Хипоспадия 9 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 38 288
  • 590
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 531
Доктора не отговаря, заради свои лични проблеми. Не защото бебето е малко, има лично отношение, или не иска да се занимава с някое дете. Просто имайте търпение, пишете редовно.

# 16
  • Мнения: 11
И ние писахме на 15 Март за пръв до доктора, но повече от 20 дни не ни е отговорил, препращах няколко пъти. Мисля си, че тъй като сме само на 4 месеца и за това не ни отговаря. Да използвам да попитам. Забелязахме, че скротумът е леко син снощи, няма подуване и сутринта беше бледо вече. Памперса ли е тесен или да го водим на лекар?
Ние като се уговаряхме за операцията бяха почивни дни и отговаряше в рамките на няколко часа. Явно сега нещата не са ок при него и писмото по-скоро ще се загуби измежду многото непрочетени писма за това на ваше място бих изчакала няколко месеца (2-3). Зависи каква е операцията но на нас лично няколко пъти ни е казвал че нашата операция е само естетична и колкото по-късно толкова по-добре. Януари каза, че е добре да я направим сега за да избегнем психологични проблеми (на 4г е детето ми).

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 10:18 от tan101

# 17
  • Мнения: 18
Благодаря. Ще пишем периодично и настоятелно и ще се надяваме по - скоро всичко да се нормализира при д-р Джинович! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 531
Скъпи родители,
д-р Джинович има сериозен семеен проблем!
Моля всички ви да имате търпение!
Нека всички проявим разбиране и търпение!

# 19
  • Мнения: 98
Момичета, при вашите дечица зацапвала ли е кръв по памперса от дупката на цистофикса. При нас се случва от около три дни. Питах доктор Богдан, но той каза, че било нормално. Мен обаче ме притеснява. Утре ще попитам дали трябва да се маже или дезинфекцира с нещо.

# 20
  • Мнения: 578
При нас се случи веднъж. Намазахме го със Станицид няколко пъти и мина.

# 21
  • Мнения: 116
Скъпи родители,
д-р Джинович има сериозен семеен проблем!
Моля всички ви да имате търпение!
Нека всички проявим разбиране и търпение!

Дано всичко е наред! Случайно да знаеш дали ще се отменят операции или си продължава по график? Ние сме с дата за първата седмица на Май.

# 22
  • Мнения: 228
Скъпи родители,
д-р Джинович има сериозен семеен проблем!
Моля всички ви да имате търпение!
Нека всички проявим разбиране и търпение!

Дано всичко е наред! Случайно да знаеш дали ще се отменят операции или си продължава по график? Ние сме с дата за първата седмица на Май.
И ние сме началото на май (4.05)
Надявам се да не се отмени датата,защото достатъчно отлагахме заради ковид. Имаме дата от преди месец. Дано всичко е наред с доктор Джинович.

# 23
  • Мнения: 6
Здравейте, нашата операция също наближава и тази седмица трябва да пътуваме за Белград, но нито д-р Джинович, нито Олга са потвърдили, че всичко е наред. Знаете ли нещо повече за това защо тя също не отговаря? Благодаря ви!

# 24
  • Мнения: 116
Скъпи родители,
д-р Джинович има сериозен семеен проблем!
Моля всички ви да имате търпение!
Нека всички проявим разбиране и търпение!

Дано всичко е наред! Случайно да знаеш дали ще се отменят операции или си продължава по график? Ние сме с дата за първата седмица на Май.
И ние сме началото на май (4.05)
Надявам се да не се отмени датата,защото достатъчно отлагахме заради ковид. Имаме дата от преди месец. Дано всичко е наред с доктор Джинович.

Ние сме за 05.05 Simple Smile. Датата я имаме още от края на Декември някъде. Дано всичко е наред, защото и при нас нещата са много навързани времево.

# 25
  • Мнения: 5 531
Засега операциите си вървят по план. Доктора оперира, асистените продължават с проследяването на децата. Ако има промяна ще получите имейл. Ако аз знам нещо, ще го напиша.!

# 26
  • Мнения: 116
Засега операциите си вървят по план. Доктора оперира, асистените продължават с проследяването на децата. Ако има промяна ще получите имейл. Ако аз знам нещо, ще го напиша.!

Благодаря! Против съм постоянното препращане на имейли и затова попитах дали случайно имаш друга информация, за да не спамя хората излишно и да им задръствам пощите. Хубав ден Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 531
принципно има списък на децата за операция по дати с имена и възраст и данни. Така, че и да нямате потвърждение, ви има в списъка. Ако няма отмяна на операциите (не сте получили имейл че се отменя) , те вървят по план на този етап. Оля ще ви потвърди предпоследния или последния ден преди пътуването.

# 28
  • Мнения: 98
Нашата операция беше на 29.03. Давам отчет какво се случи до момента, после ще допълвам. Трябваше да тръгнем на 27.03, но бяхме възпрепятствани, и имахме късмет, че часа ни за педиатър беше на 28.03 в 17:00. Не съм писала потвърдителни имейли нито на д-р Джинович, нито на болницата за педиатричния преглед. Точно преди да минем граница Олга ми позвъни по вайбър да ме пита дали пътуваме, аз потвърдих(квартирата, която сме запазили не е при Оля). На прегледа присъства и тя, за което съм много благодарна, тъй като имахме драма със стерилната урина. Първата излезе, че има бактерия(имайте предвид, че стерилната урина излиза за три дни). След като излезе резултата пуснах още две проби, една в същата лаборатория Кандиларов и една в Рамус. И двете излезнаха отрицателни. Имах ги само на тлефона. Олга ми каза да ги изпратя на имейла ѝ и тя ги принтира в болницата. Обясни ми, че има опция операцията ни да не е на 29, а на 30, тъй като д-р Джинович има проблеми. Каза че антиген тестовете ще важат и в случай, че е на 30.03 операцията. Обясни ми, че ако вечерта ми пише значи операцията е на 29.03. Така и стана в 22:30 ми писа, че в 8:00 трябва да сме в болницата, детето може да яде до 00:00 и да пие вода до 08:00. Приеха ни и ни настаниха в стая. Детето го взеха в 13:20 и ми го върнаха в 15:10 спящ. Моето дете беше с хипоспадия гланулар. Д-р Джинович мина след това и обясни, че е имал и изкривяване, което е коригирал и всичко е наред. Малкия се събуди и беше адски жаден. Малко след това искаше да слиза и да ходи, клатушкаше се като пате. Беше озверял от глад, изяде всичко, което му донесоха. Обясниха ми, че е обезболен, но вечерта към 23:00 започнаха болките му. Дадоха му лекарство през абоката. Заспа доста трудно. Към 3:00 се събуди от болка с рев. Сестрата дойде без да я викам, даде му обезболяващо през устата. Смених му памперса и заспа. Спеше неспокойно. Сутринта минаха д-р Джонович и Богдан, показаха ми операцията и какво да правя. Дадоха ми физ. разтвор и спринцовка и ни изписаха. Нашата квартира е на няма 10 мин. пеша от болницата, ние търсихме голям апартамент понеже сме с каката, която е на 6, защото няма на кой да я оставим. Апартамента е с 3 спални, хол, 2 бани и кухня, има и паркомясто. Собственика Никола, говори български. Ние отсядаме за втори път(първия беше през септември, когато доктора отвори уретрата, за да почисти hpv кондиломите). Тогава Никола ни разведе из квартала, наблизо са Lilly i DM, има супер Maxi, аптека, страхотна пицария и пекарна. Никола знае за какво идваме, беше заредил хладилника със сок, кола, имаше плодове пресни и сушени за децата, много мил човек. Идват да ни сменят спалното бельо и хавлиите. Апартамента има всичко нужно, без детска кошарка. Ще оставя контакт на Мария, за да го сложи на първа страница, можете да му пишете във вайбър, за да ви даде по-ниска цена от тази в букинг, а това е линка на апартамента http://www.booking.com/Share-PoLNdO
При нас имаше проблем, превръзката се измъкваше от пишлето и се наложи първите три дни да ходим 6 пъти. На второто ходене Богдан ни даде вайбъра си и каза да му пишем там. Третия път ни писа доста троснато, то му писна на човека, но ние нямахме вина. После на превръзките дори се шегувахме и смеехме. Понеже малкия получи диария верояно от антибиотика Амоксиклав, Богдан го замени на четвъртия ден с Панцеф. Малчо първите три дни не искаше да ходи от болка, не беше ходил и по голяма нужда, давахме Нурофен, след това пък започна диария. На четвъртия ден вече тичаше и се катереше. Сега от време на време започва да вика “ох, тази чурааа” 😁. Спи неспокойно вечер, доста се буди, май пропуснах да напиша, че е на 2г. 8мес.. Днес Богдан свали марлята около пишлето. Каза, че можем да го къпем с душа, и да промиваме с Бетадин. Вечертта трябва да му изпратя снимка, за да види дали има или не оток, и да ни каже, дали утре или вдругиден да идем на преглед. Аз поисках medical report, и днес той ми го даде. Принципно съм в неплатен отпуск до есента, когато малчо ще тръгне на градина, и мисля да се възползвам от болнични. Няколко пъти имаше кръв в памперса, но предполагам е защото много скача и се катери, не можем да го удържим, както и кръв от дупчицата на цикатрикса. Богдан каза, че няма проблем. За сега е това, ще пиша отново. А сега искам да изкажа огромната си благодарност на всички потърпевши от български уролози, който са споделили несгодите си, и помагат на толкова много хора да вземат правилно решение като не се доверяват на нашите утолози и решават да оперират децата си при д-р Джинович. Благодаря ви, мили родители 🙏🏻.  А за д-р Джинович каквото и да се каже ще е малко, уникален ЧОВЕК. Насреща съм за въпроси.

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 12:05 от AMA3OHKA

# 29
  • Мнения: 16
Момичета, при вашите дечица зацапвала ли е кръв по памперса от дупката на цистофикса. При нас се случва от около три дни. Питах доктор Богдан, но той каза, че било нормално. Мен обаче ме притеснява. Утре ще попитам дали трябва да се маже или дезинфекцира с нещо.

И при моя син се получаваше леко зацапване с кръв около тръбичката на цистостомата първите дни след операцията. Питах д-р Джинович всеки ден на превръзките- каза ми, че е нормално и не е необходимо да мажем с нищо допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт