Пъргави ритничета от ОКТОМВРИЙСКИТЕ мъничета! - Тема 13

  • 27 946
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Просълзих се, първа рожбичка в темата... Честито, water_nymph! Нека расте здрав, щастлив и борбен като мама!♥️ Пожелавам ти бързо възстановяване и не се тревожи, ти направи най-доброто, вече всичко е наред!

# 61
  • САЩ
  • Мнения: 471
Честито на първото ни бебенце, да е жив и здрав и бързо да наддава! И в септемврийската ни тема имаме първо бебе, много е вълнуващо, и аз плаках от радост!
Аз днес бях на тонове и бъдещия татко успя да дойде с мен Simple Smile Държа ми ръката и говори на бебето през цялото време, беше много сладко. Надявам се поне малко да му е помогнало да усети какво ни предстои, то на мен още ми е трудно да повярвам, представям си татковците как се чувстват. Пък и да свикне с болничната обстановка и да ме вижда прикрепена към машини и монитори:-)
Минала седмица имах 2 baby shower. Колегите ме изненадаха в четвъртък с обяд, торта и подаръци, въобще не очаквах понеже само от 4 месеца работя там. В събота беше официалния, организиран от свекървата. Получи се добре въпреки че трябваше да го изнесем навън в последния момент, а беше страшна жега. Няколко уж близки приятелки не дойдоха, но пък тези които дойдоха го направиха весело и приятно. Получихме много подаръци, вече имаме почти всичко необходимо за бебето, Затрупаха ни с дрехи, носени и нови, все размери за новородени, направо май няма да им махам етикетите и да ги пера всичките Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 18:45 от Flying_HiGh

# 62
  • Мнения: 1 266
Добро утро ☺️ Днес се чувствам по-добре, при нас днес е хладно, явно ще вали и съм ок. Имах предвид тест, който изследва клетъчния имунитет, защото ако има такъв, значи е траен, както се придобива след шарка. Искам да направя на мен и децата. На тях, защото ще ходят на училище, а на мен, защото ако нямам такъв имунитет ще искам след като родя да се ваксинирам. Така ме посъветва имунолог, защото този имунитет не се придобивал от всички преболесували, някои хора не го образували. Междувременно на големия му отмениха лагера от училище, явно се започва и тази година ще тормозят пак децата 😒 Жалко, защото имам и първолачка и тя много се вълнува.

# 63
  • омъжена
  • Мнения: 589
Добро утро. Е да много кофти..аз съм взела на децата ваксина за пиене 10 дена се пие 20 почива така 3 месеца. Аз като родя ще я пия. Надявам се да не ги затворят ,защото за матурите незнам как ще я подготвям моята. А и първокласничката също се вълнува. Децата вкъщи Как ще учат азбуката и математика. А уроци по всички предмети за ще ми дойде доста солено за голямата, за сега при двама ще ходи на уроци. Айде минава 15.09 и бебчето ще посрещаме ,колко малко остана. Даниел Митковии аз мислех,че за трети път ще съм спокойна,да знам какъв е процеса всичко. Но толкова ме е страх все пак трето и втора операция. Незнам и с това кръвно дето само ми варира от 130/75  на 80/45 просто незнам   Иначе доста разхлади и тук супер е времето спи се спокойно. Цяла нощ съм спала и съм изпохапана от комари уж имаме мрежа.  Не мога да си почешам глезените не ги стигам 😄

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 08:13 от sunshine1992

# 64
  • Мнения: 1 843
Момичета, може да ви се стори глупав въпроса ми, но не ми се е налагало до сега. Вие когато боледувате към кой се обръщате, към АГ или към личния лекар?

# 65
  • Мнения: 1 428
Моника,зависи,ако е сериозно за антибиотик минавам през ЛЛ и после съгласувам с Аг каквоми е дал ЛЛ.То пр мен не се наложи де,но това е друг въпрос

# 66
  • Мнения: 226
Само към АГ. Ако тя прецени, ме насочва към друг специалист. Личния лекар го ползвам само за направления.

# 67
  • Мнения: 1 843
Охх звъннах на личния, тя пък ме прати на пср. Та сега ще си чакам резултата...

# 68
  • Мнения: 261
Моят личен лекар не смее мн да изписва лекарства на бременни или пък изписва, но казва, задължително да се съгласува с АГ. Така че, според мен, задължително се консултирай и с АГ. При мен, когато бях с ковид, личния искаше да пия антибиотик, АГ каза - антибиотик само при температура над 38, кашлица или задух. Тогава ми се размина антибиотика, за сметка на сега, когато пия 2ри заради инфекции.

# 69
  • Мнения: 704
Момичета влизам да ви споделя, тъй като днес се почувствах много неудобно..дойдох за последния болничен и те нали попълват амбулаторни лшстове всеки път, и те тия акушерки така и не запомниха че това ми е четвърта бременност поред, и знаят че предните 3 са ми неуспешни.
И така се случи че бяхя вкарали една жена която ни е позната, а нашия град е малък и знаете че повечето чакат е такива крюки и новини да ходят да говорят и ме питат отново пред нея, коя бременност ти е..много гадно се почувствах , знаете че тези неща са много деликатни за жените и са си лични …
Извинявам се че ви занимявам с такива групости, но знам че всяка една би ме разбрала

# 70
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
Не си го слагай толкова на сърце. Важното е сега крайния резултат, а не коя подред е💓

# 71
  • Мнения: 452
Съншайн , хората винаги ще шма за какво да говорят . И първа бременност да ти е ,повярвай ми пак ще си обсъждана. Факт е че акушерките са постъпили много несъобразително и непрофесионално, но случило се е вече.
Ние взехме кошчето за наварадено на количката и баткото само му закача играчки, много е сладък . Аз пък пак съм на лечение с клотримазол даже 1 таб. 500мг ,попринцип пише че лечението при бримеменни е 6дни-100мг на ден ..... както е да е , сложих го вече . Дано всичко е наред . С тая бременност много лекарства много нещо направо ми е много притеснено и гадно. Уж за всичко което съм приемала е ок за бременни ама все пак.
И аз бях два пъти на антибиотик .... и от там си докарах и гъбичките сега

# 72
  • Мнения: 700
Съншайн, ако не се оперираш от това чувство да те интересува какво мислят другите, много ще ти пречи.Защото те все за нещо ще говорят, на някой хора това им е в природата.
На мен като ми казваш, че ти е четвърта бременност и имаш три неуспешни само възхищение буди в мен.Не всеки би издържал психически на тези премеждия и не би се отказал от мисълта изобщо да има дете.
Вдигни си гордо главата и им тегли една на всички 😁Бебенцето ти заслужава да си спокойна, защото в момента живее в теб и тревогите ти му се отразяват.❤️

# 73
  • Мнения: 261
Viala, и аз си чакам новата микробиология сега, но подозирам, че и аз ще съм с гъбички след антибиотиците. И аз като теб толкова лекарства не съм пила никога, тъкмо свършва едното и пак нещо изскача. Само се моля всичко с бебка да е ОК.

# 74
  • Мнения: 86
Water_nymph честито ,нека да е жив и здрав и бързо да качи килограми и да се пребира в къщи .Бързо възтановьване на теб 💙💙💙

Общи условия

Активация на акаунт