Детето ми глътна магнит

  • 2 950
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здр. На всички, Детето ми глътна магнит преди 2 дни, но не се е изакал още.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 672
Колко е голям? Има ли остри ъгли?

# 2
  • Мнения: 44
Колко е голям? Има ли остри ъгли?




Няма остри ъгли, ходихме на рентген в стомахчето е, но не се е изакал още, това ме притеснява

# 3
  • София
  • Мнения: 13 160
А лекарят какво каза? Не даде ли нещо за изхождане?

# 4
  • Мнения: 44
А лекарят какво каза? Не даде ли нещо за изхождане?

Не, картофено пюре и праз варени

# 5
  • Мнения: X
Мале, това е толкова опасно!!! Веднага в спешното!!! Магнитите не са обикновенни предмети!!! Сериозно веднага в спешното, защото може да нанесете необратими проблеми в тялото!

# 6
  • Мнения: 40 933
Споко. Магнитите наистина са много опасни ако е глътнало два или повече. Тогава могат да се съединят докато са на различни места в червата и да ги блокират. Та ако дете глътне няколко магнита трябва веднага да се прави операция. Но ако е САМО ЕДИН магнит то си е просто парче метал. Гледали сте го на рентген и предполагам се е видяло, че е един. Та едва ли има повод за притеснения.

# 7
  • Мнения: 46 518
Мале, това е толкова опасно!!! Веднага в спешното!!! Магнитите не са обикновенни предмети!!! Сериозно веднага в спешното, защото може да нанесете необратими проблеми в тялото!
Според мен ги бъркаш с батериите. Те са опасни.
Сам магнит си е обикновен предмет, както написа Черна станция. Проблем е, ако се погълнат няколко или с други метални предмети.

# 8
  • Мнения: 1 786
Ако е някакво успокоение - от майка ми (която е ветеринарен лекар) знам, че едно време са давали нарочно на кравите да глътнат магнит, за да обере металните предмети в стомаха и червата. Разбира се, двете ситуации са абсолютно несравними, но исках да кажа, че магнита не е токсичен. Успех, дано няма никакви проблеми детенцето!

# 9
  • Мнения: 44
Мале, това е толкова опасно!!! Веднага в спешното!!! Магнитите не са обикновенни предмети!!! Сериозно веднага в спешното, защото може да нанесете необратими проблеми в тялото!
Според мен ги бъркаш с батериите. Те са опасни.
Сам магнит си е обикновен предмет, както написа Черна станция. Проблем е, ако се погълнат няколко или с други метални предмети.

Ходихме в спешното на рентген, видяхме че е в стомаха, но2 дни не беше акал.
Вчера и днес се изходи, обаче без резултат,. Няма го магнита., а и вече не му се яде картофи, незнам какво да му дам.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Изака ли го?
Картофи се дават докато е още в стомаха металният предмет.Уж го "обвиват" и изхвърлят по безопасен начин.
Естествено,има значение колко е голям.

# 11
  • Мнения: 10 606
На каква възраст е детето?

# 12
  • Мнения: 44
На 2г.и 5м. След втората седмица, ни изпращат в София, за да го изкарат през устата. Дано да успеят само за това се моля,

# 13
  • Мнения: 3 010
Малкият ми племенник беше глътнал 1 лев, десет дена ходи като касичка, преди голямото събитие Simple Smile Да минава бързо и успешно!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ще го извадят с гастроскопия,спокойно!
Стискам ви палци!

Общи условия

Активация на акаунт