Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 708
  • 244
  •   1
Отговори
# 165
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вечернице и на мен ми е приятно(знаеш ли колко често си чета твоите стихове?) Hug  bouquet

Е, ама вие сте много напред с материала - ние сме още на 1 и 2, а от буквите M и L - засега само печатно. Иначе също упражняваме бастунчета и ченгелчета, но и аз си мисля, че упражненията са малко. Още повече че тук започват с много големи(10 x по-големи от обикновенното) и според мен за децата това е дори по-трудно. Уж да се отпусне ръката, но пък за мен това е повече рисуване, а не писане. Едва сега започнаха да правят по-малки детайли.

Записахме го разбира се в града и не съжалявам - защото вече чух оплакване от една друга майка, чийто дете записаха в местното училище. е, малко ми идва нанагорно, когато мъжа ми не може да го вземе с колата и аз трябва да пътувам до там с количката и Дани с обществен транспорт, но съм по-спокойна. От пролетта започвам опреснителните курсове за колата:)

Мама Цоцоланка, добре дошла!  bouquet Ще се оправи детето, просто може би още му липсва играта, особенно ако там не им го позволяват!


ПС .Като ви казах за странното изписване на латинските букви - ето ви един пример: - надявам се да се вижда добре. ами за мен S и T са абсолютно неразчитателни:)



Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 09:39 от natalyna

# 166
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте отново Grinning
Вчера вече имаше и домашно за родителите Wink по-точно за часа на класа. Трябваше да направим схема на най-безопасния път от дома до училището. Ние живеем близо и ми беше лесно, но има деца, живеещи в отдалечени квартали, та цялта карта на София ли са рисували newsm78 И въобще редно ли е да се дават домашни, които сами децата не могат да направят?
Иначе всички други домашни моят син ги пише в занималнята. В момента по български са на буквата О. Е, по-грозна буква О не бях виждала... ooooh! В събота и неделя ще трябва да се упражняваме доста Whistling Още не сме получили "браво" нито по български, нито по математика, въпреки че цифрите, и по- специално цифрата 2 я пише много хубаво.
Вчера ни дадоха бележки, на които да запишем по желание децата на СИП Религия. Не записах моя. Ще очаквам по-интересни СИП-ове.
Наталина, наистина t е доста странно, но по английски като малка и аз така съм учила изписването на s.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 724
Ралица се върна днес и първото, което ми каза беше - искам да ти покажа нещо, което много ме натъжи! Има "Добър" на луличките ...
Бях любопитна за реакцията й - за разлика от друг път не се наложи да подсещам и подканям за домашните, беше старателна и се справи твърде добре..., но честичко идваше да пита "Хубаво ли е", "Така добре ли е"... Явно има мотивация, или пък е притеснена, че е получила нещо различно от Браво! Окуражавах я, но и се опитах да обясня, че Добър не е лоша оценка, но пък би могла да се старае повече, ако не иска да получава други такива...Бях дете на твърде амбициозен родител, имам лоши спомени - особено от едно ръкописно Д, за което ядох пердах...Искам да не стресирам детето си. Мисля, че засега се справям добре. Чистосърдечно си признавам обаче, че оценката 4 ми избоде очите!   Confused


Вердад, направо ме уби. Как така си бодеш очите от такива неща. Кой в живота съди по красотата на луличката?Винаги съм окуражавала сина ми да пише, без да се  бои от грешки. Училището е за това, да се учат, а не да отиват предварително назубрили, написали и т.н. В уроците, както и в живота, всичк не може да е Отличен. Завърших две магистърски степени с над 5,50, но по физическо от 3 до 11 клас имах 4-ки. Не мога да скачам дълъг скок и това никога не ме е депресирало...Сега даже ми се вижда смешно...

Нали искаме от децата да напредват, а не да се перфектни модели....

# 168
  • Мнения: 11 322
Вердад, това с луличките е много неприятно особено за детето.
Аз затова и писах по-горе, че при нас учителката е забранила гумата. Целта и не са прекрасни линии и вълнички при изписването, а детето да се научи в старанието си да ги изписва правилно само.
Знаеш ли що нещо сме изписали на упражнителна тетрадка и пак в официалната за домашното имаме пияни или хвърчащи букви.
Говори с детето, че е по-важно нейното лично старание, отколкото оценката на учителката.

Наталина, ние сме напред с материала,защото почнаха училище на 28 август. Луди за връзване.
Ама и скоро ни чака ваканция  Mr. Green

# 169
  • Мнения: 1 937
Здравейте.
Добре дошла на Мама Цоцоланка!

veleva, абсолютно си права. Това, което исках да споделя беше, че самото дете го е приело като собствен неуспех, а за това явно заслугата е моя.  Confused
Но пък към следващите лулички подходи с особено старание, а не обезкуражена да се откаже.
И понеже вече n на брой години, се опитвам да не повтарям собствената си майка, а е факт, признах си, че не ми стана приятно от оценката...
Значи съм всичко това, което не искам да бъда - прекалено взискателна.

Навремето в училище, учителят по физическо ме караше да бягам с най-силните. Бях пухкава и без самочувствие. Логиката ясна - да има конкуренция/стимул, за да има и постижения.
Ефектът обаче - обратен - мразех физическото.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 11:31 от Verdad

# 170
  • Мнения: 1 030
ВЕЛИ,нашата г-жа ги стимулира когато им казва деца човек се учи от грешките.Признавам си че понякога и аз се вманиачавам и тя мамо г-жата ни казва,че Човек се учи от грешките си.Ето сега се прибра от училище щастлива как г-жата и казала,че  е доволна от нея макар на мен да ми изглеждат малко грозни тези елементи.Днеска имат за домашно "Х".

# 171
  • Мнения: 15 265
Verdad,
Много навътре вземаш "проблема". Важното е че детето е разбрало - повече старание и явно го прави. Не е "сразено" от оценката /за разлика от теб/, напротив амбицирано е.

А всички майки сме амбициозни, защото искаме най-доброто за децата си, не мисля, че това е лошо. Стига само амбициите ни да са в рамките на нормалното. Не е възможно да наложиш готов модел, а ако успееш то вече имаш дресирано дете.

# 172
  • Мнения: 1 937
Съгласна съм и с двете ви. Старая се! Не искам стресирано или дресирано дете.

Днес вместо ЧК, ще има куклен театър.  newsm78

Момичета, седмичката се изтърколи.

Да мислим за друго заглавие и някой ранобудник в понеделник да подхваща... Simple Smile

# 173
  • Мнения: 1 030
О.К.Вели наистина измина и тази седмица,нали имаше идея,по скоро темичка за третата седмица давай да я предложиш.  bouquet

# 174
  • Мнения: 1 492
Вили, нали беше предложила нещо такова "Трета седмица чертички, пишат малките ръчички" или греша newsm78

# 175
  • Мнения: 1 937
Да, но като гледам с какви темпове напредват някои от дечицата ви, направо ще ги обидя с подобно заглавие.  Grinning

Ками, видях че и ти си поканила Жужа при нас. В старата тема е споделила притеснения, дано да се включи и тук.

Което пък ми напомня да ви попитам - как седят децата ви в клас? Госпожата ли ги подрежда?
Ралица първия ден се беше загубила в коридорите и за нея останало място на последния чин, а тя не е висока. В момента седи на първи чин с една засмяна Йоана, на която вчера помоли да купим нещичко, защото ги почерпила за рожден ден. Била й голяма приятелка, взаимно се пазели пред тоалетната.  Simple Smile

Въобще питането ми е как се адаптират децата ви?

# 176
  • Мнения: 151
"Трета седмица чертички, пишат малките ръчички"

Това заглавие много ми харесва. Вчера в нашето училище са ги водили на преглед при зъболекар. Дъщеря ми има 3 зъба за правене. Но незнам как точно стои въпроса с правенето. Тяхната зъболекарка казала, че иска майките да дадат здравната книжка на детето. Но само като си представя, че ако изчезне /забрави я някъде или я загуби/ направо незнам. Ще имат вокален състав в училище срещу 18 лв. на месец. Одобрили са я и тя иска да ходи, но още не съм решила и този въпрос.

# 177
  • Мнения: 1 937
Това за зъболекаря е добра идея. Не вярвах, че е останала подобна практика в училищата.
Заглавието е приятно, може би само запетаята не е където трябва.
Трета седмица - чертички пишат малките ръчички!

# 178
  • Мнения: 1 492
Заглавието е приятно, може би само запетаята не е където трябва.
Трета седмица - чертички пишат малките ръчички!

Да,права си, засрамих се Embarassed  благодаря

# 179
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

И ние сме вече в този Клуб.   Grinning  Ура-а-а-а-а-а-а-а-а! newsm44

Ще прочета всичко и ще се включа в тази темичка!

Общи условия

Активация на акаунт