Да сравним състава на пюретата

  • 9 001
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 457
А който не знае немски  Rolling Eyes Аз преди време бях започнала да го уча, ама нещо не го донаучих Embarassed и сега къде разбера нещо, къде не  ooooh!
Дано Немирница да знае немски, тогава този сайт ще свърши перфектна работа. Ако имаше и на другите марки пюрета, няма да се налага да пращаме етикети по пощата  Mr. Green А и тогава ще стане бързо наистина.
Ако това със сайтовете не стане, предлагам да пишем за пюретата пълната информация, която Немирница иска тук, а после с Тони да си разделите работата по систематизирането и заслужените аплодисменти  Grinning Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 91
Ние вече не ядем пюрета и затова скромно ще се запиша със състава само на едничко, което обаче Йоана нещо не го хареса Mr. Green
Semper- Риба Моруна в билков сос с картофи, след 8 мес.: Картофи, вода, риба Моруна, сметана, растилетна мазнина( зехтин, олио,мазнина от рапично семе), оризово нишесте,лимонов сок,йодирана сол,магданоз, копър, бял пипер,естрагон.
В 100гр прогукт са изп 15г риба Моруна.

# 32
  • Мнения: 3 342
А който не знае немски  Rolling Eyes Аз преди време бях започнала да го уча, ама нещо не го донаучих Embarassed и сега къде разбера нещо, къде не  ooooh!
Дано Немирница да знае немски, тогава този сайт ще свърши перфектна работа. Ако имаше и на другите марки пюрета, няма да се налага да пращаме етикети по пощата  Mr. Green А и тогава ще стане бързо наистина.
Ако това със сайтовете не стане, предлагам да пишем за пюретата пълната информация, която Немирница иска тук, а после с Тони да си разделите работата по систематизирането и заслужените аплодисменти  Grinning Heart Eyes

Мога да окажа помощ за превеждането на етикетите на Hipp.
Но нека Немирница се включи и ни разкаже за идеята си и какво е свършено до момента.
Но пък наистина като че ли е безсмислено да се изпращат етикети и един човек да поеме толкова голям обем от работата, като всеки може да помогне и да се превърне в "общо дело". Би станало по-бързо и лесно.
А аз аплодисменти не искам Joy Изхождам от съвсем егоистичните подбуди да мога да се ориентирам за състава на различните пюрета предварително, а не чак в магазина. Просто реших, че след като на мен това би ми било от полза, то би било полезно и за другите тук...

# 33
  • Мнения: 742
Ето и аз да се запиша с няколко пюренца Simple Smile
 АМ-АМ
Зеленчукови:

 Пюре от грах,ябълка и тиква - зелен грах 15%,ябълки 40%, тиква15%, картофи 10%, оризова брашно5%, растителна мазнина,захар,витамин С, вода.

 Зеленчуково пюре асорти - зелен грах 10%, моркови 22%, картофи 13%, зеле 22%, цвекло 6%, оризово брашно 1%, домати 1%, зелен фасул 10%, ябълки 12%, пиперки1%, захар, сол 0,3%, витамин С,вода.
 
 Пюре от грах,зеле и ябълки - зелен грах 15%, зеле 8%, ябълки40%, картофи 10%, оризово брашно 5%, растителна мазнина, захар, витамин С, вода.
 
 Пюре от морков,тиква и цвекло - моркови 25%, тиква 20%, цвекло20%, картофи 10%, оризово брашно 5%, растителна мазнина, захар, витамин С(Е300),вода.

Плодови:
 
 Пюре ябълки и тиква - ябълки 55%, тиква 30%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина (Е330), вода.
 
 Пюре ябълки и банани - ябълки, банани, пектин, захар, (глюкозо-фруктозен сироп), витамин С, лимонена киселина (Е330), вода.
 
 Пюре ябълки и шипки - ябълки 50%, шипки 30%, пектин, захар, витамин С, (аскорбинова киселина Е300 ), лимонена киселина (Е330), вода.
 
 Пюре ябълки и праскови - ябълки 45%, праскови 40%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина (Е 330), вода.
 
 Пюре от череши - череши 87%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина(Е330), вода.
 
 Плодове с грис - банани 15%, ябълки 35%, череши 35%, пшеничен грис 6%, пектин, захар, витамин С, лимонена киселина, вода.

