ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 5

  • 19 635
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 448
Дагни, честито за яслата! Това е някакъв огромен късмет.
Ние ще пробваме за държавна, но от януари ще гледаме частна и направо капарираме. Трябва ни нещо, което работи до 19:00ч, за да успяваме след работа да го прибираме.

Днес му купих още няколко есенни неща. 2 бофита с дълъг ръкав, че вече сутрин става хладничко. И за зимата едни домашни пантофки, че при бабите и дядовците дори аз ходя с пантофи, а ми е вечно жега.

ММ опитва да ми намеква нещо за бебе номер 2, но психически и физически не мисля, че мога сега. Цялата енергия ми изпива малкото терористче и набързо го отрязах засега.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 791
Ооо милото, много късно ще го взимате.
Аз мисля да примоля директората до края на календарната година да го водя на половин ден и ако се адаптира, от януари го пускаме 07:30 - 16:00. Аз съм на работа докъм 17:30, но ще помоля майка ми или свекър ми да го взимат след сън и да си яде СЗ у нас. Ще видим де, да не слагам коня пред каруцата.
За друго дете живот и здраве мога да си помисля най-рано септември 2023 (за правене смисъл). За добро или лошо така съм решила. Догодина ще имам много работа и не искам да съм бременна и стресирана както бях миналата година.

Има яки дрешки в лидъл. Вчера купихме бодита и пижамки.

# 47
  • Мнения: 534
И аз купих няколко есенни дрешки, има и няколко спортни комплекта, които и бяха големи и сега ще стават. Взех от Пепко една жилетка, няколко бодита и близки от трико с дълъг ръкав. Ще се оглеждам и за есенни маратонки/обувки.
Вие какво правите дрешките, които са малки вече, имам чувството че съм зарината с тях. Хем ми се иска да ги запазя, евентуално за следващо дете, хем няма къде да ги съхранявам.
Честито за яслата, дано се адаптира бързо. При нас планът е за следващия септември, пък да видим.

# 48
  • София
  • Мнения: 420
Аз по-голямата част от есенните и зимните дрехи купих пролетта с намаление. Сега взех летни пак на разпродажба. И с баткото така процедирам, но имам къде да ги съхранявам. Дрехите на баткото ги давам на една колежка, която ги дава на нейна съседка вдовица. На девойката ги пазя засега, със сигурност няма да имаме друго дете, ама ще видя някоя приятелка дали няма да се обеби скоро. Ако не ще го мисля.
Държавните ясли и градини работят от 7 до 19, аз винаги съм взимала баткото до 18 най-късно, работя до 17:30 и ми беше сравнително близо градината.
Дагни, ако искаш определен пол си погледни китайския календар Laughing

# 49
  • Мнения: 4 852
Аз хем си мисля, че няма как още веднъж да мина през раждане и отглеждане на бебе, хем всичко засега си пазя 😁 Имаме много свободно място в къщата, подбирам си нещата, които искам да запазя, ако евентуално се решим за второ дете, а останалите отделям и ще дам на две приятелки, които скоро ще имат бебета.
От роднини и приятели получаваме страшно много дрехи, играчки и бебешки приспособления, та не ми се налага да купувам почти нищо, само каквото ми грабне окото.

Скоро мисля вече да го слагам в чувал за спане, защото много се върти и отвива.
При температура около 24 градуса вие какъв чувал ползвате и как обличате детето?
Имам няколко чувала, но са 2.5тог и май ще са за зимата чак.

# 50
  • София
  • Мнения: 420
Сега спи с летния чувал с крачета и боди с къс ръкав, в стаята е около 25 градуса.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 448
Аз засега съм запазила доста дрешки. Стават и за момче, и за момиче. Дадох на брат ми и жена му доста, че след 10тина дни ще имат момченце.

Аз работя до 18:00, яслите, които сме гледали са поне на 30-40мин в час пик от моя офис. ММ не се знае къде и кога ще се реши да почне пак. Сега като частник му е супер.

Имаме летен чувал. Спа няколко пъти по него + боди къс ръкав, ама му ставаше топло и се потеше. Мисля и есента да кара с него. За зимата има олекотена завивка, беше с нея и миналата зима.

# 52
  • Мнения: 196
Нашият режим е такъв: събужда се 6,6:30 заспива 9ч, после заспива към 13ч, после дремва пак към 17:30,18ч и вечер заспива 21,21:30. Почти не се буди вечер.
Какви обувки мислите да купувате за есента?
С какво ще завивате зимата бебоците? Нашата нищо не търпи на нея и незнам, ако взем чувал дали ще спи с него…
Сега сме на Обзор и нещо се вкисна, сигурно от зъбите.

