Мами в Италия- част 21

  • 17 920
  • 273
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 425
Петя,сореллина....никва БАМИА моля моля...в нета пише ГОМБО май беше,а на Влади бамието е развеселяващо  Joy

# 226
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хелоу банда  Hug

# 227
  • Мнения: 5 476
Петя,къде се загуби? Добре си дошла!  Hug

се дивя на това, колко различни хора има в този форум.
но това е интересното, де.

Мен и други неща ме учудват,но не е за приказване...както се казва- свят широк - хора всякакви!  Rolling Eyes


# 228
  • Мнения: 2 427
Вие пък ,подигравайте ми се сега с Бамието ми!
Добре съм Петуча,въпреки че е трудно да въдворя ред в къшата сама, защото все трябва да чакам някой да ми премести нещо тежко,да се покатери на високо заради мен и разни такива операции които изискват чужда намеса.И до тогава стоиш и висич в мрасотията.И се нервиш.бебо мисля че е добре за сега,поне това казва лекаря.И аз се моля всичко да е наред.
Тоя моя мъж просто понякога ме изкарва от нерви,да ви се оплача!Поне на вас.Понякога разсъждава точно като две годишно хлапе!Днес му викам че трябва да вземаме вече по малко дрешки,гащички а той,глупости за какво ни биле,те хората нали щели да ни подарят.Тоя човек според мен и хамстер не знае как се гледа,камо ли да има представа как се гледат деца.Подивявам,не че няма да купим,ама от тези реплики само се нервя и рева като магаре.
Лени,количката е Куини Бъзз,страшно ми харесва ,това че дизайна е така оригинален и свеж а и е невероятно маневрена.Да ти кажа с количката на дъщеря ми страшно много се наказах,голямо мъчение беше,запецваше във всеки камък,тежка,не вървеше...уж като я купувах ми се стори маневрена ,ама не беше.Изхарчихме известна сума пари пари по нея,след това пак купувахме друга,защото за да излезех с нея на разходка ,трябваше да се прибера капнала и разходката вместо приятно забавление ставаше неприятно задължение.Т.е,пак похарчихме двойно!Както казват англичаните не съм толкова богат че да си позволя евтини неща.А и аз смятам да излизам с количката и бебето и да си правим дълги обиколки,особенно през летните месеци.Не съм като тукашните ми приятелки,които на децата им носа не се показва навън.Смятам да си правя и разходки до Торино,не смятам изобщо да се отказвам от обикаляне по магазините само защото съм с бебе,а с колата до там не се навивам да ходя,млад шофьор съм и с бебето си не тръгвам чудо да стане.Така че алтернативата е влак.И за целта количката трябва да е максимално удобна.Да вметна само нещо странично.Малэе ако знаете колко хубав влак са пуснали от Ривароло до Торино..не е истина.Пътувах веднъж през лятото и останах просто възхитена!То красота,то чистота,то удобство!Дано да не го надраскат гамените!за 1 час си в Торино,пътуваш си като цар!
Тази която видяхме вчера струваше 669 евро в магазин.Онлайн е 630.Вярно,пари са си това,ама пък като ни хареса и на двамата.После ще я ползвам фактически докато детето не порастне,ты като е 3 в 1 и дефакто няма да купувам други колички(летни,и пр...)има някаква страшно яка въздушна система на отваряне(някави въздушни помпи)и се отваря наистина като робот.Фло както викаше да сме гледали по евтин вариант ,така остана инцантато от демонстрацията на продавача и каза"Това ще бъде!".Има към количката и едно страхотно спално чувалче ,което се ползва до 2 годишна възраст и било много топло,какзаха други мами които са я ползвали.Освен това е и най леката кола,да не забравя.Ние мислим да я вземем или в ябълково зелено или в синьо "Океан"
http://www.newbabyland.com/home.asp?ID_Articoli=9863&utm_source=trovaprezzi
http://www.newbabyland.com/home.asp?ID_Articoli=9863&utm_source=trovaprezzi

# 229
  • Мнения: 1 545
Ето ме и мен. Днес ходихме на "родителска среща" в детската градина, разглеждажме я, запознахме се с "лелките". С много добри впечатления останах - стаите са хубави, с много забавления, различни кътове за игра. Разделени са на три групи - малки до 1 година, средни от 1 до 2 години, и големи над 2 години. На всеки 6 деца има по една учителка. Имат баня с едни такива мънички тоалетни, много са сладки. Та от 20-ти - и ние на училище. В началото по около 2 часа с мен, постепенно ще го оставям сам.
Влади, мила, не се напъвай толкова, както бях казала в една стаааара наша тема, никой няма да ти даде медал, че си свършила всичко и си се нагърбила със сто задачи, напротив, само ще се съсипеш и физически, и прихически, че и все за нещо ще се намери някой да те критикува. Ако толкоз не ти е приятно свеки да ти помага, извикай жена, за два-три часа, няколко дни и ще се оправи и изчисти всичко, ти гледай повече да си почиваш и се занимавай с приятните неща, като да пазаруваш за бебо например.
Краси, радвам се за малката. И моя мъник изкара нещо подобно на морето, тепмература и повръщане, но в комбинация със запек. Което беше по-лош вариант, че не успяваше да изкара навън бактериите. Та клизми правихме, то милото се измъчи.... Но мина сравнително бързо, на третия ден съвсем беше добре.
Кала, светни за коя тема става дума? Че аз имам време само за нашата, други почти не отварям. А за Марко - моето лично мнение е, че сънува. Започва да влиза във възрастта, когато се впечатлява и мозъчето му се справя с много нова информация, получена през деня, и нощем я дообработва, тъй да се каже, та просто сънува детето. И Бобо имаше подобен период, тогава още беше в нашата стая, та доста ме е стряскал, но си продължаваше да спи, най-много да му дам вода, и толкоз.
Между другото от снимките на Миленка, там, където Джулия е на една пейка с три момченца - това са дечицата на Весна.
Петуча, добре завърнала се! Чакаме разказа за ваканцията, а иначе несполе-те нямат нищо общо с мушмулите, съвсем различен плод са, и на мен лично не ми харесват. То и мушмули не обичам де!

# 230
  • Мнения: 6 167
влади, я като говорим за Куини ( моя любима) цъкни тук:

http://www.quinny.com/

и по-специално на topline collection 2006
 Peace

# 231
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Владе я верно по_кротко го давай. Работата няма да избяга. Както ми викаха вси4ки на мен преди да родя " По4ивай си преди да родиШ,4е после няма". Ама аз,загубена,нали се 4увствах добре и ми нямаШе ниЩо и не съм се спряла. После като се роди Джулката гор4иво съжалявах за пропуснатия релакс, ама " Късно 4адо,мандалото лопна". Тъй ,4е ...РЕЛАКС. Blush

Деско,стискам палци Бобко да се инсерира безпроблемно в детската градина и да не пла4е много. Hug  bouquet ЗнаеШ ли какво се бях сетила ( макар,4е не е в мой интерес да те праЩам на други места  Thinking ):ние с Паоло умувахме ( за вау4ерите на Майеър става дума ) освен Мадрид видях,4е имат дестинация Санторини и Роди... Не е зле,а  Thinking

Ей Лени и Кала така и не издадоха коя е Оная тема дето я споменавате по_горе  newsm78 Thinking

Краси,надявам се,4е Никол4ето е по_добре ве4е  Praynig Hug

На снимките ми на истина ги има и Трите мускетар4ета на Весна. Големи сладури са. Джулия много си ги хареса Heart Eyes Hug

# 232
  • Мнения: 2 427
Аааа,само да свърша веднъж,ни ше ме накарат да бачкам ако ще и арменския поп петиция да ми прати.
МакДиРокче и аз си викам докато разглеждам снимките,боже тез дèца ги познавам от някъде и се чудя как може да не се сетя от къде,а те на Весна били мъниците,хахаха.Тя ги беше показвала жената ,ама аз нали съм заплес,забравих че сте се виждали с тях по морето.Иначе Джулия е много красиво момиченце!
Калушке,моля те прати някоя нова снимчица на твоето момче,че да го видим дэе,не го крий така от нас:),дай го насам твоя хубавец.
Права е Деси,несполите не са мушмули.
Деси,само така,добре си направила с градината,според мен ходенето по такива места е полезно за децата,учи ги да общуват ,да слушат,забавляват се,правят картички,учат нови неща...и да плаче в началото ще свикне.
Моята щерка в началото никак не и харесваше идеята да ходи на градина,все плачеше-въпреки че я бях пуснала на ясла от годинка и половина и не плачеше изобщо.И аз непрекъснато прилагах следния номер-не слушаш ли-няма градина.И в един момент почна да плачка като не я водя:),голям майтап са тези деца.
Лени я виж тука какви сташни неща има:
http://www.maxi-cosi.nl/,ima Едно урбан сафари и разцветката Абиджан страшно ми допада,а като кликнеш в ляво на столчетата за кола на хоум пейджа се виждат и други разцветки.Папилон страшно ми харесва.Абе измислили са ги хората тези неща,но аз вече мейлих на дистрибутора,за Italy още не са ги пуснали тези разцветки..пеккато!

# 233
  • Мнения: 6 167
znaem , znaem  Wink
urban safari maj sa limitirana seria..

abe vashata e super)))

# 234
  • Мнения: 2 427
Решила съм стаята на бебчо да бъде в бяло и бежово.Даже вече решихме и какви завивки ще вземем с татю му.Ще купим чаршафи за единично легло ,а не бебешки.В бежово и сиво,с много мъжки десен.Имаме и много хубав бял  вълнен килим от Икеа,който бяхме взели защото ни хареса и който до сега не сме използвали,така че и на него му намерихме мястото в детската стая.Нея не сме я боядисвали,защото така или иначе боята е съвсем нова а и досега в тази стая се помещаваше само компа.Минах я 100 пъти с дезифекционен препарат от тавана до пода,така че смятам че става за гледане на бебе.Моя мъж протестираше ,зашйтото според него бебето трябвало да си гради антикорпи,ма кой ли го слуша.Има едно бяло легълце в Икея ,което харесах и е на добра цена и смятам да го вземем съвсем скоро.Само матраче нямам идея дали мога да намеря в Икея.По тези бебешките магазини е голям ужас...легълце 45о евро...повивалник 300 евро...някакво си коритце 60 евро...
Ще едно корито,бяло обикновенно ,за 8 евро,което на всичкото отгоре е и достатъчно голямо и за две годишно,сега ще търся едно фашатоё ,само горната част с дунапрена и мушамата,което да инсталирам на пералнята в банята и там ще се повиваме.Няма смисъл да се харчат излишни пари за неща които ще ползвам едва няколко месеца!
Даже онзи стерилизатор на Кикко много го мислих,но накрая заключих че по добре е да изварявам бутилки отколкото да ги кисна в разни химии.Така че и това отпада като разход...все по често почвам да мисля какво друго ще ми трябва и все нищо не ми идва на ум.А,да ,везната ще ни я предостъпят едни наши приятели! Peace

# 235
  • Мнения: 1 072
Макдирок,4естито ленти4ка.Не мога на ЛС Rolling Eyes


Като ви про4ета ще се сьм в 4ас с новото, ама де време, де...какви ли       хубавини сьм изпуснала.

да ви разкажа за пьрвия ден на градината, да по4оплиме малко и тая гореща тема.Та избрах вьзможно най?близката до кьщи градина, с обширен дворс бурени и трьни до колене. Не знам кога ще я по4истят щом за откриването не са се подготвили. Rolling EyesГрупата е от 25 деца, като 15 от тях нови, останалите от старата у4. година.Две госпожи, лЮбезни.Две румьн4ета, близна4ки араб4ета, моето бьлгар4е Wink
Нямат ни докрор, ни сестра. така ли е навсякьде? ShockedЗа спането знам, 4е не се спи, странно ми се видя стаята за игри да се използва и като столова.Зьби не се мият.Който ми е 4ел поисанията знае , 4е имам опит с 4астна ясла година и половина, мислех, 4е няма да ме у4удва толкоз комуналното у4илище, но я гледай ти...
Мишо падна там на пло4ките в коридора, разби си брадата, на вид никаква рана, но в пронто сокорсото отьрвахме 2 шева и само залепиха кожата.15 мин. прислужни4ката не успя да ми намери лепенка в апте4ката Close, даде ми от някакво друго 4екмедже.Днес не е ходил, утре ще го заведе баща му.
Този *кьоров* кьсмет само мой ли е???

# 236
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Иринка,благодарско  Flutter Hug
4акай да те успокоя малко за градината. Ние сме при суорите. Двора не е обрасъл с бурени и трънаци,оба4е от многото тръмбоване на детските кра4енца и трева не е останала много ми е само прахоляк  Crazy Надявах се през ваканцията да хвърлят да посадят малко тревица та да им е гот на де4ицата като се върнат наесен да ти4ат на меко и на хубаво ...ама не би. Нема паре. Ина4е ние си плаЩаме добре,де ама църквата гълта пове4ето еври и на горката директорка на градината оставя някакви жълти стотинки и жената макар и с малко средства 4удеса прави.  bouquet
Доктор и сестра доколкото знам и при нас ...няма. Ти хубаво ме подсети,аз никога не съм се интересувала по тоя въпрос,голям съм Шемет. Embarassed ooooh!
За спането ми е странно,4е не спят. При нас децата са разделени на 3 възрастови групи: пул4ини ( най_малките ), гатти ( средните ) и леони ( най_големите ). Пул4ините спят задължително. Джулия нали запо4нах да я праЩам през март и спеШе и сега пак спи,заЩото на години се води оЩе пул4ина. От догодина,оба4е...нанайси феродо,за което мен много ме е яд. Crossing Arms
Яденето и при нас става в един голям салон,където в единия край има игра4ки,пързалки,тунели,телевизор и тн а в другия край са наредени маси4ките за хранене ама мен това не ме дразни,понеже наистина пространството е голямо.
Та това е за градината. Ако имаШ и други съмнения свиркай да сверим 4асовниците.  Wink
Я кажи МиШко как е с италианото. Ние дръпнахме доста по български за трите седмици в Бг от което аз съм много Щастлива. Дано си го запази и тук  Praynig

# 237
  • Мнения: 2 804
Добро утро момичета !  bouquet
Минавам само да ви поздравя и излизам , че имам  работа .
Привет на Петя ! Hug
После ще ви кача снимките от вчера при ДИНОЗАВРИТЕ .
Влади , там са и другите ни снимки и така ще ги видиш всички .
Лек и успешен ден от мен !  bouquet

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 14:11 от makaui daniela

# 238
  • Мнения: 764
Здрасти,мацки  bouquet
Влади,да ти кажа 4е има един стерилизатор на Кикко,много готин.Той е за микровълнова пе4ка и действа така:В долната пани4ка слага6 200мл. вода,отгоре върху ре6етката подрежда6 6и6енца и биберони,затваря6 с капа4е и слага6 в микровелето на максимум за 12мин.И готово.Това е цялата философия.Няма висене за изваряванв,няма химикали,бързо,лесно и практи4но.Аз ползвах този вид и съм доволна,ако мисли6 4е този вариант те устройва тар4ай да си го купи6.6то се отнася за обли4ането в банята,на мен ли4но не ми се вижда добра идея.Къде 6те сложи6 коритцето?Пак ли върху плота на пералнята?имаи предвид 4е винаги излиза вода и след някой месец и беб4о 6те ти пръска като за световно.После трябва да сваля6 пълната вани4ка да бър6е6 и да обли4а6.Освен това там да си подготви6 място и за вси4ки кремове и мазила и памперси.И през деня там ли 6те го преобли4а6?6те трябва все да разнася6 дре6ки натам или ако преобли4а6 в детската 6те разнася6 кремове.Може скоро да ти писне.Аз съ6то къпя върху плота на пералнята,но после я пренасях в спалнята и там върху 6каф4ето за повиване с 4екмеджетата отдолу обли4ах.Така отдолу ми бяха дре6ки и мазилки винаги под ръка.4есто се слу4ва докато преобли4а6 да пи6ка пак-умират да пи6кат без памперси WinkИ така вади6 винаги не6то ново.Това разбира се са ли4ни разсъждения,без да съм ти виждала никога банята.Освен това ако в един момент установи6 4е не6то не върви,винаги може да смени6 варианта.

# 239
  • Мнения: 191
Добро утро,
виждам сте на тема детски ясли, градина, та и аз да кажа как е при нас.
Тук нито в яслите, нито в "materna" има лекар или нещо подобно, и в 4астна ясла сме били една година, но нямаше такова нещо. Само два пъти в годината беше дошла една лекарка да прегледа децата, но само след нашето съгласие...
Дворът на общинските ясли е поддържан, има доста неща (люлки, пързалки, въртележки) и даже аз като ги взимам, нормално оставаме по половин - един час да играем навън. В близост до нас имаме няколко градинки, но всички след 16.30 са пренаселени...
А в общинската "materna", също не се спи, в началото на баткото беше трудно, връщаше се в къщи все кисел, но след това свикна да не спи следобяд. При нас в един клас са деца на 3, 4 и 5 години, не правят разделяне по възраст.
А, и още нещо, в "materna" носим всичко - като се по4не от фулмастери, гума, моливи, острилка, ножи4ка, лепило, листа и се стигне до сапун, тоалетна хартия, салфетки и т.н. Дават ни един списък, носим на учителките и те отмятат какво сме дали.
При вас така ли е?

Общи условия

Активация на акаунт