# 34
  • Мнения: 160
Пускам всичко, което имам като събрано инфо от нета. Изкопирала съм го преди много време от форум Алергии в dir.bg. Хиляди благодарности на мамите от там, много ми помогнаха    bouquet  bouquet  bouquet. Не помня само коя точно го беше правила този списък  newsm78 newsm78
Идеята е много добра. Дано съм полезна.

Сокове

Хип (Hipp):
1. Ябълка и червено/бяло грозде - сок от сладки сортове ябълки, грозде, вит. С (разхлабва)
2. Сини сливи - сок от сливи, вода, захар, вит. C (разхлабва)
3. Моркови - моркови (36%), вода, захар
4. Червени плодове
5. Мека ябълка - сок от сладки сортове ябълки, вит. С (разхлабва)
6. Тиква и ябълка - печена тиква, ябълков сок, вода, захар, вит. С
7. Ябълка и морков - сок от сладки сортове ябълки, пюре от моркови, вит. С

Кечкемети (Kecskemeti):
1. Тиква (200 мл) - вода, тиква (30%), захар, вит. С (30 мг/100 мл)
2. Грозде
3. Вишна с ябълка (200 мл) - сок от ябълки (70%), сок от вишни (30%), захар, вит. С (30 мг/100 мл)

Хаме (Hame):
1. Ябълки
2. Ябълки и моркови - ябълково пюре, вода, ябълков концентрат, пюре от моркови, аскорбинова киселина, вит. C

Фрутек (Frutek):
1. Морков и ябълка (125 мл) - пюре от морков, сок от ябълка, вит. С, вода

Бебевита:
1. Тиква (над 4 месеца, 200 мл) - вода, тиква 30%, захар, вит. С
2. Грозде (над 4 месеца, 200 мл) - вода, сок от грозде 40%, захар, вит. С

Нестле (Nestle):
1. Ябълка (200 мл) - 100% ябълков сок (от концентрат), вит. С


Плодови пюрета

Хип (Hipp):
1. Ябълки и моркови (125 гр) - моркови 72.5%, ябълки 25%, концентрат от ябълков сок 2.5%, вит. С
2. Круши с ябълки - ябълки, ябълков сок, круши, смлян ориз, нишесте, калциев карбонат, вит. C
3. Круши "Уилямс Крист" - круши 50%, сок от круши 45,8%, смлян ориз, оризово нишесте, вит. C
4. Ябълки - ябълки 50%, сок от ябълка 44.4%, грис от ориз, оризово нишесте, калциев карбонат (70мг/100гр), вит. C
5. Тиква с ябълки
6. Ябълки с боровинки
7. Сини сливи - сливи 50%, вода, захар, оризов грис, оризово нишесте, вит. C
8. Шипка с ябълка и ориз – шипка 40%, вода, ябълка 20%, захар, оризов грис, оризово нишесте, вит. С

Нестле (Nestle):
1. Круша Уилямс (130 гр) - пюре от круша Уилямс (80%), вода, сок от грозде концентрат, сгъстител: клей от рожкови, вит. С (не съдържа глутен, не съдържа добавена захар)

Хаме (Hame):
1. Плодово пюре с боровики - боровинки, ябълки, вода, захар, модифицирана скорбяла Е1422, лимонена киселина, вит. C
2. Ябълка - ябълки, захар, модифицирана скорбяла, лимонена киселина, вит. C
3. Ябълка и банан
4. Ябълка и морков - ябълково пюре, вода, захар, моркови, модифицирана скорбяла, аскорбинова киселина, вит.С
5. Ябълково пюре със сливи – пюре от ябълки, пюре от сливи 30%, захар, вода, модифицирана скорбяла, лимонена киселина, аскорбинова киселина
6. Ябълково пюре с круши – пюре от ябълки, пюре от круши 20%, захар, вода, модифицирана скорбяла, лимонена киселина, аскорбинова киселина
7. Ябълки и ванилия
8. Ябълки с овесени ядки – има глутен!

Ам-Ам:
1. Череши - череши, пектин, захар (глюкозо-фруктозен сироп), вит. C (аскорбинова киселина Е330), лимонена киселина (Е300), вода
2. Сини сливи - сливи и същото като горе
3. Ябълка
4. Тиква с морков
5. Ябълка и тиква
6. Шипки
7. Круши

Фрутек (Frutek):
1. Ябълки и вишни (над 6 месеца, 120 гр) - пюре от ябълки, пюре от вишни, вода, вит. С, захар

Ганчев:
1. Ябълки - ябълки, захар, вода, вит. С (Е 300), модифицирано нишесте
2. Ябълки и дюли - ябълки, дюли, царевично нишесте, захар, вит. С (Е 300), пектин, лимонена киселина (Е 330), вода
3. Ябълки и тиква - ябълки, тикви, пектин, царевично нишесте, вит. С (Е 300), захар, вода
4. Ябълки и моркови - ябълки, моркови, захар, вит. С (Е 300), пектин, царевично нишесте, вода, лимонена киселина (Е 330)
5. Тиква и моркови - тиква, моркови, захар, вит. С (Е 300), пектин, царевично нишесте, вода, лимонена киселина (Е 330)
6. Круши - круши, захар, вит. С (Е 300), пектин, царевично нишесте, вода, лимонена киселина (Е 330)
7. Плодове с моркови - ябълки, круши, тикви, моркови, захар, царевично нишесте, пектин, вит. С (Е 300), лимонена киселина (Е 330), вода
8. Асорти с моркови - ябълки, круши, дюли, тикви, моркови, захар, царевично нишесте, пектин, вит. С (Е 300), лимонена киселина (Е 330), вода
9. Моркови

Алнатура (Аlnatura, Sunval):
1. Фини круши с ориз (над 4 месеца, 190 гр) - круши 60%, вода, натурално оризово брашно 7%, гъст сок от круши


Зеленчукови пюрета

Семпер (Semper):
1. Kартоф и царевица - царевица, вода, картофи, растителна мазнина (зехтин, олио, мазнина от рапично семе)
2. Kартоф и грах
3. Броколи с оризово брашно
4. Картофи с пащърнак (това е ряпа)
5. Грах с оризово брашно

Хип (Hipp):
1. Ранни моркови (над 4 месеца, 125 гр) - моркови 90%, вода
2. Моркови с картофи - морков 78%, вода, картофи 10%
3. Тиква с картофи - печена тиква 88%, картофи 12%
4. Различни зеленчуци - моркови, картофи, карфиол, грах, вода, растително масло
5. Броколи с ориз (над 5 месеца, 125 гр, 1 лв и нещо) - вода, сварен ориз 24%, броколи 20%, оризово нишесте
6. Карфиол с картофи - карфиол, сварен ориз, вода, картофи
7. Тиквички с картофи (над 5 месеца, 125 гр) - различни зеленчуци 55,5% (тиквички 30%, картофи 25%), ориз, вода

Сънвал (Sunval):
1. Спанак с картофи (190 гр) - спанак, картофи, вода, оризово брашно
2. Карфиол с картофи (над 4 месеца)
3. Моркови с царевица (190 гр) - моркови, царевица, вода, масло от царевични зародиши
4. Крехки градински зеленчуци (190 гр) - моркови, картофи, вода, спанак, пащърнак, лук
5. Фини зеленчуци (без моркови, над 4 месеца)
6. Пащърнак (над 4 месеца, 125 гр)
7. Пащърнак с броколи (над 4 месеца)
8. Тиква с ориз (над 4 месеца, 190 гр) - тиква 53%, вода, оризово брашно 6%, слънчогледово олио
9. Фина гулия (над 4 месеца)
10. Моркови с картофи (над 4 месеца, 190 гр) - моркови 50%, картофи 25%, вода
11. Фин алабаш с картофи (над 4 месеца, 190 гр) - алабаш 60%, оризово брашно 8%, вода, слънчогледово олио

Алнатура (Аlnatura, Sunval):
1. Фини зеленчуци без моркови (над 4 месеца, 190 гр) - тиква 34%, вода, картофи 20%, копър 10%, натурално оризово брашно, рапично олио

Несле Алете (Nestle Alete):
1. Крехки градински зеленчуци (190 гр, 2.80 лв) - моркови, картофи, сладка царевица, копър, пащърнак, вода, растителна мазнина (не съдръжа млечен белтък, не съдържа глутен)

Хаме (Hame):
1. Карфиол със зеленчуци
2. Броколи
3. Моркови с ориз
4. Зеленчукова супа с моркови и картофи

Ам-Ам:
1. Картофи и тиква (130 гр) - картофи 46%, тиква 43%, пектин, захар, вит. С, лимонена киселина, вода


