Мами в Италия - 4аст 23

  • 24 995
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 388
Ето ме и мен!
Моят мъж и той се изнесе тихо  и бързо в 5 часа сутринта за някакъв договор в Емилия Романя и гледам го вече се е върнал и си бачка в офисчето в Милано-града големо  Laughing Аз пък такъв съм му ударих до 10 часа, та после айде чаршафи да сменя, айде това онова и то деня преполовен. А имам още толкова неща да върша.
Влади, то всичкоот им строителство такова напоследък! Ужасни са. Ние сега сме в такъв тип, а скиера, само че са типо апартаменти, а не самостоятелни къщи. Щом ключалката на бокса е счупена, мазата наводнена/ и нашата!/ и газ и ток правеха проблем по време на бурята от преди 10-ина дни, представи си за какво става дума! Като се има предвид и че къщата е абсолютно нова- няма и 1 година, откак са я построили. Няма думи, а и не искам да се адосвам сега .... а си мислех, че смао нашия аритект Пароти е голя вода!  Laughing
Тук е облачно и май пак ще вали, също като снощи.
Я кажете с паста фролла какво правите?

# 271
  • Мнения: 2 427
Сонче,аз солени торти,може и за сладкиш да се ползва-от рода на кростатите,нали се сещаш.
Ние обаче предпочитаме да я хапнем в солен вариант.
Аз торта салата я правя обикновенно от това което имам под ръка в хладилника...

# 272
  • Мнения: 2 804
Здравейте ,
днес го ударихме на скитня  !
Сутринта си легнах в 5 то не че спах де , но така се казва .
Станах в 9 изчистих , облякохме се и отидохме в ПРЕФЕТУРА .
Та направих акта за раждане на Фатима с апостил и още едно копие за мароканското посолство .
От 15-ти мъжо е в отпуска - неплатена та до началото на януари .
Сега трябва да намеря пакет за да пътуваме по-евтино до Игуменица , а от там и до нас да разуча маршрута .
Че съм много зле с пътищата в БГ .
Казаха ми в ПРЕФЕТУРА , че акта за раждане с апостиле е валиден пер семпре в Италия .
Ние трябва да се оправим да ходим първо до Болоня и после до Рим , като после в 7 дневен срок трябва да сме в БГ .
За да направя паспорти на децата пък и на мъж ми .

Влади , мерси за информацията , аз след обяд ще водя децата на педи и ще ти кажа и нейното мнение по въпроса .

# 273
  • Мнения: 1 545
Здравейтеееее! Вчера се завърнахме от пътешествие из Умбрия. Честно казано, много ми хареса, макар че щях да си почина по-добре без Бобо, ама нямаше на кой да го оставим, нали бяхме със свекитата. А той, нищо че са там и баба му, и дядо му, все с мен искаше.
Та в петък сутринта тръгнахме и по обяд бяхме на Каската делле Марморе, където си направихме малък пикник, следобяд пристигнахме в Санта Мария дельи Анджели, под Асизи, където бяхме резервирали стаи в едно Агритуризмо, разгледахме тамошната катедрала, хапнахме едно хубаво и - в леглата. В събота цял ден маахме гащи нагоре-надолу из Азиси и всевъзможни църкви и катедрали - в св. Пиетро имаше и изложба на Пикасо, св. Киара с разпятието, което говорило на св. Франческо, естесвено и двете Базилики на св. Франческо. Във втората аз не влязох, че от толкоз обикаляне ме заболяха много кръста и краката.
В неделя отскочихме да видим и Губбио, и навръщане спряхме във Фраскати да похапнем поркета и салами и сирена.
Така мина нашия уикенд.
Влади, листата на канадската лоза падат наесен, и напролет пак се раззеленява, тогава е много хубаво, буквално за два-три дена всичко се покрива със зеленина.
За бебешките/детските дрешки съм напълно съгласна с Дани, не си заслужава за два-три месеца да се взимат маркови скъпи дрехи или обувки. Особено в началото много дрешки няма да ги сложите и два пъти даже, просто толкова бързо порастват малките човечета. Аз най-редовно си пазаря по магазинчета тип пазари, мейд ин Чина, за никакви пари, и ми вършат същата работа като Чико или Пренатал, на десеторна цена. Последен пример - от С.Мария дельи Анджели в петък, от едно подобно магазинче, купих три панталончета, подплатени, за зимата, по 2,90 евро всеки, две пуловерчета по 3,50 и едни чорапки за 50 цента.  Преди няколко седмици от едно магазинче на нашата улица му взех чифт маратонки за 3 евро - намалени. Оказа се, че са на Ориджинал Маринс, мнооого здрави и удобни. Ето, тия дни в Асизи и околностите се съдра да рита камъчена и да си търка краката, и нищо им няма. Е, няма да седна да му купя напр. Примиджи за 50 евро, като вършат същата работа и тези от 3. И пак ще му станат малки след 3 месеца.

# 274
  • Мнения: 2 804
Здравейте !
Върнахме се от педиатър та Фатума , вече  е 70см. и тежи 8,400кг. .
Влади , говорихме и за зъбите и ми каза да и давам по 4 капки до 2 годишна възраст всеки ден .
Дессита , явно добре сте изкарали !
Моята зълва живее на 20-тина км. от Губио и ходиме често до там .
Та и на мен ми харесва там , а в Асизи ходихме когато Самира беше на 2-3 месеца .

