Ремонт на съседите и бебе вкъщи

  • 2 418
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мами Simple Smile извинявам се предварително ако темата не ви се стори важна, но за нас е проблем и реших да се допитам до вас Simple Smile
Става въпрос за съседите в апартамента под нас. Вече втори месец правят основен ремонт с къртачи / понякога и по два едновременно/ и не се издържа вече. Вярно, че спазват разрешените часове, но през другото време просто ад. Основния проблем е, че сме с малко бебе и на него хич не му понася този шум, не може да спи, плаче, стряска се непрекъснато. Съпруга ми пък е home office все още заради пандемията и за него е трудно да работи. Пробвахме когато започне къртенето да излизаме навън с бебето, но е много топло. Помолихме съседите ако могат да предупредят от предишния ден когато ще има сериозно къртене и им обяснихме ситуацията а те казаха само " ами такова е положението, съжалявам" . Зная, че и те са си в правото, но няма ли някакъв закон или правилник по който ако има бебе би трябвало някакво предупреждение или нещо подобно? Между другото ние сме 6 апартамента, от които в два има бебета. Извинете ме за дългата тема, но в 8 тази сутрин започна къртенето и бебето плаче и положението е много неприятно Sad
Благодаря ви за отделеното време,
Бъдете здрави Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 735
Щом спазват часове, значи са си в правото.
Това, че имате бебе е Ваш проблем.Ами, ако има 5 бебета в този вход и всяко има различен режим какво?Да не си правят ремонт ли?И ние имаме дете на почти 2г.Комшиите над нас правят ремонт от 3г, но си спазват часовете.И през ум не ми е минавало да им правя забележка.И ние правихме ремонт и никой не е идвал да ми прави забележки.В блок е така.Който иска тишина без да се съобразява - къща на село!

# 2
  • Мнения: 2 039
Не няма закон,който да регламентира шум от съседите в блокове,където има бебе.Много е неприятно,но щом вече са къртили 2 месеца има надежда да спрат.

# 3
  • Мнения: 1 519
Май няма решение…
При нас е същото, но по-зле. Чукат, къртят и блъскат отгоре до 23 часа вечерта. Няколко пъти се помолихме учтиво след 21-22ч. да не извършват тези шумни дейности, но уви.
След последния път казах че след 22ч. ще викам полиция щом не разбират от дума, та поне от тогава няма чукане по нощите .
Дано приключат по-бързо и вашите съседи. Не е приятно, определено.

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Да,много е неприятно.Но след като спазват часовете за почивка,нищо не можете да направите .Освен да се изнесете някъде -при баби например или да излизате навън..

# 5
  • Мнения: 5 146
Миналата година къртихме и ремонтирахме апартамент от нулата за 6 месеца. Ако имаше как да е не-шумно и не-дълго аз щях да съм по-доволна и от съседите ми, повярвайте ми. Не сме започвали преди 10, а по закон имаме право и от по-рано и не сме приключвали след 19:30 вечерта, при положение, че можем и до 22. От 14 до 16 да не говорим. Давам само следните теми за размисъл:
- колкото по-бавно и почиващо го дават, толкова по-дълго ще се проточи. Това, че примерно днес ще къртят 1 час, а не 2, означава, че и утре ще къртят. А времето струва много парички в тия случаи.
- ние трябваше да сложим солидна изолация на пода заради подово и вдигнахме целия апартамент с поне 20 см. Това лято под нас правиха ремонт и не се чу почти нищо, само къртене около комина на абсорбатора, но там е нормално да се предават повече вибрации
- ако някой ми беше казал, че съседите отгоре дирекно са си сложили плочките върху плочата без НИКАКВА изолация и ще чувам хиперактивно тичащо дете и истеричните писъци на майка му  в 2 нощес и на тавана щяхме да сложим изолация (след една разходка до горния етаж по нощите вече това приключва до около 23ч). А и местене на мебели и слагане на шкафове по нощите, за щастие еденични случаи, които се преживяват. Уви - късно се сещаме, но е нещо, което съветвам всичките ми познати, на които предстои ремонт.
- не винаги може да се предвиди какво точно ще излезе през деня за правене, за да предупреждават, макар че не е невъзможно. Уж бяхме приключили изравняването на нивата и после още 2 пъти трябваше да заглаждаме доста шумно. Уж приключихме с тока и после пак трябваше да къртим, защото майстора ни се оказа идиот. Тъкмо щяхме да се нанасяме и трябваше да сменим половината плочки в едната баня. Непредвидени ситуации има всякакви.

Искрено съчувствам, че малкия човек е поставен на такова изпитание, но няма как да се направи нещо. "О, имате бебе, ок, ще изчакаме 2 години и тогава ще си оправим жилището, за да не ви пречим." Някак не върви Simple Smile Както когато бебето плаче по нощите няма как да му кажете просто да спре, защото пречи на съседите. Знам, че е неприятно. Уви, това са нормални неща от живота. В блоковете е така - съобразяваш се с всеки. Когато си в къща е друго.

