Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 29 834
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Ох, аз днес получих писмо, че имам диабет и среща насрочена за 1 септември, естествено не съм ходила, защото не знаех. 🙄 Обадих се и ми казват, че следващата среща с лекар ще е на 15 Септември. Ако не бях звъннала да питам пак нямаше как да разбера или щях да получа пак писмо след като е минал часа🤣 А аз какво да правя до тогава? Писах им да видим какво ще кажат.

Предният път след срещата с ендокринолога ме вкараха за предизвикване😬 та сега очаквам нещо подобно.

Днес ми беше телефонния разговор с физиото и получих упражнения, от едното ме боли адски много и не мога да го правя, другите са ок и ще си чакам колана.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 369
Подготовка за кърменето
Линкът е към една страхотна страничка във Фейсбук. Жената е майка, акушерка и консултант по кърмене.

# 62
  • Мнения: 84
Здравейте, момичета!
Чудесна е група ни и много полезна, винаги ми е интересно да ви чета, че се радвам като имам да наваксвам няколко странички.
Аз дойдох да се оплача. Скарах се с свекъра. Всичко започна от разговор между мен и свекървата, че дъщеря и (която има две дечица и ще ми дава доста неща, които е ползвала) ми е донесла и възглавница за бебето. И аз казах, че бебетата не е нужно да спят на възглавници. И че според СЗО трябва да спят на равно по гръб. Тя като се ядоса, като взе да говори с тон и супер пламенно. Да съм станала и да ходя на креватчето да ми показва как трябва да спи бебето и после да съм се извинила пред всички.. тъй като разправията става пред ММ и мъжа и.  Демонстрира ми с въпросната възглавница сложена под чаршафчето (която после видях в интернет, че е антирефлуксна) как бебето трябвало да спи под наклон и обърнато на едната страна, с нагъната пелена зад гръбчето му. Аз съответно си държах на това, което съм чела и чула най-вече от лекциите на Ася Демирева. Свекървата почна да ми обяснява как тя говори от опит, как е отгледала пет деца (три нейни и двете на дъщеря и).
После не бяхме на едно мнение и за къпането, според нея всеки ден се къпе бебето. Аз и казвам, че новороденото няма мастни и потни жлези и не е необходимо да се къпе всеки ден. Може веднъж или два пъти седмично (това също го знам от лекциите на Ася), така или иначе при смяната на пелени дупето се мие, защото според се чисти с мокри кърпи. Кому е нужно това, като сме вкъщи.
Накрая и аз се изнервих и и казах, че бебето си е мое и ще си го гледам както аз съм решила. Честно казано изобщо не съм вярвала, че така ще тръгне да ми се меси и налага. Тя се обижда, че и казвам, че това са остарели разбирания, но тя държи, че скоро е гледала внучките и така е правилно.

Да, вярно е, аз нямам никакъв опит, но смятам, че се информирам от достоверни източници и подбирам информацията. Накрая мъжа и скочи изведнъж, защото нашия разговор на висок тон става и пред него и пред ММ. Почна да ми говори как за всичко сме питали чичко гугул, взе да я защитава колко деца отгледала и че нищо не се било променило към днешна дата. Развика ми се супер много, че пак до тях съм щяла да допра. И почна да се зарича, че за нищо нямал да ми помогне... намеси дори и родителите ми, че един вид не мога да разчитам на тях. Хора, казвам ви страшно грозно, почувствах се много обидена, разтреперих се. Не отговорих на нападките. ММ накрая се намеси, но може би вече беше късно.. майка му се разрева, че не е трябвало да става така. Взе да ми се извинява от името на мъжа си.

Силно се надявам да успеем да се справим двамата с бъдещия татко в отглеждането на бебка.

Дано не съм ви натоварила, но исках да си споделя, че ми е тежко.

