За любителите на питки - БОЛЯРСКА ПИТКА

  • 285 022
  • 942
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 22 867
......... а после ми стана неудобно да пускам пита пооскубана от тук от там.
 

Е, то какво по-доказателство, че е станала, от това!? Heart Eyes  bouquet

# 901
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
LabrexHug.
   То тоз' успех малко нож с две остриета стана  Mr. Green
   Сега през ден меся у дома. Измислям си рецепти за домашен хляб - то са пълнозърнести брашна, то е ленено семе, то са овесени ядки, слънчогледово и тиквено семе, сушени домати...чудеса от храброст и вкусно, та вкусно. Правих и Хрушчовото тесто...ммм, какви пици и чеснови хлебчета стават от него  Peace
   Имаме хлебопекарна, но удоволствието да направиш всичко сам е неповторимо. Не я и поглеждам даже.
   Събирам смелост за козунак, но може би още трябва да потренирам с питките и чак след това.
   Чета ви в другите теми и ви се  радвам от сърце.   bouquet
   Поздравления ! Heart Eyes

# 902
  • БГ
  • Мнения: 735
сега я правя, ама забравих и аз олиото ooooh!,намазах обилно всяка топка с масло........да видим какво ще стане или и аз ще правя следващ опит  newsm78

# 903
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Биляна и аз реших да направя по твоята рецепта питка , но май наистина ще стане питка ,а не това ,което си показала на снимката.Единственото ,в което се усъмних е количеството мая.За 1кг. брашно се слагат 2пак. мая!!! То си го пише на пакетчето-  7гр.-за  500гр. брашно!!! Извинявайте, но бъдете по-точни,прецизни в описанията си моля.

# 904
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна и аз реших да направя по твоята рецепта питка , но май наистина ще стане питка ,а не това ,което си показала на снимката.Единственото ,в което се усъмних е количеството мая.За 1кг. брашно се слагат 2пак. мая!!! То си го пише на пакетчето-  7гр.-за  500гр. брашно!!! Извинявайте, но бъдете по-точни,прецизни в описанията си моля.

 Ей, ама туку се намери някой разбирач.Питката се получава както с едно, так и с 3 пакетчета мая.Все пак има и допълнителен набухвател - содата.За това моля, чети по-хубаво!Защото това което съм показала на снимката и не ти прилича на питка Joy е с един пакет мая! Simple Smile

# 905
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Съжалявам,ако съм прозвучал грубо. По-лесно щеше да е,ако беше ми показала грешката,вместо да ползваш квалификации...но въпрос и на желание. Не мога да го изисквам.

# 906
  • Мнения: 226
Биляна е обяснила много точно,никога през живота си не бях месила и точила и ми се получи много добре,като единственно леко си прегорих коричката ,но това не  е проблем добавих малко сирене и кашкавал, а относно маята в зависимост от марката е просто трябва да се чете  на пакетчето аз сложих 1 пакетче което е за  кг. следващият път купи 2 пак. тъй като количеството е  по-малко.
Опитай пак ще се получи  Simple Smile

# 907
  • Мнения: 567
Съжалявам,ако съм прозвучал грубо. По-лесно щеше да е,ако беше ми показала грешката,вместо да ползваш квалификации...но въпрос и на желание. Не мога да го изисквам.

Ооо, хайде моля без сръдни! След като при мен се получи блестящ резултат така, както е описана рецептата на първа страница, при условие, че правя питка за втори път в живота ми - значи, че рецептата е безупречно обяснена и премерена!!! Няма нужда от такава пунктоалност и съотношения мая:брашно - просто се довери и спазвай рецептата, без да мериш и сравняваш!  Peace
Биляна, благодаря ти за тази рецепта! От Нова година насам, събрах където можах всички овации!!!  Hug

# 908
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съжалявам,ако съм прозвучал грубо. По-лесно щеше да е,ако беше ми показала грешката,вместо да ползваш квалификации...но въпрос и на желание. Не мога да го изисквам.

 Не, че беше груб, ами и ужасен е меко казано.И то си мъж, уж кавалер!В този подфорум са представяни снимки на какви ли не тестени произведения.Имало е прегорели, безформени, сурови и на нищо не приличащи, но никога не съм видяла и една критична дума от страна на потребителките.Винаги са окуражавали тези които са се опитвали да направят нещо, дори и да не им се е получавало.А ти като свенлива мома влезе в темата да изкритикуваш рецептата и да обясниш, че
Биляна и аз реших да направя по твоята рецепта питка , но май наистина ще стане питка ,а не това ,което си показала на снимката.
Не ти отива нито на възрастта, нито на мъжкия ти пол.Това може да го напише само един много озлобен човек за съжаление.Повече не смятам да отговарям  на моминските ти капризи.Надявам се питката да ти се е получила и да ти харесва!
  spasdidi ,jasil , благодаря!

# 909
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504

Искам и аз да благодаря за рецептата. Аз съм нетърпелива, неумела и недисциплинирана домакиня и не съм много по питките - не винаги ми се получават, но тази стана "от раз"!   bouquet
Като споменах "недисциплинирана",  Embarassed Confused нека добавя, че в случая използвах жива мая (имах я и реших да заменя, за да я изразходя), както и сложих сирене между блатовете. Питката стана много вкусна, теглеше се на конци, но смятам, че следващият път няма да използвам сирене, защото, когато го ръсех по блатовете едва се побираше, а пък при готовата питка въобще не се усещаше, напразно съм го слагала, а и винаги може да се добави допълнително без да ограничава вкуса ако някой иска после да хапне питка с мед, а не солена (например). Пекох я в оригиналната тава на фурната (тази, която е за сладки), явно беше грешка съдът да няма стени, питката се "поразля на ширина", но пак си беше вкусна, за друг път ще знам.



П.П. Не мога да се сдържа по отношение на някои по-горни коментари на тази страница... Направо е възмутително - самият факт, че толкова години съществува тази тема, толкова страници са изписани и толкова питки направени според нея..., хората все тук се допитват - това нищо не говори?! А освен това, всяка рецепта може да се трансформира, без излишни нападки и грубости!  Rolling Eyes Shocked
Ама явно някой трябва да се "наприказва" и да се самоубеждава колко е способен...

# 910
  • Мнения: 34
Ох момичета, не знам какво не направих както трябва , но не ми втаса за 1 час в стаята завита, и после още 30 мин във фурната на функция размразяване, че това са й най-малките градуси (по-малко от 80). Всичко сложих точно какво е в рецептата, но защо не втаса не знам. Къде може да съм сбъркала?

# 911
  • Мнения: 22 867
slimss, възможно е в маята да е проблемът. А тези по-малко от 80 град колко са? Трябват някъде към 40-50 най много. Peace

# 912
  • Мнения: 226
аз пуснах фурната на 50C , отворих вратичката и я сложих направо на вратичката

# 913
  • Мнения: 34
ами не е повече от 50 градуса, но може би маята е проблема. купих си първата, която видях в хипермаркета. може ли да ми кажете вие каква използвате

# 914
  • Мнения: 22 867
ами не е повече от 50 градуса, но може би маята е проблема. купих си първата, която видях в хипермаркета. може ли да ми кажете вие каква използвате

Аз предпочитам свежата мая, суха използвам в краен случай, държа едно-две пакетчета за резерва вкъщи. Купувам каквато ми попадне, само гледам срока на годност и да не е замразена, в големите вериги обикновено купувам, защото в магазинчетата около нас ми прадлагат от фризера, а имах проблем с такава мая, затова я избягвам. Не, че не допускам и в мен да е проблемът, де Grinning, но предпочитам да е незамразена. Peace

Общи условия

Активация на акаунт