Месни пюрета

Кечкемети (Kecskemeti):
1. Пиле с моркови
2. Пиле със зеленчуци

Хип (Hipp):
1. Пуйка с картофи (125 гр, около 1.5 лв)
2. Пуйка с ориз и моркови и растителни мазнини (над 8 месеца, 220 гр, 2.8 лв)
3. Пуйка с царевица, ориз, моркови и растителни мазнини (над 8 месеца, 220 гр, 2.8 лв)
4. Фина царевица с картофи и пуйка (над 4 месеца, 125 гр, около 2 лв) - картофи 26.5%, царевица 24%, вода, пуешко месо 8.4%, растителна мазнина, сол
5. Ризото - ориз с броколи и заешко месо (над 8 месеца, 230 гр, 3 лв и нещо)
6. Заешко с картоф и царевица (над 4 месеца, 190 гр, 2.80 лв) - вода, картофи 30%, заешко месо 8.5%, копър 5%, лук, картофено брашно 1.5%, растително олио, сол
7. Картофи със зелен боб и заешко
8. Ориз и зеленчуци с пилешко месо (125 гр) – моркови, грах, домати, вода, варен ориз 22.2%, пилешко месо 8.5%, растителна мазнина, подправки, сол
9. Ориз и моркови с телешко месо (190 гр)
10. Зеленчуци с телешко месо

Нестле (Nestle):
1. Моркови и картофи с пиле (190 гр) - моркови 45%, вода, картофи 20.2%, пиле 8%, растителна мазнина, йодирана сол 0.15% (не съдържа глутен)
2. Моркови с картофи и био-пилешко месо - моркови (30%), картофи, вода, пилешко месо 8%, растително масло, йодирана готварска сол. Не съдържа: казеин, глутен (след 8 месец, 220 гр, цена 3.30 лв)
3. Картофи с царевица и био-пиле (над 4 месеца, 190 гр)
4. Пиле със зеленчуци - зеленчуци 34% (моркови 30%, грах 4%), вода, картофи 26%, пиле 8%, растителна мазнина, йодирана сол 0.3% (не съдържа глутен)
5. Моркови с ориз, картофи и био-пуешко месо - моркови, вода, картофи, пуешко месо, оризова грис, растителна мазнина, йодирана готварска сол. Не съдържа: оцеветители, консерванти, ароматизатори, глутен, млечни белтъчини, сгъстяващи вещества (над 8 месеца, 220 гр, 3.30 лв)
6. Моркови с шунка и ориз - моркови 35%, вода, картофи 12.6%, шунка 10%, ориз 9%, пащърнак 7%, лук 2%, оризов грис 1.3%, растителни мазнини, сол 0.3%

Сънвал (Sunval):
1. Пиле, моркови, картофи, растителна мазнина, сол, вода (190 гр, около 2 лв)
2. Тиква с ориз и пиле (над 4 месеца, 190 гр, 2 лв и нещо)
3. Зеленуци с ориз и пилешко месо (над 8 месеца, 220 гр) - вода, картофи, цели зърна натурален ориз 10%, царевица, пилешко месо 8%, домати, слънчогледово олио, подправки (месото е 18 гр, а при затопляне зеленчуковата смес намалява с 35%)
4. Пащърнак, ориз и пуешко месо (над 4 месеца, 190 гр)
5. Картофи, царевица и пуешко (над 4 месеца, 190 гр)
6. Зеленчуци с ориз и пуешко (над 4 месеца, 200 гр)

Алнатура (Аlnatura, Sunval):
1. Зеленчуци с ориз и пуешко месо (над 8 месеца, 220 гр) - вода, моркови 38%, пуешко месо 8%, царевица 2%, цели зърна натурален ориз 7%, слънчогледово олио, магданоз, босилек, селим (месото е 18 гр)

Бебевита:
1. Тиква с пилешко - тиква 60%, картофи, вода, пилешко месо 8,5%, растително олио (190 гр, 2.30 лв)
2. Броколи с пуешко месо - вода, броколи 20%, сварен ориз 9%, пуешко месо 8%, ябълки, оризово нишесте, йодирана сол (над 4 месеца, 190 гр, регулиращо действие)


Безглутенови каши

Беби Колинска:
1. Елда (гречка) - елда, захар, витамини
2. Елда и ябълка - елда, захар, ябълки, витамини
3. Елда и кайсия (след 10 месец) - елда, захар, кайсии, витамини
4. Елда и синя слива
5. Соя и ориз - ориз, соеви белтъчини, захар, растителни мазнини, ванилин, витамини
6. Царевица (два вида)

