Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 699
  • 244
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 164
Привет мами Hug

Чудно ми е как има училища дето вече пишат букви, а и числа newsm78 а при нас процеса е замръзнал вече Mr. Green черти, бастуни , лули и буквата И Thinking че те в предучилищната пишеха по повече Close  а също като ви чета, че имате разни учебни памагала и сборници по математика-ами при нас няма нищо подобно, вече взех да се питам дали нещо ще научи моя или да го местя Crazy Имат по 3бр. учебни тетрадки по БЕЛ и 3бр. по математика, ще учат и информатика  и английски, но учебници все още нямат ooooh!
нямам си идея по какво имат ЗИП Embarassed но мисля че е по религия и изобразително изк., все още нямат и уточнена програма Close

и при нас се събираха пари-по 20лв. като 6.50лв. е учебника по информатика, а за англ. ни казаха, че е безплатен Party а останалите за др. нужни неща.Та по този повод да ви питам-знае ли някой от къде могат да се купят евтини плътни пердета макар и 2-ра употреба до 5-6лв.??много ми е спешно защото аз съм се наела с тази задача, а се провалям Embarassed

# 76
  • ново
  • Мнения: 6 015
Привет и от нас Simple Smile
Нашите учебници са на Просвета и Булвест, помагалата на Слово.
В момента пишем домашното - по БЕЛ чертички и лулички, по математика цифрата 2.
Нашата учителка каза, че в часа по ЗИП ще води децата в компютърната зала. Вчера ги е водила, играли са на някаква игра на компютъра /това е обяснението на Стели/
Към днешното домашно имат по Роден край да нарисуват някаква любима "тиха игра" Rolling Eyes. Стели реши, че ще нарисува карти Черен Петър Laughing.
И ние имаме лична карта със снимка, печат на училището. При нас на пътуващите първокласници раздадоха от Общината карта за безплатен градски транспорт.

офф: Вили, valari също е троянка и моя добра приятелка Hug

# 77
  • Мнения: 1 937
Бимба, браво на теб! Мисля си, че пердета можеш да намериш в по-големите магазини за дрехи и пр. втора употреба. Въпросът е дали ще има количество, отговарящо на изискванията...
Веси, браво на общината ви! Троян изглеждаше много жив, забързан и интересен от съботните ми впечатления. Много поздрави на valari Grinning

Струва ми се, че тактиката на нашата госпожа е максимално да облекчи учениците откъм работа вкъщи! Това е хем добре, хем не!
Тук пак ми идват на ум разни въпроси и размишления от една друга тема преди време - къде е границата между полезното и приятното за децата ни и къде започва родителската амбиция...

# 78
  • Мнения: 1 671

За "Информационните технологии" - нямаме подобно чудо. А би било полезно.



Вили, как така нямате Информационни технологии? Трифон има, в сряда трети час, на програмата му пише ЗИП-ИТ

# 79
И на нашите май не им дават много зор, засега нямат много за писане. За сега май така е по-добре, защото вчера след занималнята ми се видя доста изморена, та трябва време да се напаснат към новия режим.
Ние пък в събота сме на сватба в Пловдив и моята ще е шаферка  ooooh!
Добре че вече съм готова с нейния тоалет Wink
Пак няма да има почивка за мен май

# 80
  • Мнения: 1 937
Вили, как така нямате Информационни технологии? Трифон има, в сряда трети час, на програмата му пише ЗИП-ИТ
Гери, току що ми показа каква голяма блейка съм! Мдаа...и Ралица има ЗИП ИТ в четвъртък, ноооо...майка й си го превеждаше като Задължително избираемо - избирателно Joy Т.е., нещо с неустановен произход...А и миналата седмица не се е провеждало подобно занимание...

Задължена съм ти...Предлагам утре преди обяд да те черпя, черпя, черпя...(това като ехо си го представи, за по-убедително  Grinning), или да разходя бебока - каквото предпочиташ.

# 81
  • София
  • Мнения: 171
При нас информатиката е по избор, платена и в събота, та ще си я ограмотявам аз компютърно. Crazy
ЗИП-а ни е религия или спорт и Бистра си избра спорт.
На 28 ще я водя на Р.Д. на едно момиченце от класа и се чудих какво да купувам. Вие какво бихте предпочели  като подарък - близа, играчка или книга? (познавам детето и майката само визуално)

# 82
  • Мнения: 1 937
Marssy, като съдя по Ралица в момента, струва ми се подходяща идея, а и относително неутрално/неангажиращо - детски дезодорант или комплект подобен.
Има такива сполучливи на Малиция, ако не се лъжа.

# 83
  • София
  • Мнения: 171
Marssy, като съдя по Ралица в момента, струва ми се подходяща идея, а и относително неутрално/неангажиращо - детски дезодорант или комплект подобен.
Има такива сполучливи на Малиция, ако не се лъжа.


Добра идея, благодаря!  bouquet

# 84
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Здравейте! Simple SmileВ момента Симеон пише буквата о-малка и голяма,а по математика все още са на цифрата 1.Днес е получил и първото си Браво! в тетрадките с домашното.Те имат две такива,1-я ден пишат в едната,учителя ги събира,а на следващия пишат в другата.

Информационни технологии и Религия няма в нашето у-ще.Утре ще запитам аз защо така?! Thinking

Нашите учебници са на Просвета и Даниела Убенова.Английският е на Longman.

А да ви попитам освен по писане и математика,по четене имате ли нещо за домашно и там как се подготвяте? newsm78

А иначе за спорта някой беше споменал по-горе. WinkМони ходи на плуване,но не с голямо желание. TiredИма изкривяване на гръбнака 12 градуса и му е наложително просто.Но пък май взе да му харесва от ден на ден,а и напредва,щом плува без дъската вече.За зимата не се притеснявам,защото басейна е топъл и закрит. Simple SmileХайде ,това е засега от нас! Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 223
Леле ,да ,Лонгмън беше издателството! dohА религия и ние нямаме!И засега носим Буквар и Математика,не сме имали Роден Край и не сме използвали Читанка!Кой знае как ще се подготвяме тогава,ама няма друг начин, трудно или не,ще се борим Wink

# 86
  • Мнения: 1 671
Днес стана първата ни издънка. Татко му разбрал, че в свободния им /засега/ пети час по английски ще дойде учителят от занималнята да ги поеме. За първи ден имат занималня. Обаче, в 11.30 никой учител не ги е поел, защото другите две паралелки си имат час, само нашите са свободни. В 11.40 ми се обади майката на един съученик на Трифон да ме пита къде съм, да вземе и Трифон и да ме чакат някъде, за да наобядваме заедно децата, и после да ги водим за занималнята. Да, ама аз бях в другия край на града, с малкия... Ужас, добре че беше тази майка, че иначе не ми се мисли. Тя ги е поела за целия промеждутък до започването на занималнята.

Мъже, кво да ги праиш  Close

# 87
  • Мнения: 11 322
Гледам, че зачекнахте темата религия.
Понеже съм в Германия (скоро в чужбинския дискутирахме точно тази тема) и при нас часовете по религия не са задължителни. Като официални религии се приемат католичеството и протестанството. В такава насока вървят и часовете в по-късна възраст. В първи клас позлват часовете за общообразователна подготовка - къде по света какви празници има и легендите свързани с тях. Доколкото знам се водят по нормалния календар и коментират за седмицата къде какво има.
А в нашия клас за в бъдеще не знам как ще протича обучението тъй като има и католици, и протестанти, и мюсюлманче, и едно православно християнче (моето  Laughing)
Та ще ми е интересно какво ще избере каката и дали ще иска да посещава часовете.
Говорих за часовете по флейта, обаче учителката и ме разколеба, че ще и стане много натоварено и аз предпочитам да изчакам.
Вердад, хич не се плаша, откога ви чакаме  Wink Hug
Днес даже пишат и изречения с по 4 думички. Тия 6 букви дето ги знаят им стигат за толкова Mr. Green

Я ми кажете, вие как мотивирате хлапетата да седнат да си пишат домашните?
При нас положението е различно по дни - в някои сяда сама, поти се, бърчи нос и пише, без да ме търси или аз да и напомням. Други дни е ад - пришки ми излизат от "Сядай-да-си-пишеш-домашните!"

# 88
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ние нямаме случай да седне сам и да пише. Rolling EyesДали ще го доживея този момент?! Crazy
Като приспя малкия и едно 15 мин.подканям да сяда,а точно тогава огладнява,доаква му се,касета му се гледа.....абе зор си е. ooooh!Но пише де,къде ще отиде! Mr. Green

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 15:55 от Деска

# 89
  • Мнения: 1 671
Като приспя малкия и едно 15 мин.подканям да сяда,а точно тогава огладнява,доаква му се,касета му се гледа, вода му се припива, да видел компютъра да не  е нападнат от вирус, да си измиел ръцете, че на не се разболее от хепатит, мамо, разкажи ми как съм се родил, .....абе зор си е. ooooh!Но пише де,къде ще отиде! Mr. Green

Дописвайте Laughing

Общи условия

Активация на акаунт