Априлски бебчета 2022 - тема 5

  • 31 162
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 136
YanevaM, благодаря за съвета. Наистина ми мина с кисело мляко.

Аз със сина ми ползвах точно такава възглевничка, която придържа детето да спи на една страна. Той беше с рефлукс и повдигахме и матрака също така. Сменях страните за сън постоянно. Не сме имали проблем. Не трърдя, че така е правилно. Просто ние така постъпихме и сега сиг пак така ще действаме.

Callum, колко хубави новини! Дават ли ти да я виждаш малката госпожица в момента? Стискам палци скоро да наддаде достатъчно, за да можеш да я гушкаш ❤

# 706
  • Мнения: 1 193
Браво, Callum важно е, че наддава. Малък борец е тя 💓

# 707
  • Мнения: 205
BMR, много се радвам, че съм помогнала 😘
П.с: Ще имаме ли нова темичка?

# 708
  • Мнения: 272
Момичета днеска забелязах, че коремът ми е слезнам надолу. Вчера май не беше така.Притесних се като видях.. Знаете ли горе долу кога може да раждам😁, при всеки е различно знам, но.. Дано да не е веднага 😐

# 709
  • София
  • Мнения: 813
Момичета днеска забелязах, че коремът ми е слезнам надолу. Вчера май не беше така.Притесних се като видях.. Знаете ли горе долу кога може да раждам😁, при всеки е различно знам, но.. Дано да не е веднага 😐

Това няма как да се знае, имам познати на които им е слязъл в 34 седмица , има и такива в 40 седмица. Не е гарант за раждане. Моя слезе в 35та, но нямам никакви признаци, контракции или каквото и да е.

# 710
  • Мнения: 39
Здравейте,бихте ли ми препоръчали добър АГ ,ако има жени от Пловдив?Смятам да сменя доктора при,който ходя т.к записва момичетата през 10 минути и е доста напрегнат ,когато му задавам въпроси . Благодаря предварително 🙂

# 711
  • Мнения: 132
BMR , стараем се да ходим поне веднъж седмично. Виждаме я, но не ни дават да я докосваме, което е нормално предвид тия гадни вируси и работи. Даже честно да ви кажа мен ме е страх да я докосва, толкова е мъничка. Да порасне още малко и ще я мачкаме 😁 Само да е добре, че си има един шум в сърцето от незатворения дуктус, който уж вече не й пречи надявам се да се развият добре нещата и там и да се затвори от самосебеси 🙏🙏 Надяваме се,че всичко ще бъде наред докано дойде време да си я прибираме.

YanevaM, благодаря за съвета. Наистина ми мина с кисело мляко.

Аз със сина ми ползвах точно такава възглевничка, която придържа детето да спи на една страна. Той беше с рефлукс и повдигахме и матрака също така. Сменях страните за сън постоянно. Не сме имали проблем. Не трърдя, че така е правилно. Просто ние така постъпихме и сега сиг пак така ще действаме.

Callum, колко хубави новини! Дават ли ти да я виждаш малката госпожица в момента? Стискам палци скоро да наддаде достатъчно, за да можеш да я гушкаш ❤

# 712
  • Мнения: 272
И аз съм в 35 седмица, контракции по принцип всеки ден си имам. Засега не са болезнени все още.Ще видим вече в чакане съм 😊😄
Момичета днеска забелязах, че коремът ми е слезнам надолу. Вчера май не беше така.Притесних се като видях.. Знаете ли горе долу кога може да раждам😁, при всеки е различно знам, но.. Дано да не е веднага 😐

Това няма как да се знае, имам познати на които им е слязъл в 34 седмица , има и такива в 40 седмица. Не е гарант за раждане. Моя слезе в 35та, но нямам никакви признаци, контракции или каквото и да е.

# 713
  • Мнения: 1 426
Callum това е прекрасно, Вяра е истински победител ❤

БебеБу някой писа ли ти за нова тема? Ако не , ще да пусна една утре?

# 714
  • София
  • Мнения: 813
Callum това е прекрасно, Вяра е истински победител ❤

БебеБу някой писа ли ти за нова тема? Ако не , ще да пусна една утре?

Писа ми само една мацка, Merry94 .

Пратила съм линковете от първа страница, ако нещо се забавят нещата ми пишете на лично или във фб, да помогна.

# 715
  • Мнения: 55
Заела съм се с новата темичка. 🤗 И аз съм с контракции всеки ден. Неприятни са , предимно вечер , като легна или ако бебо е бил много активен , след това задължително ме стяга корема.

# 716
  • Мнения: 429
На мен с първата бременност ми се смъкна корема около 37-ма г.с. (потвърдено от АГ), пък си родих ден след термин 😃 Така че изобщо не е гаранция, че ще е скоро. С тази бременност ми е много трудно да преценя (днес влизам в 36 г.с.), тъй като нося бебчо много ниско. Единствено забелязвам, че от около седмица нямам киселини почти, което ме навежда на мисълта, че може да се е смъкнал пак. Ама аз си чакам и се надявам да го износя 37 пълни седмици, не искам преди това да раждам. Тоест още 2 седмици да си седи на топло, след това когато реши 😊

# 717
  • Мнения: 336
Callum, чудесни новини! Все по-голям апетит да има Вяра и бързичко да наддава!
Когато раждах преди 13 г. и в родилното, и на лекциите обясняваха как бебето трябва да се слага да лежи само настрани. Така и процедирах. По същото време моя приятелка роди в Канада, там пък само по гръб ги слагаха. Тук вана и масаж всяка вечер. Там къпане 1-2 седмично, а за масаж не бяха чували. Не бих казала, че едното е грешно, а другото правилно. По преценка на родител, педиатър, понякога на принципа на проба-грешка, понякога водене според детето. Сега определно не смятам да си причинявам ежедневното къпане ако малкия много се дразни. Дупето да, но измиване на тялото и главичката 2-3 седмично ми се струват напълно достатъчни.
Уф, и да помрънкам малко. Не е за слабонервни.
Скрит текст:
Бях писала, че си спестих ходене при съдов хирург заради наскоро излязли разширени вени. Мислех си малко остана, да устискам докато родя и вените ще се приберат. Е да, но една от вените се спука и стана мазало, както съм на повишена доза НМХ, половин час не можахме да спрем кръвта. Добре, че си бях вкъщи и не бях сама. Изкарах си акъла, защото не можех да видя от къде тече кръв, оказа се вена на ингвиналната гънка, ама по-отдолу - никаква видимост и шанс сама да се обслужа с този корем. Направо се видях в спешното как ме кърпят. Е, размина ми се с лежане с вдигнати крака, притискане на мястото с марля с риванол 1 час и стрес. Сега вече след преглед при съдов хирург съм с компресивни чорапи (няма такава гадост) и запушена вена, която след раждането или ще се маха, или ще се оправи от само себе си (да бе, да, а тромбът, който я запушва на къде ще хване?). Отделно си нося марли и бинтове с мен, в случай че се случи навън. Пазете се, момичета, и си обръщайте внимание.

# 718
  • Мнения: 1 136
Ох, vaiza, много съжалявам за случилото ти се. Аз съм с разширени вени и живея в страх от това. Всички около мен ми се присмиват, че се притеснявам, но… важното е, че сега си добре! Какво ти казаха за раждането - секцио или естествено? Също така коя степен на компресия ти изписаха за чорапи?

За чорапите те разбирам също. Първите 10 дни съм ревала със сълзи. Изтръпваха ми краката, изпитвах и болка от тях и ги чувствах като окови. Сега така съм свикнала вече, че изобщо не ми прави впечатление и даже усещам облекчение, защото преди имах една тежест в краката от вените, а сега не. Стискам палци и при теб да е така. Потрай малко и ще им свикнеш.

Пия Флебодия за укрепване на кръвоносните съдове и гледам да хапвам повече елда 😁 (която по принцип не обичам, но свикнах).  

Сутрин имам една болка в областта на влагалището и ингвиналната гънка и не знам вече от вени ли е, нормална ли е или е от хернията.

Стискай зъби още малко и наистина ще се успокоят вените като родиш. Аз пък имам един огромен сноп венички на крака долу под прасеца, който изглежда като ужасна синина и ми казаха, че ще си седи там цял живот 😬

# 719
  • Мнения: 1 452
Callum, все така да папка и да наддава Вяра и скоро да си я вземете вкъщи Two Hearts Герой е тя, душичка сладка HugHeartHeart Eyes
Леле, Вайза, какво си преживяла Anguished То пък човек един преглед да не пропусне...
BMR, и аз имам някаква такава болка околко влагалището, не мога да я опиша точно. Чудя се като схващане ли е, какво е, но бях чела че е от разширяването на таза заради предстоящото раждане. Не знам какво е, ще попитам на някой преглед, все забравям Joy

Общи условия

Активация на акаунт