Нестле (Nestle):
1. Ориз и рожкови /позната като Синлак/ - оризово брашно 52.79%, брашно от зародиши на семена на рожкови 19.65%, захароза, растителни мазнини, калциев карбонат 1.07%, лимонова киселина 0.6%, калиев хлорид 0.45%, натриев фосфат 0.4%, витамини, железен лактат 0.04%, цинлов сулфат 0.008% (не съдържа глутен, лактоза и млечни протеини и е изключително подходяща като част от хипоалергенната диета)
2. Ориз - оризово брашно, калиев фосфат, калциев карбонат, витамини, железен фумарат, ванилова есенция (може да съдържа следи от мляко!)

Хип (Hipp):
1. Инстантна каша ориз (200 гр)
2. Инстантна каша елда (200 гр)

Фризокрем:
1. Царевица - царевично нишесте 58%, захар, малтодекстрин, растителен пречистен протеин от зелен грах, растителни хидрогенирани мазнини, двуосновен калциев фосфат, лецитин, ванилин, вит. C, ниацин, вит. E, пантотенова киселина, витамини B1, B6, A, К1, Д3, биотин, фолиева киселина
2. Ориз и царевица - царевично и оризово нишесте, захар, малтодекстрин, растителен пречистен протеин от зелен грах, растителни хидрогенирани мазнини, двуосновен калциев фосфат, лецитин, ванилин, вит. C, ниацин, вит. E, пантотенова киселина, витамини B1, B6, A, К1, Д3, биотин, фолиева киселина

Хумана (Humana):
1. Ябълка (съдържа малтодекстрин, нишесте, фруктоза, царевичен грис, оризови люспи, гликоза, ябълка на прах, витаминна смес, железен-III-дифосфат, калиев йодат)
2. Безмлечна каша от грис (съдържа нишесте, грис от царевица, малтодекстрин, оризови люспи, гликоза, фруктоза, витамини)

Блевит:
1. Ориз

Сънвал (Sunval):
1. Ориз

Хаме (Hame) (в бурканчета по 190 г, около 1.1 лв):
1. Плодова каша с ориз - ябълково пюре, вода, захар, ориз и оризово брашно (3.4% нето тегло), лимонена киселина, аскорбинова киселина, витамин C (мин. 10 мг в 100 г)


Глутенови каши (след 9-10 месец)

Беби Колинска:
1. Пшеница - пшеница, захар, натурални аромати, витамини
2. Кайсии и ябълки - пшеница, захар, кайсии, ябълки, витамини
3. Oвес - овес, захар, витамини
4. Овесена с ябълки
5. Гриско
6. Зеленчукова каша (злаки с овощами)

Блевит:
1. Пшеница
2. Овес
3. Интеграл и 5 зърнени са много добри, но не могат да се дават много често, защото съдържат прекалено много съставки и е трудно да се избегне повторението

Хип (Hipp):
1. Пълнозърнеста каша круша (в бурканче, 190 гр) – круши, сок от круши, пшеничени люспички, овесени люспички, вит.С

Нестле (Nestle):
1. Бисквити с ябълка - ябълково пюре, вода, ябълков сок (от концентрат), бисквитено брашно (пшеница, сироп от фруктоза, мая, растителна мазнина, сол), растително масло, киселина: аскорбинова, витамин B1, калиев йодит

Сънвал (Sunval):
1. Мюсли
2. Грис

Хаме (Hame) (в бурканчета по 190 г, около 1.1 лв):
1. Плодова каша с бисквити - ябълково пюре, вода, захар, бебешки бисквити, лимонена киселина, аскорбинова киселина, вит. C
2. Плодова каша с грис - ябълково пюре, захар, вода, пшеничен грис 6.8%, лимонена киселина, аскорбинова киселина

# 35
  • Мнения: 1 951
perceptronka , благодарности   bouquet   bouquet    bouquet

# 36
  • Мнения: 2 885
Благодаря за вниманието.   bouquet
На някои мами, които ми дадоха идеята отдавна малчовците не хапват пюрета.
Проектът е доста голям и не е само за състава на пюретата.
Има закупен домейн, хостинг, атрактивен дизайн и е с програмиране /което продължи доста дълго, за съжаление/.
Засега не мога да ви кажа нищо повече, докато не е напълно готов проектът.
Ако имате етикети и може да работите с Excel - може да попълните всички данни за дадено пюре от етикета и да ми ги изпратите.
Иначе аз лично захраних късно и много четох и търсих инфо от немски и руски сайтове.
Реших, че ще е хубаво такава информация да има и на български език.

