Ще имам близнаци ! Тема с продължение 38

  • 44 026
  • 934
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 216
Така като сте започнали.... И аз съм в Надежда от вчера, не се знае докога... Grinning
Ох, май се очертава и аз от другата седмица да вляза. Май ще си правим бг мама парти 😀
Ти в коя седмица си?

# 901
  • Мнения: 876
Здравейте! Досега май не съм се включвала, а и да съм, било е отдавна, та накратко: бременна съм с две момченца, утре влизам в 23г.с., т.к. Очаквам бебетата в началото на октомври.
 От Пловдив съм и се следя при д-р Чалова и ходя на ЖК при д-р Петрова в Селена. Рано ми е за покупки, но започвам да се ослушвам и мисля като влезна 7 месец лека-полека да действам.
Насочила съм се и аз към Mountain Buggy количката и ми направи впечатление, че някои от вас казват, че не са ползвали кошовете за новородено. Простете невежеството ми, но това ми е първа бременност 😬 та как ползвате количката? Слагате седалките в легнало положение, а бебетата в какво? Това дава ли им нужната стабилност? Окей ли е за гръбначетата?

И друг въпрос - смятате ли за удачно да слагам бебетата в една обща кошара първите месеци? Ще им бъде ли тясно, могат ли да се наранят едно друго?
Аз ги слагах в зимни чувалчета, започнахме с разходките март месец и беше хладно. Нагласях ги в изцяло легнало положение в началото. Вкъщи до 3 месеца спяха в една кошара, нямаше проблеми, те и не се движат много като са мънички.

# 902
  • Мнения: 828
Честито на родилите, да са ви здрави бебешоците ❤️

Аз утре влизам за серклаж. На някоя от вас правиха ли?

Също да попитам за СБАГАЛ Варна. Аз там смятам да раждам заради неонатологията, но ми е любопитно какви са практиките след секцио, с близнаци как се действа? Предното раждане бях в Майчин дом, дадоха ми детето почти веднага след секциото, раздвижиха ме същия ден. Но чувам, че в АГ не действат така дори и бебета да не са в кувьоз. Може ли да ми разкаже някой практиките им поне да знам какво да очаквам?😊

# 903
  • Мнения: 2 762
Нещо за Д-р Здравко Минев  Селен може ли да кажеш?Към него се насочих,въпреки че чувам противоречиви мнения!
Аз се следях паралелно при него, освен ЖК.
Той ми направи секциото, до последно идваше и се интересуваше, казваха ми, че не обикалял пациентите. Персонала, сестри, млади доктори забелязах, че гледат и говорят с уважение за него.
Тава е доктор зает, а вече и житейския опит /около 60-те/, не обича празни приказки, прави прегледите по същество и назначава изследвания, преценя на колко време да са посещенията, ако има нужда ще каже, че трябва по-често.
Мен ме  гледаше на три седмици, каза, че нямам индикации да си прекарвам на дивана бременността, като дойде време накрая вече. Не ми прави обременяване с глюкоза, пусках редовно кръвна захар.
Доктора или го харесваш от първи посещения, или не.
За мен беше Ок, смених  от друг преди това,  че не ми се слушаше - колко съм рискова с близнаци, как ще развия гестационен диабет, прееклампсия, да седя с книжка у нас, защото след шест седмици /7-ми месец/  всички щели да ме питат кога ще раждам, да се спра да не лежа по болници и всичко това  - близнаци са.
Такива психоатаки като аргумент не исках, всяка бременност може да е динамична.

За фетална морфология уважава мнението на д-р Стратиева, нищо, че работи при операции с д-р Матев, чиято съпруга д-р Апостолова прави ФМ в болницата.

# 904
  • Мнения: 167
Така като сте започнали.... И аз съм в Надежда от вчера, не се знае докога... Grinning
Ох, май се очертава и аз от другата седмица да вляза. Май ще си правим бг мама парти 😀
Ти в коя седмица си?

28+1

# 905
  • Мнения: 2 428
Честито на родилите, да са ви здрави бебешоците ❤️

Аз утре влизам за серклаж. На някоя от вас правиха ли?

Също да попитам за СБАГАЛ Варна. Аз там смятам да раждам заради неонатологията, но ми е любопитно какви са практиките след секцио, с близнаци как се действа? Предното раждане бях в Майчин дом, дадоха ми детето почти веднага след секциото, раздвижиха ме същия ден. Но чувам, че в АГ не действат така дори и бебета да не са в кувьоз. Може ли да ми разкаже някой практиките им поне да знам какво да очаквам?😊
Аз раждах в АГ-Варна, а се следях в МД.
По-късно ще пиша как протече...сядам да хапна. Wink
Почнах да се цедя, цял ден телефона ми звъни не мога да вляза  в ритъм...вече ми идва да пускам "бюлетин"във Фейса, че да ме оставят на мира...

