Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 698
  • 244
  •   1
Отговори
# 225
Здравейте!Позволете ми да се намеся и ако мога да помогна.Мисля,че е редно да се обясни на детето (на Дивана),че парите са за храна.Приемането на подаръци-само с разрешение от родител.Друго дете също не може да подарява без разрешение от родител.Подаръци могат да правят,когато са достатъчно големи и заработват сами парите си.Наблюдавала съм идентични случаи в ДГ -подаряват си играчки и на другия ден си ги търсят с подкрепата на родителското тяло.  #Cussing out

# 226
  • Мнения: 1 937
С благодарност към Dr.Jend за полезната информация, използвам и възможността да го попитам за плуването.
Къде плува Кармен, в какви дни от седмицата и каква е продължителността на уроците?
Към Общинският детски център в Пловдив се предлагат подобни занимания, но още не разполагат с график.

Ситуацията при Divana ми се струва тревожна, защото каквото и да предприеме тя по отношение на своето дете - има и друга страна. Добре, ще спре да дава пари, ще наложи ограничения, ще говори със сина си, а ако провокациите продължат?
Ясно е, че е важна намесата и на учителя. Той, обаче не е пъдар...и какво се получава!?!

А дали има ли в училищата психолози? Те не биха ли могли да помогнат?

# 227
Поздрави на Вили и на Рали-моята сърничка!

# 228
  • Мнения: 1 937
Поздрави на Вили и на Рали-моята сърничка!

Госпожо Билянче, добре дошла при нас!
Ще са ни полезни всякакви мнения и съвети, още повече от педагог като теб!   bouquet

И за да не разводнявам включването си, предлагам още едно заглавие за понеделничната ни тема:

Мили мънички ръчички, нижат с букви огърлички...

# 229
  • Мнения: 2 013
Благодаря на всички, разсъждавали над моята ситуация, чета внимателно и ще ги покажа и на баща им.  Не съм измислила още какво точно да направя, чакам баща им, пътува в момента. Със сигурност ще говоря утре с учителката му, да видим тя какво мисли. Далеч съм от мисълта, че трябва да им е пъдар, но може би тя трябва да поговори с целия клас и за парите, и за купуването и разменянето на неща. Струва ми се, че нямам право да говоря с другото дете от неговия клас, както и с по-едрото момче, което се е притекло на помощ. Не искам да ги уча да не дават пари никому, защото ми се струва, че няма нищо лошо да дадеш стотинки на приятел, ако не му стигат, а пък ти си си купил вече закуска. Не като практика обаче.  Ще мислим сериозно по въпроса обаче дали да не спрем парите или поне да ги намалим на 50 ст.
Нейната учтелка ми се оплака, че някои деца ходели с по няколко лева на ден, което правело нещата трудни, защото ходят нон-стоп до лавката, закъсняват за час и прочие. Помоли да им даваме само парички за закуска.
Писах и на една позната майка - синът й е от класа на дъщеря ми, но са приятели с моя хубостник и може би е бил свидетел на случката. Да чуем неговата версия.

# 230
# 231
  • ново
  • Мнения: 6 014
Divana, прочетох всичко написано от теб, моят съвет е наистина да поговориш първо с учителката. Аз не бих лишила дъщеря ми от парички, тя е доста стеснително дете и не мога да си представя другите деца да си купят нещо, а тя да ги гледа. Другото е, че тя никога не би взела нещо за ядене от друго дете, просто е такава, не приема почерпки дори от мои приятелки, за това единственият вариант при нас е да си има пари.
Мили мами, а на родителската среща не обсъждате ли с учителката и родителите тези неща /пари, моб. телефони, ценни вещи/. Ние така направихме. Учителката обясни, че не е желателно децата да разполагат в училище с повече пари/средно около 1 лв. се прие за нормално/, скъпи моб. телефони /тя не поема ангажимент за изгубен, откраднат и т.н/, разни скъпи вещи - бижута и подобни.
Подаръци, размяна и даване на заем, само със знанието на учителката /за да не се стига до ситуации сходни на детето на Divana/.
Когато всички родители са обсъдили и приели гореказаното, мисля че е по-лесно Peace

# 232
# 233
  • Мнения: 2 013
Ще говорим с учителката, пък да видим.
На родителската среща на 8 септември казаха да не се носят пари, точно защото си купуват глупости. Но историята със закуските принуди всички родители да дават. А лавката е взета от арендатори и там се продават всякакви детски щуротийки - близалки, дъвки, бонбони, даже мънички играчки.