# 6
  • Мнения: 6 108
Здравейте мами Simple Smile извинявам се предварително ако темата не ви се стори важна, но за нас е проблем и реших да се допитам до вас Simple Smile
Става въпрос за съседите в апартамента под нас. Вече втори месец правят основен ремонт с къртачи / понякога и по два едновременно/ и не се издържа вече. Вярно, че спазват разрешените часове, но през другото време просто ад. Основния проблем е, че сме с малко бебе и на него хич не му понася този шум, не може да спи, плаче, стряска се непрекъснато. Съпруга ми пък е home office все още заради пандемията и за него е трудно да работи. Пробвахме когато започне къртенето да излизаме навън с бебето, но е много топло. Помолихме съседите ако могат да предупредят от предишния ден когато ще има сериозно къртене и им обяснихме ситуацията а те казаха само " ами такова е положението, съжалявам" . Зная, че и те са си в правото, но няма ли някакъв закон или правилник по който ако има бебе би трябвало някакво предупреждение или нещо подобно? Между другото ние сме 6 апартамента, от които в два има бебета. Извинете ме за дългата тема, но в 8 тази сутрин започна къртенето и бебето плаче и положението е много неприятно Sad
Благодаря ви за отделеното време,
Бъдете здрави Simple Smile
Нашите съседи къртеха плочки с някаква машина и след 22ч, детето беше на 1г и 9м.Сутрин излизах с количката преди да започнат може би около 8.30 и се прибирах към 20ч. Беше кошмар, но нямаше как да се прибирам по-късно. Детето не можеше да спи, ходих да ги моля поне вечер да не работят. Резултат никакъв. Преустройваха тавански помещения в апартамент. Това продължи цяло лято. През есента си заминаха в чужбина и започнаха другите съседи. Не издържах и звъннах в общината. Трябвало да замервам децибелите дали са в някакви граници и ако са извън тогава мога да подам жалба. За наш кошмар и други съседи се заеха да си преустройват тавана в стая със санитарен възел. В резултат ни се напукаха таваните във всички стаи, а в банята изби влага на тавана и почна да пада мазилка. Понеже имаше и промяна на покривна конструкция освен пукнатини изби влага и се появи мухъл в спалнята.

# 7
  • Мнения: X
няма ли някакъв закон или правилник по който ако има бебе би трябвало някакво предупреждение или нещо подобно?
Ти сериозно ли? Закон за предупреждение заради бебе? На колко години си? И какво очакваш да стане като ви предупредят, че утре например ще къртят? А дали не е добра идея да спрат и строежите в радиус от поне 500 метра от локацията на бебето?

# 8
  • Мнения: 1 017
Ако сте в София в наредбата има забрана за шумни ремонтни дейности през уикенда, съответно поне без къртене. Освен това часовият диапазон е от 9 до 21, а не както другите шумове. Може да видите наредбата да не са променили, както и ако сте от друго населено място.
Дано скоро свършат, че едни мои съседи къртеха от юни до март следващата година почти всеки ден. Най-разумно би било докато минат жегите да идете на гости, ако имате възможност може и на вила някъде AirBnb. Тъпо е да не можеш да си използваш жилището, но няма как да се спре ремонт. Ние така се бяхме изнесли за 2 месеца да си починем.

# 9
  • Мнения: 12 790
Много неприятно. На всеки се случва да прави ремонт и тогава той е в ролята на "лошия". Единствен изход би бил, ако можете да се изнесете някъде за седмица-две например, у вашите. Ако няма такава възможност - искрено ви съчувствам, но няма какво да се направи. Още повече, щом спазват тихите часове.

Все пак няма да трае още много. Колко може да къртят все пак! Предполагам, че шумните действия вече са на привършване.

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 16:58 от Uncommon

# 10
  • София
  • Мнения: 6 726
В момента времето е топло и позволява повече разходки навън. Слагаш бебето в количката и го извеждаш да спи навън. Хората няма как да си спрат ремонта още повече, че и спазват разрешените часове и пазят тихо. До нас има 3 строежа да не мислиш, че някой спазва нещо??? Започва се от 07:00 до 23:00ч.

# 11
  • Мнения: 3 945
Закон за тишина ако има бебе? Това сериозно ли е?

# 12
  • Мнения: 9
Мили дами, много съм ви благодарна на всички за вниманието и отговорите, които получих, бъдете много здрави и щастливи Simple Smile А това дали съм сериозна- представете си да сте спали около 30 минути за цялата нощ и сутринта точно бебето замалко да заспи и вие с него и хоп- два къртача точно под вас. Еми изтрещях 😂съвсем сериозно си ми беше запитаването Simple Smile Поздрави и ви благодаря още веднъж💓

# 13
  • Мнения: X
Искрено ти съчувствам за умората и недоспиването. Повечето тук са минали през това. Но няма как планетата да спре да се върти заради което и да е бебе. Все пак хората правят ремонт без да нарушават никакви законови разпоредби и правила. Не вярвам ти самата, ако беше на мястото на съседите, да оставиш апартамента си неремонтиран, защото във входа има бебе.

# 14
  • Мнения: 12 031
Четиригодишната ми (тогава) дъщеря не понасяше дори фойерверки, силните шумове я докарваха до истерия. Лятото се прибираме по обед и майка ми казва, че цяла сутрин комшиите нещо къртят и пробиват. В момента беше тихо. Точно в 14,05 започнаха отново. Бебето легна и заспа без да ги отразява, но тя се уплаши.и.разплака. Помолих съседката да спрат за малко да я приспя, отказа ми - спешно им било, имала право... Половин час по-късно спряха, но дъщеря ми вече беше изпаднала в истерия и пищя още час, та после пък комшийката се сърди, че ревяла.
Радвайте се, че не е зимата и през почивните дни, защото преди да имам деца две години точно събота, неделя и празници се къртеше и пробиваше над нас от 11 до 20 часа без спиране. Та нямаше и къде да се денеш при -10° в почивните си дни. И това не е опция.
Наистина, по-добре да отидете някъде с детето за това време, за да не се мъчи и то щом шумът му пречи.

Общи условия

Активация на акаунт