Кухненските мивки

  • 33 312
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 426
Бланко и хубави мивки... #Crazy
още на първия месец се скапа, а сед три години уж иноксовата мивка, по нищо не се различава от най-скапаните алпака

гранитните мивки от 120лв, всъщност са от полимерни сплави или са нещо от рода да на гранитогреса (който е изкуствен материал) нямат нищо общо с естествения гранит освен шарките.

# 46
  • Мнения: 2 768
Бланко и хубави мивки... #Crazy
още на първия месец се скапа, а сед три години уж иноксовата мивка, по нищо не се различава от най-скапаните алпака

гранитните мивки от 120лв, всъщност са от полимерни сплави или са нещо от рода да на гранитогреса (който е изкуствен материал) нямат нищо общо с естествения гранит освен шарките.

Аз ползвах 7 години иноксова мивка Blanco и беше като нова, все още се ползва, но от други. Сега имам гранитна (пак на Blanco) от 1 година, която далеч не е 120 лв между другото, супер е удобна и се поддържа много лесно. Не знам какво имаш предвид като марка Blanco, но не е това, за което аз говоря!

# 47
  • Мнения: 1 426
Нямам впредвид марката Бланко, а иноксовите мивки Бланко.

# 48
  • Мнения: 2 768
Blanco е търговска марка, а не понятие. Това е международният сайт: http://www.blanco.com/

# 49
  • Мнения: 1 426
Blanco е търговска марка, а не понятие. Това е международният сайт: http://www.blanco.com/

явно говорим на различни езици и не си ме разбрала
и така по темата - не е важно кое "марка" и кое "понятие" за да се спами

# 50
  • Мнения: 1 893
...
Имам резачка на малкото корито на мивката.

Да попитам- има ли значение колко е голям отвора на мивката за да се монтира такава мелачка?

# 51
  • Мнения: 1 426
ако става въпрос за сифона - има ралично ф преходници, но ако смяташ в един шкаф да ти е кофата за боклук и мелачката, трябва да избираш едно от двете или да си сложиш някое маломерно кошче.

# 52
  • Мнения: 1 893
ако става въпрос за сифона - има ралично ф преходници, но ако смяташ в един шкаф да ти е кофата за боклук и мелачката, трябва да избираш едно от двете или да си сложиш някое маломерно кошче.
Благодаря за бързия отговор. И коша ще е там, но шкафа е достатъчно голям и за двете.
Пък и с мелачка за какво ми е кофа  Wink

# 53
  • Мнения: 1 449
Здравейте, като става въпрос за мивки бихте ли споделили предпочитанията си - ЗА или ПРОТИВ мивки с двойно корито?
Какви са предимствата и недостатъците като уточня, че нямам съдомиялна?

Абсолютно ЗА! Страшно е удобно, нищо че имам съдомиялна. Много по-удобно и практично от мивките с корито и отцедник. Против, само ако заради двойното корито, трябва да жертваш работен плот(при малка кухня).

# 54
  • Мнения: 7 640
Абсолютно ЗА! Страшно е удобно, нищо че имам съдомиялна. Много по-удобно и практично от мивките с корито и отцедник. Против, само ако заради двойното корито, трябва да жертваш работен плот(при малка кухня).

освен , ако не се вземеш специална дъска, покриваща второто корито при нужда и става вместо плот

# 55
  • Мнения: 226
Благодаря мама Тони. И все пак в какво по-конкретно и е предимството на двойната мивка?
Досега чух следните версии:
-"Разделно миене" - в едното миеш чинии, в другото плодове и зеленчуци
-Трупаш повече чинии - ?!
-Ако готвиш много и въобще прекарваш много време в кухнята
-Малкото корито на практика го ползваш за работна площ - режеш и белиш зеленчуци и плодове
-Едното корито използваш за отцеждане на чинии

Има ли нещо вярно?!

# 56
  • Мнения: 1 449
Например, докато готвя. В едното пускам изцапаните прибори от процеса на приготвяне на храната - ножче, лъжици, белачка, дъска, чиния... В другото - чистото, мога да си измия зеленчуците. Мога да накисна в едното тенджера, без да представлява грозна гледка, а другото да ми е свободно за миене. Когато разтребвам чиниите и чашите след ядене, ги слагам в двете корита(аз ги изплаквам леко с гъбичка от остатъците от храна, преди да ги сложа в миялната). Ако мия спанак да речем, пълня двете корита, слагам спанака в едното, после премествам в другото, изпразвам и изплаквам първото и отново го пълня и премествам спанака........  Mr. Green, няма по-добър начин да не остане кал по листните зеленчуци. Можеш да отцеждаш в едното чинии, при желание(аз имам отцедник над мивката). Можеш да монтираш на едното мелачка за отпадъци. Честно казано, смисъла от малкото коритце виждам САМО в този случай. Плюсовете са при две големи корита.

# 57
  • Мнения: 1 449
Абсолютно ЗА! Страшно е удобно, нищо че имам съдомиялна. Много по-удобно и практично от мивките с корито и отцедник. Против, само ако заради двойното корито, трябва да жертваш работен плот(при малка кухня).

освен , ако не се вземеш специална дъска, покриваща второто корито при нужда и става вместо плот

Възможно е, но пространството е доста по-ограничено в този случай. Тук ще говорим за "място за рязане", а не за работен плот.

# 58
  • Мнения: 226
Например, докато готвя. В едното пускам изцапаните прибори от процеса на приготвяне на храната - ножче, лъжици, белачка, дъска, чиния... В другото - чистото, мога да си измия зеленчуците. Мога да накисна в едното тенджера, без да представлява грозна гледка, а другото да ми е свободно за миене. Когато разтребвам чиниите и чашите след ядене, ги слагам в двете корита(аз ги изплаквам леко с гъбичка от остатъците от храна, преди да ги сложа в миялната). Ако мия спанак да речем, пълня двете корита, слагам спанака в едното, после премествам в другото, изпразвам и изплаквам първото и отново го пълня и премествам спанака........  Mr. Green, няма по-добър начин да не остане кал по листните зеленчуци. Можеш да отцеждаш в едното чинии, при желание(аз имам отцедник над мивката). Можеш да монтираш на едното мелачка за отпадъци. Честно казано, смисъла от малкото коритце виждам САМО в този случай. Плюсовете са при две големи корита.

Благодаря мама Тони. Беше много изчерпателна. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 259
--------------------------------------------------------------------------------

Blanco Peace -така пише на мивката ми.Направо да си кажа я чистя 2-3  пъти в месеца.Много съм доволна.Струва около 500 лв.

Общи условия

Активация на акаунт