Автустинчета 2🍁2🍁 тема 13

  • 16 649
  • 683
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
 Flowers Maple Leaf Добре дошли мили Мами в тема 13......... Flowers Maple Leaf

Идей  за разнообразие с тиква :

https://www.sprestilka.com/humus-s-pechena-tikva/

https://www.sprestilka.com/zheliran-krem-s-tikva/
 
Бисквити от тиква и морков...за малки и големи...
https://matekitchen.com/recipes/biskviti-s-tikva-i-morkovi/
Flowers Jack O LanternCookieFlowers Jack O Lantern
https://matekitchen.com/tag/tikva/

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 22:08 от Rrr3

# 1
  • Мнения: 2 379
Записвам се, че после не мога да ви намеря Wink

# 2
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Ей, момичета, благодаря за идеите Blush

И за темата, Rrr3 Flowers Tulip

И аз му готвя всекидневно ама ако можех да го избегна, щях. Sweat Smile Яде каша или овесени ядки и чиа с плод за закуска. На обяд ако е в настроение, яде филийка с нещо, най-често авокадо и яйце или нещо сготвено, а за вечеря готвя измислени манджички. Сега е в период на плюене на храна и хич не ми харесва.. А,да.. и обожава бананови палачинки, по цял ден да правя, цял ден ще яде.

# 3
  • Мнения: 819
Мерси за темата! Hug

# 4
  • Мнения: 7 898
Моя не мога да го накарам да яде филийка с нещо, макар да яде хляб. Най- много да изяде 2-3 залъка и това е. С пържените яйца е същата работа. За закуска яде овесена каша или някаква друга каша. За обяд и вечеря яде готвено от детската кухня. На следобедната закуска му връчвам един банан и е много доволен.

# 5
  • Мнения: 1 890
Благодаря за новата тема ❤

И да попитам като им правите омлет по колко яйца слагате? 😅

# 6
  • Мнения: 472
Ние също хапваме филийка с яйце и извара на фурна. Цяла филийка с чаша чай /без никакъв подсладител/ изпива.
Да ви разсмея....днес замесвам една хубава пита, точа кори, сплитам я на питка и си мисля, след обяд може да спретнем един прощъпулник на малката като си дойде батко й.......и изпече се питката, намазана с масло, мишчицата спи обаче премрънква и аз се шмугвам в леглото да я погушкам. Ставам след един час и какво да видя ....питката на половина изядена 🤣🤣🤣🤣 излязоха с оправдание, че скоро не са яли толкова вкусна питка 😂. Значи ще направя нова с надпис от тесто и крачета да е официално обявено 😀.
И имам едно питане - някой вземал ли е количка за кукли, която да е стабилна и да става детето да се подпира на нея и бута докато усъвършенстваме ходенето. Ако има доволни моля да снимат или линк, нещо оринтировъчно. Уокър ни подариха братовчедите, не е стабилен и много трудно се бута, колелата  движат само при силен натиск....а дете 8 кила, как да натиска и кара 🤷‍♀️

# 7
  • Мнения: 7 898
Провери си колелата да не са заключени. На нашия Уокър умишлено ги държа заключени, защото иначе се движи много бързо и моя падаше след него.

# 8
  • Мнения: 241
Благодаря, Rr3!
Да се запиша и аз - за закуска гледам да е разнообразно: бананови палачинки, кисело мляко с плод и бисквитка, филийка с нещо, обикновена палачинка, овесени ядки/юфка с масло и сирене, кус кус или макарони, гофрети даже й дадохме в събота (готови). За обяд и вечеря яде или от детската кухня или от нашето. Плод задължително давам, даже гледам да са различни след обяд и след вечеря (малко).
За детските колички - не са особено стабилни, но все пак търсете такава с цяла дръжка за бутане, а не с две отделни дръжки. Вторите се обръщат по-лесно и детето залита след количката.

# 9
  • Мнения: 2 379
При нас закуската все още в корнфлейкс от елда с масло и сирене, сутрин не търпи да е гладна и това става най-бързо. Иначе за сандвичи, не съм предлагала , но тя сама се обслужва като "краде " от нашите чинии , сандвич с кашкавал (топъл,) принцеса с кайма( телешка). Много обича домати  и редувам салата с краставици или домати с турски кускус и примерно маслини( обожава).  В къщи с баща ѝ обичаме табуле. Много обича яйца на тиган. Обикновено едно ѝ стига. Хапва и баница ( домашна) ,хляб отдавана не е искала. За съжаление тя иска предимно неща, които не бих дала нарочно и не са за нея. Не мога да я опазя. С баткото ми беше лесно, ММ го нямаше много време, аз махнах максимално много "вредни" неща, ядах така че баткото да няма достъп до всякакви полуфабрикати, консерванти, захари, оцветители и т.н. На мен също ми се отрази добре. Сега ми е малко съвестно , защото не мога да дам същия старт със здравословно хранене на малката първите две години. Но поне се старая млечните продукти за децата да са качествени, без маргарин, готвя си в ейр фрайър и мултикукър предимно, никакво пържене освен яйца ( и то пак с минимално мазнина на хубав тиган), скоро нямах достъп до домашно прясно мляко ,но пак ще купувам стига да има от къде, съответно и да квася. Купувам уж детски колбаси за баткото,защото тя му бърка редовно в чинията. Плодове и зеленчуци гледам да са "домашни" когато има, яйца от свободни кокошки.....
Вчера бях на родителската с Бухта.
..мина целия вътрешен двор няколко пъти на 4 крака, събра половината листа, подари на няколко майки листенца и в най-важните моменти и въпроси се провикваше "да" или "не" и се смееше с глас.
Чакам вече поръчка от Синсей да видим....то поне одеялото и постелката за баня няма как да са умалени, поръчай и играчка с магнити.

# 10
  • Мнения: 472
Провери си колелата да не са заключени. На нашия Уокър умишлено ги държа заключени, защото иначе се движи много бързо и моя падаше след него.
Леле верно са били заключени 🤦‍♀️🤣 Благодаря ти.

# 11
  • Мнения: 223
Катеричка, аз не мога да кажа, че се справям добре с говенето, абсурд е да имам време да сготвя два пъти на ден. Добре, че имам роднини, които като готвят и пращат в буркани и кутийки за малката😁
При нас е интересен момент, понеже до преди 10 дена не можеше да прескача кошарата и я оставях там и бях спокойна, а сега... само паяка е спасението.
Но по-големият проблем е заспиването. Откакто се научи да я прескача заспива по-трудно, просто защото иска да е навън, да изследва. Преди, ако не заспи с милване, я оставях и сама си заспиваше, но сега...Реших да пробвам с чувала, не й го бях слагала от зимата... ами тя изпада в истерия... и напълно я разбирам, чувства се вързана и ограничена. Учудващо, но и с него успя да прескочи с набиране. Та още мисля варианти...днес сложих един чаршаф с ластик отгоре и го защипах с щипки за маса. Излязох и стоя пред вратата и я гледам на камерата, и по едно време се чува как падат щипките на земята и една главичка се подава от чаршафа.
Мисля да взема още един повивалник да сложа на кошарата, за сега това само ми идва на ум...

# 12
  • Мнения: 819
Оф. Опитвам се да минем на една дрямка от малко повече от седмица. Има дни с един сън, рядко с 2. Последните 3 дни все спи по един път. Обаче спи по 1 час на обяд. Доста малко.
Днес стана преди 7 и ако пак е на една дрямка, то трябва да легне за нощен сън в 18:30. Grinning И следователно утре да стане в 6.
Ако реша да я сложа за 2 спанета днес, познайте дали ще заспи за първия сън преди да се измъчи един час в леглото. Тц.
Който е минал на един сън, моля да напише колко време му отне този преход. Cry

# 13
  • Мнения: 2 004
И ние правихме опити да мине на един сън, но съвпаднаха с избиването на 4 кътника, та сега пак е на две дремки.
Ще го изчакам да се наспи и ще го пробвам пак.
Вчера се покатери сам на кошарата си от външната страна. Добре че бях до него.
И голям бой ни бие. Направо не знам..
.

# 14
  • Мнения: 223
Лайка, от външната? Май Антонио е още по-голям акробат🙂Моята почна да скубе🙂Очите на 6 и бързи реакции са ни нужни в момента.

Момичета, майчонството май си остава 380лв. за втората година. Звънях до НОИ и ми казаха, че само е гласувано, не е прието все още да е 650.

Общи условия

Активация на акаунт