Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 26 898
  • 572
  •   2
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 40 860
Всичко е в голяма връзка, да...
Лошото е, че лекарите не говорят за тая връзка и ние се лутаме Confused
Не съм чула доктор да каже изследвай еди кое си, та да разберем от де иде проблема!

# 481
  • Мнения: 224
Витамин Д-то ми е даже над нормата с 30 единици и в момента ми спряха вигантола.
Иначе и аз мисля че има някаква връзка естествено косвена ,поради факта че пролактина влияе на другите хормони и съответно вече и на АМХ.
И аз не съм чувала за директна връзка, но пролактина може да повлияе на други хормони, което да има ефект върху АМХ. За АМХ можеш да пуснеш вит.Д, защото съм сигурна че влияе. Аз вдигнах от 1.1 на 1.6 само като борих дефицита на вит.Д

Момичета имате ли представа дали високия пролактин може да повлияе на резултатите на АМХ?


Влияе индиректно, да, влияейки на другите хормони и от там на АМХ. При мен преди да изследваме пролактина направихме пункция и яйцеклетките не бяха ок като качество. В последствие се оказа, че пролактина ми е завишен, така че след като го вкарахме в ред реално и следващите яйцеклетки, които извадихме бяха ОК.

# 482
  • Мнения: 767
Момичета, а имате ли някакви странични ефекти от достинекса?

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 40 860
Аз нямам.

Аз въобще не стигнах до покачване на АМХ. Късно беше...иначе аха да ме пратя на ин витро, а нивото му беше 0,1.

# 484
  • Мнения: 311
Аз също нямам, но доста момичета които са коментирали по старите теми се оплакват от странични ефекти.

Mystic woman, при теб как се развиха нещата не успяхте изобщо да направите ин витро или ...? Питам защото и при мен в момента е 0.12 ,а беше 0.60 и нямах проблем с яйцеклетките при първото ин витро ,но сега с този резултат, евентуално заради пролактина ,дори нямам надежди.....😔😔😔
Момичета, а имате ли някакви странични ефекти от достинекса?

# 485
  • Пловдив
  • Мнения: 40 860
Ами не стигнахме до процедура, да...то реално нямаше как. Евент.след яка стимулация и грешни хапове...м не. Др.вариант беше донорска Я. Та така...

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 20:58 от mystic woman

# 486
  • Мнения: 224
Момичета, а имате ли някакви странични ефекти от достинекса?

Аз имах като приемах- адски ми се виеше свят като го взимах вечер и си лягах.

# 487
  • Мнения: 16
Момичета, а имате ли някакви странични ефекти от достинекса?

При мен ужасно сърцебиене

# 488
  • Мнения: 21
Здравейте.
От половин година съм на достинекс,като вече съм на 3 тб седмично,но пролактина не пада под 500 и нещо(преди това беше около 1300). Някой имал ли е подобен случай? Лекарят каза,че няма смисъл да го сменям с бромокриптин,но се чудя дали при някого е имал по-добър ефект?

# 489
  • Мнения: 374
Аз нямам странични ефекти от достинекса освен от началото леко главоболие, но бързо се мина.
Вече след 3 месеци мъка с кърмата тя цялостно спря и днес си взех направления за кървна снимка и ЯМР да видим как е ситуацията и как да дозираме достинекса. Надявам се добре да върви терапията за да можем след година да направим нов успешен замразен трансфер.

# 490
  • Мнения: 767
Благодаря Ви на всички!

# 491
  • Мнения: 755
Здравейте.
От половин година съм на достинекс,като вече съм на 3 тб седмично,но пролактина не пада под 500 и нещо(преди това беше около 1300). Някой имал ли е подобен случай? Лекарят каза,че няма смисъл да го сменям с бромокриптин,но се чудя дали при някого е имал по-добър ефект?
Аз пък винаги съм пила Бромокриптин. И преди и по време на бременност. И да има нещо вярно в качеството на яйцеклетки при висок пролактин, и на мен ми се случи при първо ин витро.
Никога досега не съм пила достинекс,

# 492
  • Мнения: 217
Здравейте,

И аз като вас тук със сходни проблеми.
От 2017 г. установен микроаденом на хипофизата с размери 3.6 на 3.4 мм. Започнато лечение с Достинекс 1/2 таблетка седмично.
През 2019 г. контролен ЯМР - образуванието се беше редуцирало до 3.0 на 1.8 мм.
През 2023 г ендокриноложката реши да намали и после да спре Достинекса, понеже го бях пила вече пет години.
Отидох пак на ЯМР, но беше в друг медицински център и там установиха размери на микроаденома 3.5 на 3.1 на 2 мм.
През цялото време на лечението с Достинекс Пролактинът е бил около 260-290 (преди началото на лечението беше 2270).

Една година изкарах без Достинекс и без оплаквания и на контролния преглед миналата седмица ендокриноложката ми пусна изследвания, но този път добави и изследване на макропролактин.
Днес излязоха резултатите (прикачвам ги).
Разбирам, че пролактинът отново е завишен, но резултатът на макропролактин не ми говори нищо. Можете ли да помогнете?
Моите усещания са, че пак ще си започвам Достинекса, макар че нямам никакви проблеми засега...

 

# 493
  • Мнения: 177
Здравейте! Бих искала да попитам Вашите периметрии на колко градуса са направени? Благодаря

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 40 860
Какво?

Общи условия

Активация на акаунт