Автустинчета 2🎅2🎅 тема 14

  • 19 776
  • 751
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 898
Не се вкарвай във филми. Децата са различни и всяко има свои темпове на развитие. При нас е същата история, но изобщо не се притеснявам. Повтарям едни и същи думи безброй пъти, но просто не иска да ги повтаря.

# 16
  • Мнения: 854
Четете ли книжки със Северина? В рими и стихчета са много подходящи за проговарящи мъници. Поне по 2 - 3 пъти на ден четете, обяснявай какво има на картинката, подканвай я да показва. Ако гледа много клипчета или телевизия, й ги ограничи.

# 17
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
И Ричард нищо не казва още, но пък много разбира. Колко слуша е друг въпрос Sweat При нас са 3 езика и не го чакам скоро да си избере.

П.С. Благодаря за темата и честит първи сняг Nature Snowflake

# 18
  • Мнения: 1 355
Ох, ами пробваме с книжките фром тайм ту тайм, но тя просто не може да стои мирна на едно място, та да ме слуша какво ѝ чета. У нас телевизорът непрекъснато работи, но тя не го гледа като се занимава, не знам дали има значение. Иначе много обича музика и да танцува и баща ѝ непрекъснато ѝ пускаше музикални клипове, но рязко ѝ ги ограничих, сега слуша музика само от радиото. Надявам се просто да не се е отприщила да приказва.

# 19
  • Мнения: 1 890
Никакъв шанс да привлека вниманието на Борис с някаква книжка. Освен ако не става за разпердушинване😅 В момента вълната е всички до което се добере да бъде хвърляно в мивката или във ваната.

Телевизорът е включен, но слушаме само музика. Обожава да танцува, за щастие рядко се заглежда в телевизора и то за отрицателно време.

Няколко думички може да казва- мама,тати,баба, кака. Топката е топи, прахосмукачката е жуж ( предполагам го свързва със звука, които издава), водата е “дъ”. Но наййй-най любимото ми нещо е като го питам как се казва и ми отговаря супер гордо Бобиии. Не знам дали е съзнателно, но това е едно от най-сладките неща. От животните знае как правят кучето, котката, прасенцето, патето, кокошката. Но всичко това само и единствено когато е в настроение и той пожелае. Така че все си мисля, че и говоренето е част от темперамента на децата, все пак и възрастните се делим на по-приказливи или по-мълчаливи.

Елхата я инсталирахме вчера, естествено не се размина без жертви. Половината ми панделки са довиждане. Лампичките и те берат душа. 😅

Относно водата започна да пие значителни количества откакто му купих шишенце със сламка. Средно изпива по 700 мл на ден.

Вие записахте ли се за коледни фотосесии? Ние ще пропуснем тази година, фотографката ни върза тенекия и вече е късно да записвам при някой друг, а и честно казано не ми се дават луди пари за 10 снимки. Ще се мъча аз да му направя няколко коледни снимки.

# 20
  • Мнения: 854
Аз мисля да минем през Коледния базар и да се фотографираме там 😁 не ми се дават и на мен излишни пари сега, при положение че се снимахме последно през септември.

При моето момиче на почит са книжките от поредицата "Защо? Какво? Как?". При тях децата участват активно и не се налага да седят пасивно и само да слушат. Интересно й е да отваря капачетата.
Друга любима й е тази: https://www.fiut.bg/rimushki-zal-galki-i-igralki.html
Постоянно ме кара да варим "ка", т.е. "кашица". 😂
Но ест. има и книжки, които, като ме види, че ги взимам за четене, изчезва в другата стая. Имат си и те интереси и предпочитания.

# 21
  • Мнения: 7 898
Телевизора не го отразява. С книжките е слаба работа. Проявява интерес но за кратко. Повече му харесва да разгръща страниците, или чисто механичен интерес, а не какво има нарисувано.
Днес се чудех за коледна фотосесия, но като го знам къв звяр е в момента и май ще се откажа Simple Smile.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
Ще правим коледна фотосесия, запазихме си я още лятото Simple Smile
И миналата година правихме и е страхотен спомен.

При нас книжките са на почит, тя много се заслушва като и чета и след това сама си ги “ разказва”. Знае животните как правят, всички от книжките, казва мама, тати, баба, кака, бебе и още няколко думи съкратено ги казва.
Телевизор не обичам аз, пускам вечер след 19:30 за малко, но тя много не се заглежда, радио обаче много слуша.
Още не се е пуснала сама да ходи, само по мебелите и за ръчичка.

# 23
  • Мнения: 191
Котка в кашон, не се напрягай излишно. Щом ти обръща внимание, играе с теб, издава звуци имитиращи даден предмет, животно, значи всичко е ок. Брат ми проговори на 3.. На МП племенницата е почти на 3 и ходят по доктори, психолози и тн, но тя изобщо никакви думички не казва, само нейното си мънкане и доскоро не обръщаше внимание на никой. Вече имат напредък, но все още не говори. Надали Северина има аутизъм ако това те притеснява... Моята маймуна казваше мама и тати и баба, но вече не. Сега е само ам ам и ъ като иска нещо😅 Не се вкарвай във филми излишно. Ако има нещо ще го усетиш.

# 24
  • Мнения: 1 560
Относно чистенето роботчето направо ми е златно, пускам го почти всеки ден. От останалите неща гледам всеки ден да върша по нещо.

Коледната фотосесия ще я пропуснем тази година. И на мен нещо не ми се дават толкова пари за няколко снимки, а и имахме фотосесия за рождения му ден и имаме няколко снимки от професионален фотограф навън с есенните листа миналия месец.

Още не сме украсили, утре ще украсяваме, ни елхичката ни е доста малка, ще видим как ще се спогодят😃

Относно говоренето, Борис непрестанно си бърбори на негов си език, казва някои животни, обаче нищо по-съществено. Не са ли малки още за проговаряне? Хич не се притеснявам, като му дойде времето ще проговори и разбираемо. Към книжки отскоро горе-долу проявява интерес, но не съвсем. За сметка на това аз обожавам детски книжки и искам всичките да ги изкупя😃Надявам се да започне повече да се интересува от тях скоро.

# 25
  • Мнения: 2 379
12я зъб изби...ама такси,че 1/3 е навън. Спрях да я проверявам ,че все нищо и ей на.
Вчера ми прокапа бойлера. Днес дойде майстор и го оправи, но не предупреди ,че  има там нещо, което може да се развали пак скоро. Защото имаше вариант да се е намокрило .....еми. успях да загрея бойлера и да се изкъпем и до там. Утре пак ще идва за ремонт. Вчера сменях крушка на фурната.( Поне успях сама и само крушката си взех) Трябва да сменям електромагнитен вентил на пералнята , ама и там поне едно 60 лв и направо ми се реве. С днешното идване на майстора , вчерашното пазаруване и връщане на едни пари , вече свърших парите за месеца. Sad
За проговарянето е много относилтено. А дори и при него има регрес в един момент. Важното е на/с децата да се говори. Четеното на книжки също има голяма роля. Някои са инати и не искат. Един приятел толкова се е стискал и не е иска да говори ( говоря за ранните 80') ,че са го мислили за глухоням. Доктори всякакви и един ден просто проговорил. После цял живот говори с половин уста , с ченгел му вадиш думите.....

# 26
  • Мнения: 7 898
Никой не ми е чел книжки, но след като се научих да чета, веднага се записах в библиотеката. Всичко е относително.
Моя приятелка чете и още милион неща, а детето вече е на 3 и казва само 3-4 думи.

# 27
  • Мнения: 1 577
Идвам да ви се похваля, че вчера се роди вторият ни син 💙
И двамата сме добре. Него го мъчат колики, че си присвива стомахчето, а мен много ме боли операцията, но вече си е при мен и се гледаме, колкото можем.

# 28
  • Мнения: 7 898
Ех че новина Simple Smile. Честито и дано  преминат коликите бързо. Вземай си обезболяващите всеки ден независимо дали имаш болки или не.

# 29
  • Мнения: 2 379
Лайка, честито! Сега ще имаш време да се посъвземеш и тази Коледа +1 Simple Smile Да кажеш после как са ви посрещнали . Много ми беше мило как баткото реагира като видя сестра си за пръв път. И като ни изписвах също беше безценни емоция за него и за нас.

Общи условия

Активация на акаунт