Полезни ли са еърфраър и милтикукър

  • 5 400
  • 36
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Отварям малко по-различна тема. За кукърите и фрайвъри. Дали са полезни тези уреди? Зная,че са любими на много хора, но технологията на готвене дали е безопасна? Някой има ли информация?

# 1
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Има толкова модели от двата вида, че не може да се даде еднозначен отговор.
Аз ползвам мултикукър херметик със стоманена купа. Не мисля, че е по-вреден от всяка друга тенджера под налягане.
Полезен е с това, че пести време.
За фраерите не мога да кажа нищо. Ползвам си фурната за сега.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
Какво опасно би могло да има? Едното е тенджера с капак, а другото фурна с вентилатор.

# 3
  • Мнения: 4 412
И аз това щях да пиша. Тенджера и мини фурна.

# 4
  • Мнения: 6 713
Има толкова модели от двата вида, че не може да се даде еднозначен отговор.
Аз ползвам мултикукър херметик със стоманена купа. Не мисля, че е по-вреден от всяка друга тенджера под налягане.
Полезен е с това, че пести време.
За фраерите не мога да кажа нищо. Ползвам си фурната за сега.

Може ли линк към такъв кукър със стоманена купа? Благодаря!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Ползвам кукър под налягане (със стоманена купа, Instant Pot). Полезен ми е, да: пести време и представлява по-самостоятелна тенджера под налягане. Може да се готви без надзор, спира и се разхерметизира сам.

# 6
  • Мнения: 8 952
Моите лични наблюдения са следните :
- Мултикукърът не ми харесва. Предполагам, че има различни видове. Моят не се затваря херметически. Ястията стават като задушени, не се запичат. Общо взето все едно готвя в тенджера под налягане, но много по-бавно. В тенджерата ще сготвя нещо за 20 минути, а в кукъра за 2 часа.
-Еърфраер - харесвам. Майка ми има и много бързо приготвя картофки, пържоли и т.н. Обмислям да си купя.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 242
От две седмици имам най-простия фраер от Кауфланд. Много съм доволна, картофите си стават оригинал като пържени, но не толкова мазни, патладжан на пръчици също става убийствен, поне за моя вкус. Почистването е елементарно. Малък е и цяло пиле няма да събере, но за бутчета, пържоли, кюфтета и т.н. четох положителни отзиви, не съм пробвала.
Една приятелка много ми хвали Нинджа, то май е вид мултикукър, правела мусака в него, цяло пиле и не знам какво още. Но е скъпичък и реших първо да взема евтинджоса Laughing

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
По-скоро за еърфраър технологията с горещ въздух дали е полезна. По принцип при гответе парите, които изгарят трябва да излязат от храната, а не да остават в нея. Срещала съм също и други постове, в които се казва, че технологията е по-вредна от тази при обикновен фритюрник. Не зная дали е вярно, тъй като мазнината със сигърност е по-малко, но за мазнините които не напускат съд-а не съм сигурна.

# 9
  • Мнения: 8 952
По-скоро за еърфраър технологията с горещ въздух дали е полезна. По принцип при гответе парите, които изгарят трябва да излязат от храната, а не да остават в нея. Срещала съм също и други постове, в които се казва, че технологията е по-вредна от тази при обикновен фритюрник. Не зная дали е вярно, тъй като мазнината със сигърност е по-малко, но за мазнините които не напускат съд-а не съм сигурна.

Парите при фраера не остават в храната, а се кондензират под формата на сос, който се събира в контейнера под храната.
А и за пръв път чувам, че парите не били полезни. Rolling Eyes

Месечинка виторога, задължително пробвай месо!
Аз съм изумена колко бързо се пекат пържоли. И стават хубави.
Заради бързината за този уред мога да кажа, че наистина пести време и е от полза.

# 10
  • София
  • Мнения: 256
Може ли да използвам темата и да попитам дали някой има наблюдение върху този тип фритюрници с горещ въздух - приличащи на минифурна.
https://www.pazaruvaj.com/fritjurnik-c4109/zephyr/zp-1980-ao-p637108023/

# 11
  • Мнения: 1 281
От две седмици имам най-простия фраер от Кауфланд. Много съм доволна, картофите си стават оригинал като пържени, но не толкова мазни, патладжан на пръчици също става убийствен, поне за моя вкус. Почистването е елементарно. Малък е и цяло пиле няма да събере, но за бутчета, пържоли, кюфтета и т.н. четох положителни отзиви, не съм пробвала.
Една приятелка много ми хвали Нинджа, то май е вид мултикукър, правела мусака в него, цяло пиле и не знам какво още. Но е скъпичък и реших първо да взема евтинджоса Laughing
Аз също си го купих и съм доволна като теб. Тъкмо си приготви нещо като голямо кюфте. Правих сандвичи, картофки, бутчета и ми хареса, на децата също. Имам и Лидлски мултикукър и той си има място в кухнята, зависи какво правя ползвам отделните уреди, както и обикновената печка, но вече по-рядко.

# 12
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Има толкова модели от двата вида, че не може да се даде еднозначен отговор.
Аз ползвам мултикукър херметик със стоманена купа. Не мисля, че е по-вреден от всяка друга тенджера под налягане.
Полезен е с това, че пести време.
За фраерите не мога да кажа нищо. Ползвам си фурната за сега.

Може ли линк към такъв кукър със стоманена купа? Благодаря!
Моят е купуван преди няколко години от Амазон. Инстант пот е. Вече се предлага и в България.

# 13
  • Мнения: 4 412
Фурна с вентилатор ползвате ли? Същото е, но по-малко. Мазнината при пържене, също е вредна. Във фраера се стича в съда отдолу. Пара не бих казала, че има. Даже като отворя фурната излиза пара, а тук няма.
Мултикукъра ми е под налягане. Готвя всичко бързо. Запича, пече и питка даже. На Тефал е.

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 19:43 от deskatta

# 14
  • Мнения: 886
Скрит текст:
От две седмици имам най-простия фраер от Кауфланд. Много съм доволна, картофите си стават оригинал като пържени, но не толкова мазни, патладжан на пръчици също става убийствен, поне за моя вкус. Почистването е елементарно. Малък е и цяло пиле няма да събере, но за бутчета, пържоли, кюфтета и т.н. четох положителни отзиви, не съм пробвала.
Една приятелка много ми хвали Нинджа, то май е вид мултикукър, правела мусака в него, цяло пиле и не знам какво още. Но е скъпичък и реших първо да взема евтинджоса Laughing
[/spoiler]
Може ли снимка или модел на този най-прост фраер Simple Smile)) И аз много искам да си взема, но не съм опитвала и не знам ще се хареса ли на семейството.

Общи условия

Активация на акаунт