ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 5

  • 19 730
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 95
Нашия също не се занимава с играчки толкова. Всичко, което не е за пипане и игра му е в ръцете и се тръшка като му кажеш да не го пипа. Говори супер много, разбира всичко, но понякога си връща бебешките изречения, които само той знае какво значат. Вече само спи с памперс, навън и вкъщи е свикнал да казва като му се пишка и ака. И на него му остават само 4 зъба, но с храната е тежко. Много неща отказва, дори не иска да опита. Голяма мъка е. Залепен е за баща си, не го оставя на мира, като коала се вкопчва в крака му. Започнал е от скоро да отговаря с да и не на въпроси, които разбира. Много ходи, пътуваме с градския транспорт навсякъде и вече се е научил да бъде търпелив. Общо взето дните ни минават в постоянни спорове и караници, но понякога има и такива, в които ме оставя да го насочвам 😂

# 736
  • София
  • Мнения: 422
И девойката дивее. Още се вози в количката, но сваля ли я и хуква да бяга.
Иска да играе с каквото държи батко ѝ и стават големи спорове. Доста говори, навсякъде се вре и се опитва да се храни сама.
Чакам май месец и се надявам да я приемат на ясла, че октомври се връщам на работа, иначе трябва свекърва ми да идва..а хич не ми се иска.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532
Моят е от беля на беля. Не говори още. Има баланс колело, сглобих го миналата седмица, но е малък още не се сеща какво да прави. Има и кола за бутане с крака, качва се, но прави метър-два и приключва заниманието. От люлката вече го е страх ли и аз не знам, в момента, в който го поставя вътре и започвя да реве. Пързалката вече е хит, качва се сам, пуска се и така. Батута не се сеща много как да го ползва. Имаме кокошки и там му е голяма забава да ги гледа, имаме гнездо на щъркел пред вратата и нон-стоп го сочи и му джумоли нещо. Имаме косачка, която прави балони пуска й музикалната част и я наблюдава. Вечер чат-пат се приспива с един музикален слон. Често все още разкарва уокъра и това ме отказа от идеята да го разкарам вече. Най-любими вещи си остават тенджере, шкафове и т.н.
Още си е с памперси, не съм започнала да го уча на гърне.
От другата седмица мисля да го връщам на ясла и знам, че този път процесът ще е труден и ревлив.
Като излизаме не използваме количка/триколка и т.н., или е пеша или на ръце.

# 738
  • Мнения: 335
И моят син се чуди каква беля да направи. Много се катери, като торнадо е, имам чувството, че двигателно се е развил много повече, за сметка на говоренето... Разбира някакви неща, комуникативен е, ама използва "Ъ?" и "М?" и си плямпа на бебешки. Дори "мама" не е казал по предназначение. Като види куче казва "Ба". Не го водя по логопеди, защото знам какво ще кажат, да спра детските. Но не мога да мръдна от стаята иначе, дори до тоалетна не мога да ида без да се дере. Ясно ми е за вредата от тях, виждам я..просто не мога да чувствам вина, при положение, че никой не ми помага и ми се падна диво бебе. Преди да родя и аз съм си мислела как правилно ще си гледам детето, но всички ще сме "перфектни" преди да ни дойде до главата..
Поръчах 3 в 1 колело от Озон, но още не е пристигнало.  Води се 1. триколка без педали за яздене и бутане за сега, 2. Велосипед с три колела и педали и 3. Колело за баланс като задните колела стават на едно. После ще пиша как е. Впрочем ако поръчвате от Озон нещо ненамалено, ползвайте кодове. SIMI7 беше за 7% отстъпка. Не знам докога важи.
Надявам се да го приемат на ясла и да навакса с говоренето, ама шансовете са много малки в моя район.

# 739
  • София
  • Мнения: 3 489
Шанс за района знам, че нямаме още преди да направя регистрацията Grinning

Аз също пускам на малкия детски по мъничко. Обаче пък от там се научи да разпознава буквите К и Г, научи няколко жеста, по никакъв друг начин не му в повлияло на плямпането засега. То реално са далеч от проговаряне. Все пак нямат още дори 2г. Нормално е към момента да трупат речников запас.

# 740
  • Мнения: 335
О, аз въобще не очаквам да прави изречения, все пак е момче. Но той съвсем не говори, дори мама и тати не казва..

