Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 532
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 753
Току-що ходих при педиатърката,не знам дали трябваше,но подписах бланката за прегледа,на която тя беше написала,че отказвам ваксината "поради страх от непосредствени или отложени във времето усложнения."
Аз й казах какви са ми съображенията и че в Япония специално тази ваксина не се прилага(МПР), и че там каквито и да било ваксини се слагат след 2-годишна възраст,а тя ми отговори,че според нея това е по-неудачно,защото тогава детският имунитет ставал по-реактивен.Аз й казах,че според мен това е за предпочитане,защото така е по-вероятно организмът да неутрализира до известна степен вредите,отколкото когато  е съвсем малко бебе и тогава вече ми каза,че сме загубили достатъчно време и ако искам да подписвам.
Ами това е ,сега ще чакам реакция от ХЕИ.

# 1 771
  • Мнения: 690
kambanka 2304, браво на теб! По тези въпроси съм говорила дълго с педитърът ми!
Най-трудно ми беше да убедя съпружеството, да не слагаме на децата. Беше някакъв ад! Трябваше да му изчета къде-какво има из интернет и литература, за да се съгласи. Ела да видиш, как се спори със стоматолог(в случая, съпружеството), който е учил, че без ваксини не може!! #Crazy
Е, оказа се, че може.  Joy

# 1 772
  • Мнения: 5 500
и аз на това се надявам, близо 90 страници - време си е за подновяване
макар че не разбирам, за какво точно иска да ме подкрепи Afrodita... ама няма значение...
В търсенето ти да намериш начин тази тема да не ти излиза и да не пишеш, съответно ние да не те четем Peace!

# 1 773
  • Мнения: 753
Най-трудно ми беше да убедя съпружеството, да не слагаме на децата. Беше някакъв ад! Трябваше да му изчета къде-какво има из интернет и литература, за да се съгласи.
Ами и аз трудно убедих мъжа си,даже не съм сигурна още,че се е убедил,но му казах,че ще му дам това,което аз съм чела да прочете и това,което съм гледала да го гледа и ако след това все още няма нищо против ваксините,токава ОК,ще ваксинираме.Почти нищо още не е прочел,но поомекна все пак.

# 1 774
  • Мнения: 1 089
Affrodita,
ти като говорител, а? Wink
Аз пък съм готова да чета, слушам, гледам, да поспоря, ако трябва, с всеки, който говори интересни и, разбира се, аргументирани неща. Ако си забелязала, не съм съветвала тук никого да си ваксинира децата (особено против убежденията си), нито съм упреквала за решението му . Професията ми е такава, че ме е научила да уважавам хората и мнението им, дори когато последното е направо абсурдно (имам предвид наистина абсурдни неща, не спорните теми тук).
Например съм подписала декларацията, за която ти лобираш. Виж, за ваксините не съм толкова убедена...което не значи, че не искам да знам и да си изясня поне за себе си, кое е с по-голяма степен на достоверност и кое не. Винаги се радвам на различните мнения, защото само така- мислейки и в спора, може да се стига до истината. Не ми е неприятно да чувам неща, които са различни от моите убеждения. (А на теб?)
НО... ми се иска да общувам повече по по-различен начин - с хора, които са смели в отстояването на идеите си. Хора, които не остават на нивото: "ауу какво чух и/или видях...", които не сочат с пръст и в безсилието си да убедят някого в идеите си, в края на краищата им лепват етикета "идиоти". Човеколюбието е трудна задача, защото трябва да имаш капацитета да обичаш и тези, които са "заблудени", " неграмотни", различни; дори тези, които не те уважават. За всяко поведение и мислене си има причина и много често хората, които  мислят и се държат по начин, който не одобряваме или дори смятаме за вредни, дори не са виновни за това. Сепарирането, разделянето на "ние" и "те" в цялата човешка история е доказано, че не  носи ползи, а само вреди.  Това е и причината да продължавам да пиша тук...
Желая на всички вас, децата ви и близките ви здраве и щастлив живот и повече отворени умове!

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 13:35 от Lenyto

# 1 775
  • Мнения: 206
 Целта на ваксините е да обърка имунната система и постоянно да сме болни, за да могат лекарите да са добре финансово и фармацевтичните компании да печелят, и печелят......

