Отново отхвърлена,кой е виновният?

  • 6 920
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!
Не знам дали е тук мястото,но реших да споделя с вас и очаквам съветите Ви..така като аз вече се обърках кой е прав и кой е крив.
Става въпрос,че имах приятел с когото се разделихме. Бяхме заедно половин година,но проблема явно е че връзката ни беше от разстояние. Запознахме се чрез общи приятели още миналото лято,започнахме да си пишем,но чак това лято се опитахме да водим връзка. Отначало всичко беше като в приказка,докато не се скарахме 1-2 пъти по-сериозно..
Всеки месец идваше поне по 1 път в града от който съм и оставаше за събота и неделя.
Като във всяка връзка имахме своите спречквания,докато 2 от тях бяха по-сериозни и той ми сервира,че “му трябва време”. При което аз се опитах да оправя нещата,една седмица го търсех,опитах се да му обясня,че това са нормални неща за една връзка,но така и не ми се получи.
Също така той и не ми споделяше. Неговото твърдение беше,че не съм му психолог,че да ми споделя проблемите си…
Не знам какво да правя,чувствам се адски виновна,а осъзнавам, че няма за какво….
Аз направих каквото можах по силите си да спася тази връзка,той е този,който се отказа…

# 1
  • Мнения: 468
Здравей,не търси вина,знам че,си разочарована и объркана,но явно не сте един за друг,а и връзките от разстояние са напрягащи,понякога.Явно момчето е имало интерес,но това,че сте далеч един от друг,редките срещи,донякъде развалят нещата.Не се упреквай,такъв вид отношения могат да бъдат трайни,ако хората имат възможност да бъдат заедно често,да се почувстват и да се задълбочат нещата.

# 2
  • Мнения: X
Здравей,не търси вина,знам че,си разочарована и объркана,но явно не сте един за друг,а и връзките от разстояние са напрягащи,понякога.Явно момчето е имало интерес,но това,че сте далеч един от друг,редките срещи,донякъде развалят нещата.Не се упреквай,такъв вид отношения могат да бъдат трайни,ако хората имат възможност да бъдат заедно често,да се почувстват и да се задълбочат нещата.

Благодаря Ви! Права сте.
Щях да замина при него след по-малко от 3 месеца..,защото изчаквам да си завърша висшето,но уви. Имахме доста големи планове и ме накара да повярвам,че ще се справим с това и че едва ли не той е човека за мен…
Необяснимо ми е как обичаш някой,а оставяш всичко и си тръгваш просто ей така..
Не казвам,че само той е виновен,може би и аз съм допринесла с държанието си за спречкванията,но все пак те са си част от връзката и се преминава заедно през тях,не става само през хубавите неща да сме единни,а срещу проблемите да се пускаме…
Но щом ме остави без да му мигне окото и когато се опитах да оправя нещата, отново нямаше резултат-нещата са ясни. Просто ме е заблудил.

# 3
  • Мнения: 3 213
Ужасно много очаквания и фантазии хвърляш за човек, когото си виждала десетина пъти. Половин годишна връзка с едно-две виждания месечно, за което време сте успели и да се карате редовно, че и сериозно - ами не са се получили нещата и това не означава, че някой е прав или крив или пък че те е заблудил. Не е заблуждение след време да прецениш, че някой не е за теб.

Отново отхвърлена - защо отново?

# 4
  • Мнения: 2 204
Не ти е разстоянието виновно, човек може да има близост с друг и през светлинни години. Но вие изначално сте нямали, наричаш го връзка, защото много ти се иска да бе било такава, но дай една обосновка за тая титла, понеже аз не виждам. "Защо ще ти споделям нещо, да не си ми някаква (психолог, все тая)", тук още издиша всичко. Когато е връзка секса е само спойка на много други неща, а не самостоятелен носител на отношенията. Иди се почерпи нещо, че малко време си си изгубила в безчувствена, формална комуникация, с претенции да е взаимоотношение.

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Човекът ти казва,че му трябва време.Тоест деликатно иска да сложи край.
А ти започваш да го търсиш.Досаждала си и с това си го отблъснала още повече.
Не искал да споделя?Ти не си ли направи някакъв извод от това?
Че не те е чувствал достатъчно близка,за  да споделя с теб?
И на това му казваш връзка?

Сега покажи достойнство и не го търси повече.

# 6
  • Мнения: 14 917
Каква връзка, какви планове?
Висше учиш, имаш ли поне 25 години?
Връзка от разстояние в общия случай не става. Да, има изключения, при които се е получила, има изключения, при които разстоянието е дошло доста след началото на връзката.... Но в общия случай е обречена.
Не хаби емоции за глупости.