# 906
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! Записвам се и аз в тази прекрасна тема.
Бременна съм с близнаци в 8 г.с. Няколко пъти бях на прегледи до сега, защото прокървих. Единият от ,,светилата” в града каза: ,,Всичко е точно. Ето ти това е утрогестан, слагай сутрин и вечер по едно вагинално”.
Да, ама не.. въпреки, че всеки го хвали едва ли не ми го обежствяваха аз не можах да му повярвам, че пък чак без проблем едва ли не си кървя.
Моят следящ ме се върна (беше в отпуск) и веднага отидох на преглед при него. Веднага установи отлепяне на плодния сак и това, че са близнаци (пропуснах да кажа, че другият с прехвалената апаратура не видя и това).
Както и да е… освен притеснението за отлепването, дойде и шока от това, че бебетата са две. Винаги съм искала две, но неизвестните са толкова много.. притеснявам се, даже бих казала, че ме е страх.
Мъжът ми сякаш е по-стреснат и от мен, разбирам го, но някак си ми се иска да ми е опора, а не да се чудя как да го заговоря на тази тема, защото ми се струва, че всячески я отбягва.
Вие сте толкова силни жени, толкова ме надъхвате като чета прекрасните неща, които пишете. Темата е страхотна.
Пропуснах да кажа, че ми е първа бременност, спонтанно, на 24 години съм и тази благословия стана от първия път дето се вика.
П.С. Извинявам се за дългия коментар. 🌸

# 907
  • Мнения: 828
Честито!
Моя мъж наскоро излезе от шока, че са близнаци 😀 разбирам те, в началото е най-трудно да се приеме. Вече съм 18-19гс и си свикнахме, мислим имена, радва се много, че ще са 2. Дайте си време да приемете ситуацията. По-голяма благословия от едно бебе може дa са само две бебета 😍

# 908
  • Мнения: 148
Трудо ще е с две, факт, но е толкова прекрасно като ги видите 🥰
Моята докторка като ми каза, че вижда два плодни сака, моята реакция беше - "как така, единия може ли да изчезне? " Чак сега съжалявам, че си го помислих и изказах това нещо. След първия преглед бяхме в шок, няма как, но след него се молех да започнат да си развиват и двата сака.
Износих ги, преди 4 дни се родиха, големи юнаци в 36г.с. И сега таткото няма търпение да ги види, освен че като се родиха ги видя за 2 мин.
Така че ще свикне с мисълта, няма къде да ходи 😁 Успех желая от сърце 🥰

# 909
  • Мнения: 2 762
Ние не казахме нарочно около нас, че чакаме близнаци. Последното нещо, от което се отказват хората  е да дават непоискани съвети, човешка природа.
Изненадата им беше голяма, направо се премина - трудно ли ти е много..... а, много ли плачат.... хич не спиш от грижи нали🙂

С единия ми брат сме породени с 1,5 г, от дистанция на времето не бяхме по-лесни за гледане, едно повтаряне - единия, другия. После с малкия ми брат 11г разлика беше лесно, колко пясък си ядеше зарязан, а ние си играем с големите, нищо му няма - порасна.

С близнаците поне  ще вървят заедно, рев, зъби,  прохождане, махане на памперс, детска градина, веднъж първи клас, после абитуриенти....

Много познати с породени или две-три години разлика, които в момента имат бебе и малко по-голямо споделят, че тежи. Тъкмо се отърсили от бебешки пубертет и хайде пак.

# 910
  • Мнения: 148
Може би наистина е по-лесно с близнаци, отколкото с породени. Но не всеки ги има спонтанно. Важното е раждаемост да има и бебета, много бебета😊
Ние не казахме нарочно около нас, че чакаме близнаци. Последното нещо, от което се отказват хората  е да дават непоискани съвети, човешка природа.
Изненадата им беше голяма, направо се премина - трудно ли ти е много..... а, много ли плачат.... хич не спиш от грижи нали🙂

С единия ми брат сме породени с 1,5 г, от дистанция на времето не бяхме по-лесни за гледане, едно повтаряне - единия, другия. После с малкия ми брат 11г разлика беше лесно, колко пясък си ядеше зарязан, а ние си играем с големите, нищо му няма - порасна.

С близнаците поне  ще вървят заедно, рев, зъби,  прохождане, махане на памперс, детска градина, веднъж първи клас, после абитуриенти....

Много познати с породени или две-три години разлика, които в момента имат бебе и малко по-голямо споделят, че тежи. Тъкмо се отърсили от бебешки пубертет и хайде пак.

# 911
  • Мнения: 188
Малко съм притеснена и моля за мнения. Вчера бях на йога за бременни и след часа усетих едно неприятно усещане ниско долу в средата, нещо като менструална болка. Отмина за около 10 минути. Днес се появи отново, само че доста по-силно, за минута бих казала пронизващо, придружено и с болка в кръста. И спря. Да вметна, че и в двата случая корема ми остана мек. След като отмина болката и двете бебета ги усещах супер активни.
Възможно ли е да са контракции и без втвърдяване на корема? Имали ли сте вие подобна болка? Чудя се дали да ходя до спешен кабинет, в 23г.с. Съм. Лекарката ми все още не отговаря. Утре съм на ехокардиография при Ефтимова и не знам дали ще е удачно да повдигна въпроса на нейния преглед..

# 912
  • Мнения: 697
Здравейте, момичета! Записвам се и аз в тази прекрасна тема.
Бременна съм с близнаци в 8 г.с. Няколко пъти бях на прегледи до сега, защото прокървих. Единият от ,,светилата” в града каза: ,,Всичко е точно. Ето ти това е утрогестан, слагай сутрин и вечер по едно вагинално”.
Да, ама не.. въпреки, че всеки го хвали едва ли не ми го обежствяваха аз не можах да му повярвам, че пък чак без проблем едва ли не си кървя.
Моят следящ ме се върна (беше в отпуск) и веднага отидох на преглед при него. Веднага установи отлепяне на плодния сак и това, че са близнаци (пропуснах да кажа, че другият с прехвалената апаратура не видя и това).
Както и да е… освен притеснението за отлепването, дойде и шока от това, че бебетата са две. Винаги съм искала две, но неизвестните са толкова много.. притеснявам се, даже бих казала, че ме е страх.
Мъжът ми сякаш е по-стреснат и от мен, разбирам го, но някак си ми се иска да ми е опора, а не да се чудя как да го заговоря на тази тема, защото ми се струва, че всячески я отбягва.
Вие сте толкова силни жени, толкова ме надъхвате като чета прекрасните неща, които пишете. Темата е страхотна.
Пропуснах да кажа, че ми е първа бременност, спонтанно, на 24 години съм и тази благословия стана от първия път дето се вика.
П.С. Извинявам се за дългия коментар. 🌸

Един непоискани съвет , говори с мъжа си - те също имат своите чувства,страхове и надежди . Може да се страхува за теб , за децата . Сега е времето в което да се сработите , да изгорите и да направите планина . Обсъждайте какво ви предстои , как виждате отглеждането и възпитанието на децата. Бъдете близки един с друг , милвайте си бебетата ( върху корема и двамата,аз вярвам, че те усещат ) и пожелавам първоначалният стрес от всичко това само да ви направи по - силни , уверени и отдадени един на друг, лека бременност и щастливо родителство .



Моля Ви , говорете с половинките си!!! И за добро, и за лошо , за всичко говорете - не губете връзка!!!!

Честито на новите мами !!! Бързо възстановяване, спокойни бебета и грижовни мъже ❤️

harlequinN , щом го свързваш с това по добре спри с йога . Попитай я , ако има нещо притеснително тя ще ти каже . Стискам палци всичко да е наред . Пиши после как сте ❤️❤️❤️

# 913
  • Мнения: 188
Дойдох в Селена, в Пловдив. Нищо ми няма, всичко изглежда перфектно, даже не са убедени, че е било контракция. Поискаха да остана една вечер под наблюдение и ми включиха магнезий. 🍀
После ще продължа с 3х2. Не ми се искаше толкова от рано да вдигам дозата, но…

# 914
  • Мнения: 2 428
Честито на родилите, да са ви здрави бебешоците ❤️

Аз утре влизам за серклаж. На някоя от вас правиха ли?

Също да попитам за СБАГАЛ Варна. Аз там смятам да раждам заради неонатологията, но ми е любопитно какви са практиките след секцио, с близнаци как се действа? Предното раждане бях в Майчин дом, дадоха ми детето почти веднага след секциото, раздвижиха ме същия ден. Но чувам, че в АГ не действат така дори и бебета да не са в кувьоз. Може ли да ми разкаже някой практиките им поне да знам какво да очаквам?😊

Такааа...
Изтекоха ми водите. Отидох до МД...с надеждата просто да съм се напикала 😆....уви води си бяха.
33г.с  Дежурният лекар ме изпрати в АГ в предвид седмиците.
Приеха ме в АГ-то...но съжалих хиляда пъти, че споменах къде се следя. Трябваше може би да кажа името на АГ-то ми по-здравна каса.
Голямо мърморене против МД.
Исках да си избера екип - Късно било вече не можело.
В крайна сметка имах късмет. Единият лекар беше точно този който исках да избера 😉.

Стои се 5 дни за секцио
има списък, който трябва занесе.
Моите юнаци са мънички и не бяха с мен.
 Иначе до нашта стая имаше майка с детенце и и оставяха детото за през нощ.
На 4-ят етаж не се плаща и е с роми пълно. Аз избрах на 6- ят етаж две жени .

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт