Ниски нива на АМХ и забременяване

  • 34 301
  • 534
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 150
Akiral, вие на колко години сте?
С какви стойности беше АМХ?
Желая ви бързо възстановяване!

# 496
  • Мнения: 30
36г, 0.12.
Благодаря ви!

# 497
  • Мнения: 267
Здравейте
Надявам се тука да е прсеилно запитването ми ..
на 34 години съм и имаме вече едно инвитро зад нас. Аз съм с много нисък амх при приятеля ми всичко е ок .
Сега на втория ден на цикъла пак се направиха изследвания. АМХ ми е спаднал на 0,06. На 3 доктора ходех и според повечето няма надежда.
Какво мислите ?

# 498
  • Мнения: 1 729
Naixi , по колко антрални фоликула образуваш ? Инвитрото какво беше - на естествен цикъл или стимулирано . Ако е стимулирано - колко време е минало от последната стимулация . Момичетата споделят , че АМХ спада от стимулации . Щом сте стигнали до трансфер , значи все пак е имало ембрионче . По колко Я вадят на пункция ? АМХ е една стойност , разглежда се заедно с други показатели . Дай малко повече инфо . Иначе другите хормони ми изглеждат добре на пръв поглед .

# 499
  • Мнения: 267
Naixi , по колко антрални фоликула образуваш ? Инвитрото какво беше - на естествен цикъл или стимулирано . Ако е стимулирано - колко време е минало от последната стимулация . Момичетата споделят , че АМХ спада от стимулации . Щом сте стигнали до трансфер , значи все пак е имало ембрионче . По колко Я вадят на пункция ? АМХ е една стойност , разглежда се заедно с други показатели . Дай малко повече инфо . Иначе другите хормони ми изглеждат добре на пръв поглед .

Благодаря ти за отговора!! 🥰
Инвитрото беше със стимулация и беше декември месец. Имах 4 фоликула и извадиха 3 яйцеклетки. Само една можа да се оплоди и се трансферира на трети ден. Но за жалост не се получи. Обмисляме сега втори опит.
Пия добавки като увиквинол, витамин д, деа и куп други неща почти година но ефект няма при мене.
Иначе нормално  са по 3 антрафоликула горе долу.

# 500
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета!Някоя от вас правила ли е неинвазивен тест за генетични проблеми на ембрион преди имплантация..предлагат ми такъв, но се замразява, а след това може и да не се размрази при излизане на резултата от теста..

# 501
  • Мнения: 3 137
Ако си на 40+ по-добре го направи, защото като чета масово са им негодни ембрионите на такива жени

# 502
  • гр. София
  • Мнения: 563
Дивна, аз правих такъв тест. Не разбрах, какво може да не се размрази?!

# 503
  • Мнения: 57
Писах Ви на лично

# 504
  • Мнения: 1 770
Дивна, взима се материал за биопсия от ембриона, когато стигне стадий бластоцист и същият се замразява. Когато излезе резултатът от генетичното изследване, ембрионът се трансферира или не, в зависимост от това дали е нормален или с тризомия. За мен ПИД и най-голямото предимство на инвитро оплождането

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 15:52 от Amelin

# 505
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,включвам се да ви следя.
На 43 г. съм АМХ миналия август 0,60 с дефицит на витамин Д.След една неуспешна стимулация през октомври (7 фоликула,5 яйцеклетки,1 некачествена,3 оплодени и 1генетично увреден 6 дневен бластоцид) се сдобих с множество миомни възли които сега следим дали растът.За момента няма да пречат на зачеване и бременност.Миналия месец АМХ 0,46 витамин Д най -накрая ми е в долна граница.Знам че на моята възраст да забременея естествено си граничи с чудо,но ме е страх да рискувам растеж на миомните възли със следваща стимулация.

# 506
  • Мнения: 1 770
Аз имам три спонтанни бременности около тази възраст с 0.1 амх, но завършваха с аборти. Стигнахме до инвитро заради възможността да правим ПИД. Може би по-лека стимулация, при която се взимат предвид виновните възли....вадите добро количество яйцеклетки, една здрава е нужна

# 507
  • Мнения: 31
Здравейте, дами. Не е личен опит, но да ви споделя една публикация на Американския Колеж по Акушерство и Гинекология относно АМХ, която се потвърждава от мненията на съфорумките:

https://www.acog.org/clinical/clinical-guidance/committee-opinio … ng-fertility-care

Накратко - АМХ не е показателен за това колко бързо и лесно една жена ще забременее естествено, нито кога ще настъпи менопаузата, нито дали има опасност от спонтанен аборт. Единственото, за което е показателен, е как жената ще реагира на стимулация при асистирана репродукция и колко яйцеклетки ще могат да се вземат. Това е. Важен е за ин витрото, но не и за естествената бременност.

# 508
  • Мнения: 708
Мда, аз също бях открила подобни проучвания и затова бях спокойна. Но няма да е лошо и нашите лекари да ги прочетат, че само стряскат жените с някакви мижави проценти за успех.

# 509
  • Мнения: 267
Мда, аз също бях открила подобни проучвания и затова бях спокойна. Но няма да е лошо и нашите лекари да ги прочетат, че само стряскат жените с някакви мижави проценти за успех.

Да шанс има, но трябва да не се чака. На мене ми казаха че всеки месец чакане е фатално, защото фоликулите се изразходват.
На мене миналия месец ми измериха амх и беше 0,06. Сега е 0,1 пак се измери в друга лаборатория.

От година взимам добавките. За жалост при ехографа бяха от едната страна 3 антранли фоликули от другата нямаше нищо. Фсх също е вече 13,3.
Вече ме и плашат че съм в пред мено пауза
Ужас 😢 казват че още малко и няма смисъл

Общи условия

Активация на акаунт