# 7
  • София
  • Мнения: 152
Или си е намерил друга, която му е "под ръка" и ти повече не си му необходима.

# 8
  • Мнения: X
Или си е намерил друга, която му е "под ръка" и ти повече не си му необходима.

И аз така мисля.
Уж ме обичаше,а ме захвърли доста бързо. Спря комуникацията с мен максимално,а когато го търсех ми пишеше едно и също нещо- упреци +
”трябва ми време”+”не искам филми”. И се държи така,все едно едва ли не съм му идневерала,..все едно е станало нещо грандиозно..

# 9
  • София
  • Мнения: 152
Не се унижавай да го търсиш. Продължавай напред.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 781
6 месеца връзка от разстояние, през която той е идвал да прекара някой-друг уикенд с теб. За това време и честота на вижданията, сте успели и да започнете да се карате по-сериозно.

Няколко коментара:

За това време, колко сериозна ви стана връзката, че ти така се инвестира в нея?
Съответно, какво точно си тръгнала да спасяваш едностранно?
Човек споделя, когато е предразположен, а не когато изискват от него.

От споделеното ми се струва, че явно прекалено бързо си се опитала да задълбочиш нещата на една връзка, усложнена от разстоянието, че и си успяла да я натовариш с очаквания и разправии. Не казвам, че вината е изцяло твоя, но явно сте се разминали жестоко в темпото. Човекът ти го е казал в прав текст - не иска разправии. Имал е нужда от глъдка въздух, а ти си продължила да настъпваш. Според мен е преценил, че това, което той иска, няма да се получи с теб.

Толкова ли го харесваш, влюбена ли си в него, та толкова държиш на тази кратка и затормозена връзка? Според мен трябва да приемеш, че нещата не са се получили и да продължиш напред. Не всеки ще те хареса, не с всеки ще си паснете. Явно случаят тук е такъв. Сместо да се натягаш там, където вече си нежелана, се опитай да се поучиш за следващата си връзка.

# 11
  • Мнения: 18 587
Видели сте се 5-6 пъти за секс и човекът е решил, че не сте подходящи един за друг. Случват се такива неща, няма виновни в тази работа.

# 12
  • Мнения: 6 658
А защо е "отново" отхвърлена?
Виновен няма за мен. Просто не сте си паснали. Не бих нарекла връзка шестмесечен чат и няколко виждания за забавление, уж, пък вие сте се карали "сериозно".

# 13
  • Мнения: X
6 месеца връзка от разстояние, през която той е идвал да прекара някой-друг уикенд с теб. За това време и честота на вижданията, сте успели и да започнете да се карате по-сериозно.

Няколко коментара:

За това време, колко сериозна ви стана връзката, че ти така се инвестира в нея?
Съответно, какво точно си тръгнала да спасяваш едностранно?
Човек споделя, когато е предразположен, а не когато изискват от него.

От споделеното ми се струва, че явно прекалено бързо си се опитала да задълбочиш нещата на една връзка, усложнена от разстоянието, че и си успяла да я натовариш с очаквания и разправии. Не казвам, че вината е изцяло твоя, но явно сте се разминали жестоко в темпото. Човекът ти го е казал в прав текст - не иска разправии. Имал е нужда от глъдка въздух, а ти си продължила да настъпваш. Според мен е преценил, че това, което той иска, няма да се получи с теб.

Толкова ли го харесваш, влюбена ли си в него, та толкова държиш на тази кратка и затормозена връзка? Според мен трябва да приемеш, че нещата не са се получили и да продължиш напред. Не всеки ще те хареса, не с всеки ще си паснете. Явно случаят тук е такъв. Сместо да се натягаш там, където вече си нежелана, се опитай да се поучиш за следващата си връзка.

Да,права сте..
Прекалено много инвестирах в него.
Не съм изисквала да ми споделя,исках да сме по-близки… ходи по разни срещи по работа и когато го питам какви са тези срещи или нещо подобно, ми се отговаря “няма да ти споделя, теб не те засяга” …

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 401
Година познанство, от която 6 месеца във връзка, и той отказва да споделя елементарни неща? Не е добър знак, дори да не беше скъсал с теб. За да работят едни отношения, човек трябва да се отвори към партньора си, а той изглежда доста стиснат и дистанциран (не само физически). Едва ли щеше да е различно ако и се бяхте събрали на едно място.
Привързването е нещо, което на всеки се случва с различно темпо и според желанията и очакванията, които има за отношенията си с противоположният пол. Не е нужно да минат 3 години докато се инвестира човек, може да стане и за месец.
Като иска време, дай му всичкото такова на света. Не се опитвай да поправяш нещо, което не си прецакала ти.

Общи условия

Активация на акаунт