Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 703
  • 244
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 223
След преглед при джипито,стигнахме до Пирогов,защото от палеца му продължавало да шурти кръв!Слава Богу не се наложи да го шият или лепят,направиха една по-сериозна превръзка,биха тетанус и в понеделник пак на превръзка!Та,обадих се на г-жата,за да и кажа,че всъщност нещата не са били толкова безобидни колкото ми ги обясни.И тя ми каза,че добре,че мед. сестрата била на смяна ,че иначе се чудела какво да направи точно.Та сестра има на смени в нашето у-ще,а когато не е на смяна и се случи нещо,недай си боже незнам............ #Crazy

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Ето ме и мен най-накрая.

Irka7, съжалявам, че така са се развили нещата при вас. Надявам се, че няма да има повече усложнения. Дано не се повтаря повече.  bouquet

Miracle_girl, това за негърчето-циганче много ме развесели. Въпреки, че в момента в Пловдив като чуеш за циганче се сещаш за хепатит. За жалост продължават да се увеличават случаите на хипатит и в други ДГ. Как ще си опазим децата не знам.

Dr.Jend, добре дошъл при първолаците. За непросветените не само, че е зъболекар, но и един от активистите в протестите ни в Пловдив за детските и майчинствата.

Деска, лично мое мнение е това, но не натоварвай детенце с излишна информация. Казвам излишна, защото до края на първи клас едно от задължителните неща по БЕЛ е децата да могат да правят строеж на думата. Това са квадратчета на брой колкото е броя на буквите в думичката и във всяко квадратче ще отбелязват коя буква е гласна и коя съгласна. Искам да кажа, че това ще го тренират доста време и е неизбежно. Нека докато имат повечко време да си играят, а после като свикнат с режима всичко ще си дойде на мястото.

Е, хайде стига толкова съвети от мен. Не сте длъжни, разбира се, да ги взимате под внимание. Приятна събота и неделя.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Даруся,права си,че трябва повече да играе.И понеже не му се пише много,написва само домашното и нищо повече (успявам само по 1 ред от всяко допълнителен да го накарам ),а това с думите му харесва.Ако ми мрънка едва ли ще го карам! Wink

# 198
  • Мнения: 1 671
Здравей, Док,

ха добре дошъл при първолаците! Изчети и споделяй подробно, че да си сверяваме взаимно часовниците.

Апропо, имате ли вече бебе?

# 199
  • Мнения: 1 671
Днес нашата госпожа е говорила на децата за опасността от хепатит А. Казала е, че миенето на ръцете е задължително, че е по-добре да купуват пакетирани храни и да предпочитат сандвичите от мама пред дюнера или пицата.

За това я подсетих аз, защото четох вчера, че хепатитът е плъзнал вече из целия град. Дори в нашето училище има два случая - едно дете от четвърти клас и едно от горен курс. Госпожата веднага е реагирала, което ме радва.

Постоянно говоря на Трифон за опасността от зараза, самият той е доста наплашен и често-често си мие ръцете.

# 200
  • Мнения: 168
            Здравейте за днес !

    Весела, при нас с подобно домашно се справяме за около час и половина, с една почивка от петнадесет минути. Нямаме специална упражнителна тетрадка; само някои по-сложни елементи ги изтренирваме по няколко пъти. Вече си изгради навик, че домашно се пише всеки ден и не се налага да го подканям. Дори започнахме да носим вече и усмихнати шестици, но моят непукист се радва на тях толкова, колкото се трогва и от забележките...
    При нас също учителката ги размества по нейна преценка.
    Колкото до прегледите, засега е минавал само логопед.
    А иначе искрено се надявам и нашата медицинска сестра да не е на смени ! 

# 201
  • Мнения: 826
Леле-е-е, след загубената тетрадка по математика /дето се оказа, че госпожата я е забутала в нейните си неща/ днес- загубено портмоне  Crazy
за сега по- големи и скъпи неща не е губил, ама както се оказа- има време  Hug

# 202
  • Мнения: 2 013
Много съм ядосана и може би - отчаяна. Синът ми май ще бъде побойник. Още не знам всички факти, но баба му го е заварила да се бие с две момчета, а конфликтът и боят са продължавали цял ден. Историята, както ми я разказа той: в някакъв момент днес поискал от съученик да си поиграе с неговата кола - някаква малка пластмасова количка от нещо на Нестле. Детенцето му казало, че може да му я подари, тъй като не я харесва вече. Но после му поискало пари за целта. И моят хубостник му дал 25 стотинки - поне той така твърди - едно 20 и едно 5. Да, ама после момчето си поискало играчката. Моят пък си поискал стотинките. Младежът ги бил похарчил вече. Но намерил приятел от съседен клас, доста по-едър, и започнали да се бият със сина ми, за да вземат играчката. Казали на учителката, че я е открадна. Той пък казал, че му е подарена?!, нищо че е платил за нея. Не знам как е реагирала учителката. Нещата продължили и следобяд. Баба им ги заварила да се бият, другото момче дори посягало да рита Ати в нейно присъствие.  Ати също не му оставал длъжен, де. Майка ми се опитала да върне колата, но синът ми бил категоричен, че си иска обратно парите! Учителката ги била пуснала да търчат из двора, после казала, че цял ден се е опитвала да ги опази да не се бият. Моят хубостник също бил доста разярен, бутнал му всичките учебници и тетрадки на пода. Всъщност и неговите тетрадки вчера се върнаха кални... Според разказите на Ати това се е случвало и преди. Той така купил друга играчка от същото момче за 35 стотинки, онова после си я поискало пак, но било изхарчило парите и в крайна сметка Ати му я дал срещу един кроасан. Защо кроасан - не разбрах. Предполагам, че детето си го е носело от вкъщи, а пък е искало да си купува близалки и глупости от лавката, вместо да си яде кроасана. И вероятно не му дават пари. Този път май пак са се посбили, но са завършили спора все пак. Много ми стана мъчно, защото Ати твърди, че на момчето майката била починала, то така му казало, не знам дали е вярно. А пък е имал и рожден ден днес, черпил е с бонбони. Почувствах се някак си виновна към това дете, и аз не знам защо.
Не знам какво да направя.
Проблемът с парите много ме тревожи. В началото не им давах, но след като учителките им купуваха закуски, върнах им стотинките и започнах да им давам по левче. По левче с идеята за сутрешна закуска и сокче или нещо след обяд. Реалността е друга - ядат течни шоколадчета, близалки и подобни глупости. Но всички деца носят пари, или поне почти всички, точно защото нямат закуски. В занималнята явно не се упражнява никакъв контрол - три класа са в две занимални, пишат домашните грозно и бързо очевидно.

А какво да направя по въпроса с тази случка? Говрих спокойно с него, казах му, че не бива да се бие, ако има конфликти с това дете - просто да не играе с него.
Тази количка не е никаква ценност, но той просто е решил, че няма да се гаврят с него - след като си е платил, значи е негова! Не ми харесва обаче начинът, по който е отстоявал себе си. Да не говорим, че след това са се карали и били със сестра му по целия път към вкъщи....
Направо ми се реве!   

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 22:15 от Divana

# 203
  • Мнения: 1 492
Divana, доколкото аз разбрах нещата от разказа ти, детето си е било право да отстоява. Как ще плати нещо, а после да го връща без нищо в замяна. Мен ме тревожи факта, че се е случвало и друг път. Моят съвет е да му слагаш ти закуски, сандвичи,...бонбони, каквото решиш и да спреш за известно време с даването на парички. По-нататък му дай, но му обясни , че му ги даваш да си купи нещо от лавката, а не от децата и така...Успех и не се тревожи.

