Още малко време остана и ще бъда горда АПРИЛска мама - тема 7

  • 33 390
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 336
Бахар, спокойно слагай черните капки (коларгол). Не са антибиотични. Представляват разтвор на колоидно сребро във физиологичен разтвор. Да знаеш, че цапат и нямат изпиране.
Някой беше питал за колани. Аз имам тъкмо 3. Взех си корсет на maskateer, към него има и колан, отделно един дълбок колан бикини, който ми е най-удобен за сега и само него нося по 4-5 часа на ден. Дълго време ще си нося колан, предвид огромния ми корем. Вчера пак ми дадоха предимство на опашката в супермаркета. Еми възползвах се, какво да се обяснявам, че съм родила, но коремът си седи и човекът отсреща да се чувства тъпо.
Някой беше питал за добавки. Взех си Prenatal на Jamieson и на Alive. Редувам ги, но ми се отвори апетит от тях. Пия лецитин за да не ми се получават запушвания. Вит. D, защото последните 40 дни не съм излизала всеки ден. Започнах и Lactil за увеличаване на кърмата, ще дам отзиви след няколко дни дали работи.
За мен бебешкото акне е пъпчици с бял връх, а не дребен обрив по цялото лице, уши и врат, но знам ли вече. Педиатърката даде за малкия омнибиотик панда, по 1 саше на ден като пробиотик и каза, че би трябвало да помогне и за обрива. Да видим...

# 736
  • Мнения: 1 452
Алекса, при нас беленето на кожата се оправи с мазане с олио на Мустела. Мисля че трябва да мажеш с нещо мазно, а не изсушаващо.
И моята принцеса има бебешко акне. Мажа го с тампонче с лайка, надявам се да мине Flushed Аз я обличам с ромпър с дълъг ръкав вкъщи, а навън с боди и ромпър и завивам с пелена, май е много, но не знам какво да махна и все се притеснявам да не й е струдено, а май я прегрявам....
При нас е голям екшън с кърменето. Всеки път стиска много преди да пусне гърдата, после като предложа другата уж спи, но като я оставя в леглото реве от глад и така се  храним по 1 час  Scream Отделно докато засуче все плаче и е изнервена защото е гладна, доста си хапва и връща после. Много сложно ми идва всичко и цялата тази работа е през около 2 часа, при вас така ли е? След време ще започне ли да засуква спокойно и спокойно да оставя гърдата? Доста често се налага да бъркам с пръст или да й запушвам носа за да пусне гърдата защото си спи на нея, хем не яде хем не я пуска???

# 737
  • Мнения: 1 136
Уинтър, аз й повдигам горната устна колкото да влезе въздух и да изпусне вакуума. Така изкарвам зърното лесно. Кърмя само от едната гърда на хранене, но моята се наяжда и после 3 часа не търси. Даже аз я будя на 3 часа, че тя сиг и 5 ще си откара

Днес бяхме на контролен преглед в Токуда. За акнето ми казаха да купя бебешка мицеларна вода на Биодерма, с която да почиствам и после да мажа с крем. Попита ме какъв използвам (Биодерма Атодерм) и каза да продължа с него. Между другото с него лющенето на кожата се оправи за 2-3 дни след изписването.
Казах, че промивам с лайка акнето и отговорът беше, че лайката била алерген и можела да влоши нещата 😬😬😬

За обличането много зависи къде се намираме. В някой парк на открито на слънце е много топло, ама между блоковете на сянка си става доста течение и е хладно. Аз и баткото тия дни постоянно го събличам и обличам.

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
При нас е голям екшън с кърменето. Всеки път стиска много преди да пусне гърдата, после като предложа другата уж спи, но като я оставя в леглото реве от глад и така се  храним по 1 час  Scream Отделно докато засуче все плаче и е изнервена защото е гладна, доста си хапва и връща после. Много сложно ми идва всичко и цялата тази работа е през около 2 часа, при вас така ли е? След време ще започне ли да засуква спокойно и спокойно да оставя гърдата? Доста често се налага да бъркам с пръст или да й запушвам носа за да пусне гърдата защото си спи на нея, хем не яде хем не я пуска???
Това беше една от причините да взема голямата щерка да спи при нас когато беше кърмаче. Буквално устата трябваше да й е постоянно запушена, за да спи. Ползваше ме за залъгалка.

Сега с малката е почти същата работа. Изобщо не признава залъгалките. Като усети бибата отваря една голяма уста като гардже и започва да си върти главичката, за да намери гърдата. И понеже залъгалката не й изпълва устата и естествено не пуска нищо, изпада в луда истерия. Та така, приспиваме си се на гърда по сто пъти и виси на нея докато не й писне. Но мен не ме притеснява.

А моят корем 3 седмици след раждането учудващо се прибра почти до състоянието в което беше преди бременността. Учудващо, защото след бебе #1 коремът ми се прибра след 2 месеца, а след бебе #2 - след 6 месеца. Даже когато малката беше на 5 месеца, баща ми ме попита дали пак не съм бременна. Аз даже се обидих, защото според мен беше нормално при някои жени прибирането на корема да отнеме повечко време.

А сега 3 седмици след раждането - малкото килограми натрупани по време на бременността ги няма и коремът също изчезна. Майтапя се с ММ, че по време на секциото сигурно са ми махнали още нещо, за да ми изчезне така бързо коремът.

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 1 027
Момичета, шапки слагате ли? Много се чудя?

# 740
  • Мнения: 1 193
Ние като излязохме първият път беше жега, беше на седмица не съм слагала, от тогава, само един път беше по-хладно и духаше, беше към 10 градуса и сложих. Не знам, на моето мъниче много лесно му става топло и му се поти косичката. На 15-22 градуса абсурд да сложа шапка. Днес беше 22 градуса и цял ден е по боди с къс ръкав. Екстра му е, спи като къпан.

# 741
  • Мнения: 6 266
Коларгола са различни капки и се правят в аптеката,аз мислех че говори за черните които са си точно антибиотични и за инфекции със зелени сополи.Щом са жълти най вероятно коларгол им е изписал,които си е почти безвреден като физиологичен разтвор.
Шапка слагам само когато е в раницата за да не му пече директно,иначе в количката не.Покривалото даже не съм го слагала,надявам се знаете че спарва и качва с около пет градуса на околната температура вътре в затворения кош.Аз днес прах летния кош,май няма да ползваме дълго големия зимния,добре че и той има изцяло легнало положение.Утре съм на преглед да видим аг какво ще каже за възстановяването ми след раждането.Коремът ми се прибра изцяло,имам 3 кила да сваля от дупето и краката още обаче.С това сладко всеки ден кога ще е не знам обаче.

# 742
  • Мнения: 272
Да, става въпрос за коларголовите капки, за другите черни незнам 😁😁
Аз пих антибиотика, но след това получих разстройство и гадене. Уж пих пробиотик,сега за утрешното хапче ме е страх да не стане пак същото.
За 3 дни е иначе, един път на ден.Утре като пия само едничко ще остане още за пиене. 🤔
Ох, дано мине този вирус вече. Като парцал съм, с две деца 😔 Добре, че дойдох у мама.

# 743
  • Мнения: 1 136
Идвам да помрънкам малко. Снощи побудувахме с малката. Днес имах възможност да поспя, защото таткото е вкъщи и пое баткото, ноооо не. Бебата се събуди в 6:30 и от тогава я приспивам. То не бяха колики, то не бяха памперси, преобличане. Сърцето ме боли направо. Как хубаво се бях настроила днес да поспя до след 7, но не. Осуетиха ми пъкления план. Много зле с това недоспиване. На обяд баткото спи, ама точно тогава бебето е будно и заспива след като батко й стане. Пак нямам опция сън. Връзват ми се по 4-5 часа на денонощие. С баткото като бях поне първите месеци спях през деня. Сега няма как

# 744
  • Мнения: 255
Момичета, днес падна пъпчето. От болницата ми баха казали освен спирта да пръскам и с а дерма спрей. Но сега като падна дали да продължа да пръскам?

# 745
  • Мнения: 1 178
Алекса, при нас падна щипката и остана отдолу коричка и докато не падна и тя продължих са слагам спирт и а дерма.

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
BMR, и при нас беше така. Когато бях само с бебе #1, и аз си поспивах заедно с него. Но с появата на бебе #2, това вече беше трудно, защото режимите им се разминаваха и то за доста дълъг период. Лошото е че няма как да ги напаснеш, защото бебето се храни по-често и има нужда от повече сън от по-голямото.

При нас след като падна щипката, продължих да си третирам пъпчето по същия начин заради коричката.

Като бях на прегледа при педиатърката, я питах дали ще се наложи да слагаме лепенка заради изпъкналото пъпче. Каза, че е още рано да се прецени, трябва да изчакаме да направи поне месец. Но засега видимо се прибира, та може и да ни се размине.

# 747
  • Мнения: 1 178
Трябва да правим нова тема и да се местим в другия раздел. Някой има ли желание?

# 748
  • Мнения: 133
Мога да се опитам да направя, само предложете име, че аз не съм много по тези неща.


И да питам какви колани/стягащо бельо ползвате?

# 749
  • Мнения: 205
И аз съм за нова тема, нямам много време са пиша ама си ви чета редовно 😁

Общи условия

Активация на акаунт