  • Мнения: 3 810
А това е правилния линк за енциклопедията на Кузмина:
само 88.6МБ #Crazy
Eli_And,
нещо се е объркало при качването на този файл. После дадох 
този
линк

# 26
# 27
  • Мнения: 679


Щъркелите отдавна дойдоха, но искам да събудя темата, а няма какво друго да покажа.

Ако междувременно сте открили нови интересни сайтове за Макраме, ще ви помоля да ги споделите тук, за да бъдат включени в Библиотеката на "Хоби"

# 28
# 29
  • Мнения: 2 591
не е макраме в общоприетия смисъл, но аз през последните дни сътворих ей това:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&photo=27

и също се интересувам къде продават по-дебели конци, че имам още разни идейки

Общи условия

Активация на акаунт