# 204
  • Мнения: 2 013
Обмислям варианта да им спра парите. Трябва и на двамата - няма начин да давам само на един. Той обаче е толкова очарован от факта, че има пари, мисля че за него това даже е по-важно от всичко останало. Не знам как ще му се отрази това, че го лишавам при положение, че останалите имат - предполагам, че е горд факта, че сам пазарува (а те редовно пазаруваха в магазинчето отреща сами през последните 7-8 месеца и то с по-големи суми) и най-вече, че сам си избира какво да си купи (досега аз определях това и имаше пазарлъци на колко атракции ще ги кача в Южния парк) е важен някак си за него. Честно казано, страх ме е да не избие в някаква посока да иска пари от другите деца, ако му ги спра... Явно вече има пример за това.
С нея май нямам такива проблеми - също си изхарчва нещата до стотинка, но пък веднъж й дадох два лева с условието да запази единия за следващия ден - и тя го беше запазила.

# 205
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз също мисля като Камелия. Защо да няма начин да спреш да му даваш пари? Ти му обясни, че това е временно заради случката с тези играчки, размени, побои ща и т.н Към другото дете не знам защо се чувстваш виновна!?

# 206
  • Мнения: 2 013
Защото е имало рожден ден днес. Защото майка му е починала (ако е вярно това, де). Защото моят също е голям кибритлия и побойник, поне спрямо близначката си. И не знам каква е неговата вина в случката. Сестра му поддържаше неговата версия, въпреки че са в различни класове и днес са били в различни занимални.

 

# 207
  • Мнения: 1 671
Малееее, Дивана, много сложна ситуация.

Синът ти е прав, че играчката е негова, но, от друга страна, юмручното право между децата не трябва да се толерира.
А ти проучи предварително семейството на другото момче, защото децата на тази възраст са големи фантазьори. Разговаряй и с учителките, те са хората, които са в непосредствен контакт с децата в училището. Във всеки случай не бързай с решението, преди да си проучила.

Каква е самооценката на Ати за случката? Децата сами знаят кога са прави и кога са попрекалили.

А за спирането на парите - не се страхувай, ще го приеме синът ти.

# 208
  • Мнения: 2 013
Той смята, че е прав. Колата хич не го интересува в момента, интересува го, че не са му върнали парите, значи - той няма да върне колата. Опитах се да му кажа да бъде над тези неща и да върне колата в понеделник, той обаче беше категоричен - само срещу парите! Колата не е ценност сама по себе си - той има десетки подобни от разни зрънчовци и прочие, явно е решил да отстоява принципи. Но, знам и колко голям инат може да бъде - всяка майка на близнаци или близки по възраст деца се е сблъсквала с титаничната борба за отстояването на своето...
Чакам баща им да се върне от командировка утре и ще мъдруваме какво да правим.

# 209
  • Мнения: 122
По мое мнение прекалено задълбават с чертичките, ченгелчетата, луличките и прочие подобни ужасии  Confused

Краснописа не е най-важното, според мен директно трябва да учат букви и цифри. Сега моята дъщеря е меко казано отегчена от 3 страници писане на чертички и точки.

За мен по-важно е детето ми да е грамотно, а не дали пише красиво! А и кой пише сега на ръка?!


По-важно е да се пише вярно,отколкото красиво!Днес  са  малко хората,които могат да се похвалят с правилен правопис.Затова и аз смятам ,че не е необходимо детето да се препъва в нашите амбиции .
Той смята, че е прав. Колата хич не го интересува в момента, интересува го, че не са му върнали парите, значи - той няма да върне колата. Опитах се да му кажа да бъде над тези неща и да върне колата в понеделник, той обаче беше категоричен - само срещу парите! Колата не е ценност сама по себе си - той има десетки подобни от разни зрънчовци и прочие, явно е решил да отстоява принципи. Но, знам и колко голям инат може да бъде - всяка майка на близнаци или близки по възраст деца се е сблъсквала с титаничната борба за отстояването на своето...
Чакам баща им да се върне от командировка утре и ще мъдруваме какво да правим.
За мен  детето е много право и не бих го принуждавала да върне колата!Отиди ,поговори с госпожата и и обясни как стоят нещатата и защо той постъпва така.Замисли се ,ако ти си на негово място?!Няма ли да се чувстваш измамена?!

Общи условия

Активация на акаунт