Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 241 022
  • 2 442
  •   1
Отговори
# 2 385
  • Мнения: 14 654
Някой може ли да ми каже кое е търговското наименование на ваксината против хепатит Б, която се поставя на бебетата в родилно отделение?
Euvax ли е?

# 2 386
  • Мнения: 2 652
Някой може ли да ми каже кое е търговското наименование на ваксината против хепатит Б, която се поставя на бебетата в родилно отделение?
Euvax ли е?

В РД се слага Engerix, втори и трети прием (1-ви, 6-ти месец) са с Euvax.

# 2 387
  • Мнения: 14 654
Благодаря   bouquet

# 2 388
  • Мнения: 80
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/emea-combined-h323bg.pdf

За майките, които се интересуват - това е пълното инфо на български за Превенар от ЕМЕА.

Цената на ваксината е около 139 лева в момента /купих я преди десетина дни/. На опаковката пише, че е от Wyeth- Белгия.

Надявам се да я понесем добре, засега е отложена заради епидемията. Ще ви пиша дали сме имали нежелани реакции.

# 2 389
  • Варна
  • Мнения: 4
Здравейте, Д-р Birdie. Синът ми е почти на 13 месеца и сега предстои ваксинация срещу морбили, паротит и рубеола. Има АБКМ, като на 3 мес. възраст направи алергична реакция с подуаване и обрив. От тогава е на Frisopep и ваксинации се правят под антихистаминова защита. Въпросът ми е трябва ли да се притесняавам от предстоящата ваксина, тъй като съм чувала, че дава тежки странични реакции и съдържа алергизираща компонента. За деца с АБКМ променя ли се имунизационния календар? Предварително Ви благодаря.

# 2 390
  • Мнения: 8 585
Здравейте, Д-р Birdie. Синът ми е почти на 13 месеца и сега предстои ваксинация срещу морбили, паротит и рубеола. Има АБКМ, като на 3 мес. възраст направи алергична реакция с подуаване и обрив. От тогава е на Frisopep и ваксинации се правят под антихистаминова защита. Въпросът ми е трябва ли да се притесняавам от предстоящата ваксина, тъй като съм чувала, че дава тежки странични реакции и съдържа алергизираща компонента. За деца с АБКМ променя ли се имунизационния календар? Предварително Ви благодаря.
ABKM няма нищо общо с ваксините.
Следователно може спокойно да направите МПР ваксината. Изберете "Приорикс" като най-добра. Никакви "тежки странични реакции" не дава- работя с "Приорикс" над 10 години. Лично работя и я ползвам.

Има напоследък доказателства че "подготовки" за ваксиниране ( най-вече антипиретици) значително намаляват резултатността от ваксинацията. Не е практика и не се правят тези неща, освен ако няма ясна връзка и реакция към предишно направена доза ваксина.

Няма никаква връзка между АБКМ и ваксинации.
Нито АБКМ е противопоказание за ваксиниране с която и да е било ваксина от детските.

# 2 391
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Здравей те д-р Birdie,искам да се допитам за съвет.Дъщеря ми е на 1г до сега са и бити всички задължителни ваксини,като вместо безплатните ДТК и полио сложих ме Пентаксим 3 дози.По съвет на педито ще сложим и Хеп.А и Преванар или Синфлорикс(повече съм склонна към Синфлориха).Моля дайте лично мнение има ли още нещо,което е добре да се сложи,извън задължителните.Благодаря Ви.

Последна редакция: нд, 15 ное 2009, 14:48 от daqna_diqnova

# 2 392
  • Мнения: 146
Здравейте д-р Birdie аз също ще помоля за вашия съвет.Моята дъщеря е на 2г.и 4м. сложени са и всички задължителни ваксини.Въпроса ми е коя от тези ваксини ще е най-добре да сложим Превенар,Сифлорикс, или Пневмо23.
Моля да ми обясните защо предложената от вас ваксина ще е най-подходяща!Благодаря Ви!

# 2 393
  • Мнения: 1 931
Искам да задам един тъп въпрос Embarassed Синът ми страда от чести хреми,продължителни и със жълто-зелен секрет.Доста често прави и усложнения-възпаляват се гърлото и ушите. Дали мога с някоя ваксина да предодвратя  това?

# 2 394
  • Мнения: 8 585
Здравей те д-р Birdie,искам да се допитам за съвет.Дъщеря ми е на 1г до сега са и бити всички задължителни ваксини,като вместо безплатните ДТК и полио сложих ме Пентаксим 3 дози.По съвет на педито ще сложим и Хеп.А и Преванар или Синфлорикс(повече съм склонна към Синфлориха).Моля дайте лично мнение има ли още нещо,което е добре да се сложи,извън задължителните.Благодаря Ви.
Противо-менингитната тип С е добре също да поставите.
Може да ползвате Превенар.

# 2 395
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Birdie аз също ще помоля за вашия съвет.Моята дъщеря е на 2г.и 4м. сложени са и всички задължителни ваксини.Въпроса ми е коя от тези ваксини ще е най-добре да сложим Превенар,Сифлорикс, или Пневмо23.
Моля да ми обясните защо предложената от вас ваксина ще е най-подходяща!Благодаря Ви!
Аз бих избрал на този етап "Превенар".
Пневмо 23 не е детска ваксина. По принцип и за тази възраст.

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 11:09 от Birdie

# 2 396
  • Мнения: 581
Бебчо е на 7 месеца предстои му ваксинация против ХипатитВ - 3 прием, но сега му излизат зъбки. И в този случай да го ваксинира ме ли или да изчакаме за зъбките?

# 2 397
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Здравей те д-р Birdie,искам да се допитам за съвет.Дъщеря ми е на 1г до сега са и бити всички задължителни ваксини,като вместо безплатните ДТК и полио сложих ме Пентаксим 3 дози.По съвет на педито ще сложим и Хеп.А и Преванар или Синфлорикс(повече съм склонна към Синфлориха).Моля дайте лично мнение има ли още нещо,което е добре да се сложи,извън задължителните.Благодаря Ви.
Противо-менингитната тип С е добре също да поставите.
Може да ползвате Превенар.
Благодаря ви докторе,имам още един въпрос.А коя ваксина ще препоръчате за Противо-менингитна тип С в България,защото аз знам че тука има комбинирана А+С само за С не съм чувала.Ще съм ви много признателна.

# 2 398
  • Мнения: 8 585
Бебчо е на 7 месеца предстои му ваксинация против ХипатитВ - 3 прием, но сега му излизат зъбки. И в този случай да го ваксинира ме ли или да изчакаме за зъбките?
Зъбките нямат нищо общо тук.

# 2 399
  • Мнения: 8 585
Здравей те д-р Birdie,искам да се допитам за съвет.Дъщеря ми е на 1г до сега са и бити всички задължителни ваксини,като вместо безплатните ДТК и полио сложих ме Пентаксим 3 дози.По съвет на педито ще сложим и Хеп.А и Преванар или Синфлорикс(повече съм склонна към Синфлориха).Моля дайте лично мнение има ли още нещо,което е добре да се сложи,извън задължителните.Благодаря Ви.
Противо-менингитната тип С е добре също да поставите.
Може да ползвате Превенар.
Благодаря ви докторе,имам още един въпрос.А коя ваксина ще препоръчате за Противо-менингитна тип С в България,защото аз знам че тука има комбинирана А+С само за С не съм чувала.Ще съм ви много признателна.
Комбинираната А+С не е детска ваксина.
Има само тип С ваксина (Нейс-Вак С, например).
Ако не се търгува в Бг- добре, нямаме избор.

Общи условия

Активация на акаунт