# 275
  • Мнения: 3 388
здравейте, момичета!
Как сте днес? На мен ми е адски заспало и унесено
Хубав вторник от мен

# 276
  • Мнения: 2 427
Добро утро и от мен!!!
Сонче и аз като теб се чувствам,тези дни съм като изцеден лимон,само лежа и нищо не правя.
Лени к'во направи с това уфичо вчера,май там си и остана Joy

# 277
  • Мнения: 6 167
Добро утро и от мен!!!
Сонче и аз като теб се чувствам,тези дни съм като изцеден лимон,само лежа и нищо не правя.
Лени к'во направи с това уфичо вчера,май там си и остана Joy

Лени току що се премести на своето бюро!
Лени е щастлива, защото вчера е изровила цялата тая ..... хартиена фабрика, изхвърлила,
почистила, разтребила, Лени откри заровен цял СКЕНЕР!
Не знаех, че тая стая е толкова голяма!!! Става за детска!! УРА!
Лени си е пуснала БудаБар и най-после не топли дивана по цял ден Mr. Green
( много малки тука прозорците беее, светлина не влиза)

# 278
  • Мнения: 3 388
Честит ти офис, Лени!  Peace
Много нови инициативи и проекти ти пожелавам   bouquet
Влади, от времето ще да е това нашето положение ...

# 279
  • Мнения: 2 427
Браво на теб ,Лени!
Аз пък все съм в хоризонтално положение на дивана и само се чудя как да се завъртя че да ми е удобно на компа.Tочно сега страшно ми липсва една такава табличка-маса,каквато имаш ти.
Сонче,май е от времето,не знам при вас,ама тук имам чувството че всеки момент ще се изсипе някакъв страхотен дъжд.
чудя се какво да си приготвя за обяд,никак не ми се готви,а съм гладна.Ще си направя сандвичи с кашкавал и салам на фурна!

# 280
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен!
Сега изгоних баба и внуче в парка и аз излизам на шляй пазар!

Честито работно място на Лени   bouquet дано скоро и се наложи го разтури  Mr. Green
Дессита,ка върви с детската???Бобо свикна ли вече?
Дани,браво на Фатима...расте и хубавееSimple SmileОще ли се карат за играчките???

Днес нещо главата ми галеджа,но с 1каВе закрепих положението  Wink

Лека вечер на всички  Party


ПП Много сте се опуснали с писането?!Що тъй бе банда?!  newsm78

# 281
  • Мнения: 81
Здравейте, компания!
Виждам, че докато ме е нямало пак сте изписали един куп страници  #Crazy #Crazyи как ще успея да наваксам smile3518
Лени ,честит ти нов офис! Предполагам,че си го направила супер! Браво! Ха така сега  smile3533 Много много творческа работа и проектиииииииииии!Аз не знам ако трябва да си седя в къщи какво ще правя макар,че имам доста хобита. Но все пак.Максимум да изкарам 2 седмици и после ще се побъркам.
Влади, а ти си лежи и си почивай сега,че после ще мечтаеш за минутка сън. smile3503
Дани, Фатима доста е пораснала. Да ти е жива и здрава.
Десита, направили сте страхотно пътешествие. На мен Асизи ми е любимия град, след Флоренция естествено. Бяхме там за Милениум с хора и изкарахме чудесно и много диво, защото отчето с което бяхме ни заряза в един бар и там цяла нощ песни. А като започнаха да валят едни бутилки за благодарност - никога няма да го забравя. Даже ни разрешиха да пеем на гроба на Св. Франциск - изключително и неповторимо усещане. Беше вълнуващо. Изобщо цялото градче има специфична атмосфера,която те кара да сечувстваш някак особено, с преклонение. А пък фреските на Джото в църквата са направо уникални. На мен ми е слабост.

# 282
  • Мнения: 6 167
З
Лени ,честит ти нов офис! Предполагам,че си го направила супер! Браво! Ха така сега  smile3533 Много много творческа работа и проектиииииииииии!Аз не знам ако трябва да си седя в къщи какво ще правя макар,че имам доста хобита. Но все пак.Максимум да изкарам 2 седмици и после ще се побъркам.

хехе, петуча!
от 7 години не съм била без работа и да ти кажа, много ми е добре, вече 2 месеца бездействам  Whistling но се готвя, де... искам да работя, не мога да си кривя душата Mr. Green

# 283
  • Мнения: 3 388
Привет, момичета  Hug
Какво става тук днес? Никой ли няма? ...
Поздрави и усмивки на всички
Успешен ден   bouquet

# 284
  • Мнения: 2 804
Здравейте момичета ! Hug
Сонита , тук съм май само аз ! Flutter
Ние вчера ходихме да пазаруваме та в ОВИЕС , намерих бая дрешки за децата , но чаропогащите мале ми те по-скъпи от понталоните единия е 4,50 еуро .
Купихме си и една обикновена дървена маса за в хола .
Но за мен не намерих нищо .
Както и да е ще намеря , но друг ден .
Лек ден ви желая .  bouquet














Общи условия

Активация на акаунт