Хитринки за всякакъв случай

  • 72 188
  • 363
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 202
Аз пък процедирам по друг начин с копъра.
Когато купя пресен копър и ако не използвам цялата връзка, това което остава го измивам и го замразявам във фризера.
Като се извади от фризера е като пресен.

# 346
  • Мнения: 131
 newsm10 За тези,които не обичат да режат зелена салатка и зеле-препоръчвам да използват /само за тази цел ,разбира се/ НОЖИЦА! /от големи4ките. Става супер бързо и лесно и не толкова досадно Peace

# 347
  • Мнения: 795
Аз пък процедирам по друг начин с копъра.
Когато купя пресен копър и ако не използвам цялата връзка, това което остава го измивам и го замразявам във фризера.
Като се извади от фризера е като пресен.


По същият начин процедирам и с магданоза и джоджена.  Peace Peace

# 348
  • Мнения: 4 202
Аз пък процедирам по друг начин с копъра.
Когато купя пресен копър и ако не използвам цялата връзка, това което остава го измивам и го замразявам във фризера.
Като се извади от фризера е като пресен.


По същият начин процедирам и с магданоза и джоджена.  Peace Peace

Всъщност да, за магданоза го знаех, но не го прилагам, защото почти не ползвам, но за джоджена майка ми ми е втълпила, че не ставал за фризер   33uu
Но щом казваш, че става ще го пробвам  Wink

# 349
  • Мнения: 1 632
И аз имам джоджен в фризера,но не ми е толкова ароматен като сухия.Това е единствената подправка която предпочитам изсушена.

# 350
  • Мнения: 2 085
Всъщност да, за магданоза го знаех, но не го прилагам, защото почти не ползвам, но за джоджена майка ми ми е втълпила, че не ставал за фризер   33uu
Но щом казваш, че става ще го пробвам  Wink
ооо, става, става smile3521 Дори миналото лято, поради липса на мента го ползвах за мохитото Mr. Green

# 351
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
на ръба под дограмата на прозорците имам залепена лента прозрачно декоративно фолио, так бърсането е много лесно и се бърше с мокър парцал, без да се притесняваш че ще се размаже.

# 352
  • Мнения: 606
на ръба под дограмата на прозорците имам залепена лента прозрачно декоративно фолио, так бърсането е много лесно и се бърше с мокър парцал, без да се притесняваш че ще се размаже.

 Това ми хареса. Ще залепя ПВЦ-фолио за стикери. Само дано залепне добре.

# 353
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
много бактерии оцеляват до -50°, а в микровълновата гъбата се сварява. това го гледах по едно предаване, което даваше подобни съвети.  Peace
Не разбрах как се сварява...  newsm78 Гъбата оцелява ли? Не се ли разтапя нещо?  newsm78

# 354
  • Мнения: 721
това с гъбата го пробвах,но и се отдели грапавата част.

# 355
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз слагам гъбата мокра и за 1 мин. на 100% мощност.

после като я вадя е вряла, та я измъквам с нокти.

моята не се отлепя, да не би суха да си сложила?

# 356
  • Мнения: 7 091
Моля, пуснете си нова тема с линк към старата.  Peace

# 357
  • Мнения: 555
Записвам се! като прочета всичко ще се включа и аз - да не се повтарям   PeaceHug

# 358
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 865
Когато слагам магданоза или копъра го оставям да поизсъхне за един ден нарязан, така не се лепи един в друг и се насипва много лесно(а не ровиа с лайицата в буркана).

# 359
  • Мнения: 211
За магданоза: когато го режа в салатата и би трябвало да хвърля дръжките, не го правя - в тях се съдържат най-много витамини. Събирам си ги в хладилника и ги ползвам после за готвене на манджи примерно Peace

Общи условия

Активация на акаунт