С какво чистите огледала

  • 5 020
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Мили мами,
Извинете ме за досадния въпрос но и търсачката нещо не работи.
Кажете вие с какво почиствате огледалата вкъщи така че да блестят.
Опитвала съм с препарат за стъкла обаче се появяват ивици.
Има ли някаква тънкост-моите са нови и хич не ми се иска да ги захабявам.

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Вода и добро търкане със суха кърпа. В банята го правя много често, през 2-3 дни, не изисква усилие и отнема много малко време, а и не се трупа варовик от капките. Ако капките са повече ще се справиш с нещо от рода на ЦИФ или Бинго, а дори и с оцет ще стане.

# 2
  • Мнения: 431
С препарат за стъкла, влажен парцал и накрая задължително за да няма ивици - с вестник. Примитивно, но ефективно.

# 3
  • Мнения: 2 609
С препарат за стъкла, на мен не са ми се появявали ивици.  Peace По скоро смени кърпата, с която чистиш, може тя да е проблема.Thinking

# 4
  • Мнения: 22 906
С препарат за стъкла, влажен парцал и накрая задължително за да няма ивици - с вестник. Примитивно, но ефективно.


С препарат за стъкла, на мен не са ми се появявали ивици.  Peace По скоро смени кърпата, с която чистиш, може тя да е проблема.Thinking
Peace

# 5
  • Мнения: 2 700
С препарат за стъкла, на мен не са ми се появявали ивици.  Peace По скоро смени кърпата, с която чистиш, може тя да е проблема.Thinking

 Peace Действително, смени кърпата.

# 6
  • Мнения: 2 196
С микрофибърна кърпа и вода. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 978
С препарат за стъкла, на мен не са ми се появявали ивици.  Peace По скоро смени кърпата, с която чистиш, може тя да е проблема.Thinking

Точно така

# 8
  • Мнения: 686
Медикс за стъкла + памучен парцал

# 9
  • Мнения: 11 004
С препарат Ajax или Medix и кърпа от микрофибър. Ако няма кърпа - с вестник.

# 10
  • Мнения: 3 447
Препарат за стъкла и суха салфетка.

# 11
  • Мнения: 569

 С памучна кърпа/чорап/ и препарат за стъкла. Но и без препарат пак става, поне при мен. Има също така едни попивателни кърпи, дето ги продават по 3 в пакет, понякога към тях слагат и една по различна, прилича на старите гидюрии/не съм сигурна за думата/, лъска невероятно

# 12
  • София
  • Мнения: 35 950
С препарат за стъкла и памучен парцал Wink

# 13
  • Мнения: 899
С Медикс за прозорци + микрофибър (ако нямам със стар чорапогащник) + и накрая с вестник.

# 14
  • Сливен
  • Мнения: 295
С препарат Ajax или Medix и кърпа от микрофибър. Кърпата се продава в Била и е страхотна. Струва само 1.70, но веднъж пробваш ли, само нея ще използваш.

# 15
  • Мнения: 121
Огледала и прозорци мия с памучна кърпа и воден р-р на веро. Подсушавам с кухненско руло. Става за нула време и не остават петна.

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
С оцет Peace

# 17
  • Мнения: 3 830
Има ли някаква тънкост-моите са нови и хич не ми се иска да ги захабявам.

[/quot
Тънкостта е да е СУХ парцала с който бършеш, и аз до скоро ползувах препарат за стъкла с мокър парцал и ставаше както при теб.

# 18
  • Мнения: 252
с препарат Forte за стъкла

# 19
  • Мнения: 5 362
С препарат за стъкла, на мен не са ми се появявали ивици.  Peace По скоро смени кърпата, с която чистиш, може тя да е проблема.Thinking

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Тъй като съм логопед половината от денят ми минава пред огледало. Никога под ръка не ми се намира препарат за прозорци, но пък винаги имам медицински спирт пак заради работата. Чистя си огледалото с памук напоен със спирт и полирам със книжна салфетка. Peace По-добро средство за мен няма.

# 21
С "Медикс" за стъкла.Може би ти се появявт ивици,заради кърпата.Смени я с някоя мека или памучна.

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Чистя ги с препарат за стъкла на Медикс. Стават супер! Просто напръскваш от препарата и после търкаш с хавлиена кърпа. После направо блестят  Peace

# 23
  • Мнения: 1 449
С микрофибърна кърпа и вода. Ако има пръски от паста за зъби, пръскам с препарат за стъкла и изтривам със суха микрофибърна кърпа.

# 24
  • Мнения: 780
с препарат за стъкла - медикс и с вестник - ама задължително труд/той бърше най- хубаво - другите остават "зайчета"/, но снощи ми казаха че много хубаво се чисти с домакинска хартия

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Само с препарат за стъкла и кърпа за прозорци (от Метро). Peace

# 26
Кърпа за прозорци?????

Препарат за прозорци и старата и изпитана перфектна формула: вестник. Без коментар... newsm78 Peace

# 27
  • Мнения: 1 041
Най-лесно се чистят с препарат за стъкла /без значение какъв/ и суха микрофибърна кърпа/както по-горе са писали/!

# 28
  • Мнения: 1 426
Аякс за стъкла, прозрачен и кухненска хартия

# 29
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
С препарата за монитор. Става перфектно.
Но при теб ще свърши работа и смяна на кърпата.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
С препарат за стъкла и кърпа от микрофибър.

# 31
  • Мнения: 114
Да не се повтарям
Най-лесно се чистят с препарат за стъкла /без значение какъв/ и суха микрофибърна кърпа/както по-горе са писали/!
Peace

# 32
  • Мнения: 256
кърпа от микрофибър + вода  или вестник + вода

# 33
  • Мнения: 2 381
С Медикс и памучна кърпа, понякога с оцет.

# 34
  • Мнения: 2 000
С Пронто антистатик.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 305
С вода и вестник  Grinning

# 36
  • Мнения: 15 216
Препарат за прозорци.

Преди време зададох същия въпрос на една дама, чието огледало беше перфектно. Отговора беше, че огледалото е кристално. Явно и това е фактор.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 120
С препарат за стъкла, влажен парцал и накрая задължително за да няма ивици - с вестник. Примитивно, но ефективно.

абсолютно - и аз така Wink

# 38
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  С препарат за прозорци, какъвто имам в момента.

С Медикс за прозорци + микрофибър (ако нямам със стар чорапогащник)

  Това със стария чорапогащник и аз съм го пробвала - действа!

# 39
  • София
  • Мнения: 167
С мокра кожена гюдерия.
Не само огледалата, но и мониторите, а и прозорците.
За мен по-добро средство няма...

# 40
  • Мнения: 2 498
С препарят за стъкла и обикновена салфетка...

# 41
  • в къщи
  • Мнения: 467
Чистя,с каквото и  всички останали,но не бях чувала за оцет.Мерси за идеята,ще пробвам Peace

# 42
  • Мнения: 1 205
Препарат за стъкла или вода, задължително с микрофибърна кърпа.

# 43
  • Мнения: 66
Само с вода и микрофибърна кърпа - купих си я от Метро преди 4 години и още е като нова, струваше около 4-5 лева, но си заслужава всяка стотинка. С нея мия и прозорците, пере се в пералнята.

# 44
  • Мнения: 8 505
С препарат за стъкло и микрофибърна кърпа.

# 45
  • Мнения: 1 558
С препарат за стъкла и кърпа от микрофибър.
Peace

# 46
  С МЕДИКС за стъкло и кухненска хартия Peace

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Кърпа за прозорци?????


Дааа. Кърпата е страхотна.
Купих си я мин.г. от Метро, струваше 4лв. и нещо, светло-синя на цвят, малка е около 20х30, но почиства идеално стъклени повърхности!

# 48
  • Мнения: 4 473
С препарат за стъкла и микрофибърна кърпа! Peace

# 49
  • Мнения: 8 917
С препарата за прозорци Peace

# 50
  • Мнения: 252
микрофибърна кърпа и вода Peace С нея почиствам не само прозорците и огледалата - имам доста от тях , а и всичко останало Peace

# 51
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

Направо стават както нови,това е най-лесно и бързо! Hug

# 52
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Мия с мистър мускул за стъкла и с микроф.кърпа

# 53
  • Мнения: 525
Огледалото в банята чистя с Pulrapid или Медикс (за котлен камък са и двете).Намазвам,изчаквам и изплаквам.Скоро ми казаха,че много добре се почистват стъклени и дървени повърхности с разтвор на йод(няколко капки в легенче с вода),но не съм го пробвала още.

# 54
Ефективно е с вода и амоняк, после вестник

# 55
  • Мнения: 125
С препарат за стъкла, влажна кърпа и накрая с вестник за да не останат никакви следи

# 56
  • Мнения: 1 028
С препарат за стъкла и микрофибърна кърпа! Peace
И аз тъй Mr. Green

# 57
  • Мнения: 3 360
С препарат за стъкло и микрофибърна кърпа.
Peace

# 58
  • Мнения: 419
С препарат за стъкла и микрофибърна кърпа! Peace
И аз тъй!

# 59
  • Мнения: 27
Предпочитам препаратите на "Фрош" - особено този за стъкла, плюс че съдържа и спирт. Чисти всичко - от варовика до мазните петна. Кърпата също е фактор, но с този препарат за стъкла можеш да използваш каква да е.

