Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №19

  • 49 460
  • 816
  •   1
Отговори
# 45
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Момичета, може ли да ми кажете колко се доплаща на месец за съхранение на ембрионите? Аз все още попадам в графата - 3 месеца безплатно, заради отлагане по медицински причини. Но съвсем скоро ще се наложи да започна да плащам, защото трите месеца от пункцията изтичат.
Отложиха ме заради бактерия, надявам се следващия месец да е нашият. Спрях лекарствата и си чакам МЦ. Докторът каза да го чакам както обичайно. Не бях започнала още прогестероновите препарати.

# 46
  • Мнения: 422
Момичета, при ЗЕТ по фонда доплаща ли се нещо ?
Когато аз правих опит, първи ЗЕТ от опит по фонда не се доплащаше, а всеки следващ струваше 1500 лв.
След това за първи ЗЕТ по фонда сложиха цена 300 лв. Сега не знам как е, попитайте на място.

За замразяването знам следните такси:
1 месец - 100 лв.
12 месеца - 600 лв.
24 месеца - 800 лв.
Мисля, че имаше и вариант за 6 месеца и беше 400 лв., но не съм сигурна.
Нищо чудно да има увеличение.

# 47
  • Мнения: 62
Момичета, може ли да ми кажете колко се доплаща на месец за съхранение на ембрионите? Аз все още попадам в графата - 3 месеца безплатно, заради отлагане по медицински причини. Но съвсем скоро ще се наложи да започна да плащам, защото трите месеца от пункцията изтичат.
Отложиха ме заради бактерия, надявам се следващия месец да е нашият. Спрях лекарствата и си чакам МЦ. Докторът каза да го чакам както обичайно. Не бях започнала още прогестероновите препарати.

# 48
  • Мнения: 5 073
Благодаря, Гале! Аз точно тази цена от 1500лв гледах и се притесних. Като отида ще разпитам, така или иначе не съм разписала документите за фонда.

# 49
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Благодаря, момичета. Това е цената на сламка, нали? Или на ембрион? Трябва да попитам как са ми ги замразили, но предполагам по 2. Аз съм със 2 тридневни и 2 бластоциста.

# 50
  • Мнения: 42
При Зет по фонда само 1 преглед се покрива, аз примерно имах 4 прегледа общо. И хормони си плащаш. Към 350 лв съм дала за прегледи и изследвания при подготовка за зет, който се отложи накрая.

# 51
  • Мнения: 62
Цената е на сламка

# 52
  • Мнения: 5 073
Аничка , това ми е ясно, благодаря! Притеснява ме единствено цената на трансфера. Защото, ако трябва да доплащаме разликата до 1500лв си е немалка сума.

# 53
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Благодаря много.

# 54
  • Мнения: 910
Пак казвам, че не се доплаща първи ЗЕТ по фонда. Ноември имах и не съм платила нищо по трансфера (освен 1 допълнителен преглед, защото фонда поема само 1 брой, както и Ковид тест няколко дни преди трансфера).

# 55
  • Мнения: 422
Това е цената на сламка, нали?
Имах три сламки и съм плащала по тези цени, т.е. цената е за всички ембриони, не за сламка. Сега имам две сламки и имам да плащам за 2 години, а преди 2 години платих 800 лв. и за двете сламки.

# 56
  • Мнения: 42
Дами помагайте винаги съм била с нередовен МЦ последно имах декември.
На първия преглед при д-р Даниел Ставрев ми изписа дуфастон за 10 дни предизвикахме Мц от тогава са изминали точно 14 дни.
Днес реших да направя тест зо О. и сега незная дали е въжможно да ми предстой или е минанала?
Объркана съм за всички който ме питахте конкректен проблем нямаме доктора каза имаш перфектни яйчници общо взето всичко ми е ок но бебе няма затова решихме да пробваме ч/з инвитро..

# 57
  • Мнения: 422
Е как перфектни яйчници, пък нередовен цикъл? Някакви хормонални изследвания не ти ли пусна поне?

# 58
  • Мнения: 42
Е как перфектни яйчници, пък нередовен цикъл? Някакви хормонални изследвания не ти ли пусна поне?
Никакви днес ме вика пак на преглед

# 59
  • Мнения: 282
Здравейте,
започнах вчера подготовка за ЗЕТ и ми направи впечатление, че по първата рецепта са редуцирали драстично дозите на Естрофем, Климара. Попитах и ми казаха, че вече е така Simple Smile.
Погледнах си, като се прибрах старите рецепти ( всичко пазя в един тефтер).
Естрофем от 3х1 орално +3х1 вагинално- сега е 2х1 орално.
Климара 2 лепенки на 5 дни - сега е 1 на 5 дни.
Ако някой има повече информация, откога е тази промяна, при всички ли процедират така и защо са я направили ще съм благодарна да пише?  
Момичетата започващи ЗЕТ, същите дози ли са при вас?

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 11:24 от gabitod

Общи условия

Активация на акаунт