# 1 776
  • Мнения: 495
  Lenyto                          ,разбирам ,че си образована и се интересуваш от всичко.Пишеш,че уважаваш мнението на останалите,НО НЕ РАЗБИРАМ какво искаш да докажеш.В тази тема целта не е да се спори,а да получим информация и да си помагаме.Как точно уважаваш хората като НАТРАПВАШ твоето мнение?Оставам с впечатление ,че имаш някакьв комплекс   и  искаш по някакьв начин да се изтькнеш                        .Признаваш,че не обичаш да приемаш мнение различно от твоето.А някои да е искал твоето?Досега аз не забелязах сериозни аргументи от твоя страна.Сигурна сьм ,че имаш лошото качество да досаждаш и затова наи-културно ТЕ МОЛЯ намери си друга тема.Ние си имаме мнение относно ваксините и ще бьде загуба на време от твоя страна да ни занимаваш с твоето.

# 1 777
  • Мнения: 1 089
elbosi,
нещо не си прочела правилно...?!?
Признаваш,че не обичаш да приемаш мнение различно от твоето.
Пък и до тук не съм исказала никакво мнение, камо ли да натрапвам.
Кои сте вие, дето си имате мнение, незнам, виждам, че  ТИ заяваваш да имаш определено мнение. Чудесно! Не споря с теб, ако забелязваш. Но отхвърлянето на инакомисленето създава усещане за сектантство...
Съжалявам, ако досаждам на някого, но това си обществен форум, а не личното ти пространство.

# 1 778
  • София
  • Мнения: 505
Изясних нещата с нашата педиатърка - на бланката от консултацията, която аз разписах по инерция, без да прочета подробно, тя е написала, че "родителите отказват имунизация".

Иначе основната причина, която изтъкнах на педиатърката, че отказваме ваксината е това, че мъжът ми си докара един куп проблеми след една противогрипна ваксина /направена по моя инициатива ooooh!/. Според нея тези, които се слагат на бебетата, нямат странични реакции. Да де, но аз вече не вярвам, а пък мъжът ми съвсем и то особено след огромния отток, който имаше малката на крачето, след третия Пентаксим.

# 1 779
  • Мнения: 495
   Lenyto                    ,вьпреки,че трудно разчетох писанието ти поради липсата на важни букви,ще ти отговоря.НИЕ сме тези,които     са готови на всичко,за да опазят здравето и живота на децата си.    Ако постингите ти дотук не са натрапване,то аз си мисля,че се чудиш как да си убиеш безсмислено времето.Да форума е за всички,обществен е да,но не е общественна тоалетна.Няма да коментирам повече,има много по-важни неща.Злобата настрани и всеки да си знае мястото.

# 1 780
  • Мнения: 495
Добре,че има опция редактиране/от която и аз се вьзползвам/.Визирам постинг по-горе,които не е мои. Wink Hug

# 1 781
  • Мнения: 5 713
Но отхвърлянето на инакомисленето създава усещане за сектантство...
Оооо да, това за сектите вече сме го чували. Майките, които държат на изключително кърмене. Майките, които са 100% за естествено раждане. Да не говорим за тия дето след секцио искат нормално да раждат. Майките, които са за здравословното хранене / какво остава за тези, които са за разделното и за вегетарианството /. Майките, които лекуват с хомеопатия и са против ваксините. Виж колко много секти. По- скоро все по- често се намират хора, които не са съгласни с възгледите на тези групи майки и почва едно мъмрене и укоряване.

В крайна сметка, Ленито, аз разбрах от твоите постинги, че ние тук сме се събрали в тая тема само да мърморим и да се оплакваме. Трябвало едва ли не на бунт да тръгнем. Поправи ме, ако греша.
А не е ли бунт това, че все повече има родители, които отказват ваксините пред педиатрите?

# 1 782
  • Мнения: 1 089
А достатъчно ли е? Според мен не...
Ще спра засега да пиша, не искам да предизвиквам толкова негативни емоции, чак ми става жал...
П.П. Само да добавя, че съм против каквото и да е да бъде задължително- ако това се постигне, пак е нещо - всеки да решава и да си носи отговорността за това.

# 1 783
  • Мнения: 5 713
А достатъчно ли е? Според мен не...
Ами добре, защо не предложиш ти нещо? Явно имаш идеи. Според мен не виждам какво може да се направи на този етап, когато по закон ваксините са задължителни в БГ.
И за какво ти става жал? Аз негативни емоции не виждам.

# 1 784
  • Мнения: 1 089
О, да, имам вече няколко идеи... мисля да започвам едно по едно да действам. Щом има интерес, ще информирам, ако има развитие.

Общи условия

Активация на акаунт