# 741
  • Мнения: 95
Аз също пускам детски на малкия, не мисля, че му е повлияло зле. Не е зомбиран от телевизора в момента, когато му пусна песнички се опитва да припява с тях 😊

# 742
  • Мнения: 4 854
Аз не помня вече какво съм споделяла в темата. Моят също много дивее, прави бели, казва около 20-тина думи и много други звуци на животни (май съм ги споделяла вече в темата) . Казва мама и баба, но като се обръща към нас е с мамО и бабО. Отговаря на въпроси с да и не, понякога казва и по някое кратко изречение от рода на "Дай, бабо". Разбира и помни абсолютно всичко, следва инструкции, започва игри, които сме правили преди месеци и ние вече не помним, но той- да 😆. Иска всичко да пробва, с всичко да помага, нищо не може да се прави без него - и да, в тоалетната също е с мен 🤣
Детски му пускам изключително рядко за по десетина минути.
Вече доста добре се справя с пиенето от чаша и с яденето с лъжица, когато не се лигави- тогава става истинско мазало.
Научила съм го сутрин като стане от леглото, да ми носи чорапи от шкафа 🤣 понякога има десетина чифта около мен хаха.

# 743
  • Мнения: 890
Аз не мисля, че трябва да се обвинявате за детските. Не че ги подкрепям, но и моят не казва дори мама, а не му пускам детски (единствено по изключение, например като трябваше да му правя Инхалации и нямаше просто как да го задържа на едно място).
Аз мисля, че за него съм невидима, хаха. Имаме един колаж със снимки, където сме аз и мъжът ми. Само го сочи и на всяка снимка казва нещо от рода на дада, тата, тете, очевидно за тати, като посоча себе си, или не казва нищо или след идиотско мое повтаряне Ма-Мама, той казва Ба Grinning

# 744
  • София
  • Мнения: 3 489
При нас е обратна ситуацията. Не иска да казва тата освен в големи изключения. Другото плямпа на воля. Иначе си сочи баща си и се хили.
Оо забравих за предметите. Даа, знае кое на кой е, коя дреха на кого е. И кое за какво се използва. Научил е и ресторант какво е и като минем покрай някой сочи и казва "манджа". А той дори не помня кога за последно е воден на ресторант, някъде есента.

А за тоалетната....да, и ние ходим заедно. Той сяда на гърнето и действа също. Мисля, че това влизане донякъде му помогна да разбере за какво е помещението и предназначението на гърнето и тоалетната (гърнето стои само там, за да знае, че това е мястото за вършене на физиологични нужди).

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532
Направо ви се радвам, че като пуснете детско и се заглеждат. Изобщо не му влияе или просто аз си гледам Том и Джери 😁
Дали защото телевизорът в нас работи за фон, но освен на реклами на друго не реагира. Иначе песнички от телефона слуша, но като се преспива вечер обикновено.

# 746
  • Мнения: 376
Ние ходим самостоятелно от скоро, вътре да ... вънка не я пускам сама още, само в парка я пускаме. Иначе се катери , скача от кошарата 😂 говори вече всичко , повторя каквото чуе , брои почти до 10. Знае имената ни,  отговаря на въпроси  . Понякога ме вика с име 😂 детски гледаме , даже пее baby shark mommy shark daddy shark 😂 знае животните назовава с имена , имитира звуците 😃 ние купихме триколка Globber 4в1 става и на колело после , колело за баланс също. Доволни сме 😃 единствено няма къде да слагаме багажа😂 че излизаме с 1000 играчки за пясъчника раници и дрехи нося понякога ако от парка ще заминаваме към бабата 😂 че се цапоти много. Не иска да сяда стола . Имаме икейска маса и стол. Там се храни , яде сама повечето неща, но и аз й давам иначе ще остане гладна . В момента от няколко дена едвам яде по нещо, гледа отгоре първо вида на храната ако не й харесва край, няма опитване😃 и така това от нас❤

# 747
  • София
  • Мнения: 422
Девойката всичко знае къде е и даже има виждане как трябва да е подредено. По 3/4 пъти на ден изхвърля всички дрехи от шкафа и почва да си ги разглежда, да ги пробва.
Телевизорът вкъщи е за украса най-вече, баткото гледа понякога вечер. Поглежда към таблета, ако сме пуснали песнички и дават някоя от любимите ѝ. Повече обича да разглежда снимки на телефон и компютър.

# 748
  • Мнения: 3 054
Я кажете какви игри и играчки? Малко сме се изчерпали...

# 749
  • Мнения: 376
Я кажете какви игри и играчки? Малко сме се изчерпали...
Ние на скоро купихме мивка с течаща вода 😃 супер занимание 😂 но много се мокри.. обмислям да купя и кинетичен пясък. Играем с бебета , кукли, готви.. четем книжки. Купихме и дъска пишем на нея постоянно , това също много й харесва.

Общи условия

Активация на акаунт