Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 533
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 4 392
Ако знаете каква страхотна книга имам ...
Ами то това са някакви общи приказки. Нищо ново.
А ето аз на какво се натъкнах:

Тотално и брутално разминаване в  данните за броя на на починали от грип (инфлуенца), предоставени от Робърт- Кох - институт (Защо ли? Wink ), който борави с въображаеми цифри и Федералната национална статистическа служба в Германия. (Последната брои даден случай за такъв, само при предоставяне на смъртен акт! Peace)

според Р. Кох- институт:
2001- 4 000
2002- 17 000
2003- 6 000
2004- 15 000- 20 000


документирани от Националната статистическа служба случаи:
2001- 9
2002- 10
2003- 25
2004- 9

И на всичкото отгоре, средната възраст на починалите от грип(?) в Германия, тези средно 13 души на година, била 73 години!
Аз мисля, че не е нужно да се разболееш от грип, за да починеш на 73 години!

И изобщо: Много опасна тази болест, няма що?

 


Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 02:07 от Amarena

# 841
  • Мнения: 224
Няма да слагам грипни ваксини,категорично съм против тях

# 842
  • Мнения: 1 559
Ако знаете каква страхотна книга имам Flutter Flutter Flutter
"Ваксините-въпроси и отговори
за мислещи родители"
Александър Коток

Афродита, от къде си се сдобила с нея?
Имало и версия на книгата за лекари. Много ми се иска да си я намеря...

# 843
  • София
  • Мнения: 12 245
  Вчера по новините чух че ще се внася и изпробва в Бг ваксина против рака. Доколкото разбрах е две разновидности - едната действала на принципа на високата температура която убивала тумурните клетки, а при другата взимали част от клетките на рака и синтезирали ваксината на база та на тази при туберкулозата.
   Някой да има повече информация, че аз слушах ама с половин ухо?

# 844
  • Мнения: 5 500
Ако знаете каква страхотна книга имам Flutter Flutter Flutter
"Ваксините-въпроси и отговори
за мислещи родители"
Александър Коток

Афродита, от къде си се сдобила с нея?
Имало и версия на книгата за лекари. Много ми се иска да си я намеря...
Искаш ли да ти я пратя?

# 845
  • Мнения: 1 559
Афродита, много мило, благодаря ти за отзивчивостта!  bouquet
Не ми е удобно да те занимавам да ми пращаш книгата, а и да ти я задържам.
Ето един чудесен повод да се видим като си дойда във Варничка (надявам се да се осъществи в близките месец-два). Grinning Ще се радвам да се запознаем.

# 846
  • Мнения: 4 392
AFRODDITA , заслужава ли си книгата? Има ли интересни  данни, статистики, позиции на широкоскроени лекари? Thinking 


Няма да слагам грипни ваксини,категорично съм против тях
Методите на действие на пропагандиращите ваксини явно са същите. Wink
Ето , в съседната тема се превъзнасят грипните ваксини до небето..Както и всички други.. ooooh!

# 847
  • София
  • Мнения: 505
В сряда на бебка й биха третия Пентаксим /на 10 месеца е/ и мястото на инжекцията се зачерви. Днес зачервеното място е около 11 сантиметра! Shocked Това не е ли много, егати ...?
Какво мога да направя освен компрес с реванол?

# 848
  • Мнения: 4 150
Това трябва да се види от педиатьра.11 см са много. Peace

# 849
  • София
  • Мнения: 505
Червенината започна да избледнява.
А днес е събота и личната лекарка не преглежда и ... общо взето не й пука - нали си е изпълнила плана, като е ваксинирала детето. #2gunfire

# 850
  • Мнения: 8 769
AFRODDITA , заслужава ли си книгата? Има ли интересни  данни, статистики, позиции на широкоскроени лекари? Thinking 
Не съм Афродита, но тъй като също имам книгата и вече съм я попрочела, ще ти отговоря.
Струва си, макар превода да не е много добър, и макар все още да не отговаря на всички мои въпроси. Даже възнамерявам да подаря една на моята педиатърка (защото много я харесвам  bouquet) и да дискутирам с нея.

Да, има доста цифри и данни, както и много богат справочник с литературата кои данни от къде са взети (сиреч, не пише наизуст човека). В същност, написването на книгата е продиктувано от предишна негова книга ("Безпощадната имунизация", публикувана в Русия м.г.), която е заформила обширна дискусия и порой от въпроси. Та той е събрал тези въпроси и кратко и точно е поразяснил някои основни неща по отношение на настоящите ваксини.

Книгата е формат А5, около 100-тина страници е и струва 5.50 лв. Не я намирам за особено скъпа.

# 851
  • Мнения: 4 392
Доня Туфиня , благодаря за изчерпателната информация.  bouquet

# 852
  • Мнения: 3 506
А как може човек да се сдобие с тази книга?

# 853
  • Мнения: 8 769
А как може човек да се сдобие с тази книга?
Мога да ти я пратя, ако искаш. Не зная дали се продава в книжарниците, при моята хомеопатичка я има.

# 854
  • Мнения: 4 392
На кое издателство е ?

Общи условия

Активация на акаунт