Проблем с червата, или какво?! Не знам какво ми е...

  • 4 245
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Писала съм и в други теми за проблема ми, но реших да пусна отделна. Дано се включат повече хора със същия, или подобен проблем, понеже ми писна ходенето по доктори, а и те много не обясняват на пациентите си. Вярно, че са натоворани, но всеки като отиде с проблема си очаква да получи поне отговор какво се случва, а не после да търси в Интернет... Ще се опитам да съм максимално кратка... На 27г съм, имам едно раждане със секцио (казвам го, понеже не знам дали е от значение за състоянието ми) От миналата година, Юни месец мисля имам обилно кървене при дефекация, не се притисни особено, понеже мислех че са хемороиди. Август отидох на хирург, който каза че най-вероятно е това, но ако искам да си направя някакви изследвания да се обърна към гастроентеролог. Изписа ми Флебодия и кървенето спря още на третия ден. Записах час и за гастроентеролог, септември месец гледа ме на ехограф, всичко наред, исках колоноскопия, но ми отказа, вероятно заради годините ми, каза че ще огледа само ректума и така след седмица направих изследването, каза че са хемороиди, пусна ми и кръвно изследване, хемоглобина беше около 140... Пих хапчетата за кървенето около 2 месеца и нямах проблеми, но щом ги спрях и пак започна. Зимата пак бях на ехограф, пак исках колоноскопия, но пак ми отказа.. Пак започнах хапчетата, пак нещата уж се оправих, но започна една постоянна болка отляво долу ниско точно къдете е дебелото черво, като бокцкане, спазъм, боцкане към пикочния мехур, болка в кръста и под ребрата... Започнах доста да се притеснявам, доктора ми каза да взема Дуспаталин, като продължих и лекарствата за кървенето.. Нещата уж пак се пооправи ха, но като ги спрях пак същото... От април месец някъде пак е същото положение и вече и хапчетата не ми помагат, даже и други взех за болката, аулин, спазмомен, диклофенак и нищо, боли си ме постоянно, кървене ту има, ту няма... Края на май бях на колоноскопия при друга докторка, каза че нямам нищо, освен хемороиди и лигавицата е чиста.. Онзи ден ходих и при доктора, при който си ходя бях на колоноскопия и той казва че нямам нищо, дори колит примерно не казват... А мен си ме боли и от нищо не се повлиява, болката е като пробождане и спазъм, също при кашляне се усеща, геникологичен проблем е  също изключен. Не знам вече от какво може да е, уж няма нищо пък мен си ме боли, има дни в които трудно правя и ежедневните неща... Възможно ли е да са пропуснали нещо двама доктори, или да не казват нещо? Или пък от какво може да са тези оплаквания? Има ли някой от вас с такъв проблем? Не знам вече към какъв доктор да се обърна.. Чета из Интернет дали пък не е херния примерно, но пък при хернията май трябва да се подува нещо като балон, а аз нямам подуване... Въобще съм много притиснена, объркана и не знам какво става, а това е най-лошото, да не знаеш точно какво е. Моля, пишете 😥 Имали ли сте подобни здравословни проблеми и какво може да е? Благодаря предварително 🤗

# 1
  • Мнения: 5 096
Ако имаш възможност си направи ЯМР.

# 2
  • Мнения: 19 325
Е, щом има кървене при дефекация, има проблем с храносмилателния тракт.
Къде прави колоноскопията?
Отиди на изпитан гастроентеролог. Например във ВМА.

# 3
  • Мнения: 811
Здравей , отиди на друг гастро.
Аз съм ходила при една докторка в Нови Искър , Йончева. Поликлиниката е стара и неугледна , но докторката обяснява и веднага ми назначи колоноскопия в Пирогов с направление. Нищо нямаше . Малко е неприятно , но минава бързо. Оказа се че имам лениви черва.
Иначе след това  ходих в Доверие и там също са внимателни , гледат , но не се върнах за 2ри преглед и аз нз защо.
Съвета ми е ако искаш ми пиши лс мога за ти дам номера на Йончева или отиди в Доверие.

П.с Тази Йончева ми я препоръча позната , която ходила при сто лекари и накрая Йончева открила проблема , който бил гинекологичен.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз имах кървене от червата,оказа се ендометриоза.След тотална хистеректомия пак имам колит,доста тежък при това,но не кървя вече.
Ако искаш да провериш за възпаление в червата пусни калпротектин.В нета има информация.Не е по каса,заплаща се.И ако е много увеличен,София,университетска болница някоя.
За съжаление с моя колит не намерих помощ и лечение,и при мен на колоноскопия виждат вътрешни хемороиди и уж нормални черва.И в ИСУЛ и в Иван Рилски в София съм била на колоноскопия,отделно колко още колоноскопии са ми правени,над 15,не помня вече.Един доктор от ВМА,който идва в Бургас,също ми е правил колоноскопия.

# 5
  • Мнения: 13
Ако имаш възможност си направи ЯМР.
Мога ли да го направя без да ме праща доктор, по собствено желание? А горе-долу какви са цените без каса?
Е, щом има кървене при дефекация, има проблем с храносмилателния тракт.
Къде прави колоноскопията?
Отиди на изпитан гастроентеролог. Например във ВМА.
От Плевен съм и тук ги правих, при Влахова и при Янев, мисля че са добри доктори.. И аз мислех за Вма, имате ли контакт на някой доктор?

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 14:56 от AnMary

# 6
  • Мнения: 5 096
ЯМР на малък таз и корем е около 200-300 лева зависи от болницата.Всичко се вижда.

# 7
  • Мнения: 13
Ами щом се налага ще го направя, но не знам как става. Да звънна направо в болницата и да искам изследването, или трябва доктор да ме прати? Не знам колко е надеждна колоноскопията, но ако там няма проблем, къде може да е като там, където ме боли е дебелото черво, яйчника и пикочния мехур, последните две са гледани на ехограф...

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 18:48 от Misha123456789

# 8
  • Мнения: 5 096
Ако си с направление е безплатно,но личния трябва да ти даде направление за специалист,а той за ЯМР,ходиш до здравна каса да подадеш молба и след една седмица си вземаш одобрението от специалиста.Ако си без направление се обаждаш да си запазиш час и като отидеш преди да влезеш плащаш.Това е най-точното и вярно изследване,ама защото има писане и разкарване  за касата,затова не изпращат.

# 9
  • Мнения: 13
Ако си с направление е безплатно,но личния трябва да ти даде направление за специалист,а той за ЯМР,ходиш до здравна каса да подадеш молба и след една седмица си вземаш одобрението от специалиста.Ако си без направление се обаждаш да си запазиш час и като отидеш преди да влезеш плащаш.Това е най-точното и вярно изследване,ама защото има писане и разкарване  за касата,затова не изпращат.
Ще ходя без направление, ако наистина става само да се обадя и да запазя час без отново да посещавам специалист по-добре така. Иначе отново на доктор, много чакане... Имам чувството, че на гастроентеролога ми му писна от мен, макар че ходя все платено, че не ми се чака😃, но пък и нищо не казват, никакви насоки. Като ида на преглед, нищо ми нямало, тръгвам си уж спокойна, но проблема продължава.. Никакви насоки за други изследвания, да се разбере какво е, кръвни, скенер, друг специалист, знам ли и аз...

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 19:16 от Misha123456789

# 10
  • Мнения: 5 096
Като ти дадат насоки,нали трябва да дадат направление,да пишат документи.При ЯМР се вижда по- добре отколкото на скенер.А на лекарите хич не им пука.

# 11
  • Мнения: 13
Като ти дадат насоки,нали трябва да дадат направление,да пишат документи.При ЯМР се вижда по- добре отколкото на скенер.А на лекарите хич не им пука.
Да, права сте. Но мисълта ми беше дори платено да отида, а аз така и ще ходя, да не е пак да искат доктор да ме е пратил, а не на своя глава. Преди няколко години имах проблем с гърдата и звъннах да питам на регистратурата за ЯМР и ме питаха кой ме праща, но не помня дали уточних, че ще е без здравна каса, слава богу тогава проблема не беше сериозен и не ми се наложи чак толкова изследвания. А там, който прави ЯМР разчита ли резултата? Ще звънна на регистратурата и ще питам😊

# 12
  • Мнения: 5 096
Дават ти разчетен резултат и диска от изследването.Диска може да се занесе и другаде за разчитане.

# 13
  • Мнения: 19 325
От Плевен съм и тук ги правих, при Влахова и при Янев, мисля че са добри доктори.. И аз мислех за Вма, имате ли контакт на някой доктор?
Например д-р Александър Кацаров, но е в София. Има частен кабинет в Лозенец. Работи във ВМА.

# 14
  • Мнения: 4 802
Здравей, минах точно по твоя път на 24 години.

От около 2-3 години преди това, имах значително кървене при изхождане. Освен това, на периоди получавах и доста силен дискомфорт при седене (тежест и тъпа болка). След поредния епизод от 11 дена постоянно кървене, реших, че с Детралекс и Флебодия през месец това няма да се оправи. Пречеше ми и не исках до живот да се разправям с това редовно.

Отидох на гастроентеролог. Препоръчвам Професор Крум Кацаров във ВМА. Друг добър негов колега е д-р Пламен Петров във Софиямед. Направиха ми видеокапсулна ендоскопия (вместо колоноскопия). Потвърдиха външни и вътрешни хемороиди в доста напреднал етап.

След това разучих как се лекува. Има три типа операции - традиционна, по метода Лонго и по метода THD. Традиционната е изключително болезнена. По Лонго боли по-малко. Аз се спрях на THD, третия вариант. В България имаше 2-3ма лекари, които практикуват това, и по метода се ориентирах към лекаря. Отидох при двама от тях и си избрах д-р Бисер Петров в Софиямед.

Прегледа ме, видя изследванията и ме записа за операция. Бях със спинална упойка и нищо не усетих. За около 2 часа беше приключил всичко. По метода THD, се намират артериите в ректума и след това със специални инструменти всяка артерия се “пришива”, за да се намали кръвоснабдяването. Ако има пролапс (при мен имаше) се повдига и фиксира обратно на място пак с конци.

След операцията съм пил само парацетамол. По скалата от 1-10 съм нямал дискомфорт над 2-3 макс. Не съм спазвал супер строга диета, но гледах да хапвам повече течна храна. По-важното - качеството ми на живот се подобри значително. Вече 3 години след операцията нямам никакъв проблем и изобщо забравих за тази гад.

Яд ме, че не го направих по-рано и, че три години търпях това от страх. Ако имаш въпроси или мога да помогна някак, на линия съм.

Последна редакция: чт, 11 юни 2020, 00:04 от Hope4C

Общи условия

Активация на акаунт