Епилепсия - ТЕМА 27

  • 43 227
  • 513
  •   2
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Нека ме поправят майките тук ако греша, но ако е имало минали фебрилни гърчове не трябва ли да се следи зорко за не повишаване на телесната температура при болест. Т. Е. да се дават веднага антипиретици, за да се елиминира вероятността.

# 46
  • Мнения: 732
Не винаги е възможно да е предвиди и предотврати високата температура.Описаното състояние не ми прилича на гърч,но аз не съм специалист.Не казвате колко е била Т и спаднала ли е рязко след това?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Vendetat, а вие правили ли сте ЕЕГ, когато детето е било абсолютно здраво? Понеже се върнах да чета, че предното ЕЕГ е било скоро след фебрилен гърч и е било не добро.
Относно фебрилните гърчове, бях слушала Литвиненко, каза, че няма връзка между това колко висока е температурата и гърч, гърч може да се получи и при 37, 5,ако има предпоставките. В повечето източници, които чета пък пише :задължително условие температура над 38.5. Кое е вярно, не знам...

# 48
  • Мнения: 1 980
Невинаги родителят може да реагира веднага. И всъщност това, което лекарите са ми обяснявали е, че гърчът се провокира от рязкото качване на температурата. Синът ми е имал 40 градуса и не е правил гърчове, но преди два месеца направи след много бързо покачване. Имало е случаи, в които с дни не съм можела да му сваля температурата под 38 градуса.
Моето дете повръща по време на пристъп, но дали при твоето е било гърч, или не, никой не може да каже със сигурност. Хубаво е, когато е налице нещо съмнително, да се заснема с телефон, стига да има такава възможност.

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 18:31 от Forest rain

# 49
  • Мнения: 4
Привет отново!
Задължително давам температуропонижаващи още като усетя, че вдига. Редувам Нурофен със свещички. За съжаление в хода на вирусната инфекция дъщеря ми вдига много бързо температурата, измерих я последно 38.5, но може да е била и по-висока. Нямах възможност да заснема, паникьосах се, всичко стана много бързо, а мъжа ми беше на терасата и влезе веднага, взе я в себе си и тя повърна брутално на фонтан по целия му гръб, по пода.... Няколко пъти така направи, забелязах, че посиня около устата, но имаше и по-едри частици храна, може това да е била причината и чак когато спряха позивите започна да плаче, все едно дойде на себе си. Досега не е повръщала чак така и не знам дали е било гърч.
Но много често, когато вдига температура тръгва да повръща. Почти всеки път. Отделно докато има температура я мокря с водичка внимателно по сгъвките и главичката, по коремчето и гърдите, разсъбличам я, но... Много бързо се случва всичко.

# 50
  • Мнения: 32
Здравейте, моята ситуация е малко по-различна, но се надявам да успеете да ми помогнете.
От почти 20 години имам епилепсия, като последните 15 се лекувах при професор Чавдаров. Скоро разбрах, че за съжаление е починал и в момента не зная към кого да се обърна за продължаване на лечението.
Не съм се интересувала през годините за други професионалисти в областта, така че ще съм благодарна, ако можете да ми дадете насоки и впечатления.
Благодаря!

# 51
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Здравейте, какви професионални мнения сте чули за поставяне на ваксина срещу Ковид при деца с епилепсия и такива, които са в ремисия?

# 52
  • Мнения: 2 315
Аз лично не съм се интересувала. И колкото и антивакс да звучи - аз от задължителните ваксини се отказах, какво остава тази да сложа на децата.

# 53
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Аз лично не съм се интересувала. И колкото и антивакс да звучи - аз от задължителните ваксини се отказах, какво остава тази да сложа на децата.
Аз поне не мисля, че звучи антивакс, със сигурност имате причина за да го направите. Въпроса е, че специално за деца с епилпсия или преодоляли такава не съм сигурна дали трябва да се слага ваксина за ковид, а чух противоречиви мнения.

# 54
  • Мнения: 2 315
Не знам. Нов вид ваксина, според мен не се знае как ще я понесат и дали няма да влоши състоянието. Вижте в американските групи за епи във фейсбук.
П.П. Дъщеря ми с епи го изкара може би най-леко от всички вкъщи.

# 55
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте на всички,
Дали сред вас има хора с впечатление от болница за детска неврология в чужбина?
Синът ми е на 10 седмици с тежка исхемична енцефалопатия и търся добър невролог в чужбина за мнение.
Ще съм благодарен ако някой може да помогне Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 980
От близки приятелки съм чувала много добри отзиви за д-р Бурак Татлъ в Турция. На детето на едната от тях овладя тежка епилепсия, която в БГ не успяха да преборят. Има и група във фейсбук, където може да се свържете с координатор, който да посредничи за преглед или евентуална хоспитализация. Пишете ми, ако искате да попитам пак коя е групата.

# 57
  • София
  • Мнения: 13
Благодаря за препоръката.
Вече се свързах с агента на д-р Татлъ в България и чакам някакъв отговор.
Свързах се и с болница Анадолу пак в Турция, както и с тази болница в Германия:
https://kbo-kinderzentrum-muenchen.de/
Но все още нямам отговор от тях.
Все пак искам да проуча и други опции.

# 58
  • Мнения: 183
Благодаря за препоръката.
Вече се свързах с агента на д-р Татлъ в България и чакам някакъв отговор.
Свързах се и с болница Анадолу пак в Турция, както и с тази болница в Германия:
https://kbo-kinderzentrum-muenchen.de/
Но все още нямам отговор от тях.
Все пак искам да проуча и други опции.

В Германия има няколко центъра по детска епилепсия, те са:
https://diakonie-kork.de/
https://www.schoen-klinik.de/vogtareuth/zentrum-fuer-neuropaedia … r-und-jugendliche
https://www.mara.de/epilepsie-zentrum.html
Но това е специално за епилепсия и доколкото съм запозната, трябва да се търсят тесни специалисти, иначе невролози има във всяка болница.

# 59
  • Мнения: 8
Здравейте,

Нито една от Ковид ваксините, не би трябвало да повлияе на дете/ възрастен с Епилепсия.

Общи условия

Активация на акаунт