Пациентки на НЕОВИТРО / Д-р Ралица Сенкова

  • 49 651
  • 810
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 63
Обадих се на рецепция казаха ми от утре да броя 1ви ден на цикъла. Утре след 17ч им дават някакви уикенд  списъци за процедури и ще ми се обадят да ми кажат дали и в кой ден евентуално мога да ида. И така ще си чакам под напрежение до утре 😁

# 751
  • Мнения: 1 608
Мисля, че точно там, правят ФМ и в неделя...

# 752
  • Мнения: 448
Обадих се на рецепция казаха ми от утре да броя 1ви ден на цикъла. Утре след 17ч им дават някакви уикенд  списъци за процедури и ще ми се обадят да ми кажат дали и в кой ден евентуално мога да ида. И така ще си чакам под напрежение до утре 😁

Да, де ама означава ли, че ако днес има зацапване, но нищо друго, от утре се брои ден 1 ви ?

# 753
  • Мнения: 253
Мисля, че точно там, правят ФМ и в неделя...
И да, и не Simple Smile Последните няколко пъти, когато съм звъняла, нямаше дежурен лекар в неделя. Но обикновено поне събота има, така че най-вероятно ще вместят момичето щом е за старт на стимулация. Ако е просто за ФМ (без последващи процедури) или преглед - през уикенда не поемат такива рутинни прегледи (наскоро го коментирах със Сенкова).
Сенкова ми е казвала за първи ден да броя деня с ясна червена кръв, а не зацапвания (защото такива може да има и няколко дни).

# 754
  • Мнения: 63
Ами в моя случай аз попринцип не получавам зацапване това ми се случва за първи път,  за това и не бях сигурна как да ги броя,  така че при мен със сигурност до утре вече ще е кървене, плюс лутеалната ми фаза винаги е 13 дни, на 14тия ми идва което ще е утре.
Обадих се на рецепция казаха ми от утре да броя 1ви ден на цикъла. Утре след 17ч им дават някакви уикенд  списъци за процедури и ще ми се обадят да ми кажат дали и в кой ден евентуално мога да ида. И така ще си чакам под напрежение до утре 😁

Да, де ама означава ли, че ако днес има зацапване, но нищо друго, от утре се брои ден 1 ви ?

# 755
  • Мнения: 1 608
Мисля, че точно там, правят ФМ и в неделя...
И да, и не Simple Smile Последните няколко пъти, когато съм звъняла, нямаше дежурен лекар в неделя. Но обикновено поне събота има, така че най-вероятно ще вместят момичето щом е за старт на стимулация. Ако е просто за ФМ (без последващи процедури) или преглед - през уикенда не поемат такива рутинни прегледи (наскоро го коментирах със Сенкова).
Сенкова ми е казвала за първи ден да броя деня с ясна червена кръв, а не зацапвания (защото такива може да има и няколко дни).

Впечатление отпреди 1,5г. Явно в Б-я са много динамични нещата или лекарите прегряват...

# 756
  • Мнения: 2 641
Здравейте, чета много позитивни мнения за доктор Сенкова,  искам да я посетя за консултация и второ мнение,  но в супер док няма опции за записване (гледах до юни календара). Дали не приема нови пациенти или по друг начин става записването?

# 757
  • Мнения: 253
Да, преди година нещата бяха доста различни, но в момента пациентите са страшно много вече и нещата се изменят в движение.

Дух (: , за първи преглед се записваш само през рецепция. Доколкото знам има нов начин на записване и ти дават да попълниш въпросник, който им връщаш. После ти се обаждат с насрочена дата. Чета, че около месец ориентировъчно се чака в момента за първи преглед.

# 758
  • Мнения: 2 641
Да, звъннах, след мейл пращат въпросник и след това от 30 до 45 дни записват час.

# 759
  • Мнения: 4
За час просто се обаждате на регистратура и някак си правите взаимни компромиси защото сме много пациенти.
Относно болничния, той всъщност не е нужен, защото всяка жена в напреднал стадий на инвитро процедура се ползва от привилегиите на член мисля беше 127 от КТ който осигурява 20 дни платен отпуск ,не болничен ,от пункция до трансфер и след него. Нужно е просто документ, с който да докажете ,това аз лично ползвам служебна бележка която ми издават от клиниката. С моя работодател съм се споразумяла тъй като съм на естествен цикъл да използвам няколко дни отпуск след всяка пункция срещу тази служебна бележка по този член. Подчертавам 20 дни отпуск са за всяка отделно ин витро процедура. Работодателят не би трябвало да може да ви откаже. Разбира се , живеем в България тук и 20-те дни по презумпция които имаме годишно понякога ги селектират разни работодатели....

Нямам навика да пиша коментари, но бих искала да споделя своя опит с въпросната бележка, която се издава след трансфер. През 2020 ми беше издадена такава и работодателят ми изпрати становище от адвокат, с което или трябва да представя болничен или отсъствието би се водило за самоотлъчка. Аз от своя страна направих консултация с друг адвокат и се оказа, че наистина въпросната бележка не би могла да послужи за да "извини" отсъствие от работа, а работодателите, които я признават го правят на добра воля. За всеки случай платих още една консултация с друг адвокат и се оказа, че бележката няма тежест в съда. Това становище беше потвърдено и от няколко мои познати в голям опит в ЧР (ТРЗ). Представих болничен, който ми беше издаден от друго място, обившият ми работодател оспорва болничния, а на директора на клиниката, в която правих процедурите беше изпратено писмо да потвърди, че наистина съм в процедури, за да анулират болничния. В обобщение, въпросната бележка има тежест колкото всеки празен лист хартия.Надявам се да бях изчерпателна и да предпазя друга жена да премине през това, през което минах аз.

# 760
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 859
Manoula, просто нямам думи за наглостта и безчовечността на някои хора, визирам бившия ти работодател. Почти не мога да повярвам какво прочетох.

# 761
  • Мнения: 4
Manoula, просто нямам думи за наглостта и безчовечността на някои хора, визирам бившия ти работодател. Почти не мога да повярвам какво прочетох.
Имам документи за всичко. Входящи номера от жалби и никакъв отговор. Аз също не можех да повярвам какво ми се случва.

# 762
  • Мнения: 220
Ужас… благодаря, че сподели, за да го имаме предвид. Не знам какъв бездушен човек трябва да си, за да постъпиш така.

Надявам се вече всичко да е минало.

# 763
  • Мнения: 4
Ужас… благодаря, че сподели, за да го имаме предвид. Не знам какъв бездушен човек трябва да си, за да постъпиш така.

Надявам се вече всичко да е минало.
Да, всичко е наред. След като бях преследвана с адвокат и напуснах голямата международна компания, чудото се случи и вече е на две години. Благодарна съм на д-р Сенкова и за това, че изтърпя атаките на бившия ми работодател.

# 764
  • Мнения: 220
Важното е, че е имало щастлив край 😊💛

Аз не разбрах само какъв документ трябва да се предостави в такъв случай, за да може да се възползваш от 20те дни, които се дават по закон?

Общи условия

Активация на акаунт