Малко странен въпрос:)

  • 4 837
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 138
Не се правя на ударена.И не ми се спори.
Явно конструктивният диалог е невъзможен, но както и да е.
А ако мои приятел ме запознае с тази жена или аз се запозная слу4айно пак явно е подсъдно.
Хонорара на адвоката се определя свободно. Говоря за принципни неща, а не за моят 4астен слу4ай.
Припознаването е НЕЗАКОННО. Това 4е някой се запознава с някого и осиновява  непълно Е НАПЪЛНО ЗАКОННО, ако ще с БМ да ме е запознал арменският поп и да съм му дала един милион.
Кой колко е от4аян не знам, но ако на мен някой ми беше дал тази информация преди време, щях да намеря на4ин да се запозная с такава жена и то без посредници.
Когато 4овек иска - намира на4ини. Когато не иска - търси при4ини. Всеки се бори по свой на4ин.Само не ми казваите, 4е подкупи за домовете няма, и за социалните и за които там щете..........да минеш напред в списъка, да ти дадат здраво дете...това не е ли също гадни4ко,а #Cussing out. Да де, ама никои няма да си каже.
Аз минах по разли4ен път-тези които тръгнат сега по него имат информацията. Мисля 4е това е най важното.
Пове4е не мисля да пиша по темата. Ако съм помогнала някому, ще се радвам.

P. S. Ако исках да обсъждаме моят слу4ай шях да пусна тема. Аз отговарям на въпроса - кое осиновяване е законно и кое не. Говоря с факти и не съм питала кой одобрява и кой не това, което правя аз. Това не подлежи на дебати.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А вие подадохте ли документи за осиновяване по редовния начин и колко време чакахте, та така се отчаяхте, че решихте да постъпите по този начин.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
мила FUSSII, когато станеш на 43 и все още нямаш деца, ела пак да си поговорим. Как, защо и колко си от4аяна...........Надявам се 4е този ден никога няма да дойде. Върви по своят път и остави хората да вървят по техният.




Повтарям отново - за да не се обърка някои в цялата галимация. САМО ПРИ НЕПЪЛНО ОСИНОВЯВАНЕ БИОЛОГИ4НИТЕ РОДИТЕЛИ МОГАТ ДА И3БЕРАТ ОСИНОВИТЕЛИТЕ.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 00:01 от matakosmata

# 31
  • Мнения: 1 652
Мисля, че всяка жена има своя път към детето си.
Против подкупите съм, но още повече съм против незаконното припознаване от бащата тъй като един ден ако се разкрият нещата- това е голяма травма за детето.
Непълното осиновяване  в случай като този на matakosmata има следните предимства:
1. Детето не ходи в дом.
2. Няма я тайната на осиновяването.
3. Законно е.
4. Нали детето помни още с раждането си и знае, че ще бъде изоставено- е това дете знае, че няма да бъде изоставено .

# 32
  • Мнения: 2 123
Първо, за конструктивния диалог - в един дебат винаги има различни мнения. Не може всеки път като чуем нещо различно, да казваме, че диалога не е конструктивен и че не ни се спори. Както и да е.

Мисля, че нещо не се разбираме.

1. Не осъждам никого, пак повтарям, не знам докъде може да стигне моята болка и отчаяние.

2. Не съм воайор, който стои отстрани и раздава нравоучения.  На гърба си съм усетила първо напрежението докато чакаш да те одобрят за осиновител. Нервите, които хабиш, ако нещата се затуткат заради глупости (напр.отпуската на някой служител ). После чакането на вписването. После трескавото очакване да ти предложат детенце. Подскачането всеки път когато телефона звънне, разочарованието от това, че никой не ти се обажда. Кофите сълзи, които съм проляла след като ми предложиха схемата с припознаването. Тормоза когато ми предложиха детенце, което не можах да приема заради ромския му произход. Мъката, самообвиненията, тъгата, болката, нетърпението, изобщо всичко, всичко. И какво ли още ми предстои, преди да се срещнем с детето ни, незнам. Но оставам пълен оптимист и съм убедена, че всичко е било за добро и в крайна сметка ще има своя успешен край

3. Но да се твърди, че схемата с непълното осиновяване при ползването на посредничество от хора, които с това се занимават, е чудесен вариант, просто е недопустимо. Не може да се призовават хората да заобикалят закона.