# 63
  • Мнения: 1 843
Ох тея свекърви....моята първия път беше ужас. То не беше бебето как да се казва, как и къде да раждам, после кучето да сме махнели, щяла да идва всяка вечер да къпе бебето, накрая капака беше като научи, че бебето не пие вода. 😀 Имаше панаири, но успяхме навреме да й покажем, че ние си знаем най - добре за нашето дете и е все тая тя колко деца е отгледала. Сега и да иска не може да се меси, защото почти не се виждам с нея и вероятно така ще си остане. Най-много мразя непоискани съвети..

# 64
  • София
  • Мнения: 876
mumuto0o много добре те разбирам.

Спокойно, ще се справиш, твоят мъж също.

Аз заради това вече само изслушвам околните, кимам, а после правя каквото съм си решила. Излишно ми се струва да споря за такива неща, при положение, че и аз като теб, се информирам от достоверни, по мое мнение , източници.

Едно време са натривали бебетата със сол, за да не им мирише потта, а това е супер вредно и направо изгаря нежната бебешка кожа.

Моята свекърва се опитва също да ми дава тон в живота, майка ми се държи малко по-добре, но и тя дава акъл, като отново не е прочела достатъчно, но всеки път репликира, че бебето трябва да пие вода, да се къпе всеки ден и т.н.

Просто се научих да не им казвам какво смятам да правя. ММ също е инструктиран да не споделя такава информация. Grinning

Слава богу живеем отделно. Големият ми ужас е че ще дойдат да помагат като се роди бебето и ще ми провалят кърменето например (и двете не са кърмили навремето). Казала съм да заповядат да помагат след като изтече бащинството и отпуската на ММ с надеждата, че дотогава ще съм се осъзнала малко и няма да им се поддам на непоисканите съвети.

# 65
  • Мнения: 657
mumuto0o, горе главата! Пази спокойствието си и това на детенцето, което изживява всяка твоя емоция.
Още ми е трудно да повярвам, че има хора, които така се бъркат в толкова деликатни и важни моменти от живота на някого. Бясовете ме хващат, честно.
Обсъдете въпроса с мъжа ти, нека той говори с тях и опита да им обясни, че със сигурност не искате да си убиете бебето, когато се появи на бял свят, затова сте се информирали достатъчно как това да не се случи... А ти, доколкото е възможно най-добре изобщо не комуникирай сега с тях, за да не се разстройваш отново.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 369
mumuto0o, ох, чак се ядосах като те чета. Flushed Що за хора?! Тоест "тя е отгледала 5 деца" без някой да й се меси?
Ох.. Няма да коментирам нея повече.

Моят съвет е никого и никога да не допускате вкъщи, за да "гледа бебето". Има си майка и баща, които ще се справят прекрасно. Очевидно четеш, информираш се.
Да, ще имате много колебания, страхове и съмнения, но съм 100000% сигурна, че ще свикнете и ще се напаснете. И това ще стане по-бързо и лесно ако никой не ви се пречка в къщата.

За мен с каката от огромна полза ми беше и групата- не само да си зададеш въпросите към хора, които В МОМЕНТА преминават през същото (а не гледали деца някога си), но и да си излееш каквото ти е на сърцето.

Игнорирай ги, не пускай никой вкъщи и вярвай в себе си! Heart

# 67
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
mumuto0o, от опит знам че нищо не трябва да се споделя. По-добре изслушай, кажи да, да добре и недей да й обясняваш тя няма да разбере. Не си хаби нервите в спорове.

