Цветна снимка на тръбите

  • 22 444
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 585
Здравейте,

Минавам да споделя моя опит с изследвания за проходимост на тръбите.

Преди месец направих coнoxиcтepoгpaфия при д-р Белчева. Тя направи два опита и беше категорична, че тръбите са абсолютно запушени и никаква течност не преминава. Директно ми каза да ходя да ми правят ЦС, за да кандидатствам по фонда. Самата процедура не беше много болезнена, но след нея имах болки (като при болезнена менструация) в продължение на 4-5 часа и леко кървене.

Днес направих хиcтepocaлпингoгpaфия при д-р Райков. И двете тръби пропуснаха при умерено налягане. Нямах никакви болки по време на изследването и след него. По заръка на лекаря поставих две свещички профенид вечерта преди изследването и сутринта преди него. Може би те са причината да няма болка. Ренгенолога и д-р Райков казаха, че облъчването от ренгена е минимално и няма никакъв проблем да правя опити за забременяване този месец.

Естествено съм много разочарована от  първото болезнено и погрешно изследване, което ми причини и много психически стрес. Надявам се публикацията ми да е полезен и да не се подлъгват други момичета да правят сонография. Аз се надявах на добър резултат при нея и да не ми се налага да се облъчвам на ренген, но сега съжалявам. Смятам, че при сонографията е много трудно да се види преминаването на течността, защото лекарката гледаше дали намалява течността в матката. На ренгена видях, че всъщност много малко количество течност минава през тръбите и според мене е невъзможно да се види такава разлика в нивото на течността при сонографията.

# 91
  • Мнения: 114
А какви изследвания са необходими преди да се пристъпи към цветната снимка? Само влагалищен секрет или искат и други изследвания?
Октомври правих цветна снимка в Щерев - 180лв без упойка, с разчитане на снимката + диск. Заключението е пропусклива, но нагъбата тръба /едната липсва поради ИМ/ нямам препоръка за лапаро, но предупреждение, че по-рисково за повторна ИМ, но не и задължително да се случи.
Нямах никаква болка. Всичко приключи буквално за минута.

# 92
  • Мнения: 93
Здравейте,
принципно не пиша по форуми, но искам да разкажа моето преживяване.
Накратко исках да направя изследване за проходимост, за да реша дали да правя инсеминация или инвитро процедура. Изследването беше в Неовитро НЕ се водеше цветна снимка, а проходимост на тръби. Резултатът беше и двете тръби абсолютно непроходими според лекаря там. Откриха полип, препратиха ме в друга клиника, остраних полипа.
От самата клиника Неовитро искаха втора снимка, за да се затвърди, че са непроходими тръбите и да се преминава към Инвитро процедурата.
Отидох в Тина Киркова днес сутринта, направиха ми процедурата, беше леко неприятно, снимаха ме - И ДВЕТЕ тръби са абсолютно проходими - снимката е 60 лева. Лекарката и рентгенолога се зачудиха защо се ме накарали да направея първата процедура в Неовитро, която не е дефинитивна дали наистина са проходими тръбите плюс това е 6 пъти по-скъпа...

Та три месеца живях с мисълта, че нямам фукционални тръби. Изводът: второ мнение, проверена клиника.

Успех на всички.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 042
Странно, пациент съм на Неовитро почти година вече и по тяхно настояване снимката е направена с контраст на друго място, тъй като те нямат ренген, а проверката с пяна не го зачитат за достоверно изследване. Интересно ми е кой лекар там ви е правил изследването, Petya D?

# 94
  • Мнения: 93
Здравейте,
Проходимостта с пяна беше при д-р Сенкова, самата тя не очакваше този резултат, защото изглеждаше доста очудена при самата процедура. Говорихме си, че е очаквала, че няма да имам проблем. Аз така и не разбрах в началото, че тази пяна не ти дава 100% отговор стават ли тръбите или не. Все пак не беше съвсем напразно, защото отрки полип по този начин.
Не знам защо ми е препоръчала това, а не цветна снимка..тоест досещам се за причина, но няма да хвърлям обвинения. Смятам, че лекарката е много свястна, а аз мога да преживея едни 350 лева.
Важното е, че се установи, че тръбичките си бачкат. Simple Smile

Това е

# 95
  • Мнения: 384
Здравейте, имам час за ЦС след Великден във Вита. В дилема съм, но реших да е без упойка. Болката се надявам някак да я изкарам, само се притеснявам, ако се стегна от болка, може ли да е грешен резултата от снимката? Просто края на Януари бях под пълна упойка и ми се искаше да си спестя сега, но ако е толкова нечовешка болка и може да влоши резултата.....

# 96
  • София
  • Мнения: 3 042
Мира, вземи си свещички профенид - сложи си една вечерта преди изследването и една в деня, може и две но-шпа да изпиеш. При мен нямаше болка - усетих лек натиск при преминаване на веществото.

# 97
  • Мнения: 384
Благодаря, точно щях да ровя как се казваха тези свещички. Помня, че 100 пъти съм ги чела за след секцио и други болезнени манипулации.
Ще се опитам да държа фронта 😊



Мира, вземи си свещички профенид - сложи си една вечерта преди изследването и една в деня, може и две но-шпа да изпиеш. При мен нямаше болка - усетих лек натиск при преминаване на веществото.

# 98
  • Мнения: 18
Здравейте. Моля за мнение на становището на цветната ми снимка. Докторът каза и двете тръби са запушени./за лявата ми е ясно/
Благодаря.



# 99
  • Мнения: 384
Здравейте, мина и моята цветна снимка във Вита. Бях без упойка и не съжалявам. Мина бързо, усети се като по-болезнен цикъл за 30тина секунди и после топлина. Лявата не пропусна, което и очаквах, въпреки че е запазена там беше ИМ бременност. Дясната казаха, че е добре. Матката също. Да видим какво ще стане в следващите 3-4 месеца.
Доктор Дойчиновски е много приятен, спокоен и адекватен според мен. Бях спокойна и не се стресирах излишно. След снимката ми отдели време да я видя и да обясни какво виждат. Дадоха и диск, принтирана снимката и заключение. Цената е 250 лева.

# 100
  • Мнения: 154
Болезнено ли е без упойка?
Сега разбирам, че трябва упойка за цветна снимка на тръбите.

# 101
  • Мнения: 384
Според мен не е достатъчно болезнено за упойка. Но зависи от нагласата, праг на болка и  състояние на тръбите предполагам.
Вече на доста места предлагат с упойка, но повечето лекари препоръчват без. И Дойчиновски каза същото.



Болезнено ли е без упойка?
Сега разбирам, че трябва упойка за цветна снимка на тръбите.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 292
При мен беше с упойка, защото нямам толеранс към болка, въобще зле. При мен всичко си беше наред, но реших да не рискувам, тъй като мои познати имат запушвания и ми бяха споделили, че болките били доста гадни. Но както преди мен е написано - много зависи то това колко сте чувствителна. Що се отнася до мен - нищо не търпя.

# 103
  • Мнения: 763
Момичета, много ми е неудобно обаче може ли някоя да сподели какво пише в самия документ, който ви дават след снимката (разбира се със скрити лични данни).
Моята е правена в Селена и вече двама доктори ми казват, че няма становище написано и не мога да кандидатствам с нея. Иска ми се да видя какво точно е различно при другите клиники и има написано, което липсва при мен, за да знам като ходя да се разправям за редакция на документа, какво всъщност е трябвало да има, а няма на моят.
Ще съм много благодарна ако някоя от вас сподели!

# 104
  • Мнения: 289
Да споделя и аз моя опит с ЦС, в Токуда направих изследването. По препоръка на слагащ свещички вчерта, сутринта и час преди изследването. Абсолютно нищо не усетих, непроятно е като при стандартен гениколог очен преглед. Промивки са дразнещата част, но самото вкарване на катетъра и течността не ги усетих. Д-р Райков ме разсейваше, като ми разказваше кое какво е, какво се вижда на екрана, какво означава. Така и аз съм спокойна и аз съм видяла резултата.
Цената е 300 лв, след 30 мин имах среща с д-р Шефкетова за коментар, след 2 часа дискът и становището бяха готови

Общи условия

Активация на акаунт