# 37
  • Мнения: 3 342
Немирница, това че децата ни ще са големи, когато приключите с проекта, беше шега. Или заливащото се от смях човече не изрази достатъчно ясно идеята... newsm78/това пък е нещо като недоумение/.
Аз лично се подразних от факта, че пусна постинг в темата, с който искаш да ти се изпращат етикети, без да дадеш ни най-малко пояснение защо ти са нужни. Бях решила да премълча това ми ти раздразнение, но забележката ти: "На някои мами, които ми дадоха идеята отдавна малчовците не хапват пюрета." отново беше малко груба. Сякаш си обидена от това, че някой е "откраднал" идеята ви и от цялата ми тема в цялост... Thinking/дълбок размисъл/.
Както и да е...
Очевидно това, с което си се заела, е голям и цялостен проект. И искрено ти пожелавам успех!
Тъй като обаче стана очевидно, че този проект скоро няма да види бял свят, мисля, че от темата ми има смисъл и полза. Така че, който иска да може да прочете за състава на пюретата, преди да дойде моментът, в който малчовците му отдавна няма да хапват пюрета,нека да напише състава на някое и друго пюре, а другата седмица ще ги систематизираме с помощта на Веселина Hug
Информацията ще е в голяма степен непълна, няма да е толкова прегледна, но ще е от полза на първо време...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 457
@ Немирница, под всички данни какво точно разбираш? Достатъчно ли ти е инфото на български, което е по пюретата? В смисъл от кой месец, какво точно съдържа и в какви проценти, хранителни стойности, какъв е грамажа, как точно се нарича пюрето и на коя фирма е.  Друго май не се сещам  newsm78, ако съм пропуснала нещо допълни ме и ще пробвам да ти изпратя нещо на ексел, ако ми остане време  Wink

@Тони
Идеята ти е добра, докато стане големия проект на Немирница, може да си имаме една полезна темичка. То и моето дете вече по-рядко яде пюрета, но за други майки ще е полезна,а и за такива като мен - дай Боже на "поправката"  Mr. Green Но нека мамите,които и без това се трудят да преписват етикети тук, да пишат малко повече данни, които иска Немирница и така ми се струва, че ще помогнем и на двете ви в трудните задачи с които сте се заели  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 15 232
Тони,
поздравления за добрата идея!  Hug
Когато систематизирате информацията в една тема, ще я заковем. После, когато се налагат допълнения или редакции, които авторът на темата не може да прави, ще казвате, и аз или Пандора ще се намесваме.

# 40
  • Мнения: 239
Дайте в отделна тема екселската таблица, ще я попълваме и ще ви я изпращаме. По лесно отколкото да се изпращат етикети.
Аз мия бурканчетата в миялната машина и те се отлепват. каквото е останало и да не се повтарям .. ето и от мен:
HameКарфиол със зеленчуци - вода, картофи, карфиол /15%/, морков, грах, целина, разстителни мазнини, доматено пюре. Не съдържа лактоза, глутен, химически консерванти, изкуствени оцветители и аромати, без добавка на захар и сол. 130 гр. над 4 месеца

Ябълково пюре със сливи - Пюре от ябълки, пюре от сливи /30%/,захар, вода, модифицирана скорбяла Е 1422, лимонена киселина, аскорбинова киселина, Вит. С/мин. 10 мгр./100грама/, което е 40% от препоръчителната дневна доза за бебета. 100гр. от продукта съдържа 100 гр. плодове и 14,5% захар. Не съдържа глутен, химически консерванти, изкуствени оцветители и аромати. 190 гр. Над 4 месеца

Ябълково пюре с круши - Пюре от ябълки, пюре от круши/20%/,захар, вода, модифицирана скорбяла Е 1422, лимонена киселина, аскорбинова киселина, Вит. С/мин. 10 мгр./100грама/, което е 40% от препоръчителната дневна доза за бебета. 100гр. от продукта съдържа 60 гр. плодове и 13,2% захар. Не съдържа глутен, химически консерванти, изкуствени оцветители и аромати. 190 гр. Над 4 месеца

HippПлодов десерт - различни плодове 63,7% /сок от ананас, ябълки, кайсии, праскови, ябълков сок, портокалов сок/, вода, млян ориз, нишесте, вит. С. 125гр. От 4-тия месец

Ябълки с банани - Ябълки 80%, банани 20%, вит. С. 125 гр. От 4-тия месец.

