Проблем с домашна котка

  • 17 665
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 202
Имал ли е някой този проблем ??? И как го е решил ?

Хора с такива проблеми бол, но честно казано за решение не съм чувала.
Майка ми и баща ми имат същите проблем с "бившата" ми котка.
Те също не искаха, а вече май е късно за кастрация, но след като твоя котак е на година, мисля, че точно сега му е времето за тази операция, действай, не знам дали е решение на проблема, но все пак доста ще облекчи положението.

# 16
  • Мнения: 53
Ще видим ... Но определено предпочитам да го дам на някого тоя котарак, или да го занеся на село, отколкото да го кастрирам. Много радикално ми се вижда.

Между другото -  страхотна жаба  Grinning  Домашна ли е ?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Та, стои си тоя тиквеник у тях си, през балкона влиза улична котка, нахълтва вътре, прави му едни бързи шамари и си излиза победоносно, а той зяпа мухите. Какво да говорим повече ...
Joy  Joy

Круме, то си личи, че я обичаш животинката, така че се запасявай с железни нерви и много парцали и дерзай!  Simple Smile

между другото, ако не мислиш да го пускаш по госпожици, за него е по-добре да е кастриран, да не се мъчи гОркия (това ти го казвам, не щот съм толкова сигурна в твърдението, а да не ти е гузна съвестта)

# 18
  • Мнения: 293
като не искаш да кастрираш - пръскане с вода, например с домакинска пръскалка, при всяка беля. От пляскане не разбират, т.е. - директно отмъщават Simple Smile
А да водиш психологическа война с котка - както казва чичко Пратчет - все едно да се състезаваш със стоножка по гъзоритане
той го казва, не аз, но потвърждавам  Mr. Green

И феромонен спрей - такова чудо не съм купувала, ма знам, че вече има - да е привлечен от неговото си място.

# 19
  • Мнения: 4 202
Между другото -  страхотна жаба  Grinning  Домашна ли е ?

Не е домашна, цяло семейство жаби ни правиха компания през лятната почивка, тези от снимката бяха бебета, не по-големи от 2-3 см, толкова бяха сладки, че ми се искаше поне една да стане домашна. Но жабите, също като малките котенца, когато пораснат някак си загубват голяма част от очатрованието си  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 546
Според мен му липсват стопаните или къщата и прави напук. или просто за нещо друго прави напук . решение и аз не знам. ако искаш пробвай с няколко капки белина, изсипана в съндъчето 2-3 дни.
един съвет относно шамаросването....шляпвай го с вестник...не боли, а се стряскат от шума и после като замахнеш само и дръпват чертата Laughing
абсолютно подкрепям!

# 21
  • Мнения: 1 798
От какво ще ти е жал да кастрираш животното, нито ще го боли, нито ще има психически разстройства...

# 22
  • Мнения: 2 237
А според мен животинката е сменила средата си и е стресирана.Друг е въпроса че гледа по-бързо да свикне и препикава територия.Аз съм имала такъв проблем,не съм кастрирала,само бършех локвички .Сега обаче съм на друг акъл и веднага бих кастрирала животното ! Naughty  Ще свикне и с вас,иска време и търпение.А стане ли това,ще видиш с колко обич и ласки ще ви дарява ! Ех,как ти завиждам бе човече ! Моята мечта е котка в къщи,толкова много,много ги обичам....
Ама май съм единствената в нашето фемили... Sad

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Но жабите, също като малките котенца, когато пораснат някак си загубват голяма част от очатрованието си  Mr. Green

еми, като не си ги цАлувала, тъй ще е  Mr. Green

# 24
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Маркира си животинчето, бе! Става мъж. Обаче, ако не мислиш да го пускаш на женски - кастрирай го, защото ще имате проблеми - разболяват им се бъбреците от повишените хормони или нещо такова. Поне го води да му слагат инжекция против разгонване периодично, защото ще опишка орталъка. Казвам го от личен опит, пък и се мъчи животинчето. Бъди солидарен!

# 25
  • Мнения: 203
Не му е позната къщата - затова. Дори и нашата котка, която е женска пикаеше първите дни в целия апартамент - доктор ми каза,  че е така, защото обстановката е непозната. Може би след време ще се оправи.

# 26
  • Мнения: 62
Съгласна съм с мнението, че маркира територията, мъжките така правят, а кастриране няма да помогне. Ако го кастрираш ще стане мързелив и много дебел, няма да е игрив, не го кастрирай, той е много малък още. Сложи му в тоалетната малко хартийки да му е по-забавно. И успех.

# 27
  • Мнения: 53
Благодаря на всички за споделения опит! Ще пробваме това-онова.
Все пак не спирайте да давате още предложения де  Simple Smile

# 28
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
като човек, който гледа котки от 20 години-КАСТРАЦИЯ и нищо друго! ще спестиш на животното и на себе си мнооого неприятности, повярвай ми. аз имам женска, на 13 години, от таблетките за разгонване,с които я тъпкахме й причинихме два тумора, големи, колкото юмрук. оперирахме я втори път... ужасно! Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
Нарочно го прави на произволни места.Аз имам женска котка ,нямам подобни проблеми.Може наистина да е от стреса вследствие на смяната на къщата и на стопанина .

Общи условия

Активация на акаунт