Проблемът идва когато мъжът ти се прибира с разни идеи от родители и познати и решава да ги изпробва защото те така били правили😬

# 68
  • Мнения: 84
Много благодаря за подкрепата, момичета! Може би грешката ми беше, че реших да си изкажа мнението си и това какво знам, без съответно да съм гледала бебе. Но явно спред тях се правя, че много разбирам. Моето желание е ние сами да си се справим с отглеждането и всички перипетии около него.
Лошото е, че искам да раждам в София, а техните са от там. Ние вече задължително мислим да си вземем квартира месец преди раждането и пак толкова след това и после се прибираме във Варна. Но може да скъся периода след появата на бебето и максимално бързо да си дойдем насам. Моите родители живеят близо до Варна, но майка ми каза аз няма да ти се меся, ако искаш ще дойда да помагам. Казах и най-много в домакинството, за гледането бебето има нужда от майка си и баща си. Не от баби, дядовци и всички даващи непоискани съвети.

# 69
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 066
Моята свекърва никога не ни се е месила.Но аз баткото го слагах точно на една страна върху ниска възглавничка и с подпряно гръбче(само през деня) и всяка вечер баща му го къпеше,защото това си беше време само за тях,пък и посред лято да го мъча в жегите вместо да му доставя удоволствие с водата ми се струваше нередно.Бебетата много обичат вода, а големият ми син буквално отрасна в нея.Сега с есенно-зимно бебе банята може и да не е всеки ден.

La Libellule за ГД не те ли оставиха на диета?Знам че при теб ходенето на лекар е по-сложно от тук,ама поне някакви насоки не ти ли дадоха?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 369
Mumuto0o, на твое място щях да си се прибера във Варна веднага.
Много хора раждат в други градове.
Да, вашият път е доста дълъг, но с 2-3 почивки спокойно може да го вземете и с малко бебе.

# 71
  • Мнения: 409
Mumuto0o, въобще не си в грешка, защото си решила да изкажеш мнение.
Аз политика не умея да водя и не бих могла да си замълча, ще си изкажа мнението, ако ще и трета световна да се разрази.
Вашето бебе, вашите възгледи за отглеждане. Свекървата си е изгледала нейните деца, сега да си гледа сериалите. Simple Smile
Съжалявам, но искрено се ядосах.Аз на моите родители не позволявам така да ми се месят и повдигат тон, какво остава за свекърите.
Но аз съм лоша, няма да споменавам къде бих го пратила свекъра. 😉

# 72
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Аз бих раждала във Варна, толкова ли няма специалисти там🙄 бих избегнала всякакви неприятни срещи с тези хора.

Елислава, казаха уж че всичко е наред, а сега това писмо. Само заради един път висока захар след ядене на сладко. 😩 Аз съм си виновна, че ядох тогава.
Точно първата среща е да определи как се процедира и после срещата с лекар. Аз имам опит от предния път и знам че трябва 4 пъти на ден с глюкомер да се следя. Имам си машинка и игли от предния път.

# 73
  • Мнения: 256
Моята свекърва също имаше разни теории за отглеждането и се опита да ги пробита, ама не случи. Цивилизовано отрязва опитите и. И още се шегува, че нашето се гледа по друга схема.
Намекна ми, че трябва да го кърмя на 3 часа, да му давам след това вода, да му давам сухо мляко когато плаче, че видиш ли то е гладно. Аз нищо от това не правих и кърмих 2 г, а тя кърмила 20дни и големи съвети. Направо изпадна в потрес като видя, че първия месец къпех детето на мивката.Искаше на 40 дни да се изпишка само бебето в леген, старо поверие, че ако успее лесно ще махне памперси. Добре,че е момиченце и с лек трик от моя страна се изпишка.Свекървата беше мн щастлива. А за захранването и яденето на захар и шоколад да не разказвам. Добре, че не живеем близо. Въпреки това, са родители на мъжа ми и си ги обичам.

# 74
  • Мнения: 700
Демирева е отгледала две деца май.А свеки цели 5.Това я прави миниум двойно по-компетентна.Пък тези дето по 10 ги раждат са върха на компетенцията 🤦😂
Извинявам се, че го обърнах на майтап, но такива глупости даже не мога сериозно да ги коментирам.
Като ви чета какво пишете, направо паметник трябва да вдигна на моята😁

Общи условия

Активация на акаунт