# 234
  • Мнения: 1 030
Привет момичета!Нямам търпение да поздравя новият татко с Добре дошъл в отбора!ДИВАНА,относно ситуацията с АТИ първо трябва да се успокоиш.Мисля си,че баща му може да му помогне,понякога мъжете се разбират по мъжки по добри .Аз го разбирам АТИ,че е прав О.К. но нали трябва да се защити.Наистина децата ни са пораснали просто ние не сме готови затова,надявам се да се разрешите проблема заедно пожелаем ти го.А вие там ковкото си решила го направи цел възпитание.ВЕЛИ,кой ще стартира новата темичка  bouquet

# 235
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Камелия , аз бих се гордял от постъпката на Иво! Наистина!  Hug

Един истински мъж трябва да бъде и мил, и нежен, и внимателен, но и твърд и неотстъпчив и агресивен дори, когато трябва да защитава определена кауза. А каква по-добра кауза от защитата на дами от грубиян?  newsm10

Кармен ходи на плуване в ПК "Младост" на частни начала. Карта за осем посещения струва 35 лева. Един учебен час е 45 минути. Ходите, колкото искате, може и всеки ден - ваша работа. Ние гледаме да се  придържаме около 2 - 3 пъти седмично. "Господина" (както казват децата  Wink) се казва Иван Ушев. Много си го обичат (и майките си го харесват  Wink) и не му се сърдят затова, че ги кара да плуват по около 40 дължини на тренировка. В 25 метров басейн - 1км. Това е за прилично плуващи деца, де ... Различните треньори имат различни свободни часове, но повечето имат и преди обяд и следобяд. Последната е в 19.00 часа.   

# 236
  • Мнения: 1 671

Чакаме те регистрирана   Laughing

Вили, само запетаята в заглавието на темата ми  се струва ненужна, иначе е супер  bouquet

# 237
Коала,благодаря за поканата,първо малко ще се образовам  Wink С интерес следя темите,пускани от Вили,  като майка на две бивши първолачки от вашето училище. А участието и на татковци още повече ме заинтригува  LaughingПриятна неделя на всички!

# 238
  • Мнения: 826
Ново 20! Моят син ни в клин, ни в ръкав вчера ми заяви "Не виждаш ли, че съм сърдит!!!" "Защо си сърдит?" "Ами-и-и, всички деца от нашия клас има GSM-и, само аз нямам"  Crazy Леле-е-е, направо ме разби! Порапитах го по- подробно и "всички деца" за сега се оказаха 2 момиченца /родителите на 1 открито парадират с възможности/. Кротко започнах да обяснявам, че аз и баща му ще решим кога има нужда от телефон, но че за сега категорично не смятаме, че има такава- баща му го носи и взима след училище.
Надълго и нашироко обяснихме, че това не е играчка... дано да ни е разбрал.
Възмутих се обаче от разказа му, че когато на 1 от момиченцата телефона звънял /онова с възможностите/ госпожата ги карала всички деца да мълчат  Shocked докато то си проведе суперважния разговор.
В тази връзка искам да ви питам: имат ли децата ви телефони, позволено ли е във вашето училище, позволяват ли госпожите тел. да са включени по време на занятия? И не на последно място: когато купите на детето си телефон не се ли притеснявате, че някое по- голямо дете ще го ошамари и ще му го вземе?  newsm78

# 239
  • ново
  • Мнения: 6 014
elia_gg, мобилните телефони са забранени в училище! Тази забрана не се спазва естествено, но поне по време на часовете, GSM-а задължително трябва да е изключен или поне без звук. Дори тел. на учителката е изключен по време на часовете /поне при нас е така/, това го казвам, защото миналия ден ми се наложи да и се обадя и през цялото време беше изключен.
Дъщеря ми има телефон от доста време, през лятото работата ни е такава, че тя оставаше сама вкъщи, като се наспи се обажда, за да отиде някой да я вземе. В училище го носи, включва го като свършат часовете. Миналата седмица се наложи да закъснея малко с взимането, обадих и се да ме изчака.
GSM-а на Стели не струва повече от 20 лв. - стар модел, ползваше го баща и преди години, стои в джоба на раницата и го изважда само при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт