А таткото?

  • 8 806
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 810
С каката много се занимава!Все си мисля,че нещата ще се променят.Но кога... Cry
Има татковци, които просто обичат да контактуват с по- големи деца. Зет ми е същия. Започна се занимава с голямата си дъщеря едва когато ставала за разгвори. newsm78

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931

Йееее, ама алтернативно на майчиния отпуск или пралелно с него?И къде е това, не бъди толкова потайна Mr. Green

Абе не е до потайност. Опитвам се да си пазя  анонимността. Wink Ама някак е трудно. Хем ми се иска да споделям за нещата "тук", пък хем да не казвам къде е. Май не става.  Wink

Та днес ще почна с местожителството, утре може и снимка за конкурса "Мисис Кърмачка" да изпратя. Та да се види, че освен заядлива, съм и красива.  Mr. Green

Живея в Исландия. На родителите се полагат съответно 6 месеса и 3 месеца отпуск по "майчинство". Как ще си ги разпредлят зависи от собствения им избор. Таткото може да вземе 6-те, а майката 3-те примерно или обратното. Трябва да се вземат в рамките на 1,5 след раждането. Може да ги вземат наведнъж, може на части, може един след друг, може едновременно, може да си ги удължат като се ходи по половин ден на работа. В общи линии, това е.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Та днес ще почна с местожителството, утре може и снимка за конкурса "Мисис Кърмачка" да изпратя. Та да се види, че освен заядлива, съм и красива.  Mr. Green
Ми хайде де, така и така си почнала Wink Пък и за какво ти е тази анонимност, ние всички си се знаем тука Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 550
Нашият татко беше много грижовен, когато жабчето беше по-малък. През първите 2 месеца само той го къпеше, ставаше заедно с мен за нощните кърмения и сменяше "нощните "памперси. За коликите много разчитах на него. После нещата се промениха. И всичко започна от един "нощен" памперс, за който ме помоли аз да го отменя....... Сега вечер само го подхвърля нкл. пъти, гушка го, това-онова и ми го връчва за къпане и др. разправии. Питам го какво стана с "оня" татко от преди няколко месеца. Ами, аз тогава след секциото съм имала остра нужда от помощ, пък сега съм се справяла така добре и сама.  Rolling Eyes Добре, че поне ме подкрепя за кърменето и късното захранване, та чак и съвети дава на близки и познати.
Е, оплаках ви се. Cry

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За "Танцът на коликите" нашият татко може да напише дисертация. Василена ми изпиваше силите от 11ч преди обяд до към 19ч. Тогава тати поемаше смяната. Влияеше и изключително благотворно. Не знам как. И аз се опитвах да я нося така, но не ми се получаваше. Когато се поуспокои сядаше и я слагаше върху корема си - страхотна картинка, много мили и много уморени и двамата. Това са най-красивите им снимки.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...
Миналото лято един приятел ми каза, че според някакви изследвания децата са изгубили така наречената ... "фигура на бащата" (father figure) - т.е. лицето, което всява респект в семейството, - поради навлязлата модна идея таткото да заеме функциите на майката! В резултат от това децата се оказват с по две майки, но без баща!
...
Да ти кажа, аз съм отгледана по този начин (и сестра ми)...баща ми не показва много емоции, не се е намесвал (пред нас) в 'майчинската' част от задълженията...Изобщо, father figure отвсякъде. Но резултатът не е толкова добър - в смисъл, доста време трябваше да мине и със сестра ми да порастнем, за да можем да имаме по-близък контакт с него. Тази година навършва 60 (да ни е жив и здрав), но още се чувства неловко, ако някоя от нас реши безпричинно да го целуне или прегърне. Всичко с умереност, мисля аз. Както прекаленото дистанциране, така и изземването на ролята на майката не са добри.
Статията е насочена основно към мнозинството бащи - работещи по цял ден - т.е. те тъй или иначе не биха могли да изземат ролята на майката най-малкото заради не-присъствието си Simple Smile

# 21
  • Мнения: 619
нашия татко работи по цял ден и малката го вижда само вечер.не го притеснявам за памперсите,нека си почива,че му предстоят важни задачи.ама за къпането сме си двамата с него.интересно наистина,понякога като се разплаче бебка,каквото и да я правя няма резултат,вземе ли я баща и на ръце-млъква за минута!

# 22
  • Мнения: 5 026
А таткото?
 легнете да поспите заедно с бебето върху голата ви гръд. Говорете му за нещата вкъщи
.

Нашият татко обожава да се занимава с Бужи. Това лежане той нарича "лепнал се е като паразит върху мен"  Laughing. Невероятна гледка са и много се обичат. Бебе е почти на 4 месеца и като го види се разтреперва от кеф.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 390
Нашият татко е на светлинни години от това! Cry Увииии!!!
Оф, и нашият! Confused

Общи условия

Активация на акаунт