НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 3

  • 27 929
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
На мен ми изтръпват долу възглавничките на ходилата сутрин, чувството е все едно стъпвам по гъби печурки. Реално не го чувствам това място. Около час е така и се оправя. Аз пък изпаднах в мисли за оросяването дали е добре, ама бях на прегледи, изследвания, казаха ми че всичко ми е чудесно, с изключение на урината, където има някаква бактерия , 1 бр.  бактерия излиза. Сега ще я борим някак , за да не стане инфекция. Като чуя инфекция и антибиотик при бременност и настръхвам цялата.

# 676
  • Мнения: 64
Не трябва ли всички да получаваме еднакви обезщетения от месечен болничен през комисия поне?
[/quote]
Не, всеки получава 80% от среднодневното си трудово възнаграждение.
Аз се чудя само НОИ на 1 път или на 2 пъти изплаща обезщетението за месеца, когато влиза и част от следващия месец, например от 05.06 до 05.07, тъй като току що получих сумата и тя съвсем не е 80% от среднодневния осигурителен доход. А мисля, че миналия месец на 2 пъти ми платиха обезщетението, но тъй като не ползвам болничен често, го отдадох на конюнктурата.
Иначе и аз да се отчета-бях миналата седмица на 1 ФМ (17+5 гс) всичко засега върви идеално, ще пеем песни на момиченце и със съпруга ми сме адски щастливи, защото винаги сме мечтали да имаме момиченце. Той за първи път я видя и като чу пола беше готов да разцелува лекарката. 😄 Мадамата изглежда идеално, според лекарката, и по нейни думи вървяла едричка. Като се има предвид, че моят съпруг се е родил 4,300 кг, та може принцесата да прилича на него. Иначе днес съм в 18 +5 гс, качила съм 6 кг, тръгнах от 50 кг и 167 см. Много ми се струват, но пък не виждам от какво ги качвам като се храня адски правилно, според мен- мляко, сирене, плодове, зеленчуци и месо, без хляб, без сладко, никакви полуфабрикати, без безалкохолни и сокове, рядко пия по 330 мл бира и дотам. Но... При дългото чакане и молитви за детенце съм готова и дълго да се боря след това с кг. Признавам си обаче, че не се чувствам нито красива, нито физически добре, а напротив, доста ми е трудно да се възприема и психически се тормозя, но пък моят съпруг ме склаща често и бързо се окопитвам и си припомням кое е по-значимото в случая.
А относно усещането... Ами аз нямам много представа какво представлява "ритничето" и чувството от него, та не зная за какво да следя, но имам усещането от време на време, че все едно ми коркат червата, ама малко по-надолу от стомаха (със задна висока плацента съм, ако това има значение). Но пък започнах и аз да получавам стягания в областта на корема, като на ФМ ми казаха, че ако не са повече от 2-3 на седмица, нямам място за притеснения. Засега са около 5-6 пъти седмично, но все още не се стряскам. На ЖК ще го коментираме и при нужда ще пия и Магнезий. Аз пия витамини и да ви кажа, че в моментите , в които съм пропуснала, контракциите са мн по-чести. 
Но ще видим какво ще кажат на ЖК.

# 677
  • Мнения: X
Здравейте момичета, моята ФМ мина вчера в 21ва седмица. Официално чакаме момиченце, 322 гр. и около 22 см.
Според лекарката малката е перфектна, оглежда я сигурно час, защото не спираше да шава и да се върти. Опита се да и направи 4Д снимка, която на този етап не е много красива, но пък я хвана да се плези 😂
Сега и една питанка, единственото нещо, което не беше съвсем окей е, че се видя съвсем малка кистичка в мозъка на бебка. Лекарката обясни, че това е съвсем нормално на този етап и се дължи на развитието на мозъка, а течността просто все още не се е абсорбирала, което ще стане в близките седмици. Каза, че няма никакъв повод за притеснение, защото всичко е наред с малката и много често се случвало (при момченца в бъбреците обикновено), но някои лекари дори не казвали на бременната. Повтарям си го на всеки 3 минути това, но бременния ми мозък не спира да се притеснява. Случвало ли се е на някоя от вас? ММ скоро ще ми спре интернета, за да не чета. Постоянно ми повтаря, че се следя в Швейцария, не в Калкута и лекарите си знаели работата тук, но пусти притеснения и драми Sad

# 678
  • Мнения: 3 045
Фурера, съвсем са ти нормални качените килограми. Не виждам кое толкова те притесвява. Естестнвено, че ще качваш през този период. Аз след раждането си спомням, че веднага свалих 6 кг.
За жени, които преди бременността са били с нормално тегло се препоръчва наддаване до 15 кг; за жени с тегло под нормата наддаване до 18 кг; за жени с наднормено тегло наддаване до 10 кг.

# 679
  • София
  • Мнения: 7 534
Фурера, когато болничния е в 2 месеца, плащат на 2 пъти.

# 680
  • Мнения: 606
И аз съм във Варна и ако не беше бременността, най много на басейн да ходя тази година. Бих отишла на плаж някъде на север, предвид замърсяването тук (което казват, че течението носи на юг). Имахме планове тази год и за Гърция, но не само заради короната се отлагат. Трябваше да летим за Италия, точно ден след  като обявиха там огнището. Много ни се развалиха плановете и с много пари изгоряхме и за това сега не планираме нищо. Ходи ми се на планина, но не знам как ще ми се отрази пътуването по нашите "магистрали".
Защо изгоряхте с пари, аз имах отложен полет заради ситуацията и ми върнаха всички пари. Не се от казвайте от Италия сега билетите са без пари,а морето е разкошно. Цените са като в България.
Изгоряхме защото трябваше на 27.02 да летим, а те на 24.02 обявиха, че има огнище на Ковид, все още не беше обявено извънредно положение и не беше затворено нито летището, нито градовете. По наш избор не отидохме. Пари казаха че връщат само при отменен полет, а хотела и всичко останало там си беше вече платено. Наши приятели които имаха същите планове за адресата на март успяха да си върнат всичко. В Гърция трябваше да сме по Великден, но там успяхме да отменим всичко. За момента не мислим да пътуваме извън страната.
Относно нашето море и аз съм като Веси - много претенции за водата. За това обичам басейни и планината.
Аз също обмислям да излизам вече болничен, защото в тези жеги много ми се подуват краката. А те тепърва започват 😟 ако изляза от сега с ЛКК (22г.с.) дали ще мога да съм до край болничен, идват около 3м. преди този 45-дневния?
Говорих с шефа ми той каза, че за него не е проблем стига да не се прекъсва. Мисля да говоря с лекарката на следващият преглед. Искам да ходя на работа защото в нас ще полудея да седя, а и така имам някакво движение, но ми се иска след 2-3 часа да си полегна вече.

# 681
  • Мнения: 1 151
Цвети, можеш да излезеш спокойно. С ЛКК са до 180 дни непрекъснат, та ще ти стигнат определено.
Морето ме блазни много, ама трябва да ходя сутрин, а тогава не ми се става и май ще пропусна. Много ме морят жегите, такова чудо никога не е било 😑

# 682
  • Мнения: 3 045
Аз от година на година забелязвам, че все повече не понасям жегите, а в града, където живея са убийствени.
Есента е любимия ми сезон, най-вече октомври.
Моите крака още не са започнали да се подуват, ама то има време.

# 683
  • Мнения: 864
Момичета, как са? Ясно,че имам занижени стойности, но опасни ли са? Писах на АГ,чакам отговор, но знам,че и тук има компетентни / със сигурност повече от мен/ Heart

# 684
  • София
  • Мнения: 7 534
Алис, белтъка ти е мн нисък. Ядеш ли протеинови храни?

# 685
  • София
  • Мнения: 225
Привет, да се отбележа и аз. Чакам си втората ФМ и нямам търпение вече, имам чувството, че съм последна Grinning
За килцата - 18 седмица съм +6кг, почвам с лек запас спрямо предишната бременност, но ще го мисля след раждането. Сега си хапвам ... редовно и стабилно Smiley
Гледам годините сте обсъждали - и аз съм в групата на 40таците. Чувствам се както и с предната бременност, когато бях на 30 (поне засега).
Нещо странно и ново за мен тоя път е болките в таза като спя нощем. Спя настрани, което е ново за мен (преди бременността спях по корем/гръб) и като не се размърдам дълго време се будя от гадна болка в таза. Като се раздвижа минава.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 16:48 от Margaritka79

# 686
  • Мнения: 864
Алис, белтъка ти е мн нисък. Ядеш ли протеинови храни?
Ям, но явно не достатъчно?! Да наблягам на тях повече ?

# 687
  • София
  • Мнения: 7 534
Алис, освен че трябва да ядеш повече протеин, вероятно ще трябва да си вземеш и протеин за бременни да пиеш.

Направи си някакъв план за всяко хранене да имаш поне по 20г протеин и го спазвай. Извара, млечни, месо, яйца, ядки, бобови.

Хубаво е че няма белтък в урината.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 17:35 от delisardeli

# 688
  • Мнения: 864
Много то благодаря, Дели:heart:
Да, ще си взема протеин за бременни ❤

# 689
  • Мнения: 3 045
Маргаритка79, не, не си последна за ФМ. И моята предстои след 12 дни. Чакам с нетърпение. Дано всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт