Бяло вино без захар и вода от къде??

  • 1 477
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 274
От къде мога да намеря вино без захар и вода? Сестра ми го търси за лек..

# 1
  • Мнения: X
Как така вино без захар и вода? Попринцип виното се прави от грозде, което е един от сладките плодове и има естествена захарност. Някои добавят, за да достигнат нужната захарност за ферментация. Не знам как ще ферментира това грозде и ще стане вино, ако няма захар...

# 2
  • Мнения: 40 924
И на виното не се слага вода. Вода се слага в твърдия алкохол за да се докарат градусите.

# 3
  • Мнения: 1 274
Абсолютно си нямам на представа.
Каквото ми е казала,това търся и аз.🤷като го чух се зачудих как без захар и вода,въобще вино ли ще е не знам..
Четох в интернет,че не се слага вода.

# 4
  • Мнения: 1 242
Ами ако захарността е подходяща няма нужда нито от добавяне на захар нито от вода. Отделно при добри условия не се слага и друго (примерно мая за усилване на ферментацията ). Демек всичко трябва да е естествено за целите на сестра ви.
По отношение на водата - може да се добави във материала ако захарноста е много висока - тази година при Мерло от Ю. България имаше 29-30, което е много високо, трябва да се сложат специални щамове дрожди и пак може да се затрудни процеса така че хората разреждаха с вода за да намалят захарния градус.

# 5
  • Мнения: 1 574
Точно вино си е и то истинско, но не вярвам да намерите отнякъде със 100% гаранция че е такова, освен ако не откриете познат да си е направил за него и да ви даде. Правили сме преди години, гроздето трябва да е много качествено и накрая излиза много малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 104
Тоя лек го ползвам и аз Laughing

# 7
  • Мнения: 1 274
Много Ви Благодаря за отговорите 🌹
Някои от тях даже доста компетентни.
Живи и здрави! 🙏
Весели празници! 🎀❄️✨
 Племенницата ми е с кашлица от четири месеца.Водиха я на педиатър,ендокринолог,рентген и направиха,на алерголог ходиха,сумати изследвания направиха.Един скут лекарства и нищо...Кашлицата си продължава.
Та са и казали някаква рецепта с билки,мед и вино.
За това търси да и направи лекарство от тях,но въобще не знам за компрес или за орален прием.

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 22:24 от *ĤĚŇĂ*

# 8
  • Мнения: 1 607
Търсете от някъде домашно, но при някой, който разбира и си го е правил. За кашлицата- намажете гърдичките с мед за през нощта със стара дреха. Повторете, ако трябва потретете. На големия син само това помагаше.

# 9
  • Мнения: 1 274
Търсете от някъде домашно, но при някой, който разбира и си го е правил. За кашлицата- намажете гърдичките с мед за през нощта със стара дреха. Повторете, ако трябва потретете. На големия син само това помагаше.
[/quote
Точно одеве и казах да направи компрес с мед.Докато намерим нужното,да и прави компресите пък,може да помогне.Благодаря за съвета 🌹
За съжаление сме в провинцията и има само двама винари.Единия тази година не е направил,а другия е бил на работа и ми казаха да го потърсим утре.Дано да имаме късмет и да намерим.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 510
По принцип в Лидл има био вино, което би трябвало да е без добавки.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 104
Един пакет лукчета за кашлица и 500 мл кока- кола. Варят се на котлона до лепкав сироп и през няколко часа по една лъжица.
Аз така се лекувам. И с вино Laughing

# 12
  • Мнения: 1 274
Ms.Gorgeous Миналия месец направи това със колата и лукчетата.Не помогна.
Но добрата новина е,че намерихме вино..Утре ще ми донесат,само не знам как ще го пратим в Англия..

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 028
Мисля, че търсите бяло вино, което да не е сладко. Сухо, бяло вино. На английски се казва dry white wine и се продава във всеки супермаркет:

https://www.finecooking.com/ingredient/dry-white-wine

Повечко лук и чесън, лимонов сок, оцет, джинджифил ми пресичат кашлицата, а 2 капки лугол 10% я пресичат до минути, винаги.

# 14
  • Мнения: 1 274
Nevena Virolan Благодаря за рецептата 🌹 Ще и кажа да го пробва.

Общи условия

Активация на акаунт