4. Няма никакво значение колко сте платили на адвоката. Въпросът е за какво сте платили. Затова се бунтувам. Вие сте един от "добрите" клиенти на тези посредници. Убедена съм, че ще бъдете прекрасна майка. Но какъв ще бъде следващия клиент. Никой не знае, а и не може да се знае, тъй като никой не проследява по-нататъшния живот на тези осиновени.  Деца се купуват и далеч за не толкова благородни цели. Мислите ли, че на вашия посредник му пука какво става с децата по-нататък и кой ги осиновява. На него му е важно да вземе "хонорара" . децата. Тези посредници съществуват и преживават ЗАРАДИ НАС. Заради стотиците наранени и тъгуващи семейства, които са готови на всичко за да отгледат едно дете. Само че покрай нас се промъкват и търговците на деца, търговците на органи. Всичко това го пиша защото встъпвайки в подобни посреднически сделки ние участваме в търговията с деца и сме отговорни за това.

5. За възрастта. На 33 години взехме това решение със съпруга ми. За нас осиновавянето не е компромис, а нормален начин да направим живота си по-щастлив. Имам 2 приятелки, които осиновиха по редовния начин, едната на 42, другата на 45 години. Чакаха малко повече от година. Не са платили и една стотинка подкуп.

6. Не може някой да се оплаква и отчайва от тромавата законна процедура, без дори да я е пробвал.

7. Дарена, не е законно да ползваш посредничество за да се свържеш с БМ. Моля ви се не рекламирайте такива методи!!!
Т.нар. "отворено осиновяване",за което става дума е прекрасно нещо и е законно и познато в някои европейски страни, а също и в щатите. Тук това не се допуска. Хубаво, лошо, засега това е положението.
Непълното осиновяване е законно и допустимо и няма нищо лошо в него, стига за това да не е ползван посредник, чиято основна работа е това.

Тук се обсъждат повече емоционалните аспекти на осиновяването. Оставям тази тема настрана засега. Много сме я обсъждали...

Няма да се уморя да го повтарям:

Незаконните посредници при осиновяването посредничат освен на хора като нас, също и на хора, които търгуват с деца. Нека да не им даваме хляб и ние

# 33
  • Мнения: 4 138
Цитирам:

Никой не знае, а и не може да се знае, тъй като никой не проследява по-нататъшния живот на тези осиновени.

НЕ Е ВЯРНО!!!!!!!!!!!
подписва се декларация за съдействие на социалните работници. контрол има. Както при осиновяването 4рез регистъра
Детето остава в родствена връзка с биологи4ните роднини.
Те могат да подадат жалби ако имат съмнения. Контрола е по голям даже и от този при осиновяване 4рез регистъра.

НЕ поощрявам посредни4еството, а на4ина на осиновяване!
Дори и един ден в дом е един ден впове4е! Това е МОЕТО мнение.
Именно като давам тази информация помагам да НЕ се дават подкупи. Кой дава подкуп за нещо законно, а?
Само 4е с отговорите излиза едва ли не 4е непълното осиновяване е незаконно и контрол няма.

В темата има въпрос, а не емоционалното и моралното коментиране на това, което аз съм направила.
Отново повтарям - на конкретният въпрос давам конкретен отговор.

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 12:22 от matakosmata

# 34
  • Мнения: 1 843
Ох, темата е много деликатна.

Гледам темата от дни...не пиша, защото аз познавам персонално матакосмата и не мога да бъда безпристрастна, от друга страна, ако изпиша чувствата си, мнението си - рискувам да я нараня.

Нека обаче, погледнем нещата от тази страна: Дали ОТНОВО нещо в закона не е догледано, дали именно там не трябва да насочим усилията си и единността си. Дали не трябва да излезем от личните мотиви, от руслото на семейството и неговото благо и да заемем някаква официална позиция, с която нещата да се подбутнат, за да се прекрати дългия престой на децата в домове и стимулирането на даването на пари "под масата"!

Знам, на думи е лесно. Аз не си падам лидер. Не съм и от най-ангажираните социално личности. Но за да няма повече подобни морални дилеми или поне да отсечем отчасти пътищата за подобни нечисти сделки, съм готова да предприема всякакви действия.

Ще ви кажа честно. Мой познат ме посъветва да си мълча. "Ако искаш дете - каза - трай си. По-нататък, може и да ревнеш...". Ами, а де. Ама не мога.

Щото всяка от нас сама си знае докъде й е стигнало или стигало отчаянието. Затова тук ми е уютно. Не трябва нито да се крия, нито да се правя на герой. Болката може да те изяде и по-лошото е, че може да изяде обичта и разбирането към хората.
Не, че болката е оправдание, но нека бъдем реалисти. Въпреки общите ни цели, интереси, преживявания, ние сме хора - различни, всеки с характера си, уменията си и кредото в живота.
Някои от нас са израсли в трудни условия и са привикнали на борби, други са имали по-милостива съдба и нямат изградени навици за да посрещнат несигурността. Това не прави едните по-добри от другите. Просто различни.

Сигурна съм, че матакосмата е и ще бъде чудесна майка. Вярно е и, че други на нейно място могат и да не бъдат. Но "вината" е само на половина нейна. Ако процедурата по осиновяването се ускори значително, ако контрола на осиновяващите бива извършван по-експедитивно, но не по-малко акуратно, ако легално се установят нови практики на връзка между БМ и осиновители още в периода на бремеността й...много ако. Всяко с рисковете си. Но вината не е на жената, която копнее да гушне детенце. Да не търсим вина. Да видим как може да се заличат подобни възможности!

# 35
  • Мнения: 2 123
Аз също съм убедена, че Матакосмата е чудесна жена и ще бъде прекрасна майка.

Всичките ми тиради дотук в никакъв случай не са били срещу нея персонално. Най-малкото, тя вече е майка, осиновила е и няма изобщо какво да го коментираме. Да са живи и здрави, и много да се обичат  Grinning

Думите ми бяха към момичетата, които ще осиновяват занапред. Най-малкото да помислят добре, преди да търсят и да плащат на посредници. Не са ни виновни нито държавата нито законите, че търсим втория начин и плащаме на разни мерзавци, които купуват и продават децата като стока.

Поне опитайте първо законния ред, подайте документи, чакайте поне една година, пък тогава се отчайвайте и търсете втория начин. Ами да му се не види - една бременност трае 9 месеца... Колко да трае на осиновяването? Решавам в Понеделник и хоп в Петък детето е у нас... Изобщо не мисля, че има проблем в процедурата за осиновяване. Вижда ми се рационална. По скоро мисля, че има проблем в процедурата по отнемане на родителски права. Защото не може децата да висят по домовете, родителите им да не се интересуват от тях, ама и да не подписват документите им. Знам, че само за София има около 50 бебенца с неуредени документи. Те вероятно ще порастнат в домовете, никой няма да се интересуват от тях, ама и да бъдат осиновени не могат. Тука е безобразието.

Подадохме документи през февруари, одобриха ни през юни (социалната ни си взе отпуска 1 месец  Close), още чакам и не мисля, че времето ми изтича. Много е гадно да чакаш, знам, що сълзи съм изревала....няма да ви казвам. Ама това е положението.


И още нещо малко извън темата.
Мисля си, че проблема у нас е и малко "културен". Хората се сещат да осиновяват след дългогодишна борба със стерилитета, когато навършат 40, 45 години и тогава всеки ден им си вижда изгубен. Тук осиновяването се възприема като последен влак, като компромис, като утешителна награда. НЕ ОТ ВСИЧКИ, ФОРУМЦИТЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАТ разбира се  Laughing Heart Eyes.
Ако започнем да разсъждаваме малко по-цивилизовано и започнем да приемаме осиновяването като един естествен и прекрасен начин да изпълним мечтата си за собствено дете, тогава няма да се мъчим и да преживяваме кошмарите на неуспешните процедури ин витро. На мен един опит ми беше достатъчен. Не благодаря повече  Stop! Въпреки, че докторът ми и досега се вайка, че съм се отказала все още млада (34г) и с чудесни прогнози  Laughing.

Както и да е поздрави на всички и успехи

# 36
  • Мнения: 3 715
Последната част от поста ти, Фусии, все едно аз съм я писала. Аз съм на 29, мъжът ми е на 27, като и двамата сме деца на възрастни родители.  Една от причините да се решим толкова бързо на осиновяване беше, че искаме да сме физически млади родители и да можем максимално да сме полезни на децата си. Но всеки сам си решава и си определя за какво ще се бори.

# 37
  • Мнения: 3 715
Съжалявам, че изместих темата в съвсем различна посока, не ми обръщайте внимание  Stop

# 38
  • Мнения: 2 214
10 години чаках преди да родя и проучила съв всички варианти обаче се отнасят за Украйна и мога да кажа че макар и не законен това е най лесен начин да осиновиш дете поне в Украйна.

Общи условия

Активация на акаунт