# 53
  • Мнения: 4 852
Аз тъкмо поръчах чувалче с крачета от Angel baby 1тог пролетно-есенен. Зимни имам няколко, но ще видим сега дали ще се разберем с тях 😃
Одеала ползвах от раждането досега, имам всякакви размери и плътност, обаче то мойто на едно място не стои. Цяла вечер прави разходки напред-назад и все е отвит, та вече одеало не ме устройва.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 791
И аз ще поръчвам такъв като Pistacio.
Имаме и зимни и летни, но са цели, не с крачета, та вече не стават.
Много шета нощем из кошарата си.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 13 507
По запазени дрешки или неносени пускам за продаване. 90% от нещата ги подарявам из разни групи. Имам място къде да ги държа, но не виждам смисъл да трупам.
В момента спи по боди и чаршаф. За зимата ще си е с олекотена завивка, няма да ползвам чували.

# 56
  • Мнения: 534
Моника въобще не понася жегата и като и е топло сама се отвива вечер. Чувалче ползвах миналата зима, но сега тънкото не го търпи. Слагам я да спи с ромпър къс ръкав и крачол или боди къс ръкав и тънка пелена. Като 50% от нощта е отвита.

# 57
  • Мнения: 739
И нашия много се отвива и все му е жега, а пък живеем в къща. И тези дни вечер си става доста хладно, като се има предвид, че сме си в планината си падат доста температурите. Та му слагам някое боди с дълъг ръкав и панталонки или ромпъри. Чудя се и аз дали да не взема един зимен чувал с крачета, ама пък не знам дали ще му се понася и дали няма да му е жега с него или пък да заложа на летен чувал. В дилема съм.
Почнах и аз да се оглеждам за хубави есенни обувчици/маратонки. Никола почна активно да си ходи и ми се иска да са му удобни. Ще разгледаме магазините и ще направим проба на крачето, че от онлайн магазин ми е трудно да преценя за размера.
Иначе вече има 4 зъба и още се лигави доста, само яде ръцете и каквото му падне. Явно ще му избие още някой, подути са венците.
Започна доста да му харесва ЗВБ. Иска да яде от нашите храни. Когато правя домашна пица и му начупвам на малки парченца и страшно много му харесва. Също така му станаха любими и за закуска принцеси с малко шарена сол. 😄 Тея дни го тествах с кюфтенца и доматчета на парченца и си яде с кеф. Поне започна да се усеща, че трябва да дъвче. 😄
Спането сутрин му е до 7-7:30. После пак заспива към 10-10:30, понякога и в 9. Има още едно спане след 14-15ч. Вариращо е. Две дневни, понякога са три  зависи, колко се е уморил. Иначе вечер е от късните. Най-рано заспива в 21:30. Повечето пъти в 22-22:30ч. Пробвах го няколко пъти по-рано да заспива и не искаше, а единия път като заспа в 20:30 и след това се събуди в 4 сутринта и нямаше заспиване после. 😅 Подлуди ни тогава от игра.
Всеки ден сме навън на разходка и на площадката с другите деца. Намерихме  си приятелчета наборчета и доста се забавлява с тях. Смеят се и играят с играчките. Единия дърпа на другия играчката, ама важното е, че е весело. Сега е на тема гушкане и като види някое дете и ходи да го гушне. 😄

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 13 507
Аз меря обувката във физически магазин и поръчвам онлайн, че понякога разликата в цената стига -50%.

# 59
  • Мнения: 257
Точно и аз мислех да ви питам към какви обувки сте се ориентирали за есента. Засега ходи с буйки на Колев и Колев, но ми се иска нещо по-затворено за края на септември. Гледам цените на   Биомеханикс, които уж били хубави... мама миа. Дрехи има много, бях му купила пролетта на намаления по-голям размер, скоро му взех 2-3 блузки с дълъг ръкав, има суитчери и якета. Друго не му трябва. Омалели дрешки пазя за второто дете живот и здраве , тавана ни вече е пълен.
Аз ползвам лятно чувалче, но за зимата и аз поръчах с крачета на Angel baby, много са им хубави нещата. И моя се върти като пумпал и съм спокойна като е с чувала.

Общи условия

Активация на акаунт