# 60
  • Мнения: 5 393
С какъвто и препарат да се чистят огледалата, ефекта е най-добър ако се мине след това с вестник.Става кристално ясно Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 4 397
Препарат за стъкла Mr.Muskolo + памучен парцал  Peace

# 62
  • Мнения: 4 473
С препарат за стъкла и микрофибърна кърпа. В нас огледала да искаш - всички врати са с такива (има няма 6-7 броя)

# 63
  • Мнения: 4 187
Огледалата ги чистя със същото, с което чистя прозорците - вестник и препарат за стъкла!

# 64
  • Мнения: 214
С вестник и препарат за прозорци

# 65
  • Мнения: 990
С микрофибърна кърпа и вода. Peace
  Peace

# 66
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Със спрея на Меглио за стъкло.

# 67
  • Дъблин
  • Мнения: 331
С Bingosil за стъкла и салфетка, не стават на ивици, а огледалото в банята не се запотява няколко дни след това.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Препарат за стъкло и вестник Peace

# 69
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
С какъвто и препарат да се чистят огледалата, ефекта е най-добър ако се мине след това с вестник.Става кристално ясно Peace
Аз и прозорците така мия  Peace

# 70
  • Мнения: 1 428
Всички огледала и прозорци ги почиствам с разтвор 50 на 50 от вода и спирт или ракия.Стават блестящи и бързо се почистват. Peace

# 71
  • Мнения: 658
С парче естествена кожалеко влажна

# 72
  • Мнения: 648
    С препарат за стъкла и вестник Peace

# 73
  • Мнения: 6 461
С препарат за стъкла и много е важно кърпата с която го забърсваш да не пуска власинки.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 011
Всички огледала,прозорци и разни стъклени повърхности почиствам само с микрофибърна кърпа намокрена с вода и без никакви препарати.Кърпите ги има навсякъде и струват около 2 лв.

# 75
  • Мнения: 5 475
С микрофибърна кърпа и препарат за стъкла. Peace

# 76
  • Мнения: 547
С препарат за стъкла и мека кърпа. Най-добре се лъска с нещо изкуствено.

Видях, че доста от вас чистят с вестник. Струва ми се, че стъклата, чистени с вестник после не могат да се лъснат добре само с кърпа. Факт е, че с вестник наистина блесват. Преди години мама само така чистеше стъклата вкъщи. Само че имам чувството, че мастилото прави тънък филм по стъклото и след това, за да блестят пак стъклата трябва да продължиш да използваш вестник за лъскане... Правило ли е това впечатление на някой друг или си внушавам?

# 77
  • Мнения: 1 930
С препарат, с който чистя стъкла, после със суха кърпа- памучна.

# 78
  • Мнения: 3 886
с препарат за стъкла и микрофибърна кърпа Peaceпонякога и къпата само с вода я овлажнявам  bouquet

# 79
  • Мнения: 1 014
С микрофибърна кърпа и вода. Peace
И аз така

# 80
  • Мнения: 983
С препарат за прозорци, но с памучен парцал и доста търкане

# 81
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
С микрофибърна кърпа и препарат

# 82
  • Мнения: 127
аз използвам препарат за прозорци Mr.Muscolo-много е добър и суха кърпа задължително

# 83
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
препарат за стъкла и микрофибърна кърпа, нищо повече! перфектен блясък и чистота

# 84
  • Мнения: 1 380
С препарат за стъкла и кухненска хартия.Много бързо и лесно става.

# 85
  • Мнения: 1 403
Пронто  Peace

# 86
  • Мнения: 1 632
Стара тема,но сега я виждам.От как видях огледалните прозорци на една комшийка,си чистя и аз така прозорците и огледалата.Разтвор от вода и малко газ за горене.Минавам с гъбичка и после излъсквам с вестник.В банята слагам малко повече газ,и дори да се запоти огледалото,не остават капки.Минавам го 1 път седмично.Ефектът е невероятен!

# 87
  • Мнения: 1 021
С препарат за стъкла, влажен парцал и накрая задължително за да няма ивици - с вестник. Примитивно, но ефективно.
Peace

# 88
  • Мнения: 8 999
аз използвам препарат за прозорци Mr.Muscolo-много е добър и суха кърпа задължително

Да, това е един от малкото препарати, които съдържат амоняк, а той разтваря мазнини и други наслагвания за секунди, изпарява се много бързо /което е важно, за да не остават следи/. Даже съм чувала за разни домакини, които си правят домашен разтвор от амоняк и вода, но не знам пропорцията.

# 89
  • Русе
  • Мнения: 511
И аз с препарат за стъкла, какъвто и да е

# 90
  • Мнения: 1 418
Само с микрофибърна кърпа.

# 91
  • Мнения: 111

С препарат за стъкла и микрофибърна кърпа.

# 92
  • Мнения: 1 418
Микрофибърът се ползва само с вода.
От препаратите се разваля.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 271
Кърпа от микрофибър, навлажнена с вода- светват Hug

# 94
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
С препарат за стъкла

# 95
  • Мнения: 3 453
С препарат за стъкла, на мен не са ми се появявали ивици.  Peace По скоро смени кърпата, с която чистиш, може тя да е проблема.Thinking

И аз така,нямам ивици.

Общи условия

Активация на акаунт