Тиква с ябълки - печена тиква 54%, ябълки 24%, вода, гриз от ориз, оризово нишесте, вит. С. 125гр. От 4 -тия месец.

Ганчев
Зеленчуково пюре с ориз - Моркови, ориз, салатно цвекло, сухо мляко, картофи, грах, домати, краве масло, капия, слънчогледово масло, захар, вода. 200гр.  Над 4 месеца.

# 41
  • Мнения: 2 885
Тони, не съм искала да кажа, че видиш ли, темата ти е излишна. Тъкмо обратното.
Идеята е да си помагаме взаимно в този форум. Нали така?  bouquet
От темата ти ще черпят информация много майки, които тепърва захранват.
Когато се захванах с този проект и идея си нямах за какво става дума.
"Детското хранене" се оказа бая голяма лъжица Wink

Добре е да има по-пълна информация за дадено пюре, не само за състава му, написан на етикета.
Аз попълвам следната информация + картинка на продукта:
Марка:
Продукт: сок, чай, зеленчуково, плодово, каша....
Грамаж:
Действие на стомаха:
Състав: ако има инфо в %
Хранителна стойност:
Начин на приготвяне:
Важни указания/Начин на употреба:
Трайност и съхранение:
Производител:


Относно изпращането на етикети, не всички мами могат да отделят време и възможности за попълване на такава информация. Ако имате близки приятелки, които хранят децата си с пюрета, но не влизат редовно във форумите, също ще се радвам да помогнат. Преди или след консумация на даден продукт да му се сваля етикета и когато се събере определено количество, да ми се изпрати. По света има много марки детски храни, но поне да имам една попълнена изцяло марка..., а аз нямам.
Става дума за пълен асортимент: сок, чай, плодово, зеленчуково, каша...

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 16:01 от немирница

# 42
  • Мнения: 3 342
Немирница, действително си се заела с огромна по обем работа. Още веднъж - успех! Hug
Дано и нашата тема ти помогне поне малко...

Днес сутринта успях да систематизирам донякъде информацията за пюретата на Сънвал. Просто имах брошура, в която е описан предлаганият асортимент на българския пазар, а от сайта им преписах състава на пюретата/поне на тези, които намерих/ - там обаче няма процентното съотношение на продуктите. Очевидно ще трябва да попълваме в движение. Но тази тема така или иначе си е нещо като работна и ще трябва да се пусне нова.
Какво мислите за идеята в тази нова тема за всяка отделна марка пюрета да има отделен постинг? За да е по-прегледно...
Може би най-добре ще преценят модераторите...


Vivi, тези дни ще събера всичко, което имаме за Хип и Сънвал, ще го оформя и ще ти го пратя, а вие решете под каква форма да го пуснете. След това ще се заемем с другите марки и така...

# 43
  • Мнения: 3 342
Момичета, пускам събраното за Сънвал до момента. Част от пюретата са без съдържание, а други нямат процентното съотношение на продуктите. Има и някои продукти, които не успях да си преведа от немски Embarassed/там съм сложила точки/. Ако някой може да ми помогне в допълването на информацията, ще има много прегръдки от мен! Hug

SUNVAL

ЗЕЛЕНЧУЦИ СЛЕД ЧЕТВЪРТИЯ МЕСЕЦ

Ранни моркови BioBambini – 125 гр., моркови, вода;
Пюре от пащърнак BioBambini – 125гр., пащърнак 57%, вода;
Тиква с ориз BioBambini – 125 гр.
Пюре от моркови – 190 гр., моркови, вода;
Моркови и ябълки – 190 гр., моркови 70%, ябълки 20%, вода;
Спанак с картофи – 190 гр., вода, спанак 28 %, картофи 13%, натурално оризово брашно;
Крехки градински зеленчуци – 190 гр., моркови 60%, вода, картофи 10 %, спанак 5%, пащърнак 3%, лук 1%;
Моркови с картофи – 190 гр., моркови 49%, картофи 24%, вода;
Карфиол с картофи – 190 гр.   , карфиол 40 %, картофи 35 %, вода;
Ранни моркови 190 гр., моркови, вода;
Моркови и царевица – 190 гр., моркови, царевица, вода, масло от царевични зародиши;
Финна гулия
Финна тиква – 190 гр., тиква 53%, вода, натурално оризово брашно 6%, слънчогледово олио;
Пащърнак с броколи
Финни зеленчуци, без моркови – 190 гр., тиква, вода, картофи, копър, натурално оризово брашно, олио от рапица;

ПЛОДОВЕ СЛЕД ЧЕТВЪРТИЯ МЕСЕЦ
Финни ябълки BioBambini – 125 гр., ябълки;
Финни круши BioBambini – 125 гр., круши;
Ябълки и манго BioBambini – 125 гр., ябълка, манго;
Финни круши – 190 гр., круши 60%, вода, натурално оризово брашно 7%, сок от круша – концентрат;
Финни ябълки - 190 гр., ябълки, вода, натурално оризово брашно, ябълков сок-концентрат;
Плодове асорти - 190 гр., ябълки, ябълков сок, круши, бананово пюре, пюре от манго, вода, натурално оризово брашно, сок от круши;
Ябълка и банан – 190 гр., ябълка 50%, банан 23%, вода, натурално оризово брашно;
Круша и ябълка
Ябълка с манго - 190 гр., сърцевина от ябълки 60%, вода, пюре от манго 12%, натурално оризово брашно 8%, сок от ябълки
Круша и кайсия
Ябълка и праскова
Ябълки и боровинки


ПЛОДОВЕ ОТ ШЕСТИЯ МЕСЕЦ
Финна плодова каша – с глутен!

ЗЪРНЕНО-ПЛОДОВИ КАШИ СЛЕД ЧЕТВЪРТИЯ МЕСЕЦ

Финни ябълки с ориз
Круша-ябълка с овесени ядки – с глутен!
Ябълки, праскови и сухар – с глутен!

ЗЪРНЕНО-ПЛОДОВИ КАШИ ОТ ШЕСТИЯ МЕСЕЦ
Ябълка с банан и елда

ЗЪРНЕНО-ПЛОДОВИ КАШИ ОТ ОСМИЯ МЕСЕЦ
Круши-ябълки-мюсли – 220 гр., круши, ябълки, вода, сок от круша, – концентрат, ...с глутен!
Бирхермюсли-круша, ябълка, кисело мляко – 220 гр., ябълка, банан, вода, ....с глутен! С млечен белтък!

БЕБЕШКО МЕНЮ СЛЕД ЧЕТВЪРТИЯ МЕСЕЦ
Карфиол, броколи, картофи и телешко месо
Пащърнак, ориз и пуешко месо
Тиква с ориз и пилешко месо – 190 гр., тиква 52%, вода, пилешко месо 8%, натурално оризово брашно 7%, слънчогледово олио;
Картофено пюре, царевица и пуешко месо
Моркови с картофи и пилешко месо – 190 гр., моркови, вода, картофи, пилешко месо, слънчогледово олио, подправки;
Зеленчуци с ориз и пуешко месо – 190 гр., вода, моркови, пуешко месо, натурално оризово брашно, ..., домати, слънчогледово олио, подправки;

БЕБЕШКО МЕНЮ ОТ ШЕСТИЯ МЕСЕЦ
Зеленчуци с телешко месо – 190 гр., вода, моркови, телешко месо, картофи, пълнозърнести..., ..., карфиол, с глутен!;
Моркови с картофи и говеждо месо – 190 гр., моркови, картофи, вода, говеждо месо, слънчогледово олио

ДЖУНИОР МЕНЮ СЛЕД ОСМИЯ МЕСЕЦ
Градински зеленчуци с просо
Макарони с шунка - с глутен!
Зеленчуци с ориз и пилешко месо – 220 гр., вода, картофи, цели зърна натурален ориз 10%, царевица, пилешко месо 8%, домати, слънчогледово олио, подправки (месото е 18 гр, а при затопляне зеленчуковата смес намалява с 35%);
Зеленчуци с ориз и пуешко месо

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 06:21 от {Тони}

# 44
  • София
  • Мнения: 1 457
Допълнение към Сънвал - плодови пюрета:

Плодове асорти
Състав: ябълки, ябълков сок, круши, бананово пюре, пюре от манго, вода, натурално оризово брашно, сок от круши
190 гр., след 4-ти месец

Финни ябълки
Състав: ябълки, вода, натурално оризово брашно, ябълков сок-концентрат
190 гр., след 4-ти месец

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 08:08 от Jessy

Общи условия

Активация на акаунт